cd projekt

CD Projekt nie zostanie przejęty. Firma podała wyniki finansowe.

Jakiś czas temu podana została informacja, że CD Projekt nie prowadzi żadnych rozmów z Sony w sprawie ewentualnego przejęcia. Wcześniej takie plotki pojawiały się w różnych mediach społecznościowych.

Przed południem, przed ogłoszeniem wyników dzisiejszej sesji, wartość spółki wzrosła o ponad 4%. Oczekuje się jednak dość znacznego spadku przychodów i zysków w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Oczekiwania

Prognozy dotyczące sprzedaży wskazują na wyraźne zwolnienie tempa w przypadku takich tytułów jak Cyberpunk 2077 i Witcher 3 po udanym czwartym kwartale zeszłego roku, kiedy większe zainteresowanie było spowodowane ulepszeniami w pierwszej grze oraz zapowiedzią nowej odsłony serii Wiedźmin. Warto również wspomnieć, że na wyniki finansowe spółki wpłynie odpis w wysokości 14 mln zł z projektu Sirius.

Przewiduje się, że drugi kwartał bieżącego roku również nie będzie należał do najlepszych, ze względu na stosunkowo niskie tempo sprzedaży gier. Z drugiej strony, wzrost wydatków na marketing przed premierą dodatku Phantom Liberty do Cyberpunk 2077 powinien ponownie zwiększyć zainteresowanie produktami spółki, co może wpływać na cenę akcji w drugiej połowie roku. Szczegóły dotyczące Phantom Liberty, które zostaną zawarte w komentarzu do raportu, mogą stanowić impuls dla dalszych działań na rynku. Planuje się przeprowadzenie kampanii marketingowej dla tego dodatku w czerwcu.

Obecnie spółka ma 4 rekomendacje zakupu, 6 rekomendacji „trzymaj” oraz 13 rekomendacji sprzedaży. Zagraniczne instytucje dokonywały ostatnio wielokrotnych krótkich sprzedaży akcji spółki. Wypłata dywidendy przez spółkę planowana jest na 20 czerwca, a ostatni dzień, w którym akcjonariusze mają prawo do dywidendy, to 12 czerwca.

Zostaw komentarz!