Najtańszy Abonament Komórkowy – Jak Zaoszczędzić Na Rachunkach?

Najtańszy Abonament Komórkowy to zdecydowanie słuszny wybór, a szczególnie, że jest w czym wybierać. W tym przypadku niska cena nie wpływa na niższą jakość. Wręcz przeciwnie – jakość zazwyczaj związana jest z marką. Oszczędać można na wiele sposobów, a w tym artykule zajmiemy się kwestią abonamentu komórkowego.

Racjonalny i świadomy wybór produktów bankowych to nie wszystko na drodze do mądrego i skutecznego oszczędzania. Warto zwrócić również uwagę na inne aspekty naszego życia, w których w prosty sposób możemy zaoszczędzić kilka złotych. 

Przy okazji: ZAŁÓŻ KONTO BANKOWE ZA 0 ZŁ i zyskaj do 7% na koncie oszczędnościowym >>

Powiesz, że przecież kilka złotych miesięcznie to nic takiego? Zgadzam się z Tobą! Całkowicie przyznam Ci rację, ale warto również przeanalizować kwestię oszczędzania przez pryzmat długoterminowego planu działania.

W tym momencie, aż chce się przytoczyć znaną, narodową myśl: “Grosz do grosza i będzie kokosza”.

Dam Ci przykład…
Oszczędzać można na wielu płaszczyznach, także załóżmy, że znajdziemy 10 sposobów, aby w codziennym życiu zaoszczędzić miesięcznie 5 zł (tak, tak – to ta kwota, która jest bardzo mała). W ten sposób zaoszczędzamy 50 zł miesięcznie, a to w skali i roku daje aż 600 zł! Wydawać by się mogło, że to dalej nie jest duża kwota. Czy rzeczywiście tak jest? 

To już jest kwestia indywidualna, tak samo jak Twoją decyzją jest jakie rozwiązania wybierasz. Moim skromnym zadaniem jest tylko dostarczyć Wam wartościową i rzetelną wiedzę.

Dlatego w tym wpisie od deski do deski opiszę abonament w sieci Njumobile, czyli zdecydowanie Najtańszy Abonament Komórkowy. Dowiesz się przede wszystkim:

 • Jaka jest oferta tej sieci?
 • Dlaczego uważam, że dzięki tej ofercie można sporo zaoszczędzić?
 • Jak działa rozliczanie?
 • Jaką taryfę wybrać? (To ważne, ze względu na to z czego częściej korzystasz)
 • Czy to prawda, że jak nie rozmawiasz to nie zapłacisz nic? (W przeciwieństwie do oferty na kartę, w której jest konieczność doładowywania konta w celu utrzymania ważności)
 • Czy można dostać niewiarygodnie wysoką fakturę? (Nie ma takiej opcji, wyjaśnię w dalszej części artykułu)
 • Na koniec przy podsumowaniu wymienię wady tej oferty.
 • Poznasz Opinie o Njumobile
 • Jak złożyć zamówienie?

Wjedź na Oficjalną Stronę NJUMOBILE – Sprawdź Ofertę >>

Poznajmy zatem Njumobile, czyli obecnie Najtańszy Abonament Komórkowy 😉

Pierwsza sprawa, która jest ogromnym plusem tej sieci to abonament, który w rzeczywistości nie jest typowym abonamentem, a raczej jest to OFERTA Z RACHUNKIEM. Nie otrzymamy tutaj 24-miesięcznej umowy, której zerwanie wiązałoby się z karą finansową.

Umowę w NJU podpisujemy na czas nieokreślony, a dzięki temu mamy 1-miesiączny okres wypowiedzenia. W standardowej ofercie abonamentowej po okresie umowy – jeśli nie przedłużymy – przechodzi na czas nieokreślony również z tym samym czasem na wypowiedzenia.

SPRAWDŹ Aktualne Promocje Bankowe – Zarabiaj Zakładając Konta >>

Co to oznacza w praktyce?

Nie jesteśmy związani z nikim na długi okres czasu. Jeśli uznasz, że sieć nie spełnia Twoich oczekiwań to w ciągu 1 miesiąca możesz przenieść swój numer telefonu. Przeniesienie numeru jest bardzo prostym procesem, ponieważ to sieć komórkowa zawsze załatwia za nas formalności. Jeśli chcemy na przykład przenieść swój numer do Nju mobile to wystarczy, że wypełnisz formularz. Jeśli będziesz chciał przenieść swój numer do innej sieci to po prostu składasz zamówienie z opcją “przenieś numer” na stronie internetowej innej sieci.

Wadą tego rozwiązania jest to, że w ramach umowy nie ma możliwości dobrania telefonu.

Dla jednych wada, ale czy w rzeczywistości opłaca się w ogóle brać telefon w abonamencie?

Przeliczmy na dzień 6.02.2018 i z telefonem Samsung Galaxy J7 (2017). (Jako, że w Nju nie ma możliwości, dla porównania wezmę inne sieci). Załóżmy, że bierzemy pod uwagę całkowity koszt, czyli abonament + rata.

