nest bank

Nowy gracz na rynku – Nest Bank

Nest Bank

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami koniec października wnosi istotne zmiany wśród graczy w sektorze bankowości. Nest Bank – nowa marka należąca do FM Bank PBP S.A. Zastępuje on znany wcześniej Bank Smart i BIZ Bank, które również należały do FM Banku.

Zmiana powstała ze względu na fakt ujednolicenia usług bankowych oferowanych przez FM Bank. Wcześniej był to SMART Bank skierowany głównie do klientów indywidualnych i BIZ Bank obsługujący klientów biznesowych. Teraz obie marki będą pod jednym szyldem – Nest Bank.

Jak zapewnia bank dotychczasowi posiadacze kont mają zapewnione niezmienne warunki wynikające z zawartych wcześniej umów z bankiem.

Na uwagę zasługuje również nowe logo prezentowane obecnie już na stronie banku, a także w aplikacji mobilnej. Nowe, proste, odręcznie pisane logo ma zapewniać poczucie bezpieczeństwa i rzetelnej obsługi klienta.

Nowy Nest Bank ma się kojarzyć przede wszystkich z miłą, ciepłą i rodzinną atmosferą. Dlatego też bank przygotowuje oferty dopasowane do potrzeb rodzin.
Obecni klienci nie odczują wielkich zmian w zakresie usług i obsługi. Już wcześniej klienci SMART Banku posiadali możliwość obsługi kont w oddziałach BIZ Banku. Nowa strategia przynosi ujednolicenie w tej kwestii.

Oferta banku to przede wszystkich wysoko-oprocentowane konta oszczędnościowe, które można prowadzić w wybranej walucie – są to m. in. PLN, EUR, USD czy BP.

Lokaty terminowe na chwilę obecną wahają się w zakresie oprocentowania od 2,3% do 2,6% w skali roku.

Ponadto możemy tam znaleźć lokaty z kontem, lokaty bez konta, lokaty WIBOR. Termin lokat waha się w zależności od potrzeb i rodzaju lokaty od 7 dni do 36 miesięcy.

Chcąc założyć nowe konto możemy liczyć na całkowicie bezpłatne konto, z możliwością wypłat w każdym bankomacie w Polsce bez dodatkowych opłat i prowizji. Do wyboru jest także Nest Konto Waluta, gdzie bank oferuje bezpłatne prowadzenie konta i wypłaty ze wszystkich bankomatów za granicą. Waluta do wyboru – może to być dolar, funt albo euro.

Więcej informacji na nowe stronie banku Nest Bank.

Poznaj także ofertę innych banków i porównaj w rankingu kont osobistych.

Nest Bank

4.7/5 - (3 votes)