tanie podróżowanie i darmowe bilety lot

#1 Tanie Podróżowanie: Karty Kredytowe i Darmowe Bilety Lotnicze

Najlepsza Karta Kredytowa Dla Podróżnika

Tym wpisem rozpoczynam serię artykułów o tanich, a także darmowych sposobach na podróżowanie. Jedną z opcji są programy lojalnościowe na kartach kredytowych, dzięki którym możemy uzyskać darmowe bilety lotnicze lub po prostu uzyskać sporą zniżkę na bilet.

Opiszę dwie najbardziej popularne karty kredytowe oferowane przez mBank i Citibank. Przeanalizujemy warunki uzyskania karty, korzystania z niej, a także ewentualne opłaty wynikające z korzystania z danej kredytówki.

Zasada takich programów jest bardzo prosta, a mianowicie chodzi o to, że za każdą wydaną złotówkę uzyskujemy określoną ilość mil/kilometrów, następnie możemy to zamienić na bilet lotniczy lub zniżkę dla określonych lotów. Jeśli płacimy za zakupy, rachunki na co dzień kartą debetową to nic nie tracimy płacąc kartą kredytową, a możemy jedynie zyskać.

Jeśli nie znasz zasady działania kart kredytowych to zachęcam Cię do przeczytania wpisu TUTAJ, gdzie wyjaśniam o co chodzi.

Polecam też krótkie wideo, gdzie dobrze wyjaśniono zasadę działania karty kredytowej:

Karta Kredytowa Miles & More Od mBanku

Zacznijmy od programu Miles & More, który jest wydawany wraz z kartą kredytową mBanku. Do wyboru kartę firmy MasterCard lub VISA, a także dwie opcje naliczania mili: Miles & More lub Miles & More Premium.
Obie opcje różnią się opłatami, ilością mil w zamian za wydanie określonej kwoty, a także limitem, który można ustanowić na karcie.

-> Przyjrzyjmy się zatem pierwszemu wariantowi: Miles & More Standard

Co dostajemy w ramach tego wyboru?

 • za każde wydane 6 zł otrzymamy 1 milę
 • 2 000 mil na start
 • limit kredytowy od 3 000 PLN do 100 000 PLN
 • do 54 dni okresu bezodsetkowego
 • fachową pomoc asystenta do zadań specjalnych w ramach bezpłatnej usługi concierge (opiszę to szczegółowo w dalszej części artykułu)

Darmowe BIlety Lotnicze

Opłaty związane z kartą:

 • za wydanie karty głównej musimy zapłacić 100 zł
 • opłata roczna, która pobierana jest zawsze po zakończeniu danego roku użytkowania karty: 200 zł. Przyznasz, że w skali roku opłata nie jest wysoka prawda ?
  Natomiast możemy skorzystać ze zwolnienia z opłaty pod pewnymi warunkami, a mianowicie: jeżeli roczna wartość wszystkich transakcji – wliczając w to wszystkie karty wydane do jednego rachunku karty kredytowej – przekroczy 18 000 zł lub jeżeli suma ilości transakcji na wszystkich kartach przekroczy liczbę 240.

Gdzie możesz zamówić kartę kredytową Miles & More Standard ?

Najwygodniejsza opcja to skorzystanie z formularzu online na stronie banku: TUTAJ lub kliknij w przycisk poniżej.

Darmowe BIlety Lotnicze

Tutaj uzyskasz więcej informacji. Możesz także udać się bezpośrednio do placówki mBanku.

-> W ramach drugiego wariantu, czyli Miles & More Premium dostaniemy:

 • 1 milę za każde wydane 4 zł
 • 2 000 mil na start
 • limit kredytowy od 10 000 PLN do 200 000 PLN
 • taki sam okres bezodsetkowy jak w przypadku pierwszej opcji
 • usługę concierge

Darmowe BIlety Lotnicze

Opłaty związane z kartą przy wyborze tej opcji:

