konto bez komornika

Konto Bez Komornika 2023 – W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

Czy jest w ogóle możliwość, aby założyć konto bez komornika? W różnych dyskusjach na platformach internetowych, takich jak fora czy portale społecznościowe, można spotkać osoby zadłużone, które poszukują kont bankowych, które są nietykalne dla komornika.

Najczęstszą formą egzekucji stosowaną przez komorników jest zajęcie środków (blokada) na rachunkach bankowych. Otrzymuję wiele maili i zapytań od Was na ten temat. Czy istnieją banki, które nie współpracują z komornikiem? Czy istnieje jakiekolwiek konto bankowe, które nie podlega egzekucji? W tym artykule przyjrzymy się różnym możliwościom, metodą czy sposobom i postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

UWAGA! Ten artykuł jest dla osób prywatnych.
Jeśli prowadzisz firmę sprawdź:
Konto Firmowe Bez Komornika – Czy to w ogóle możliwe?

Konto Bez Komornika – czy rzeczywiście istnieje?

Przez wiele lat pracowałem w banku, zatem można powiedzieć, że znam ten cały system od podszewki. Postanowiłem więc zweryfikować temat, wszystkie dostępne informacje, przeprowadzić analizy oraz testy. Mam dla Was kilka ciekawych rozwiązań, które w większości przypadków jak najbardziej się sprawdzą.

Zanim jednak przejdziemy do konkretów warto dowiedzieć się więcej na temat tego jak komornik w ogóle zajmuje konto, skąd wie gdzie masz konto, a gdzie nie masz i gdzie wysłać odpowiednie pismo z nakazem egzekucji. Jest to bardzo cenna wiedza, która nie jest powszechnie dostępna – co najwyżej można znaleźć niewielkie fragmenty na poszczególnych blogach. Jednak, gdy poznasz dokładny mechanizm działania tego systemu, będziesz w stanie wykorzystywać wszelkie różnego rodzaju luki.

Jeśli zatem chcesz poznać wszystkie szczegóły, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca! Znajdziesz w nim odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwiejesz swoje wątpliwości! A jeśli czegoś nie znajdziesz nie wahaj się zadać nam pytania w komentarzu!

Czy komornik ma prawo zablokować moje konto?

Komornik sądowy ma bardzo szerokie uprawnienia, zatem TAK może dokonać zajęcia dowolnego rachunku w każdym komercyjnym banku w Polsce. Bank z kolei ma prawny obowiązek przeprowadzenia egzekucji na rzecz komornika. Niemniej jednak, istnieje sposób, aby posiadać konto bez komornika.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego co może komornik, a czego kategorycznie nie może to sprawdź artykuł: Co może zająć komornik, a czego nie może zająć komornik?


System OGNIVO – poznaj mechanizm konto bez komornika

schemat OGNIVO, jak funkcjonuje system oraz jak wygląda konto bez komornika

Zanim przejdziemy do meritum sprawy warto omówić sobie krótki co to jest OGNIVO i jak tak rzeczywiście działa ten mechanizm. To właśnie dzięki OGNIVO komornik może zablokować Twoje konto znacznie szybciej niż otrzymasz informację o tym fakcie. System OGNIVO łączy w sobie różne instytucje w tym przede wszystkim banki w Polsce.

Na podstawie tych informacji możemy z pewnością stwierdzić, że praktycznie żadne konto w Polsce nie może być uważane za konto bez komornika, ponieważ komornik ma możliwość zablokowania rachunku w każdym banku. Jednak tutaj pojawia się pewna luka… System, jak to każdy system, czasami działa, a czasami zawodzi, więc istnieją pewne wyjątki, aby posiadać konto bez komornika w Polsce.

Luki w systemie

Zdarzają się sytuacje, w których trudniej jest zlokalizować konto przez komornika. Wynika to z różnych czynników, takich jak błędy systemowe, różne kancelarie, wysokość długu, wiek długu, częstotliwość działań i inne. Istnieje również fakt, że komornik rzadko dokonuje ponownej weryfikacji w systemie OGNIVO. Jest to jak najbardziej potwierdzone przez czytelników bloga, a także sam wielokrotnie byłem świadkiem takich sytuacji.

Na naszym blogu udostępniamy najnowsze i najbardziej sprawdzone metody! Dlatego warto dodać nasz blog do zakładek i regularnie odwiedzać tą stronę. Teraz przedstawimy dwa sprawdzone sposoby, ale najpierw omówimy wady i zalety każdego rozwiązania. Dzięki temu będziesz mógł świadomie wybrać, które rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze.

