Ranking Kont Bankowych 2017 – Październik 2017

aktualizacja: [date]

Banki konkurując o klienta ciągle wprowadzają nowe oferty lub modyfikują istniejące. Naszym zadaniem jest analizowanie aktualnych ofert. Dzięki temu zaoszczędzisz swój cenny czas i pieniądze. Poniżej znajdziesz aktualny ranking kont bankowych. Przy tworzeniu rankingu pod uwagę wzięliśmy koszty prowadzenia ror. Także jakość obsługi w banku, lokalizację placówek, funkcjonalność bankowości internetowej i wiele innych.

Aktualny Ranking Kont Bankowych w Polsce

[table id=37 /]

#1 ING, mBANK

1) Do uniknięcia opłaty w ING wystarczy wykonać transakcję na łączną kwotę nie mniejszą niż 300 zł.
2) W przypadku korzystania z bankomatów ING i Planet Cash opłata nie jest pobierana. Prowizja 3% (min. 5 zł) będzie naliczana przy wybieraniu gotówki z bankomatów innych sieci.
3) W celu uniknięcia opłaty za kartę należy w danym miesiącu zrobić minimum 5 transakcji.
4) Dla wartości wypłat poniżej 100 zł mBank nalicza prowizję 1,30 zł każdorazowo. Powyżej 100 zł, wypłata nie jest obarczona dodatkowymi kosztami. Zasada tyczy się bankomatów mBank, BZ WBK, Euronet i Planet Cash. W pozostałych bankomatach prowizja wynosi 3% wypłacanej gotówki, przy minimalnej kwocie opłaty prowizyjnej 9 zł.

#2 Alior, T-Mobile UB, Millennium

5) Nie zapłacimy nic na konto jeśli a) zapewnimy minimalny miesięczny dochód 2500 zł lub b) w danym miesiącu będziemy robić transakcje na łączną kwotę nie mniejszą niż 700 zł.
6) Warunkiem bezpłatności za konto jest wykonanie transakcji na łączną kwotę min. 200 zł.
7) W TM-UB bezpłatnie można wykonać 3 pierwsze wypłaty z bankomatów (wszystkie w Polsce). Kolejna to kwestia prowizji 6 zł.
8) We wszystkich bankomatach na świecie pierwsze 3 wypłaty gotówki w danym okresie rozliczeniowym są bezpłatne. Każda kolejna jest wiązana z prowizja 6 zł – każdorazowo.
9) Aby uniknąć opłaty wystarczy wykonań minimum jedną transakcję kartą debetową lub BLIK oraz wpływ na konto nie może być niższy niż 1000 zł.

#3 Millennium, Inteligo, Raiffeisen

10) Darmowe wypłaty z bankomatów Millennium. BZWBK i Planet Cash prowizja 1 zł, w pozostałych 5 zł.
11) Przy spełnieniu warunku określonego w pkt. 9. opłata nie zostaje naliczona.
12) Nie ma warunków uprawniających do zwolnienia z opłaty za kartę. Można natomiast zrezygnować z karty, wówczas nie płacimy nic za konto.
13) Przy łącznej kwocie transakcji kartą powyżej 99,99 zł bank nie nalicza opłaty. W przeciwnym wypadku 4 zł / miesiąc.
14) Darmowe wypłaty z bankomatów PKO BP i BZ WBK. Pozostałe przypadki to prowizja 5 zł. Chyba, że mamy włączoną usługę „Bankomaty bez granic”.
15) Opłaty prowizyjne nie są naliczane przy korzystaniu z bankomatów na całym świecie jeśli włączona jest usługi „Bankomaty bez granic”

Na co najlepiej zwracać uwagę przy wyborze konta rozliczeniowo-oszczędnościowego ?

To wszystko zależy od indywidualnych preferencji każdego klienta. Jeśli zależy nam na mobilności to powinniśmy patrzeć pod kątem tego czy można obsługiwać konto przez aplikacje mobilną. Obecnie prawie każdy bank posiada odpowiednią bankowość online. Zatem dobrze zwrócić uwagę na łatwość w obsłudze, funkcjonalność, a także przejrzystość.

Sprawdź Darmowe Konto Nest Bank i Opinie >>

Ważne jeszcze jest…

Również warto wziąć pod uwagę sposób robienia przelewów. Czy istnieją przelewy natychmiastowe i czy są one płatne. Czy do każdego przelewu potrzebujemy kod autoryzacyjny SMS, a także jak taki kod jest płatny według tabeli opłat. Niektóre banki udostępniają pewną, określoną pulę bezpłatnych SMS kodów. Następne są już odpłatne w zależności od tego jak bank ustanowi.

Co ważne, niektórym Klientom zależy też na zarządzaniu swoim kontem przez telefon, czyli za pomocą infolinii. Takie informacje również warto sprawdzić przed założeniem konta. Dobrze także zorientować się czy i ile jest oddziałów w mieście lub w bliższej okolicy. Czasami usprawnia to kontakt w sprawach związanych z kontem lub innymi produktami oferowanymi przez bank.

Ranking kont bankowych ma za zadanie pomóc przy wyborze odpowiedniej oferty i banku. W jakim banku konto to już indywidualny wybór, który powinien być oparty o rzetelną analizę. Powyżej znajdują się podstawowe informacje. Związane z usługami i funkcjami, z których niemal każdy korzysta.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz