mbank logowanie

mBank Opinie – Analiza eKonto Standard

mBank Opinie – Analiza eKonto Standard

 mBank Opinie o eKoncie Standard, czyli nadszedł czas na analizę konta w mBanku. W tym artykule szczegółowo opiszę proces zakładania konta jak i opłaty, które wiążą się prowadzeniem tego właśnie konta.

Składając wniosek online mamy do wyboru dwie możliwości: podpis umowy przy kurierze lub podpisanie umowy w banku. W drugim przypadku, po złożeniu wniosku online, idziemy do banku podpisać umowę, która już na nas czeka. Dlatego ta opcja jest szybsza niż tradycyjne składanie wniosku w banku. Oczywiście najwygodniejszą formą podpisania umowy wydaje się być kurier.

W moim przypadku wybrałem się do banku, aby podpisać umowę o konto. Obsługa banku na dość wysokim poziomie, od razu po wejściu podeszła do mnie Pani i zapytała w czym może pomóc. W przeciwieństwie do innych banków, w których trzeba zajmować kolejkę – jest to całkiem inne podejście. Oczywiście nie wiem jak to wygląda w innych oddziałach i mogę jedynie zakładać, że każda placówka obsługuje klienta w ten sam sposób.

eKonto Standard jest bardzo popularne w mBanku, dlatego też zdecydowałem się na analizę właśnie tej konkretnej opcji/taryfy.

Jeśli chodzi o tabelę opłat to konto jest bezpłatne pod pewnymi warunkami. Oczywiście warunkiem zwolnienia z opłaty za kartę, która standardowo wynosi 4 zł jest konieczność wykonania min. 5 transakcji kartą w miesiącu kalendarzowym. Poniżej tabelka z pełnym opisem poszczególnych czynności:

[table id=29 /]

 [table id=30 /]

Jeśli chodzi o wygląd i funkcjonalność serwisu internetowego, dzięki któremu możemy zarządzać finansami to jest profesjonalnie wykonany. Podczas testowania różnych funkcji przeze mnie wszystko działało prawidłowo, ponadto przez ten okres czasu – choć krótki – to nie zdarzały się żadne przerwy techniczne, co może być uciążliwe na dłuższą metę.

Opłaty za przelewy i czynności z nimi związane prezentują się w tabelce poniżej:

 [table id=31 /]

 Aplikacja mobilne, a także bankowość online pod względem opłat są ujednolicone, zatem w powyższej tabelce obydwa kanały nazwane są ONLINE. mBank słynie ze swojej aplikacji mobilnej do zarządzania kontem. W moim przekonaniu jest to jedna z najlepszych aplikacji mobilnych do bankowości.

Podsumowując konto w eBanku to przede wszystkim wygoda korzystania, ponieważ mBank udostępnia nam wiele kanałów do zarządzania własnymi środkami na koncie. Przodują w tej kwestii oczywiście: bankowość internetowa, a także aplikacja mobilna. Dzięki temu oferta skierowana jest do młodych ludzi, którzy chętnie korzystają z tego typu rozwiązań.

Jeśli chcesz złożyć wniosek lub dowiedzieć się więcej to spokojnie możesz skorzystać z linków poniżej.

mBank Opinie
mBank Opinie

Zapisz