 • opłata za wydanie: 300 zł
 • opłata roczna: 600 złJak można uniknąć opłatę roczną?
 • opłata nie jest pobierana jeśli w ramach korzystania z karty głównej łączna wartość wszystkich transakcji z ostatnich 12 miesięcy przekroczy kwotę 60 000 PLN. Natomiast jeśli kwota ta wyniosła by ponad 40 tyś. to bank pobierze tylko 50% deklarowanej kwoty, czyli 300 zł.
 • posiadając karty dodatkowe wydane do rachunku głównego karty kredytowej warunki zniesienia ewentualnych opłat prezentują się inaczej. Opłata nie będzie pobrana jeśli łączna wartość wszystkich transakcji zsumowanych z wszystkich kart w okresie 12 ostatnich miesięcy będzie nie mniejsza niż 90 000 PLN.
  Oczywiście bank może pobrać jedynie 50% zadeklarowanej opłaty rocznej w przypadku kiedy uda przekroczyć się 60 000 PLN.

Gdzie można ubiegać się o kartę kredytową Miles & More Premium ?

Zawsze zachęcam do załatwiania takich spraw przez internet dla własnej wygody – Tutaj więcej szczegółów.

Darmowe BIlety Lotnicze

 

Tajemniczo brzmiąca usługa Concierge ….

Niektórzy pewnie spotkali się już z tym terminem i zapewne wiedzą o co chodzi. Dla tych, którym pojęcie jest obce już spieszę z wyjaśnieniem.

W ramach korzystania z kart Miles & More mamy możliwość korzystać z usługi Concierge, która zapewnia wsparcie informacyjno-doradcze. Bezpłatnie można zlecić konsultantom rozwiązanie pewnych kwestii.

Przykładowo jeśli mamy problem w domu lub z samochodem to dzwonimy na infolinię, zgłaszamy to, a zespół specjalistów pomoże w ustaleniu najlepszego rozwiązania. Według informacji na stronie banku mogą: zorganizować pomoc drogową, znajda warsztat lub wypożyczalnię. W razie potrzeby mogą umówić z jednym ze specjalistów, a w ofercie bankowej są m. in.: szklarz, dekarz, murarz, tynkarz, ślusarz, elektryk, hydraulik. Płatność za usługę można wykonać kartą kredytową przez telefon.

Mile to nie tylko loty…

Mile można wymieniać także na inne usługi. Przykładem może być nocleg w danym hotelu, wypożyczalnia samochodów lub zakupy. Można także podarować komuś nasze, uzbierane mile.

 

Premier Miles w CitiBanku

Kolejną ciekawą kartą jest Premier Miles oferowaną przez CitiBank. Oferta skierowana jest do osób, które korzystają z wielu, międzynarodowych linii lotniczych. Z tego powodu możemy wymieniać mile aż w 13 różnych liniach lotniczych. W tym przypadku również można wymieniać mile na noclegi w hotelach z całego świat będących partnerami programu.

Najważniejsze korzyści:

 • usługa concierge
 • 1 mila = każde wydane 5 zł
 • aż do 56 dni okresu bezodsetkowego
 • pod 5000 punktów, w których można uzyskać do 50% zniżki, dzięki karcie Premier Miles
 • 2000 mili na start
 • wysoki poziom bezpieczeństwa (korzystanie z EMV Chip, 3D Security, CitiAlerts – powiadomienia, Usługa Chargeback)

Darmowe BIlety Lotnicze

Opłaty:

 • 0 zł – w przypadku, gdy w ciągu miesiąca suma transakcji przekroczy 4000 PLN w przeciwnym wypadku 18 zł miesięcznie
 • reszta opłat 0 zł

Gdzie można złożyć wniosek?

W placówce lub online tutaj – znajdziesz też więcej informacji tutaj.

Darmowe BIlety Lotnicze

Jak widać jest kilka opcji, dzięki którym możemy zyskać atrakcyjne zniżki lub darmowe bilety lotnicze. Oczywiście na tym korzyści się nie kończą. Dodatkowo w ramach tych programów oferowane są noclegi w hotelach, wypożyczalnie samochodów, luksusowe usługi doradcze, zniżki na zakupy w wielu punktach sprzedażowych i wiele innych.
Na pewno możesz znaleźć coś dla siebie. Natomiast jeśli znasz inne ciekawe oferty – podziel się z tym z nami w komentarzu. A może znasz jeszcze inne sposoby na darmowe bilety lotnicze?

Zapisz

Zapisz

Leave a Comment