emax walutowy opinie i analiza – konto walutowe mbank

Konto W Euro mBank

Konta walutowe przydają się w wielu sytuacjach. Zazwyczaj, gdy chcemy wyjechać za granicę na dłuższy czas. Jeśli pracujemy, zarabiamy w tej walucie lub podróżujemy. Dzięki temu można zarządzać funduszami w odpowiedzialny sposób. Dokonując wymiany w internetowym kantorze można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Można śledzić kurs i w odpowiednim czasie wymienić. Oczywiście kantor online słynie także z lepszych kursów niż stacjonarny.

Założyłem ostatnio dodatkowe konto w euro mBanku. Od razu nasunął się pomysł na wartościowy artykuł. Publikuję opinię, który ułatwi decyzję wielu osobom.

Jakie są główne korzyści z posiadania konta walutowego w mBanku?

Po pierwsze za prowadzenie i otwarcie konta nic nie zapłacimy. Jest to duża korzyść, szczególnie dla osób młodych. Ponadto bank nie pobiera żadnej prowizji od wypłat gotówki w bankomatach za granicą. A także nie zapłacimy nic za transakcje bezgotówkowe.

W przypadku transakcji bezgotówkowych lub wypłat gotówki dokonanych w walucie innej niż waluta rozliczeniowa. mBank pobiera wtedy prowizję od przewalutowania takiej transakcji w wysokości 3% wartości transakcji.

Kosztem natomiast jest wydanie karty do rachunku. Bank życzy sobie 30 zł  za wydanie karty do takiego konta. Natomiast jeśli nie mamy potrzeby korzystać z takiej karty to nie zapłacimy nic.

Przelewy w eMAX walutowy

Za ustanowienie, zmianę lub usunięcie przelewu do osoby zdefiniowanej nie zapłacimy nic. Jeśli dokonamy tego przez system online.
Przelew typu SEPA kosztuje nas 5 zł. Natomiast SWIFT 0,35% kwoty przelewu przy czym min. wartość to 20 zł, a maksymalna 200 zł.
Należy również pamiętać, że mamy także możliwość wykonywania przelewu walutowego zewnętrznego. Obciąży on nasz rachunek tak samo jak było to w przypadku SWIFT. Przelew wewnętrzny jest już darmowy.

Ubezpieczenie

W ramach prowadzenia tego konta mamy możliwość także skorzystać z ubezpieczenia. „Pakiet Bezpieczna Karta” za jedyne 4,90 zł miesięcznie.

Co nam to daje ?

  • ochrona wszystkich rodzajów transakcji dokonanych zbliżeniowych,
  • wypłata świadczenia: nawet do 6 tyś. w przypadku nieuprawionego użycia karty płatniczej lub rabunku gotówki pobranej z bankomatu,
  • wypłata odszkodowania w przypadku zniszczenia mienia zakupionego za pomocą karty do 3 tyś.

Moja opinia i wrażenia – emax walutowy opinie.

Dla mBanku i konta emax opinie bywają różne. W większości przypadków bank cieszy się pozytywną opinią. Mimo wszystko prowadzenie rachunku jest tanie. Korzystanie z systemu internetowej bankowości proste i intuicyjne. Najbardziej podoba mi się aplikacja mBanku. Mam ją akurat zainstalowaną pod system iOS. Charakteryzuje się wygodą używania jej w wielu przypadkach. Jeśli płacimy lub wypłacamy gotówkę BLIKiem. Sprawdzamy bieżące saldo lub chcemy wykonać szybko mobilny przelew.

Jak można założyć takie konto?

Kwestia zakładania konta w euro walutowego eMax w mBanku jest bardzo prosta. Wystarczy wypełnić formularz online i zamówić kuriera z umową do podpisania lub wybrać opcję z podpisaniem umowy w oddziale banku. Najbardziej jednak wygodną opcją wydaje się być kurier.

Aby wypełnić wniosek należy być nowym klientem banku. Jeśli jesteś już klientem banku to taki wniosek możesz złożyć poprzez system bankowości online na Twoim koncie. Żeby było szybciej możesz skorzystać linku poniżej.

Konto W Euro

Jeśli chcesz zapoznać się lepiej z ofertą banku to >>tutaj<< możesz sprawdzić wszystko. Również założyć: Konto w euro mBank emax.
Aktualnie oferta jest jedną z najlepszych na rynku i najtańszych.

 

Zapisz

Zapisz

Be the first to comment on "emax walutowy opinie i analiza – konto walutowe mbank"

Leave a comment