Oferta w Orange:

 • Abonament 24 miesiące, 10 GB internetu, rozmowy/SMS/MMS bez limitu: 0 zł na start + 92,99 zł/mc,
  czyli 92,99*24 = 2231,76 zł. 

Oferta w Play:

 • Abonament 24 miesiące, 30 GB internetu (choć Play reklamuje, że bez limitu, co nie jest do końca prawdą), romowy/SMS/MMS bez limitu: 1 zł na start + 120 zł/mc = 2881 zł. To zdecydowanie nie jest najtańszy abonament komórkowy.

Oferta w Plus:

 • Abonamen 24 miesiące, 10 GB internetu, rozmowy/SMS/MMS bez limitu: 1 zł na start + 104,99 zł miesięcznie, przy czym w zależności od wybranej oferty możemy zyskać w promocji kilka miesięcy jeśli chodzi o samą opłatę abonamentową – nie dotyczy to raty za telefon! Tutaj w sumie wyjdzie 104,99 zł * 24 + 1 zł = 2520,76 zł.

Skoro do kwoty abonamentów jest doliczana rata za telefon to równie dobrze można wziąć telefon w sklepie z elektroniką. Tam również otrzymamy nowy aparat z 2 letnią gwarancją. Ceny tego telefonu zaczynają się już od 1100 – 1200 zł. Jeśli podzielimy to na 24 raty to wyjdzie nam 45-50 zł. Natomiasta w NjuMobile abonament z rachunkiem jest dostępny w 3 opcjach (dokładnie opiszę je za moment): 19 zł, 29 zł i 39 zł. Przy czym  najczęściej wybieraną ofertą jest ta za max 29 zł. Jeśli zsumujemy to z ratą 50 zł wyjdzie 79 zł. miesięcie. 

Wolisz płacić 79 zł czy 120 zł za to samo?

Taka opcja wychodzi w 99% przypadków zawsze taniej! Jaki telefon bym nie wziął do porównania, zawsze wychodzi korzystniej: NjuMobile + Telefon na ray 0%. Ponadto nie jesteśmy przywiązani do danej oferty na 2 lata. W każdej chwili możemy zmienić sieć.

Oferta Nju – Najtańszy Abonament Komórkowy : Sprawdź ofertę >>

Oferta jest bardzo prosta. Mamy do wyboru 3 taryfy, w każdej otrzymujemy:

 • rozmowy komórkowe i na stacjonarne w kraju i w roamingu UE bez limitu
 • SMSy i MMSy w kraju i w roamingu UE bez limitu

Różnica jest jedynie w pakietach internetu:

 • Pierwszy to max 19 zł. – tak jak wyżej wszystko jest bez limitu – w tej opcji otrzymasz 1 GB internetu (1,23 GB w roamingu)
 • Najczęściej wybierany to max 29 zł. – wszystko bez limitu – w tej opcji mamy do dyspozycji 10 GB internetu (1,87 GB w roamingu)
 • Dla wymagających – max 39 zł. – rozmowy, SMS jak wyżej – tutaj jest 20 GB internetu (2,52 GB w roamingu).

Dlaczego tutaj piszę max? W NjuMobile jeśli nie korzystasz to nie płacisz, jeśli korzystasz dużo to makymalnie możesz zapłacić kwotę, która jest przy danej taryfie. Np. Jeśli wybierzesz opcję za 19 zł, to jeśli w miesiącu nie wykonasz żadnego połączenia to nie zapłacisz nic. Jeśli wykonasz połączenia na 5 zł to właśnie tyle zapłacisz, ale jeśli będziesz dużo korzystać z telefonu to maksymalnie zapłacisz 19 zł.

Myślę, że jest to prosta i intuicyjna kwestia. Warto jeszcze wspomnieć, że przez pierwsze 3 miesiące obowiązuje tzw. rachunek minimalny, który wynosi 9 zł. Czyli przez pierwsze 3 miesiące nie ma możliwości, aby faktura przyszła na 0 zł.

Usługi dodatkowe: [Njumobile Opinie artykuł]

 •  “im dłużej, tym lepiej” – po 6 miesiącach otrzymujesz dodatkowy transfer danych, można dokupić również internet mobilny, który łączy się z abonamentem, dzięki temu na telefonie można uzyskać do 40 GB.
 • dodatkowy numer w Nju – tutaj za 9 zł miesięcznie można dokupić dodatkowy numer, z którym razem można korzystać ze wspólnej oferty. Jest tutaj możliwość zaoszczędzenia, w przypadku posiadania rodziny. Pierwszy numer może być za 39 zł, a każdy kolejny za 9 zł. W przypadku 4 osób daje to: 66 zł / 4 = 16,50 zł za abonament bez limitu i 20 GB internetu wspólnego.
 • “Gdzie jest dziecko” – jest to usługa, dzięki której można lokalizować bliskie nam osoby,
 • 9 GB za 9 zł – w przypadku braku internetu można dokupić.