Rozsądnie jest skorzystać z obu przedstawionych sposobów najpierw ze sposobu pierwszego na konto bez komornika, a w następnej kolejności z drugiego – konto za granicą. 


Popularne sposoby na konto bez komornika

W internecie znajdziesz mnóstwo różnorakich treści, nie wszystkie informacje są sprawdzone, nie wszystkie są prawdziwe. W przypadku tego artykułu wszystkie rankingi powstały w oparciu o doświadczenie naszych czytelników. Dowody znajdziesz na to w sekcji z komentarzami, a jeśli Ty masz pytania lub własne doświadczenia to zachęcamy do podzielenia się tym – być może pomożesz innym osobom.

Ranking konto bez komornika w Polsce

Konto wolne od komornika w Polsce

W niektórych bankach komornikowi bardzo dużo czasu zajmuje znalezienie konta, o ile w ogóle odnajduje. Dlaczego tak się dzieje? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Być może jest jakaś luka systemowa w OGNIVO. Ewentualnie po prostu brane są pod uwagę inne czynniki. Dane, które prezentujemy są w oparciu o ankietę przeprowadzoną wśród osób zadłużonych.

Zatem jednym z pierwszych sposobów jest spróbowanie założenia w banku w Polsce zgodnie z tym co wskazują nasi ankietowani. Nie daje to 100% gwarancji, ale masz pewność, że obsługa będzie po polsku, na miejscu, a konta w większości są bezpłatne. Dodatkowo istnieje wiele promocji, gdzie za samo założenie możesz otrzymać kilkaset złotych premii bezpośrednio na konto. Łączymy przyjemne z pożytecznym!

Zalety tego rozwiązania:

 • Bezpieczeństwo środków jest zagwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
 • W większości przypadków nowoczesne konta bankowe są darmowe. W niektórych sytuacjach konieczne jest spełnienie prostych warunków, aby uniknąć opłat.
 • Istnieje możliwość eksperymentowania. Możemy bezpłatnie otwierać i zamykać konta, co jest zalecane w celu próbowania różnych rozwiązań.
 • Obsługa w języku polskim, na miejscu oraz łatwość w ewentualnym zamykaniu konta.
 • Możliwość dodatkowego zarobku na koncie bankowym.

Wady powyższej metody to przede wszystkim:

 • Brak 100% gwarancji ochrony środków przed komornikiem

konto wolne od komornika za granicą

Konto bez komornika za granicą

Zdecydowanie najbezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ zapewnia 100% gwarancję ochrony środków. Żaden komornik w Polsce nie ma takich kompetencji, aby zajmować zagraniczne konta bankowe.

Zalety konta bez komornika za granicą:

 • Zapewnienie 100% gwarancji, że komornik nie zablokuje środków.
 • Swoboda korzystania z tych środków, jak w przypadku standardowego konta bankowego. Możliwość wyrobienia karty i dokonywania typowych przelewów.
 • Brak konieczności posiadania meldunku za granicą.
 • Możliwość załatwienia wszystkich spraw przez internet, bez konieczności osobistego stawiania się.
 • Gwarancja bezpieczeństwa, analogiczna do kont bankowych objętych Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. W przypadku banku upadającego można odzyskać oszczędności do kwoty 100 000 euro (co odpowiada około 450 000 zł).
 • Bardzo dobre rozwiązanie dla działalności, firm, spółek itp.
 • W większości wypadków bezpłatne.

Wady zagranicznego konta bankowego:

 • Może pojawić się problem z bezpośrednim przekazywaniem na to konto wynagrodzenia od pracodawcy lub innych świadczeń. Jednak istnieje sposób na to rozwiązanie, które omówimy w dalszej części artykułu, więc nie jest to zbyt poważna wada.

Uwaga! Nie każde reklamowane konto zagraniczne jest prawdziwym kontem. Niektóre rozwiązania to tzw. procesory płatnicze lub konta fin-techów. Oznacza to, że na takie konto można wpłacić pieniądze jedynie z konta w typowym banku. Dlatego zakładanie wszelkich niesprawdzonych kont – nie pomoże. Skoro przelew będzie musiał być wykonany tak czy inaczej z Twojego polskiego konta, które przecież ma blokadę komorniczą, więc co to za konto bez komornika? Nie daj się na brać na niektóre artykuły!

Nasze rozwiązanie to pełnoprawne konto bankowe z numerem IBAN z kartą Mastercard, która zostanie wysłana do Ciebie na dowolny adres w Polsce lub UE. Ponadto podajemy aż 3 takie konta, dzięki czemu możesz wybrać, które będzie dla Ciebie odpowiednie.


