hongkong

Największy Bank w Hongkongu otwiera możliwość inwestowania w kryptowalutowy ETF!

Jak podaje portal Bitcoin.pl HSBC, największy bank w Hongkongu, wprowadził możliwość handlu Bitcoinem i Ethereum poprzez fundusze ETF. To istotne wydarzenie, ponieważ HSBC staje się pierwszym bankiem w Hongkongu, który umożliwia taką formę handlu.

Decyzja HSBC jest prawdopodobnie reakcją na wnioski innych dużych firm, w tym BlackRock, dotyczące wprowadzenia podobnych ETF-ów w ostatnich tygodniach. Bank ten dostosowuje się do rosnącego zapotrzebowania na inwestycje w kryptowaluty, umożliwiając klientom inwestowanie w ten rozwijający się obszar.

Wprowadzenie handlu kryptowalutami

Poprzez wprowadzenie handlu ETF-ami Bitcoin i Ethereum, HSBC umożliwia klientom dywersyfikację portfeli inwestycyjnych i korzystanie z korzyści płynących z cyfrowych aktywów w ramach regulowanego systemu finansowego.

Warto zauważyć, że inwestorzy na hongkońskim rynku już mają dostęp do ETF-ów związanych z kryptowalutami, takich jak CSOP Bitcoin Futures ETF, CSOP Ethereum Futures ETF i Samsung Bitcoin Futures Active ETF.

Decyzja HSBC dotycząca wprowadzenia handlu Bitcoinem i Ethereum sygnalizuje znaczącą zmianę w podejściu tradycyjnego sektora bankowego do kryptowalut. Jako pierwszy bank w Hongkongu oferujący ETF-y na rynku kryptowalut, HSBC nie tylko poszerza możliwości inwestycyjne swoich klientów, ale także uznaje rosnący wpływ i akceptację cyfrowych aktywów. Ta inicjatywa może otworzyć drogę do dalszej integracji między rynkiem kryptowalut a globalnym sektorem bankowym, ponieważ coraz więcej instytucji dostrzega wartość i popyt na cyfrowe aktywa wśród swoich klientów.

ETF w Hongkongu wymuszony?

Wcześniej pojawiły się doniesienia, że regulatorzy w Hongkongu wywierali nacisk na HSBC i Standard Chartered, aby przyjmowały klientów z branży kryptowalut. Banki jednak zachowują ostrożność w kontekście współpracy z giełdami kryptowalut, obawiając się prania brudnych pieniędzy i możliwego zaangażowania w działania nielegalne. Dodatkowo, nieprzewidywalność i duża zmienność rynku kryptowalut powodują, że duże instytucje są powściągliwe w większym zaangażowaniu się w tę sferę finansów. Decyzja HSBC dotycząca wprowadzenia handlu Bitcoinem i Ethereum została podjęta po dwóch tygodniach.

Dodatkowo, HSBC uruchomiło Centrum Edukacyjne dla Inwestorów wirtualnych aktywów. Przed inwestowaniem w produkty związane z wirtualnymi aktywami, inwestorzy muszą zapoznać się i potwierdzić materiały edukacyjne oraz informacje o ryzyku dostępne w Centrum Edukacyjnym dla Inwestorów wirtualnych aktywów poprzez aplikację HSBC HK Easy Invest, HSB CHK Mobile Banking oraz bankowość internetową.

Zostaw komentarz!