Ranking Kont Młodzieżowych Sierpień 2017

Ranking Kont Młodzieżowych, to zestawienie najlepszych ofert bankowych. Kierowane dla młodzieży w wieku 13 – 26. Posiadanie własnego konta osobistego to pierwszy krok w stronę samodzielności finansowej. Ważne jest, aby wybór był trafny. Natomiast edukacja finansowa jest najlepszą inwestycją. Warto ją zacząć od nauki zarządzania własnym budżetem korzystając z konta.

Niektóre rachunki dla dzieci można otworzyć wypełniając prosty wniosek online. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie.  Wówczas wszystkie niezbędne dokumenty przywiezie kurier. W jego obecności wystarczy podpisać kopie dla banku.
Przy otwieraniu innych kont będzie konieczna wizyta w oddziale banku. Informacje o tym znajdują się w poniższym rankingu.

aktualizacja: 17.07.2017

Ranking Kont Młodzieżowych 2017

Bank
Konto
Karta
Można założyć
online?
Przelew
Bankomaty
Warunki
Online
Konto Dla Młodych
PKO BP
0 zł
0 zł 1

OTWÓRZ KONTO
0 zł
0 zł 2
18 - 26 r. ż.

WNIOSEK ONLINE
eKonto m 3
mBank
0 zł
0 zł

OTWÓRZ KONTO
0 zł
0 zł
13 - 20 r. ż. 3

WNIOSEK ONLINE
Nest Konto
NestBank
0 zł
0 zł

OTWÓRZ KONTO
0 zł
0 zł 4
od 18 r. ż.

WNIOSEK ONLINE
db Smart
Deutche Bank
0 zł
0 zł
Znajdź Oddział >>
0 zł
0 zł 5
13 - 18 r. ż.
Znajdź Oddział >>
Konto 13-18/26
ING Bank Śląski
0 zł
0 zł
Znajdź Oddział >>
0 zł
0 zł 6
13 - 26 r. ż.
Znajdź Oddział >>
k. Kieszonkowe
PeKao Bank
0 zł
0,99 zł
Znajdź Oddział >>
0 zł
0 zł 7
13 - 26 r. ż.
Znajdź Oddział >>
konto Click
Toyota Bank
0 zł
1 zł
Znajdź Oddział >>
0 zł
0 zł 6
13 - 24 r. ż.
Znajdź Oddział >>
konto Junior
Eurobank
3 zł
4,9 zł
Znajdź Oddział >>
0 zł
0 zł
13 - 18 r. ż.
Znajdź Oddział >>

PKO BP

1. Za kartę zapłacisz w ciągu danego okresu rozliczeniowego. (zazwyczaj jest to jeden miesiąc) Tak jak podano poniżej.

0,00 zł – gdy dokonano min. 5 operacji bezgotówkowych
1,00 zł – dla 4.
2,00 zł– dla 3.
3,00 zł – dla 2.
4,00 zł – gdy dokonano jedną transakcję.
5,00 zł – gdy nie było transakcji.

Okres, za który jest pobierana opłata uzależniony jest od daty wydania karty. Jeśli operacja będzie podlegać zwrotowi lub anulowaniu wówczas nie jest wliczana ona wliczana w sumę operacji.

2. Wszystkie bankomaty w kraju i za granicą.

mBank

3. Oferta e Konto m dla osób w wieku od 13 do 20 roku życia przedstawiona jest na powyższym rankingu.

W przypadku kiedy osoba zainteresowana jest w przedziale wiekowym 21 – 24. Wtedy:
 •  Koszt za kartę 4 zł miesięcznie. Warunkiem uniknięcia tej opłaty jest dokonanie min. 5 transakcji w ciągu miesiąca.
 • Bankomaty za 0 zł, natomiast przy wypłacie kwoty poniżej 50 zł będzie naliczona prowizja 1,30 zł od każdej takiej operacji.
Kiedy klient ma więcej niż 25 lat warunki wyglądają tak:
 • 0 zł za konto. Jeśli w ciągu miesiąca jest min. 1000 zł wpływu w przeciwnym razie 5 zł.
 • 0 zł za kartę. Jeśli jest spełniony warunek min. 5 transkakcji kartą w ciągu miesiąca. W przeciwnym wypadku 4 zł miesięcznie.
 • Bankomaty za 0 zł. W przypadku wypłaty poniżej kwoty 100 zł będzie naliczona prowizja. Jest to 1,30 zł od każdej operacji wypłaty.