Sposób #1: Konto bez komornika w Polsce [RANKING]

Na podstawie informacji zebranych od grupy ponad 14000 osób zadłużonych (z komornikiem) wybraliśmy banki, w których najbezpieczniej jest posiadać konto bez komornika. Przeprowadziliśmy ankietę, dzięki której dowiedzieliśmy się, gdzie warto założyć takie konto.

W naszym rankingu kont bezpiecznych od komornika umieściliśmy tylko takie rachunki, które zapewnią najdłuższy czas bezpieczeństwa. Konta bankowe są w większości darmowe. Otwarcie i prowadzenie tych kont nie wiąże się z żadnymi opłatami. Śmiało możesz wypróbować, a w razie konieczności  —  bez żadnych konsekwencji  —  konto możesz zamknąć w dowolnym momencie. Polskie prawo nie zabrania posiadania kilku rachunków w różnych bankach.


Ranking Kont Bankowych

Jednak, aby osiągnąć podobne wyniki . Konto należy założyć przez internet. Wysyłając wniosek online, a umowę przywiezie kurier   na koszt banku. W bankach są różne oferty kont – dla osiągnięcia podobnych rezultatów umieszczam linki, które prowadzą do właściwego, wskazanego w ankiecie.

KONTO MIEJSCE #1

Ocena: 4,4/5,0więcej >>

To właśnie w tym banku ankietowani wskazywali, że najdłużej mogli prowadzić rachunek.
Zdecydowanie konto, które można polecić dla osób z komornikiem.
Warto zwrócić uwagę na bardzo atrakcyjne promocje, w których można otrzymać kilkaset złotych już za samo założenie konta.

Najważniejsze opłaty:

Otwarcie i prowadzenie konta: 0 zł
Wydanie i korzystanie z karty do konta: 0 zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów w POLSCE: 0 zł

Aby otworzyć właściwe konto w tym banku kliknij w jeden z linków poniżej.

KONTO MIEJSCE #2

Ocena: 4,0/5,0więcej >>

Odpowiedzi ankietowanych:
86,3% respondentów wskazywało czas 7-8 miesięcy.
3,5% z badanych wskazało czas krótszy niż 7 miesięcy.
Pozostałe 5,7% wskazało czas dłuższy niż 8 miesięcy, reszta pozostawiła formularz bez odpowiedzi.

Najważniejsze opłaty:

Otwarcie i prowadzenie konta: 0 zł
Wydanie i korzystanie z karty do konta: 0 zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów w POLSCE: 0 zł
Częste promocje – 300 zł za otwarcie konta:

Aby otworzyć właściwe konto w tym banku kliknij w jeden z linków poniżej.

KONTO MIEJSCE #3

Ocena: 3,27/5,0więcej >>

Najważniejsze opłaty:

Otwarcie i prowadzenie konta: 0 zł
Wydanie i korzystanie z karty do konta: 0 zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów w POLSCE: 0 zł
Częste promocje – kilkaset złotych PREMIA!

Aby otworzyć właściwe konto w tym banku kliknij w jeden z linków poniżej.

KONTO MIEJSCE #4

Ocena: 2,78/5,0więcej >>

Jako konto jest bardzo niezawodne, natomiast bank istnieje od wielu lat i bardzo dobrze współpracuje z OGNIVO. W naszej
ankiecie ten bank wskoczył na 4 miejsce. Pozostałe banki nie cieszą się dobrą opinią. Zatem pozwoliliśmy sobie nie
umieszczać ich w tym rankingu.

Najważniejsze opłaty:

Otwarcie i prowadzenie konta: 0 zł
Wydanie i korzystanie z karty do konta: 0 zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów w POLSCE: 0 zł
Częste promocje – 300 zł za otwarcie konta:

Aby otworzyć właściwe konto w tym banku kliknij w jeden z linków poniżej.


Podane linki prowadzą do kont, o których opowiadali ankietowani. Banki posiadają bardzo szeroki wybór różnych rodzajów kont. Te opisane wyżej, sprawdziły się najbardziej.


Sposób #2: Konto bez komornika za granicą

Poznaj sposób, który daje 100% gwarancję! Konto bezpieczne od komornika! Konto bez komornika za granicą można otworzyć w zasadzie w kilku krajach bez konieczności posiadania meldunku, bez osobistej wizyty za granicą. Cały proces można przeprowadzić całkowicie zdalnie – podobnie jak w niektórych bankach w Polsce.
Zagraniczne konto bez komornika nie zostanie namierzone przez komornika, ponieważ jest poza systemem OGNIVO. Nawet jeśli komornik dowiedziałby się o tym to również nie ma możliwości, aby ingerować w suwerenność systemów finansowych innych krajów.
Proponowane konta są całkowicie darmowe lub pojawiają się niewielkie opłaty typu 2 euro miesięcznie. Konto jest w pełni funkcjonalne – to oznacza, że otrzymujesz:
 • kartę MasterCard, VISA lub Maestro,
 • numer konta bankowego IBAN,
 • konta walutowe (w tym konto w PLN),
 • możliwość otrzymywania przelewów lub wypłat bezpośrednio na numer rachunku,
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce i na całym świecie,
 • i wiele, wiele innych!

I najważniejsze! Prezentowane konta oferowane są przez renomowane zagraniczne banki, które przestrzegają tajemnicy bankowej i gwarantują bezpieczeństwo Twoich środków. Dodatkowo, Twoje oszczędności są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG).

Nie ryzykuj trzymając wszystkie środki w różnych procesorach płatniczych typu Revolut czy Paypal! W przypadku bankructwa takiej firmy, możesz stracić wszystko. Natomiast w przypadku bankructwa banku (co jest znacznie mniej prawdopodobne), BFG zagwarantuje zwrot środków na Twoje konto do kwoty równowartości 100 000 EURO, czyli 430 000 PLN.

Konto możesz otworzyć korzystając z linku poniżej:

OTWÓRZ KONTO BEZ OGNIVO POZA GRANICAMI POLSKI >>

Konta Bez OGNIVO w zagranicznym banku… Konto bez komornika

To jest prawdziwy bank, który działa w pełni niezależnie od systemu OGNIVO. Obowiązuje prawo dotyczące ochrony majątku, podobnie jak w przypadku polskich banków. Jeśli doszłoby do bankructwa, Twoje pieniądze są ubezpieczone do kwoty 100 000 EURO (co odpowiada około 425 000 PLN).

Komornik nie ma prawa ingerować w konta bankowe poza granicami Polski, ponieważ naruszałoby to suwerenność innego kraju, co jest przestępstwem międzynarodowym. Możesz być więc pewny w 100%, że Twoje konto i karta są bezpieczne przed działaniami komornika. Różnica między tym rozwiązaniem a zwykłym kontem za granicą polega na tym, że nie ma potrzeby posiadania meldunku za granicą przy składaniu wniosku o konto i kartę.

Komornik oraz żadna instytucja państwowa nie ma wglądu do takiego konto bez komornika:

  • Twoje pieniądze w całości są bezpieczne. Prawdziwe Konto Bez Komornika!
  • Możliwość płatności kartą w sklepach i w internecie.
  • Możesz robić przelewy zwykłe w PLN.
  • Możesz wypłacać gotówkę z każdego bankomatu w Polsce i na Świecie!
  • Przelew na konto możesz zrobić na poczcie lub ktoś z rodziny/znajomych może zrobić przelew bankowy.

TO JEST JEDYNA MOŻLIWOŚĆ, KTÓRA DAJE CI 100% GWARANCJĘ. W PEŁNI FUNKCJONALNE BEZPIECZNE KONTO BEZ KOMORNIKA!

Sposób na konto wolne od komornika jest przetestowany przeze mnie i  kilku moich znajomych. Również testowane były przez czytelników bloga.


Pytania i odpowiedzi o konta bez komornika

FAQ – Najczęstsze pytania o konto bez komornika

Odkryj odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące konta bez komornika w naszej sekcji FAQ! Dowiedz się, jak możesz zabezpieczyć swoje środki przed ingerencją komornika i cieszyć się pełną kontrolą nad swoimi finansami.

Nie przegap tej cennej wiedzy, która pomoże Ci zrozumieć, jak nasze rozwiązanie może pomóc Ci w osiągnięciu finansowej stabilności. Odwiedź sekcję FAQ – Najczęstsze pytania o konto bez komornika i poznaj wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć dobrze poinformowaną decyzję.

Dlaczego komornik zablokował moje świadczenia?

Dochody z niektórych źródeł nie podlegają zajęciu komorniczemu. Są to: świadczenia socjalne, alimenty, 500+. Niestety, banki nie odróżniają źródła dochodu. Każdy przelew przychodzący od razu blokują. W takiej sytuacji należy zadzwonić na infolinię bankową i poprosić doradcę o odblokowanie środków. W ciągu kilku godzin środki będą już dostępne.

