mbank logowanie

mBank Opinie – Analiza eKonto Standard

mBank Opinie – Analiza eKonto Standard

 mBank Opinie o eKoncie Standard, czyli nadszedł czas na analizę konta w mBanku. W tym artykule szczegółowo opiszę proces zakładania konta jak i opłaty, które wiążą się prowadzeniem tego właśnie konta.

Składając wniosek online mamy do wyboru dwie możliwości: podpis umowy przy kurierze lub podpisanie umowy w banku. W drugim przypadku, po złożeniu wniosku online, idziemy do banku podpisać umowę, która już na nas czeka. Dlatego ta opcja jest szybsza niż tradycyjne składanie wniosku w banku. Oczywiście najwygodniejszą formą podpisania umowy wydaje się być kurier.

W moim przypadku wybrałem się do banku, aby podpisać umowę o konto. Obsługa banku na dość wysokim poziomie, od razu po wejściu podeszła do mnie Pani i zapytała w czym może pomóc. W przeciwieństwie do innych banków, w których trzeba zajmować kolejkę – jest to całkiem inne podejście. Oczywiście nie wiem jak to wygląda w innych oddziałach i mogę jedynie zakładać, że każda placówka obsługuje klienta w ten sam sposób.

eKonto Standard jest bardzo popularne w mBanku, dlatego też zdecydowałem się na analizę właśnie tej konkretnej opcji/taryfy.

Jeśli chodzi o tabelę opłat to konto jest bezpłatne pod pewnymi warunkami. Oczywiście warunkiem zwolnienia z opłaty za kartę, która standardowo wynosi 4 zł jest konieczność wykonania min. 5 transakcji kartą w miesiącu kalendarzowym. Poniżej tabelka z pełnym opisem poszczególnych czynności:

RODZAJ OPŁATYeKonto Standard
Otwarcie Konta
0 PLN
Prowadzenie Konta
0 PLN
Likwidacja rachunku0 PLN
Zlecenia Stałe (ustanowienie, modyfikacja, realizacja i usunięcie)
0 PLN (online)
Polecenia Zapłaty (ustanowienie, modyfikacja, realizacja i usunięcie)
0 PLN (online)
Wpłata na Konto w banku
9 PLN
Wypłata z Konta w banku9 PLN
Transakcje BLIK0 PLN

RODZAJ OPŁATYVisa payWave/MasterCard PayPass
Wydanie0 PLN
Opłata miesięczna za korzystanie4 PLN
Warunek zwolnienia z w/w opłatymin. 5 transakcji kartą w miesiącu
Wypłaty gotówkowe w bankomatach - mBank, Euronet, PlanetCash, BZWBK (na terenie Polski)1,3 PLN dla transakcji poniżej 100 zł.
Pozostałe bankomaty w Polsce3% (min. 5 PLN, max. 9 PLN)

prowizja jw. dla >100 PLN
Wypłaty gotówkowe w bankomatach za granicą3% (min. 9 PLN)
Wypłaty gotówki w oddziałach banków krajowych9,50 PLN
Wypłaty gotówki w oddziałach banków za granicą10 PLN
Prowizja za sprawdzenie salda w bankomacie5 PLN
Dobrowolne ubezpieczenie "Pakiet Bezpieczna Karta"4,90 PLN
Wydanie duplikatu karty15 PLN
Zastrzeżenie karty0 PLN
Zmiana PIN2 PLN

Jeśli chodzi o wygląd i funkcjonalność serwisu internetowego, dzięki któremu możemy zarządzać finansami to jest profesjonalnie wykonany. Podczas testowania różnych funkcji przeze mnie wszystko działało prawidłowo, ponadto przez ten okres czasu – choć krótki – to nie zdarzały się żadne przerwy techniczne, co może być uciążliwe na dłuższą metę.

Opłaty za przelewy i czynności z nimi związane prezentują się w tabelce poniżej:

RODZAJ OPŁATY
ONLINEmLINIA (Infolinia)PLACÓWKA
Przelew wewnętrzny0 PLN2 PLN5 PLN
Przelew zewnętrzny0 PLN4 PLN8 PLN
Przelew do ZUS, US lub innego urzędu podatkowego0 PLN5 PLN10 PLN
Przelew Ekspresowy5 PLN10 PLN10 PLN
Przelew SORBNET35 PLN37 PLN39 PLN

 Aplikacja mobilne, a także bankowość online pod względem opłat są ujednolicone, zatem w powyższej tabelce obydwa kanały nazwane są ONLINE. mBank słynie ze swojej aplikacji mobilnej do zarządzania kontem. W moim przekonaniu jest to jedna z najlepszych aplikacji mobilnych do bankowości.

Podsumowując konto w eBanku to przede wszystkim wygoda korzystania, ponieważ mBank udostępnia nam wiele kanałów do zarządzania własnymi środkami na koncie. Przodują w tej kwestii oczywiście: bankowość internetowa, a także aplikacja mobilna. Dzięki temu oferta skierowana jest do młodych ludzi, którzy chętnie korzystają z tego typu rozwiązań.

Jeśli chcesz złożyć wniosek lub dowiedzieć się więcej to spokojnie możesz skorzystać z linków poniżej.

mBank Opinie
mBank Opinie

Zapisz

Leave a Comment