bz wbk

Konto WBK Bank Zachodni – Sprawdź Czy Warto?

Konto  WBK w Banku Zachodnim

Konto WBK w tym banku to kilka produktów, z których można wybrać odpowiednie dla nas konto osobiste. Bank w ramach rachunku rozliczeniowego udostępnia nam kilka opcji. M. in. Konto <20, Konto 1|2|3, Konto Aktywni 50+, Konto VIP, a także Konto Godne Polecenia, na którym głównie skupię się w tym artykule.

Konto WBK, które opiszę – wybrałem, ponieważ jest najbardziej popularnym produktem bankowych w tym zakresie. Jednocześnie też najbardziej uniwersalnym. Ostatnio dużo mówi się o zmianach jakie zaszły w Banku Zachodnim. Przede wszystkim w obszarze opłat i prowizji pobieranych przez bank.

Rzeczywiście zmiany są i to dość widoczne, natomiast nie są bardzo uciążliwe. Jeśli tylko odpowiednio zoptymalizujemy działania, które wykonujemy w ramach prowadzenia rachunku ROR, wówczas raczej nie zapłacimy więcej, niż wcześniej.

Jakie są podstawowe opłaty?

Pierwsza sprawa – otwarcie i prowadzenia rachunku: standardowo 0 zł. Tak samo z przelewami, które są wykonywane w technologii ELIXIR – również bezpłatne, pod warunkiem złożenia dyspozycji za pomocą bankowości internetowej. W przypadku szybkich przelewów tj. w systemie Express Elixir lub Blue Cash. Za każdy jeden przelew zapłacimy 5 zł.

Zlecenie stałe to koszt 0,50 zł, natomiast polecenie zapłaty nie wiąże się już z dodatkowymi opłatami. Należy również wziąć pod uwagę, że koszt usługi Przelew24 – każdorazowo również kosztuje 0,50 zł.

Zdecydowanie nie opłaca się w tym przypadku wpłacać lub wypłacać pieniędzy w oddziale banku, ponieważ wtedy za każdym razem będziemy zobowiązani do zapłaty 5 zł. Natomiast rozwiązaniem tego problemu jest fakt, że BZ WBK posiada bardzo dużą ilość bankomatów, oraz wpłatomatów, gdzie już nie jest pobierana żadna prowizja.

A co z kartą?

W ramach prowadzenia Konta Godnego Polecenia mamy możliwość korzystania z wybranej karty. Są to albo MasterCard Omni, albo VISA Sol.

Pierwsza wiąże się z miesięczną opłatą w wysokości 7 zł. Natomiast druga to koszt 4 zł – pod warunkiem, że w danym okresie rozliczeniowym nie dokonamy wymaganego minimum 5 transakcji bezgotówkowych tą kartą. Jeśli natomiast warunek ten będzie spełniony, wtedy bank zwalnia nas z tej opłaty. Co w dzisiejszych czasach raczej nie powinno stanowić problemu, żeby minimum raz w miesiącu zapłacić kartą.

SMS Kody

Większość aktywności na koncie klienta wiąże się z dodatkową autoryzacją za pomocą SMS kodów. Zazwyczaj jeśli chodzi o zmianę jakiś danych typu PIN, albo o potwierdzenie przelewu niezdefiniowanego. Pierwsze 5 takich kodów w miesiącu jest darmowe, natomiast każdy już kolejny to koszt 0,20 zł.

Koszt nie jest duży, natomiast, aby go uniknąć wystarczy przelewy, które często obsługujemy dodawać do kontaktów zaufanych tzn. definiować je. Wtedy możemy robić już kolejny przelew zdefiniowany, który nie wymaga potwierdzenia kodem z SMS.

Podsumowanie

Odpowiednio planując działania, można uniknąć większość opłat w banku. Jeśli natomiast sporo korzystamy z Konta WBK, to wtedy mogą być naliczane opłaty, które nie są wysokie. Natomiast na rynku jest mnóstwo innych ofert, gdzie te opłaty są niższe. Korzyścią z posiadania konta w BZ WBK to przede wszystkim to, że bank ma bardzo dużo oddziałów, bankomatów, wpłatomatów. Natomiast jeśli potrafimy większość spraw załatwić online, to wtedy warto rozważyć inną opcję jeśli chodzi o konto osobiste. Dlatego też wydaje mi się, że każdy indywidualnie powinien ofertę banku przeanalizować pod kontem właśnie własnych działań związanych z bankowością online, tudzież stacjonarną.

Jeśli bardziej interesują Cię oferty, w których prowadzenie rachunku jest tańsze to zapraszam Cię to porównania ofert na moim Rankingu Kont Osobistych, który systematycznie dwa razy w miesiącu aktualizuję. Na pewno znajdziesz tam opcję najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb.

Z kolei, jeśli Bank Zachodni jest dla Ciebie doskonałą opcją to poniżej umieszczam link, gdzie możesz sprawdzić więcej szczegółów odnośnie takiego konta, a także szybko i wygodnie złożyć wniosek online.

konto WBK

Leave a Comment