darmowe konto

Recenzja: Darmowe Konto SMART – obecnie Nest

Darmowe Konto Smart Banku – obecnie Nest

 Analiza i Recenzja

Darmowe Konto jest produktem często reklamowanym przez banki. W tym przypadku możemy się spodziewać w 100% darmowego konta. Bez konieczności spełniania warunków uprawniających nas do zwolnienia z opłat. Osobiście to sprawdziłem zakładając konto w Smart Banku poprzez złożenie wniosku online.

Dlatego teraz nadszedł czas na opisanie wszystkich szczegółów związanych z prowadzeniem rachunku właśnie w tym banku. Ogólnie Smart Bank jest stosunkowo młodym dyskontem finansowym. Został założony w 2014 roku, natomiast ideą było właśnie stworzenie mobilnego banku. Na dzień dzisiejszy twórcy trzymają się założeń, ponieważ bank nie ma placówek stacjonarnych. Jako, że bank stanowi część FM BANK PBP S.A., do którego należy także BIZ Bank. Wszelkie sprawy można załatwiać też w BIZ Bank. W tym przypadku korzystnie wpłacać tam np. pieniądze na swoje konto SMART.

Wynik analizy pod kątem opłat przedstawiony jest poniżej w formie tabeli:
[table id=8 /]

Oczywiście w ramach konta otrzymujemy kartę debetową VISA, której grafika jest wręcz genialna (subiektywnie).

Poniżej opłaty za wyrobienie/korzystanie z karty i przelewy:

[table id=25 /]

[table id=26 /]

Bankowość internetowa i mobilna natomiast jest na bardzo wysokim poziomie jeśli chodzi o funkcjonalność, zabezpieczenia, czy efekt wizualny. Wynika to zapewne z tego, że w końcu SMART Bank jest 100 % bankiem mobilnym. Stąd możliwość korzystania z w pełni funkcjonalnego systemu do zarządzania kontem. Również tam można składać wnioski na inne konta w tym konto SMART EU. W ramach tego konta przysługują darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w strefie Unii Europejskiej. Obecnie konto dostępne jest jako Konto w Nest Banku (to jest ten sam bank, ale zmienił nazwę). Mamy możliwość również otwierania kont walutowych z kartą. Tutaj również nie płacimy za kartę. Natomiast jeśli posiadamy już kartę do Konta w PLN wtedy opłata wynosi: 5 euro za wydanie i 5 euro miesięcznie za korzystanie z drugiej karty płatniczej.

 Więcej o kontach walutowych w Smart Banku można znaleźć tutaj.

Darmowe Konto

Natomiast z ważniejszych dodatkowych opcji i limitów można wyróżnić takie opłaty:

[table id=27 /]

[table id=28 /]

Ponadto bank oferuję również darmowe konto oszczędnościowe Smart Procent z oprocentowaniem 2,5 % w skali roku. Złożenie wniosku i prowadzenie konta również jest bezpłatne. Po zalogowaniu do systemu bankowości elektronicznej spokojnie taki wniosek można złożyć i w przeciągu jednego dnia roboczego zostanie takie konto oszczędnościowe otwarte.

Finalnie Smart Konto można podsumować następująco… Jest to świetna alternatywa: konto dla młodych ludzi, konto dla studentów czy podróżników ze względu na korzystne warunki prowadzenia kont walutowych. Dzięki tej opcji możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy, a także sporo czasu na załatwianie różnych rzeczy poprzez internet lub infolinię. Konto oszczędnościowe połączone z całą bankowością daje nam mnóstwo możliwości do oszczędzania. Moja ocena 5,0/5,0.

Klikając w poniższy button możesz złożyć wniosek online lub dowiedzieć się więcej o ofercie.

Darmowe Konto

Po złożeniu wniosku są dwie opcje do wyboru. Pierwszą jest podpisanie umowy, którą przywozi nam standardowo kurier. Druga opcja jest według mnie lepsza, szybsza i praktyczniejsza. Mianowicie zrobienie przelewu z innego rachunku bankowego. Z tym, że rachunek ten musi być nasz. Dzięki temu, danymi z przelewu można potwierdzić swoje dane złożone we wniosku online.

Darmowe Konto

Więcej o NEST KONTO:

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

5/5 - (1 vote)