Konto Walutowe Ranking – TOP5

Obecnie na rynku jest mnóstwo ofert. Dlatego przygotowaliśmy poniższe zestawienie. Najlepsze konto walutowe możesz wybrać porównując różne oferty.

Aby wybrać odpowiednie konto walutowe ranking jest świetnym narzędziem. W większości przypadków, aby otworzyć takie konto przez internet trzeba być klientem danego banku. Dlatego poniżej jest również informacja czy bezpośrednio można założyć konto. Czy trzeba najpierw założyć zwykłe bezpłatne, a następnie walutowe. Wszystkie informacje znajdują się poniżej.

Konto Walutowe Ranking

BANK
mBank emax
walutowy
ING Bank
walutowe
Nest Bank Walutowe
Raiffeisen Bank
Alior Bank
walutowe
   
Otwarcie i
prowadzenie
konta

0 zł

0zł

0 zł

0 zł

0 zł
Wydanie
karty

30 zł

0zł

0 zł / 5 zł 3

10 EUR

10 zł
BANKOMATY

W Polsce

5 zł

0 zł 1
1 EUR lub
1,3 USD lub
0,8 GBP

2 EUR

0 zł 4
Za granicą
0 zł 2
3% 1
bez
opłat

2 EUR

5 zł
SEPA
5 zł
5 zł
1 EUR

5 zł

5 zł
WALUTY
USD, GBP,
EUR, CHF
USD, GBP,
EUR
USD, GBP,
EUR
USD, GBP,
EUR
USD, GBP,
EUR
Jak złożyć
wniosek?

OTWÓRZ KONTO

OTWÓRZ KONTO

OTWÓRZ KONTO

OTWÓRZ KONTO

OTWÓRZ KONTO
BEZPOŚREDNIO
przez internet?
TAK
Złóż wniosek o konto w EURO tutaj >>

Złóż wniosek o konto w FUNTACH tutaj >>

Wniosek o konto w DOLARACH:
tutaj >>

NIE
Złóż wniosek o konto osobiste. W przypadku rezygnacji z karty - konto jest darmowe. Wtedy z poziomu bankowości online możesz otworzyć konto walutowe.
NIE
Aby otworzyć konto walutowe przez internet najpierw konieczne jest otwarcie konta osobistego w PLN. Jest to bezpłatne konto, następnie można otworzyć kont walutowe.
NIE
Najpierw musimy otworzyć konto osobiste. Rezygnujemy z karty - wtedy jest bezpłatne. Wówczas można złożyć wniosek online o konto walutowe
NIE
Konieczne jest otwarcie bezpłatnego konta osobistego - Internetowe Konto
Dowiedz się
więcej

WIĘCEJ ->

WIĘCEJ ->

WIĘCEJ ->

WIĘCEJ ->

WIĘCEJ ->

1. 0 zł wypłaty gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego i Planet Cash. W bankomatach i kasach innych banków w Polsce i za granicą bank pobiera prowizję 3% kwoty wypłaty.

Pierwsza wypłata w miesiącu, która odbywa się w oddziale również jest bezpłatna. Każda kolejna związana jest z prowizją 9 zł. Okres rozliczeniowy liczony jest od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca.

W przypadku wpłat w oddziale Banku również pierwsza jest bezpłatna w danym miesiącu, z kolei każda kolejna wiąże się z opłatą 9 zł.

2. W przypadku wykonania wypłaty gotówki w walucie innej niż waluta rozliczeniowa mBank pobiera dodatkowo prowizję. Za przewalutowanie transakcji w wysokości 3% wartości transakcji.

3. Jeśli posiadasz kartę płatniczą do Nest Konta w złotówkach. Opłata za drugą kartę wynosi 5 EUR/ 6 USD/ 4 GBP.

4. 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior Bank oraz sieci Euronet i PlanetCash. W innych bankomatach w Polsce i na świecie będzie pobierana prowizja 5 zł.

Jak wybrać najlepsze konto walutowe? Krótkie podsumowanie.