Jeśli nie chcesz co miesiąc dzwonić do banku i czekać po kilka godzin na infolinii to polecam zapoznać się z Kontem Socjalnym i przeczytać ten artykuł: Konto socjalne, czyli jak zabezpieczyć swoje świadczenia?

Konto bez komornika: Dlaczego komornik nie zostawił mi kwoty wolnej?

W przypadku umowy o pracę komornik musi pozostawić kwotę wolną od zajęcia. Natomiast w przypadku umowy cywilnoprawnej, czyli umowy o dzieło, umowy zlecenie, itp. Komornik może zająć całą kwotę. Zgodnie z informacjami jakie zdołałem uzyskać – umowy te nie zapewniają zabezpieczenia w postaci kwoty wolnej od zajęcia. Pod pewnymi warunkami komornik może zgodzić się. Aby umowy te podlegały takim samym zasadom zabezpieczenia, co umowa o pracę.

Konto Revolut a komornik – czy to się opłaca? Czy to rzeczywiście konto bez komornika?

Jeszcze w 2020 roku był to sprawdzony sposób na ominięcie komornika. Niestety od końca 2020 roku konto Revolut przestało być funkcjonalne ponieważ straciło możliwość wyrabiana polskich numerów bankowych. To znaczy, że nie przelejemy na takie konto pieniędzy bezpośrednio jak na polskie konto bankowe.

W sytuacji, gdy firma zbankrutuje stracimy nie tylko nasze dane osobowe, ale co najistotniejsze – wszystkie zgromadzone środki. Zatem o wiele lepszym pomysłem jest, aby założyć konto za granicą, ale w prawdziwym, sprawdzonym banku, który zabezpieczony jest przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

500+ a Konto bez komornika – jesteś beneficjentem programu 500+?

Uwaga! Ważna informacja dla beneficjentów 500+: komornik nie ma prawa zajmować tych świadczeń, ponieważ należą się one dziecku i są przeznaczone na cele związane z wychowywaniem dzieci. Dlatego jeśli jakikolwiek dochód z 500+ lub innych świadczeń został zablokowany koniecznie zadzwoń do banku i domagaj się natychmiastowego odblokowania bezprawnie zajętych pieniędzy.

Bank ma obowiązek odblokować takie środki natychmiast. Jeśli konsultant nie chce tego zrobić z jakiś powodów to znaczy, że jest niekompetentny. Spróbuj zadzwonić ponownie i porozmawiać z innym doradcą. Często na infoliniach pracują zwykli studenci, którzy dorabiają sobie, zatem ich wiedza o bankowości nie jest zbyt rozległa.

Jeśli sytuacja się powtarza, a komornik notorycznie blokuje środki, których nie ma prawa blokować:

 1. Załóż konto socjalne, przeznaczone dla 500+, alimentów oraz innych świadczeń.
  Takie konta komornik nie ma prawa tknąć:
  INSTRUKCJA KROK PO KROKU – JAK ZAŁOŻYĆ KONTO SOCJALNE
 2. Złóż skargę na bezprawne czynności komornika:
  WZÓR SKARGI NA KOMORNIKA DO POBRANIA + INSTRUKCJA >>

Anonimowe konto bez komornika – czy istnieje?

Tak jak już wcześniej pisaliśmy w poprzednim pytanie – nie ma takiej możliwości. Na całym świecie nie ma takich instrumentów, które umożliwiały by tworzenie anonimowych konta bankowych. Wyobraź sobie sytuację, że konto jest anonimowe, więc nie wiadomo do kogo należą pieniądze na tym koncie. W takiej sytuacji instytucje prowadzące takie konta mogłyby bezkarnie ukraść twoje środki. Zatem nawet jeśli ktoś obiecuje takie konto to albo oszukuje, lub planuje kradzież.

Dlatego dla własnego bezpieczeństwa lepiej mieć konto na siebie, na swoje dane. Można założyć konto bez komornika poza granicami kraju i cieszyć się wolnością od komornika. Natomiast proszę Was nie wierzcie w takie bajki. Później piszą do mnie osoby, które zostały oszukane!

Zalecamy korzystać ze sprawdzonych i przetestowanych rozwiązań w zaufanych bankach i instytucjach. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych problemów związanych z nieuczciwymi firmami, które wykorzystują osoby w trudnej sytuacji życiowej.


Sekcja komentarze, artykuł konto wolne od komornika.

Masz więcej pytań o konto bez komornika 2023?

Napisz komentarz – chętnie odpowiemy!

Odpowiadamy na wszelkie pytania dotyczące tematów: konto bez komornika, zajęcie komornicze, bezprawne działania komorników, kredyty z komornikami, konta za granicą itp…