Z własnego doświadczenia wiem, że 10 GB czy 20 GB w zupełności wystarczy jeśli korzystasz z internetu tylko przez telefon. Inne sieci reklamują się nielimitowanym internetem, ale tak nie jest. Małym druczkiem jest napisane, że otrzymasz X GB, a po wykorzystaniu tego internet zwalnia.

Nawet jeśli internet zwolni do 1 Mb/s to jest to nic jeśli na przykład w LTE jest do 225 Mb/s. Nju jest w LTE i zgodnie z informacjami jakie posiadam to 99,06% polaków jest w zasięgu LTE od Nju.

Wady:

 • brak możliwości dobrania telefonu w abonamencie – jeśli lubisz przepłacać to niestety, ale ta oferta nie jest dla Ciebie.

Njumobile Opinie – Najtańszy Abonament Komórkowy

W mojej opinii jest to jedna z najlepszych ofert na chwilę obecną na rynku. Brak możliwości wzięcia telefonuu absolutnie mi nie przeszkadza, ponieważ telefon kupuję o wiele taniej w sklepie internetowym lub na allegro. Raty nie są oprocentowane, zatem wychodzi o wiele bardziej korzystniej.

Nie znam żadnej osoby, która lubi przepłacać, więc czasami warto skorzystać właśnie z takiej opcji. Przy założeniu, że ktoś wziąłby taką ofertę w Play za 120 zł, a skorzystał z tej z Nju za 79 zł to w ciągu 24 miesięcy jest w stanie zaoszczędzić 984 zł. A to już jest niezła suma, za którą można kupić nowy telefon za gotówkę!

Jak z zasięgiem w Nju?

Tutaj jest kwestia bardziej skomplikowana, ponieważ dopóki nie skorzystamy z usługi nie mamy pewności czy rzeczywiście będziemy posiadać zasięg. Według danych na stronie NJU, aż 99,06% polaków jest w zasięgu LTE NJU.

Pocieszeniem jest również fakt, że sieć NJU MOBILE należy do operatora Orange Polska SA, który to ma dość dobrze rozbudowaną sieć nadajników, dzięki temu możemy liczyć na dobry zasięg.

Najlepiej oczywiście sprawdzić to na własną rękę, a jeśli nie będziemy w zasięgu LTE to w każdej chwili możemy zmienić sieć 😉 Zresztą Najtańszy Abonament Komórkowy nie jest w żaden sposób powiązany z jakością. Cena w tym przypadku nie gra roli.

 NjuMobile Opinie – Więcej >>>>

Jak złożyć zamówienie? Instrukcja Krok Po Kroku:

 1. Wejdź na oficjalną stronę operatora: KLIKNIJ TUTAJ
 2. Na samej górze strony najedź myszką na napis “OFERTA”.
 3. Rozwinie się możliwość wybrania dodatkowych opcji. Kliknij w “Z RACHUNKIEM”.
 4. Pojawią się 3 taryfy do wyboru, które opisywałem wcześniej: 19 zł, 29 zł i 39 zł. Wybierz jedną klikając w żółty napis “WYBIERZ”.
 5. Otworzy się formuklarz do złożenia zamówienia i w tym miejscu możesz wybrać:
  a) chcę nowy numer – jeśli chcesz dostać nowy numer to wybierz tą opcję, a następnie wybierz sobie swój nowy numer
  b) chcę przejść z oferty na kartę na ofertę nju z rachunkiem
  c) chcę przenieść numer do nju* – jeśli masz numer u innego operatora to po wybraniu tej opcji będzie możliwość wpisania numeru.
 6. Po wybraniu odpowiedniej opcji zjedź na dół strony i kliknij przycisk na żółtym tle “DALEJ”.
 7. Pojawi się ostatnia strona formularza, gdzie znajdziesz: podsumowanie, miejsce do wpisania TWOICH DANYCH, wybór zgód. Jeśli wypełnisz wszystkie pola KLIKNIJ “ZAMAWIAM”.
 8. Teraz zostaje Ci czekać na kuriera. Umowa zostanie przesłana do Ciebie za pośrednictwem firmy kurierskiej. W dniu podjęcia przesyłki przez firmę kurierską otrzymasz na podany telefon kontaktowy SMS- a z numerem przesyłki i danymi kontaktowymi do firmy kurierskiej.

*jeśli przenosisz numer to kurier przywiezie Ci umowę i kartę, na której będzie numer tymczasowy. O dokładnej dacie przeniesienia numeru zostaniesz poinformowany SMSem. Twój numer z dotychczasowej karty będzie zakodowany na tej nowej karcie z numerem tymczasowym (WIĘC NIE WYRZUCAJ NOWEJ KARTY OD NJU). Operacja kodowania starego numeru na nowej karcie jest przeprowadzana między 0:00 a 2:00 w dniu, którego datę otrzymasz w SMS po złożeniu zamówienia. Wówczas wystarczy zmienić kartę w telefonie i cieszyć się nową ofertą!

Najtańszy Abonament Komórkowy : ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE DZISIAJ >>

ZAŁÓŻ KONTO BANKOWE ZA 0 ZŁ

 

 

5/5 - (1 vote)