ING Bank Śląski

konto walutowe ranking

 Bank jak zwykle oferuje swoim klientom bardzo atrakcyjną ofertę. Głównym atutem tego banku jest indywidualne podejście o klienta. Prowadzenie konta walutowego z kartą wiąże się z symboliczną opłatą 1,50 zł miesięcznie. Nie jest to zbyt wysoka kwota w porównaniu do tego co otrzymamy w zamian. ING oferuje przejrzyste warunki, bez żadnych ukrytych haczyków. Dla osób, które będą korzystać z konta walutowego w Polsce jest to idealny wybór. Natomiast jeśli nie zależy Ci na posiadaniu karty do konta walutowego, wówczas prowadzenie takiego konta jest bezpłatne.

Składając wniosek online wszystkie niezbędne dokumenty przywiezie do Ciebie kurier -na koszt banku – rzecz jasna. Aby otworzyć konto walutowe w ING przez internet należy najpierw wypełnić wniosek o zwykłe konto osobiste. Jest ono bezpłatne w przypadku rezygnacji z karty debetowej. Następnie z poziomu bankowości internetowej należy złożyć wniosek o konto walutowe.

Jak założyć konto w ING? (krok po kroku)

  1. Wypełnij wniosek online TUTAJ.
  2. W ciągu kilku godzin skontaktuje się z Tobą pracownik banku, aby potwierdzić złożenie wniosku.
  3. W ciągu kliku dni roboczych – kurier przywiezie dla Ciebie dokumenty, więc pozostaje tylko aktywować konto .(instrukcje dostaniesz od banku zaraz po popisaniu umowy)
  4. Zaloguj się do bankowości internetowej.
  5. Następnie wejdź w zakładkę OFERTA ING i po prawej wybierz KONTO WALUTOWE.
    Wówczas nie musisz już podpisywać żadnych dodatkowych dokumentów. Konto zostanie otworzone na podstawie dyspozycji online. W razie problemów możesz skontaktować się z infolinią bankową.

 

mBank eMax

Doskonała oferta mBanku dla osób pracujących za granicą! Prowadzenie konta jest bezpłatne, natomiast obsługa karty wiąże się z opłatami. W zamian za to otrzymujemy możliwość wypłat gotówki z bankomatów za granicą bez żadnych dodatkowych opłat! Wyjątkiem będzie sytuacja, w której wypłacana gotówka jest w innej walucie, niż waluta rozliczeniowa dla danego konta. Czyli jeśli posiadasz konto w Euro, a wypłacasz w Funtach, bank naliczy opłaty wynikające z przewalutowania.

mBank oferuje bezpośrednie założenie kont walutowych bez konieczności posiadania konta osobistego w złotówkach.

Wniosek online znajdziesz poniżej:

Opinie o koncie walutowym emax znajdziesz pod tym linkiem TUTAJ.

Nest Bank

konto walutowe

Nest Bank to zdecydowanie „najmłodszy uczestnik” rankingu. Bank powstał z połączenia wcześniejszych Smart Banku i BIZ Banku. Jest to marka należąca do FM Bank S.A. Ze względu na to, że jest to relatywnie młody bank – kusi klientów atrakcyjnymi ofertami, wysokim oprocentowaniem, oraz bezpłatnymi kontami.

Dokładnie tak samo jest w przypadku konta walutowego. Jeśli nie posiadamy dwóch kart w tym banku to rzeczywiście konto jest bezpłatne. Prowizji podlegają natomiast wypłaty z bankomatów w Polsce. Dlatego oferta jest idealna, dla klientów podróżujących po świecie.

Zakładanie konta walutowego jest podobne jak w ING. Najpierw musisz założyć konto osobiste w PLN (w Nest jest darmowe), następnie z poziomu bankowości internetowej szybko i łatwo złożysz wniosek o konto walutowe.

Pozostałe banki

Ostatnie pozycje w rankingu to banki również dobrze znane na naszym rynku. Oferty różnią się poszczególnymi opłatami. Dlatego ważne jest, aby wybierając konto walutowe określić z czego będziemy korzystać. Czy konto będzie do trzymania pieniędzy w obcej walucie, czy pracując za granicą chcemy wypłacać tutaj środki, a może po prostu lubisz dużo podróżować? najlepsze konto walutowe jest kwestią indywidualną. Na rynku jest sporo ofert, natomiast przedstawione tutaj są najlepszymi spośród tych wszystkich.

konto walutowe ranking
Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz