jak oszczędzać pieniądze

Program Regularnego Oszczędzania – Czyli Usługa mSaver

Program Regularnego Oszczędzania – Czyli Usługa mSaver

Dużo ludzi ma problem z systematycznym odkładaniem pieniędzy. Oszczędzać można na wiele różnych okazji lub rzeczy. Sporo osób odkłada na czarną godzinę, ale też są i tacy, którzy nie lubią kredytów. Zatem oszczędzają na różnego rodzaju rzeczy będące poza ich chwilowym zasięgiem. Dlatego opiszę dzisiaj ciekawą usługę, którą wdrożył dla swoich klientów mBank – a mianowicie mSaver.

O co chodzi z tą usługą i dlaczego określam ją jako Program Regularnego Oszczędzania ? Cała idea polega na tym, że ustalamy sobie kwotę do zaokrąglania np. 5 zł i wtedy płacąc kartą – kwota zostaje zaokrąglona w górę. Natomiast różnica między zaokrągleniem, a rzeczywistym kosztem zostaje przelana na specjalne, oprocentowane konto. Zatem odkładamy przy każdej transakcji dokonywanej kartą, a także kiedy zrobimy przelew lub przy wypłacie gotówki z bankomatu. Choć ostania opcja sprawdziła by się przy kwocie zaokrąglenia – 10 zł (aż do takiej maksymalnej kwoty możemy ustawić zaokrąglenia!)

Zdecydowanie jest to spore ułatwienie dla ludzi, którzy mają problem z systematycznym odkładaniem lub po prostu są zapracowani i nie mają czasu myśleć o tym. Jest to praktyczne rozwiązanie również dla osób lubiących oszczędzać – jako dodatkowy wpływ na konto oszczędnościowe.

Jakich głównych korzyści możemy spodziewać się w ramach tego programu ?

  • Twoje oszczędności rosną, kiedy Ty płacisz kartą, wykonujesz przelew lub wybierasz gotówkę z bankomatu
  • konto oszczędnościowe z oprocentowaniem nominalnym w skali roku 1,4 %
  • indywidualny program regularnego oszczędzania dostosowany do Twoich potrzeb
  • wiele innych sposobów oszczędzania, które możesz wybrać

Co zrobić, aby założyć sobie takie konto ?

Sprawa jest bardzo prosta! Jeśli jesteś już klientem mBanku to wystarczy, że złożysz wniosek w bankowości online. W tym celu zaloguj się, następnie wejdź w zakładkę Pasaż. Poniżej w menu zobaczysz listę z kolejnymi zakładami i tam należy wejść w Oszczędności. Poniżej pojawi się lista produktów i teraz wystarczy odnaleźć pozycję mSaver i po najechaniu myszką na nią kliknąć Złóż Wniosek.

Jeśli nie jesteś jeszcze klientem mBanku to w pierwszej kolejności musisz złożyć wniosek onlinetutaj lub z linku poniżej. Prowadzenie konta w mBanku jest w pełni darmowe pod warunkiem wykonania minimum 5 transakcji kartą miesięcznie. Tutaj jest szczegółowa analiza konta i informacje o opłatach.

program regularnego oszczędzania

Natomiast jeśli masz więcej pytań to możesz sprawdzić ofertę bezpośrednio na stronie banku klikając >>tutaj<<.