Nest Bank

4. Wszystkie bankomaty w Polsce. W przypadku bankomatów za granicą opłata 5 zł + 3% prowizja za przewalutowanie.

Deutche Bank

5. 0 zł za wypłaty w bankomatach DB Polska S.A. oraz sieci bankomatów:

 • grupy Deutsche Bank na świecie.
 • Bank of America
 • Scotiabank [Kanada, Chile, Meksyk].
 • BNP Paribas [Francja].
 • Westpac [Australia, Nowa Zelandia].
 • Barclays [Wielka Brytania, Kenia, Mauritius, Tanzania, Zimbabwe].
 • W bankomatach EURONET (Polska).

W bankomatach innych banków i oddziałach prowizja za wypłatę gotówki wynosi 2,00%. (przy czym minimalną kwota to 8 zł).

ING/PeKao/ToyotaBank

6.  Wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego i sieci Planet Cash w kraju.

7.  Tylko bankomaty PeKaO w Polsce.

8. 0 zł za pierwsze trzy wypłaty. Każda kolejna 4,50 zł (w danym miesiącu).

Podsumowanie Rankingu Kont Młodzieżowych

 1. Konto Dla Młodych PKO

  Ranking Kont Młodzieżowych Konto Dla Młodych Dla studentów

  To oferta skierowana dla młodzieży, która ceni sobie nowoczesne rozwiązania. Wizerunek konta i całe działania marketingowe kreowane są właśnie w ten sposób. Generalnie konto jest całkowicie bezpłatne. Dla osób, które w standardowy sposób korzystają z rachunku i karty. Ponadto bank stawia na mobilność. Zapewnia bezpłatne korzystanie z aplikacji internetowych. Osoby młode, które często podróżują mogą wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Całkowicie bez żadnych opłat prowizyjnych. Jest to niewątpliwie obowiązkowe podczas reklamowania mobilnego konta.

  Pamiętaj jednak, że …

  Należy jednak pamiętać, że bank w przypisie informuje o jednym wyjątku. W przypadku wypłaty gotówki w walutach obcych operatorzy bankomatów mogą pobierać opłaty. Gotówka, którą będziemy wypłacać w walutach obcych będzie przeliczana na złote polskie.

  Dodatkowe usługi

  Dodatkowo jest możliwość udzielenia kredytu odnawialnego oraz usługa AutoOszczędzanie. O usłudze tej pisałem TUTAJ. W skrócie jest to opcja, która działa w następujący sposób. Płacimy kartą za zakupy na określoną kwotę np. 5,73 zł. System automatycznie zaokrągla tą kwotę do góry (w zależności od tego jak ustawimy – niech będzie to 1 zł.) do 6 zł. Transakcja jest opłacana na tą kwotę, która została określona w punkcie sprzedażowym. Jednak różnica między zaokrągleniem, a ceną, czyli (6 zł – 5,73 zł) 0,27 gr. zostaje przelana na osobne konto oszczędnościowe. Im więcej transakcji dokonamy, tym więcej pieniędzy odłożymy. Po kilku tygodniach może uzbierać się niemała sumka. Tutaj możliwość też jest ustawienia stawki stałej, albo procentowej.
  Ponadto bank oferuje też pakiety różnych ofert rabatowych, które można już sprawdzić bezpośrednio na stronie banku. Nie będę szczegółowo opisywać tej funkcji. Jeśli w trakcie trwania umowy klient skończy 26. rok życia. Wtedy następuje automatyczne przekształcenie rachunku na Konto za Zero. Numer konta, historia, login i hasła dostępowe do serwisu bankowości online pozostaną zachowane.

 2.  e Konto m

  Ranking Kont MlodziezowychRachunek kierowany jest szczególnie do młodych osób, więc mając już 13 lat można otworzyć takie konto. W przypadku usług dodatkowych również istnieje możliwość korzystania z funkcji auto-oszczędzania. Dokładna nazwa to mSaver i działa w analogiczny sposób jak opisywana powyżej usługa. Różnica między kwotą do zapłaty, a zaokrągleniem jest przelewana na specjalnie oprocentowane konto oszczędnościowe. Operacje taką można ustalić samodzielnie. Wybieramy do jakiej kwoty ma być zaokrąglenie, lub ustalamy stałą wartość kwoty albo procentową.

  Przy każdej operacji kartą jest robiony przelew z naszego głównego konta na rachunek oszczędnościowy. Zatem im więcej transakcji zrobisz – tym więcej pieniędzy odłożysz.

  Dla kogo jest ta usługa?

   

  Usługa zazwyczaj jest polecana, dla osób, które nie mają jeszcze wyrobionego nawyku oszczędzania pieniędzy. Nie musisz się wtedy martwić o to, czy pamiętać, żeby każdego miesiąca odłożyć kilkadziesiąt złotych. Zdecydowanie jest to fantastyczna usługa, która przyczynia się do edukacji finansowej i sukcesu w tej dziedzinie.

  mBank kładzie nacisk na promowanie płatności, a przede wszystkim wypłat z bankomatów za pomocą technologii BLIK. W tym banku, korzystanie z tej usługi jest przyjemnością. Biorąc pod uwagę dobrą i przemyślaną aplikację mobilną.

