Orange Światłowód Opinie – Co warto wiedzieć zanim zamówisz?

Jako, że blog ten jest nie tylko o bankowości, ale również o oszczędzaniu to warto poruszyć temat, który ostatnimi czasy zyskuje na popularności. Chodzi oczywiście o internet światłowodowy w Orange, ponieważ na chwilę obecną jest to najlepsza oferta na rynku według niezależnego rankingu na portalu speedtest.pl.

A z tego artykułu dowiesz się między innymi:

 • Co to jest i dlaczego warto rozważyć zainstalowanie?
 • Dlaczego korzystając z takiego rozwiązania można więcej zyskać?
 • Jaka jest prędkość takiego internetu?
 • Jaka jest rzeczywiście oferta dostępna w Orange?
 • Jak wygląda instalacja?
 • Gdzie można sprawdzić czy jesteśmy w zasięgu sieci światłowodowej?

Na początek… Co to jest właściwie internet światłowodowy?

Internet Światłowodowy – to nic innego jak internet domowy – z tą różnicą, że do przesyłania danych jest użyty kabel światłowodowy, a nie kabel miedziany jak w standardowej instalacji. Różnica jest taka, że korzystając z kabla światłowodowego możemy przesyłać o wiele szybciej i więcej informacji – a to przekłada się na prędkość internetu.

Jakiego rzędu są to prędkości? Orange Światłowód Opinie…

Standardowa oferta internetu oscyluje często w granicach 60-150 Mb/s. Światłowód daje możliwość uzyskania prędkości nawet 600 Mb/s.

Obecnie na rynku ceny są porównywalne ze standardowymi ofertami internetu stacjonarnego. Między innymi z tego powodu warto rozważyć skorzystanie z oferty internetu światłowodowego.

Szybsza prędkość internetu to po prostu bardziej komfortowe warunki korzystania z urządzeń elektronicznych. Możliwość oglądania filmów w najwyżej jakości, ściągnie filmu często zajmuje kilka minut, w porównaniu do standardowych ofert, gdzie często musimy czekać kilka godzin na ściągnięcie plików o dużych rozmiarach.

Jeżeli pracujesz korzystając z internetu to wyższa prędkość przekłada się na wyższe zarobki i efektywność działań. Jeśli grasz to zdecydowanie wyższa prędkość zapewni Ci większa płynność i radość z grania.

Warto zwrócić uwagę również, że pojawienie się internetu światłowodowego spowoduje, że w najbliższej przyszłości pliki, filmy, gry będą mieć coraz większe rozmiary. Zatem posiadanie internetu opartego na technologii światłowodowej to krok do przodu.

Ponadto internet światłowodowy charakteryzuje się bardzo małymi spadkami prędkości. Jeśli zamawiamy opcję 600 Mb/s to z taką prędkością rzeczywiście pobieramy pliki. W porównaniu do zwykłych ofert, gdzie dostawca zapewnia prędkość do 60 Mb/s, a w rzeczywistości okazuje się, że mamy realnie 21 Mb/s – to jest to ogromny plus internetu światłowodowego w Orange.

Jaką ofertę wybrać?

Każda oferta światłowodu może być lepsza od standardowej. W tej samej cenie mamy często kilkakrotnie wyższą prędkość.

Poza tym należy przeanalizować w jakim stopniu korzystamy z internetu.

 • Czy zarabiasz w internecie i potrzebujesz wysyłać duże pliki szybko?
 • Czy oglądasz filmy w najwyższej jakości na kilku urządzeniach na raz?
 • Jak wiele osób korzysta z internetu w gospodarstwie domowym?
 • Czy ściągasz dużo danych z internetu?

Jeśli nie to 600 Mb/s na chwilę obecną nie będzie dla Ciebie. Można zatem rozważyć pozostałe prędkości 300 Mb/s lub 100 Mb/s, które są dostępne w ofercie Orange.

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się być 300 Mb/s. Natomiast różnica jest jak zwykle w cenie.

Jak wygląda cennik? Umowy na 24 miesiące:

 • 100 Mb/s – jest to najtańsza opcja, którą możemy wybrać.  Przez pierwszy rok korzystania z usługi zapłacimy 39,99 zł miesięcznie, w drugim roku, czyli od 13. miesiąca usługa wyniesie nas 69,99 zł miesięcznie. Warto zwrócić na to uwagę, że koszty się zwiększą w drugim roku. Na pierwszy rok po prostu dostajemy rabat wynikający z promocji.
 • 300 Mb/s – czyli moja ulubiona opcja, z której sam korzystam i jestem bardzo zadowolony. Pierwszy rok to koszt 49,99 zł miesięcznie, a od 13. miesiąca do 24. miesiąca będę płacić 79,99 zł miesięcznie.
 • 600 Mb/s – czyli oferta dla najbardziej wymagających Klientów. Pierwszy rok to koszt 69,99 zł miesięcznie, a w drugim roku korzystania z usługi będziemy płacić 99,99 zł miesięcznie.

