Zakładanie konta przez internet – jak założyć konto w ING

Zakładanie konta przez internet to bardzo prosty i szybki sposób, aby stać się posiadaczem rachunku w dowolnym banku. W tym wpisie przeprowadzę Cię krok po kroku jak założyć konto w ING przez internet.

Ponadto dowiesz się również:

 • dlaczego warto rozważyć założenie konta właśnie w tym banku,
 • co jest potrzebne, aby otworzyć rachunek,
 • jakie są warunki oraz opłaty wynikające z prowadzenia konta,
 • jak wygląda proces składania wniosku i podpisywania umowy.

Zatem zapraszam do zapoznania się z artykułem. A zaczniemy najpierw od paru słów na temat konta osobistego w Banku Śląskim ING.

Przejdź na stronę banku i załóż konto >>

Konto z Lwem Direct to wielofunkcyjny rachunek osobisty dla klientów, którzy cenią sobie niezależny dostęp do swoich środków przez internet, a także większość operacji bankowych będą wykonywać samodzielnie.

W rzeczywistości jest to bardzo tanie, a przy spełnieniu kilku prostych warunków całkowicie darmowe konto. Bardzo proste w obsłudze, z nowoczesnym i intuicyjnym w obsłudze dostępem przez internet.

W przypadku założenia tego rachunku do 31 marca 2019 roku można uzyskać nawet 140 zł premii za aktywność.

Tutaj można zapoznać się ze szczegółami promocji:
Zgarnij 140 zł za założenie konta w ING >>

Jak wyglądają opłaty i prowizję?

Za otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł (i nie są tutaj wymagane żadne stałe dochody czy ruch na koncie)

Za wydanie karty do konta jest również: 0 zł

Natomiast już za posiadanie karty bank pobiera opłatę w wysokości 7 zł miesięcznie. Opłatę tą jednak możemy uniknąć i w tym celu wystarczy, że będziemy tą kartą płacić. Opłata zostaje zniesiona jak w ciągu miesiąca zapłacimy kartą na łączną kwotę min. 300 zł, dla osób od 18. do 24. roku życia opłata zostaje zniesiona przy osiągnięciu limitu 200 zł.

Aby uniknąć opłaty wystarczy płacić kartą za codzienne zakupy i w ciągu miesiąca bez problemu to 200 zł / 300 zł się uzbiera ze wszystkich transakcji.

wniosek online

A co z bankomatami?

Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatu to są za 0 zł bez limitu wypłat w miesiącu w przypadku ING i Planet Cash.

Pozostałe bankomaty są również za 0 zł, natomiast tylko raz w miesiącu, w przeciwnym wypadku 2,50 zł za każdorazową wypłatę.

Bez opłat i prowizji są wszelkie wpłaty środków we wpłatomatach banku.

Przelewy…

Możemy wykonywać również przelewy i tutaj według tabeli opłat i prowizji sytuacja wygląda następująco:

 • 0 zł za zwykłe przelewy bankowe złożone przez internet
 • 5 zł za przelew ekspresowy – te przelewy różnią się tym, że są na koncie w innym banku praktycznie po 5 minutach, a w przypadku przelewów zwykłych czasami należy czekać do 1 dnia roboczego.
 • 0 zł za zlecenia stałe
 • 0 zł za zlecenie i realizację polecenia zapłaty
 • 5 zł za przelew europejski SEPA

Co jest potrzebne, aby otworzyć rachunek bankowy przez internet?

Wystarczy, że posiadasz:

 • ważny dowód osobisty
 • dostęp do komputera

Jak w takim razie złożyć wniosek i otworzyć konto bankowe przez internet?

Instrukcja KROK PO KROKU: Zakładanie konta przez internet

 1. Kliknij w link TUTAJ, aby przejść na stronę banku, na której jest możliwość wypełnienia wniosku.
 2. Będąc na stronie banku należy zjechać w dół i kliknąć w pomarańczowy przycisk “Załóż Konto Direct”
 3. Zostaniemy przekierowani do wniosku, który należy wypełnić swoimi danymi osobowymi, zgodnymi z dowodem osobistym i prawdziwymi.
 4. Po wprowadzeniu podstawowych danych kliknij Dalej i uzupełnij dane do umowy. Przy potwierdzeniu wybierz opcję podpisania umowy kurierem.
 5. Po wysłaniu wniosku nie pozostaje nic innego jak czekać na kuriera z umową. Kurier dotrze na koszt banku, także nic nie trzeba płacić.
 6. Kurier przyjedzie z dwoma kopiami umowy. Najpierw sprawdzi Twoje dane z Twoim dowodem osobistym, dlatego ważne, aby być osobiście przy podpisywaniu umowy.
 7. Jedna kopia umowy jest dla Ciebie, druga wraca do banku. Jak podpisana umowa dotrze do banku otrzymasz e-mailem i SMS informacje dotyczące logowania się do konta osobistego.

Bankomat nie wypłacił pieniędzy a pobrał z konta

Jak się zalogować do konta?

Jak już otrzymasz login i pierwsze hasło do logowania to wystarczy, że wejdziesz na stronę ING. Następnie kliknij w prawym górnym rogu ZALOGUJ i MOJE ING.

Tutaj wprowadzasz login oraz hasło. To wystarczy, aby mieć dostęp do swojego konta internetowego. Tutaj masz informacje na temat stanu rachunku, numer konta bankowego i wiele innych ważnych kwestii.

wniosek online

Jest to jedna z najlepszych ofert na rynku bankowym. Konto nowoczesne, tanie i bardzo proste w obsłudze. Na każdym etapie możemy liczyć na wsparcie ze strony banku.


Tagi: jak założyć konto w ing, internetowe konto ing, ing zakładanie konta przez internet, ing jak założyć konto, jak założyć konto w banku ing, otwarcie konta bankowego przez internet, konto w banku ing, jak otworzyc konto przez internet, ing otwarcie konta, jak otworzyć konto w banku, czy można założyć konto przez internet, założenie konta online, dokumenty potrzebne do założenia konta bankowego, konto internetowe jak założyć, jak zalozyc konto bankowe, czy można założyć konto w banku przez internet, co jest potrzebne do założenia konta w banku, otwarcie konta przez internet, założenie konta w banku przez internet, zakładanie konta w banku przez internet, konto w banku przez internet, zakładanie konta bankowego przez internet, w którym banku najlepiej założyć konto, zakładanie konta przez internet.

4.9/5 - (14 votes)