Analiza: Raiffeisen Konto Wymarzone

Raiffeisen Konto Wymarzone

Analiza i Recenzja

Raiffeisen Konto Wymarzone. Bank zaproponował mi Konto Osobiste, a także wraz z założeniem tego konta otrzymałem dostęp do dwóch innych: Konto Wymarzone Lokacyjne oraz Konto Wymarzony Cel. Oba konta są oprocentowane.

Oprocentowanie rośnie wraz ze wzrostem salda.

  • 0,375 % dla kwot 0 – 3 000 zł,
  • 1,125 % dla kwot 3 000,01 – 10 000 zł
  • 1,5 % dla kwot powyżej 10 000 zł.

Wysokość oprocentowania od dnia 01 sierpnia 2016 r.
Czas na to, aby przedstawić szczegółową analizę tej oferty wraz z rzetelną recenzją i opinią. Zapraszam zatem do artykułu, który został w całości poświęcony dla Konto Wymarzone.

Wszystkie tabele zostały opracowane w oparciu o Tabelę Opłat i Prowizji (z dnia 7 września 2016).

Obecnie na rynku można przebierać w licznych ofertach bankowych skierowanych do osób chcących założyć konto osobiste. Zarówno wśród konkurencji jak i tutaj mamy do czynienia z darmowym kontem. Otwarcie i prowadzenie Raiffeisen Konto Wymarzone jest bezpłatne, a szczegóły przedstawiam poniżej.

[table id=19 /]

W tym przypadku musimy jednak uiścić opłatę za korzystanie z karty MasterCard Debit, która jest wydawana do naszego Konta Wymarzonego. Jest to kwota w wysokości 3 zł miesięcznie. Wydaje się być to niską stawką tym bardziej, że dzięki temu bank zapewnia nam pakiet ubezpieczeń. Są to: “Pomoc domowa”, “Pomoc medyczna”, “Pomoc drogowa”, a także ubezpieczenie “Podróż bez zmartwień”.

W ofercie znajduje się także opcja alternatywna, jednak przy ograniczonych możliwościach. Chodzi oczywiście o Naklejkę Zbliżeniową Minikartę Debit, dzięki której można wykonywać bezgotówkowe transakcje w technologi zbliżeniowej. Wadą tego rozwiązania oczywiście jest fakt, że nie wypłacimy, ani nie wpłacimy gotówki za pomocą bankomatów. W tym przypadku jednak bank życzy sobie jednorazowej opłaty za wydanie i korzystanie. W pierwszym roku w wysokości 15 zł, natomiast kolejne lata są już bez opłat.

[table id=20 /]

Raiffeisen Konto

Kolejną istotną sprawą są przelewy. Możemy wykonywać za pomocą trzech kanałów. Osobiście w placówce banku, poprzez Centrum Telefoniczne lub za pomocą bankowości internetowej R-Online lub aplikacji mobilnej.

[table id=21 /]

Jeśli chodzi o obsługę bankowości Online to po rozmowie z konsultantką dowiedziałem się, że system został dopiero wdrożony. Mój kontakt wynikał z problemów do zalogowania się tam, a powodem był właśnie nowy system do obsługi klientów poprzez internet. Wygląd i funkcjonalność strony do zarządzania naszymi finansami jest bardzo klarowna. Rozmieszczenie wszystkich elementów proste i intuicyjne, zatem korzystanie z tego rozwiązania jest bardzo łatwe.

Raiffeisen Konto

Poniżej przedstawiam jak się prezentują opłaty za dodatkowe usługi i przy okazji jakie są limity transakcyjne/zadłużenia.

[table id=22 /]

[table id=23 /]

Na koniec zostaje wydać jakąś opinię w oparciu o powyższe dane. Także o subiektywne odczucia po kontaktach z obsługą banku. Zakładaniu konta i korzystania z usług za pomocą wszystkich trzech kanałów komunikacyjnych.
Wydaje mi się, że w tym przypadku adekwatna ocena to 4,5/5 i taką też wystawiam temu bankowi.

Jeśli artykuł dostarczył Ci istotne informacje i chcesz założyć konto lub poznać więcej szczegółów możesz skorzystać z tego linka albo kliknąć w button poniżej:

Raiffeisen Konto