bitcoin

Niezależni eksperci prognozują dalsze spadki wartości bitcoina.

W najnowszym filmie opublikowanym na platformie YouTube, analityk o pseudonimie DonAlt przedstawił swoje przemyślenia na temat aktualnej sytuacji bitcoina w ramach sesji strategicznej. W swojej analizie zauważył, że obecnie bitcoin znajduje się w „strefie niezdecydowania”. To oznacza, że cena BTC utrzymuje się w okolicach 30 000 dolarów, co powoduje pewien stopień niepewności na rynku, chociaż wartości kryptowalut nie są jeszcze na ekstremalnie wysokim poziomie.

DonAlt zabiera głos

Według znanego tradera DonAlta, który precyzyjnie przewidział najniższą cenę bitcoina (BTC) w 2022 roku, to, co obecnie obserwujemy na rynku, jest zjawiskiem, które już mieliśmy wcześniej do czynienia. W jego opinii, jeśli to jest odwrócenie trendu, musi pojawić się świeca, która potwierdzi ten zwrot w strefie niezdecydowania. Warto zauważyć, że już wcześniej byliśmy w tej strefie niezdecydowania, konkretnie w kwietniu, ale zostaliśmy wtedy odrzuceni. Teraz powróciliśmy do tego samego miejsca. DonAlta był zadowolony, że był w stanie wyjść z tej strefy za pierwszym razem, szczególnie zważywszy na absurdalnie optymistyczne nastroje i popularność altcoinów oraz memecoinów. Z tego powodu teraz nie jest zainteresowany sprzedażą kryptowalut.

Czy eksperci prognozują wystąpienie bańki?

Mimo że DonAlt, który wykazuje byczy sentyment wobec rynku bitcoina, wyraża ostrożność i ostrzega, że obecny wzrost może być nadmiernie optymistyczny, prognozuje, że bitcoin może wkrótce powrócić do poziomu 26 000 – 27 000 dolarów, pomimo obecnej wartości wynoszącej 30 428 USD.

Kolejny trader o pseudonimie Capo, posiadający ponad 766 600 obserwujących na Twitterze, przewiduje spadek bitcoina do poziomu 12 000 dolarów, a ethera (ETH) w przedziale między 500 a 700 dolarów. Capo, który pozostaje niedźwiedziem wobec kryptowalut, mimo tegorocznego wzrostu, prognozuje również kapitulację altcoinów, które mogą stracić ponad połowę swojej wartości.

Analiza nie uległa zmianie. Cena nadal utrzymuje się blisko kluczowego poziomu oporu i jak wcześniej wspomniano, ruch wydaje się manipulowany. Prawdopodobieństwo wystąpienia kapitulacji nadal jest wysokie. Oznacza to, że główne cele to poziom 12 000 dolarów dla bitcoina i 500-700 dolarów dla ethera. Altcoiny mogą spodziewać się średniego spadku wartości o 60-80%.

Zostaw komentarz!