Takie trzy warianty mamy do wyboru. Umowa jest w tym przypadku na 24 miesiące. Podane kwoty zawierają już rabaty za fakturę elektroniczną (5 zł) i wyrażenie zgody marketingowej (5 zł).

Warto zwrócić również uwagę, że wraz z internetem otrzymamy Modem FunBox 3.0, który zapewnia WiFi w domu lub mieszkaniu. Modem jest w ramach umowy za 0 zł/miesięcznie i przy odbiorze również nic nie płacimy. 

Jeśli jesteśmy w zasięgu Orange to zdecydowanie polecam tą firmę.

>> SPRAWDŹ CZY JESTEŚ W ZASIĘGU ORANGE <<

Warto wziąć pod uwagę, że według niezależnego portalu speedtest.pl. Orange jest najlepszym dostawcą internetu w technologi światłowodowej w Polsce.

Kilka dodatkowych powodów, dla których warto rozważyć Światłowód od Orange:

 • szybka i darmowa instalacja (od A do Z).
 • stabilna firma, która posiada swoją infrastrukturę światłowodową
 • łatwy dostęp do Biura Obsługi Klienta (dostępne 24h na dobę pod numerem 510 100 100)
 • szybki i niezawodny internet
 • możliwość połączenia innych usług (dzięki temu możemy obniżyć rachunki).

Jak sprawdzić, czy jesteśmy w zasięgu światłowodu? [Instrukcja krok po kroku]

 1. Przejdź na specjalną stronę Orange klikając TUTAJ.
 2. Po wejściu na tą stronę – Kliknij w pomarańczowy przycisk z napisem ZAMÓW. (Zostaniesz przekierowany do strony, w której będzie możliwość wprowadzić adres, pod którym chcesz zainstalować usługę. NIE JEST to jednoznaczne ze złożeniem zamówienia)
 3. Następnie w okienku “Wpisz swój adres i sprawdź dostępną prędkość internetu.” należy wprowadzić: miejscowość, ulicę, numer domu/mieszkania, numer komórkowy.UWAGA! Po wpisaniu miejscowości należy kliknąć na propozycję na rozwijanej liście poniżej. Po kliknięciu obok nazwy miejscowości musi pokazać się ZIELONY ptaszek. Wtedy system zaczyta nasze dane.

  UWAGA 2! Jeśli nie chcesz podawać swojego numeru telefonu możesz wpisać 9 zer. System przepuści wtedy dalej. Należy też kliknąć w kwadracik obok zgody, która się pokaże.

 4. Następnie kliknij “Sprawdź” i pokażą się dostępne prędkości pod podanym adresem. Z poziomu tej strony możesz również dokonać zamówienia.Jak zamówić?
 5. Zjedź myszką na dół strony i kliknij DALEJ.
 6. Następnie będzie możliwość wpisania danych osobowych, o które będziesz proszony na stronie.
 7. Przejdź do Podsumowania i możesz zamówić.

A jak wygląda proces instalacji?

Po sprawdzeniu dostępności i złożeniu zamówienia do 24 godzin skontaktuje się z Tobą doradca w celu umówienia wizyty montera na konkretną datę i godzinę.

Należy być obecnym w domu podczas instalacji. Czas instalacji trwa do 3 godzin. Może być oczywiście szybko, ale warto zarezerwować sobie właśnie taki czas.

Monter może dokonywać drobnych przewierceń (jeśli nie ma żadnego kabla lub innej możliwości). Natomiast ma tez obowiązek pozostawić po sobie porządek.

SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ ŚWIATŁOWODU I ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE TUTAJ >>

Orange Światłowód Opinie

Tagi: światłowód, orange światłowód, internet domowy, światłowód orange, swiatlowod, internet stacjonarny, orange swiatlowod, orange światłowód mapa, orange internet stacjonarny, orange światłowód opinie, orange światłowód zasięg, najlepszy internet, orange internet światłowodowy, jaki internet wybrać, światłowód orange mapa, światłowód orange opinie, orange światłowód cena, swiatlowod orange, orange światłowód instalacja, internet światłowodowy orange, orange swiatlowody, orange światłowód cennik, internet światłowodowy opinie, instalacja światłowodowa w domu, zasięg światłowodu orange, orange zasięg światłowodu, internet orange światłowód, neostrada światłowód, światłowód orange zasięg, orange swiatlowod zasieg, światłowód do domu, orange światłowód oferta.

Przejdź na główną stronę >>

4.5/5 - (6 votes)