Sklep

Choć foliówki bywają bezpłatne, teraz niektóre sklepy wprowadzają nową opłatę za ich używanie.

Opłata recyklingowa, która zobowiązuje sklepy do naliczania opłat za reklamówki, obowiązuje już od pięciu lat, ale teraz została rozszerzona. Trzy znane sieci handlowe: Auchan, Carrefour i E.Leclerc, zaczęły doliczać dodatkową opłatę do rachunków za bezpłatne worki foliowe, które były dotąd dostępne w sklepach.

Mowa o popularnych zrywkach, które często znajdujemy przy stoiskach z pieczywem, warzywami i słodyczami. Do tej pory ich użycie nie wiązało się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jednak teraz, jeśli wykorzystamy je do pakowania innych produktów, zostanie nam doliczona opłata.

Foliówki pozostaną bezpłatne tylko wtedy, gdy użyjemy ich zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem, czyli do przenoszenia żywności sprzedawanej luzem, takiej jak bułki, marchewki lub cukierki. Ponadto, zachowają swoją bezpłatność, jeśli użyjemy ich w celach higienicznych, na przykład do przeniesienia wspomnianej bułki.

Sieci Handlowe Wprowadzają Opłatę za Bezpłatne Foliówki

Przedstawiciele sieci handlowych tłumaczą to działaniem w odpowiedzi na praktyki niektórych klientów, którzy wykorzystywali bezpłatne foliówki do pakowania innych towarów. Jeśli więc użyjemy bezpłatnej foliówki do umieszczenia w niej na przykład kartonu mleka, kasjer doliczy opłatę recyklingową.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wiadomości Handlowe, sieć Auchan doliczy do rachunku 25 gr za każdą używaną w ten sposób foliówkę.

Ta zmiana ma na celu zachęcenie klientów do bardziej świadomego i odpowiedzialnego korzystania z foliowych worków, które mają służyć przede wszystkim przenoszeniu luzem sprzedawanych produktów. W ten sposób, sklepy pragną aktywnie przyczynić się do ograniczenia ilości odpadów i promowania bardziej ekologicznych wyborów w zakresie pakowania i przechowywania produktów.

Warto pamiętać o tej nowej opłacie i zastanowić się, jak możemy bardziej świadomie korzystać z foliowych worków, aby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko i równocześnie uniknąć dodatkowych kosztów podczas zakupów. Dbałość o ekologię staje się coraz bardziej istotna, a wszelkie inicjatywy podejmowane przez sieci handlowe mogą przyczynić się do poprawy stanu naszej planety.

Zostaw komentarz!