  O co chodzi w BLIK ?

  Można wypłacać pieniądze lub dokonywać płatności bez karty. Wystarczy mieć przy sobie telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją mobilną. W aplikacji włączamy opcję BLIK i pojawia się sześciocyfrowy kod. Taki kod wpisujemy do terminala płatniczego  i zatwierdzamy. W tym samym czasie, po zatwierdzeniu, na ekranie smartfonu pojawia się prośba. Potwierdzamy dokonanie płatności. Mamy na to kilkadziesiąt sekund i wciskamy OK. Jeśli zrobimy to od razu, transakcja jest uwierzytelniona i zaakceptowana. W ten sposób właśnie zapłaciliśmy przy użyciu BLIK za zakupy.

  BLIK – kolejne ciekawe zastosowanie.

   

  Można tego używać również w innym przypadku. Załóżmy, że chcemy koledze czy członkowi rodziny przelać od razu pieniądze. Zamiast numeru konta bankowego można posłużyć się numerem telefonu. Reszta operacji wygląda dokładnie tak samo jak opisałem to powyżej.

  Zatem przyznasz, że jest to prosty i szybki sposób (w niektórych przypadkach) na załatwienie spraw ?

 3. Nest Konto

  nest konto

  Prawdziwe konto za 0 zł. Obecnie nie ma żadnych warunków, które trzeba spełniać, aby nie płacić  za posiadanie konta. Nie ma żadnych minimalnych ilości transakcji, czy wymogów związanych z  wpływem na konto. Darmowe usługi w ramach Nest Konta. Założenie i prowadzenie konta, internetowe przelewy krajowe Elixir. W przypadku wpłatomatów masz do dyspozycji sieć Euronet, czyli blisko ponad 2500 punktów. W nich dokonasz wpłaty bez prowizji. W oddziałach banku również możesz wpłacić pieniądze na konto, a także wypłacić – bez opłat.

  Nie zapłacisz za wydanie i używanie karty płatniczej. Dodatkowo masz możliwość dokonywać darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce.

  Karta do konta

  Do konta wydawana jest nowoczesna karta VISA. Dięki nej możesz szybko zapłacić za zakupy w kraju i za granicą. W ramach karty istnieje dostęp do szeregu usług. Zapewniają one bezpieczeństwo w płatnościach. Między innymi jest to usługo 3D Secure. Dodatkowo, przy pomocy aplikacji Android Pay można dokonywać szybko płatności za pomocą smartfonu.

  W przypadku założenia konta w Nest Banku mamy do wyboru trzy możliwości podczas składania wniosku online.

  1) Wysyłasz wniosek online. Robisz przelew z innego rachunku. Konto wówczas jest aktywne w ciągu 15 minut od złożenia wniosku.

  2) Kurier. Wysyłasz wniosek online, następnie kurier przywozi Ci wszystkie niezbędne dokumenty. Podpisujesz przy kurierze dostarczoną umowę. Następnie konto zostaje aktywowane. Proces ten trwa zaledwie kilka dni. Bez wychodzenia z domu, szybko i bezpiecznie.

  3) Wysyłasz wniosek online. Udajesz się do oddziału lub placówki, aby podpisać tylko umowę do rachunku. Również jest to szybsze rozwiązanie niż w przypadku tradycyjnej wizyty.

  Oczywiście istnieją też tradycyjne sposoby. Możesz bezpośrednio udać się do Oddziału lub poprzez Infolinię.

 4. Ranking Kont Młodzieżowych i pozycja 4., czyli db Smart w Deutsche Banku

  W ramach prowadzenia rachunku db Smart również mamy do dyspozycji mnóstwo darmowych usług. Konto poświęcone jest głównie, dla nastolatków (od 13 roku życia). Nie ma tutaj możliwości otwarcia konta poprzez wysłanie wniosku online. W celu zawarcia umowy należy (w przypadku niepełnoletniej osoby) udać się do oddziału banku z rodzicem.

  Mnóstwo korzyści…

  Korzyści płynące z korzystania, z tego konta jest wiele. Między innymi darmowe prowadzenie i otwarcie konta. Podczas zakładania rachunku dostajesz nowoczesną kartę debetową. Standardem jest już usługa bezpiecznego płacenia kartą w internecie lub pay passem. Dla bezpieczeństwa można ustalić limit płatności kartą w internecie.

