#2 Karta WizzAir: Tanie podróżowanie

Ostatni wpis z serii Tanie Podróżowanie po Świecie zakończyliśmy opisem korzyści wynikających z posiadania dwóch różnych kart kredytowych. Były to: Premier Miles od CityBanku, oraz karta kredytowa mbank Miles&More. Więcej na temat tych dwóch kart możesz przeczytać w Artykule #1 Tanie Podróżowanie.

Wpis stał się bardzo popularny. Dlatego postanowiłem stworzyć drugą część. Jest ona kontynuacją poprzedniej. Mianowicie, skupimy się dzisiaj na tym jak zyskać tanie bilety w popularnych liniach lotniczych WizzAir, czyli karta WizzAir. A sposób jest bardzo prosty, ponieważ również tyczy płacenia kartą. I to tyle ? Możesz pewnie się z zdziwić, ale rzeczywiście tak jest. Wystarczy korzystać z płatności kartą kredytową do codziennych zakupów. Punkty za wydane złotówki będą się naliczać.

karta kredytowa a wizz discount club…

Ponadto linia lotnicza WizzAir oferuje swoim pasażerom możliwość rejestracji w specjalnym programie pl .
Członkostwo w tym klubie kosztuje 29,99 euro rocznie, wraz z towarzyszem. Taniej jest w przypadku abonamentu grupowego. Co można zyskać dzięki temu? Przyzwoite zniżki na bilety i 5 euro zniżki przy opłacie za bagaż. Dostęp do usług przeznaczonych dla członków.

Więcej można przeczytać na stronie przewoźnika wizzair.com. Ja natomiast wracam do karty kredytowej, która zapewnia o wiele większe zniżki na bilety.

Karta dostępna jest w ofercie Raiffeisen Banku. Limit ustalany jest indywidualnie w zależności od zdolności kredytowej.

karta WizzAir Raiffeisen

Karta WizzAir i zasady działania:

  • otrzymasz 2 punkty za każde wydane 5 zł. Jeśli będziesz płacić kartą kredytową WizzAir MasterCard na stronie wizzair.com.
  • otrzymasz 1 punkt za każde wydane 5 zł. W przypadku płatności kartą w każdym innym miejscu

Posiadanie opisywanej karty kredytowej łączy się oczywiście z członkostwem w Wiz Discount Club. Dzięki korzystaniu z karty na start otrzymujesz bezpłatne członkostwo (jako grupa). Ponadto dostaniesz, aż 500 punktów startowych za dokonanie pierwszych zakupów kartą kredytową  w ciągu 6 miesięcy od wydania karty.

Punkty  można wymieniać na:

  • tańsze bilety
  • zapłacenie za bagaż dodatkowy
  • wykupienie dodatkowych usług (wyjątkiem są tu wypożyczalnie samochodów)

W ramach podstawowej usługi do karty głównej mogą być wydane karty dodatkowe. Dzięki temu jeszcze szybciej uzbierasz punkty i umożliwisz swoim najbliższym dostęp do swojego limitu.

Okres bez odsetek dla tej karty wynosi aż 56 dni! Bez względu na przyznany limit kredytowy. Natomiast zadłużenie można też rozłożyć na wygodne do spłaty, raty z niskim oprocentowaniem.

karta Wizzair

Edit: 29.03.2017.

Opłaty i obsługa karta WizzAir:

Podstawową opłatą za wydanie i prowadzenie karty w pierwszym roku jest 6 zł miesięcznie. W kolejnych latach kwota ta nie ulega zmianie. W przypadku wypłat z bankomatów. Za granicą jak i w Polsce przy każdej wypłacie naliczana jest prowizja 4% min. 10 zł.

Okres do spłaty wynosi 25 dni, natomiast minimalna kwotą jest 3% min. 30 zł.

Więcej o dodatkowych opłatach można znaleźć w tabeli opłat i prowizji tutaj.

Zapisz

Zapisz

Leave a Comment