  Wypłaty z bankomatów: Do dyspozycji mamy wszystkie bankomaty DB i sieci Euronet.

 5. Kolejna pozycja w rankingu kont młodzieżowych to oferta ING Banku Śląskiego

  W ramach tej oferty można skorzystać z Konta Direct 13-18 lub Direct 18-26. Oba konta posiadają wszystkie zalety standardowego Konta Direct. Opiszemy sobie po kolei dwie oferty. Istnieją między nimi pewne, subtelne różnice.

  Konto Direct 13-18

  Rachunek jest za 0 zł zarówno w przypadku otwarcia, prowadzenia konta czy przelewów. Nie zapłacimy prowizji w przypadku wypłat z bankomatów ING i sieci Planet Cash. A co najważniejsze? Bank nie pobierze opłat za kartę. Nawet jeśli nie będzie się z niej korzystać.

  Jest to świetna oferta, dla dziecka czy nastolatka. Aby nauczył się samodzielnego bankowania w praktyce. Wiedza taka jest bezcenna i na pewno zaprocentuje w przyszłości! Tym bardziej, że oferta zapewnia wszystkie funkcje  takie same jak w standardzie.

  Konto Direct 18-26

  Rozsądny wybór dla ucznia liceum/technikum oraz studentów. W przeciwieństwie to wyżej opisanej oferty tutaj pojawia się warunek. Mianowicie chodzi o to, że aby uniknąć opłaty za kartą VISA. Należy robić nią transakcję na co najmniej 200 zł miesięcznie.

 6. Pozostałe pozycje

  Zostały 3 pozycje, które są mniej atrakcyjne ze względu na opłaty, których niestety nie da się uniknąć. Mimo, że kwoty nie są wysokie, to i tak dla młodzieży mogą być uciążliwe. Jeśli z kolei rodzic ma konto w jednym z tych banków to korzyścią z założenia tam konta byłyby natychmiastowe przelewy.

Sprawdź też Ranking Kont Osobistych!

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego konta?

 • opłaty i prowizje
 • Dostępność bankomatów. Prowizje od wypłat i ilość bankomatów,gdzie nie są pobierane żadne opłaty. Był to dość kluczowy czynnik.
 • Koszt używania karty debetowej. Kwestie związane z ustawieniem limitów i bezpieczeństwem.
 • Różnego rodzaju warunki, które należy spełniać, aby zostać zwolnionym z opłat
 • jakość obsługi banku i systemu online
 • możliwości jakie daje aplikacja mobilna
 • przelewy i inne

Jeśli chcesz skutecznie wziąć się za naukę zarządzania własnym budżetem. Zapoznaj się z najlepszym praktycznym narzędziem.
e-Kalkulatory Finansowe dostępne TUTAJ
Dzięki nim skutecznie można monitorować własny budżet. Świadomość w tym obszarze to pierwszy krok do sukcesu finansowego.

Czynniki, którymi kierowaliśmy się, gdy tworzyliśmy Ranking Kont Młodzieżowych 2017 ?

 • Wygoda zakładania konta i interakcji z bankiem był najważniejszym czynnikiem. Znacznie wpływał na pozycję określonej oferty.
 • Głównym czynnikiem była ocena punktowa na podstawie tabeli opłat i prowizji. Skupiliśmy się głównie na kontach generujących niskie koszta. Wynika to z tego, że ranking kont młodzieżowych kierowany jest do młodych. Osoby te dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zarządzaniem własnym budżetem. W pełni zdajemy sobie sprawę, że wysokie opłaty mogłyby niekorzystnie wpłynąć na początkowe doświadczenia.

Ale to nie koniec …

 • Kolejną ważną kwestią, której nie można pomijać jest prostota obsługi konta przez internet. Testowaliśmy konta przez pryzmat przystępności dla użytkownika i sposobu nawigacji. Tego, czy obsługa rachunku online jest intuicyjna. Czy trzeba szukać różnych opcji.
 • Następną cegiełką w budowaniu rankingu były bankomaty. Ilość, opłaty, wpłatomaty, wysokość prowizji i wiele innych.
 • Jako, że młodzież korzysta głównie z aplikacji mobilnych nie mogliśmy tego pominąć. Ocena poszczególnych aplikacji podanych wyżej banków zdecydowanie przyczyniła się do danej pozycji oferty.
 • Z mniej ważnych kryteriów można wyróżnić w ranking kont młodzieżowych. Na przykład ogólną ocenę banku i pozycję na rynku, opinię publiczną, jakość czy dodatkowe usługi.

Jeśli masz pytania, chętnie pomogę. Jeśli zauważyłeś jakiś błąd lub nieaktualne informacje również proszę o kontakt: kontakt (at) najlepszebankowe.pl

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz