Ranking Kont Firmowych

Wiemy jak ważne jest dla każdego przedsiębiorcy, aby konto jego firmy było funkcjonalne i generowało niskie koszty. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ranking najlepszych kont dla firm pod względem jakości obsługi, funkcjonalności, szybkości w działaniu, a przede wszystkim niskich kosztów. Poniżej prezentujemy Państwu aktualne zestawienie najlepszych ofert bankowych dla jednoosobowych firm.

[table id=39 /]

1) należy zrobić minimum jedną transakcję w miesiącu, aby uniknąć opłaty za obsługę karty.

2) Warunkiem uniknięcia opłaty miesięcznej za kartę jest konieczność wykonania transakcji. Ich łączna wartość  nie może być mniejsza niż 400 zł. Może to być jedna transakcja na kwotę wyższą od 400 zł, lub kilka mniejszych.

3) W celu uniknięcia opłaty należy dokonać jedną lub kilka transakcji kartą. Wartość tych transakcji nie może być niższa niż 200 zł. W przeciwnym wypadku będzie opłata miesięczna w wysokości 5 zł.

4) Warunkiem uprawniającym do zwolnienia z opłaty jest konieczność utrzymania średniego miesięcznego salda na poziomie minimum 1000 zł i wyrażenie zgód marketingowych.

Sprawdź również ranking kont osobistych 2018!

5) Zwolnienie z opłaty za kartę jest przy min. 4 płatnościach miesięcznie.

6) Aby uniknąć płacenia za konto trzeba w poprzednim miesiącu wykonać jedną z trzech czynności. Wykonać przelew do ZUS lub do US lub mieć wpływ min. 2000 zł. Warunkiem uniknięcia opłaty za kartę to łączna wartość wszystkich transakcji wykonanych w poprzednim miesiącu powinna być nie niższa niż 300 zł.

7) – jeśli łączne wpływy na konto w miesiącu są poniżej 20 tyś.
1,5 zł – przy wpływach  od 20 tyś. do 100 tyś.
0 zł – powyżej 100 tyś.

8) 0 zł – przy min. wpływach powyżej 100 tyś.
40 bezpłatnych i 0,9zł za kolejny przy wpływach od 20 tyś. do 100 tyś.
20 bezpłatnych i 1,5zł za kolejne dla wpływu poniżej 20 tyś.

Ranking Kont Firmowych

Ranking Kont Firmowych to zestawienie ofert bankowych, dzięki któremu możesz wybrać odpowiednie i najlepsze konto firmowe. Ujęto najważniejsze czynniki, które wpływają na decyzję wyboru konta dla firm. Są to m. in.

  • opłata za otwarcie i prowadzenie
  • opłata za wydanie i obsługę karty debetowej
  • wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą
  • najważniejsze typy przelewów

W skrócie można określić te czynności jako podstawowe, które potrzebne są do codziennego korzystania z Twojego nowego rachunku.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając najlepsze konto firmowe?

Ranking Kont dla Firm  Gdzie będziesz korzystać? Czy więcej czasu spędzasz za granicą czy w Polsce?

Ranking Kont Firmowych  Jak często używasz karty? Z jakich bankomatów wypłacasz pieniądze? Warto sprawdzić czy i jakie bankomaty są w pobliżu miejsca, w którym najczęściej się znajdujesz.

Ranking Kont Firmowych  Czy interesują Cię dodatkowe usługi takie jak konta oszczędnościowe, karty kredytowe, programy lojalnościowe, programy typu CashBack.

Jakie i ile przelewów ma obsługiwać Twoje Najlepsze Konto Firmowe ?

Tworząc ten ranking kont firmowych brałem pod uwagę różne składowe. Nie tylko darmowe usługi, które wiążą się z prowadzeniem konta, ale również renomę banku, opinie, system, aplikacje mobilne, i wiele, wiele innych. Dzięki temu wybór najlepszego konta dla firm powinien być o wiele łatwiejszy.

Ranking kont bankowych dla firm – podsumowanie.

#1 dbNET Biznes

Idealne rozwiązanie dla przedsiębiorcy. W pakiet konto wchodzą dodatkowe usługi. Rachunek można rozszerzyć o księgowość online i pakiet ubezpieczeń assistance. Najważniejszą korzyścią, szczególnie dla początkujących jest bezpłatne korzystanie z konta.
Pakiet przedsiębiorczy jako kolejna usługa zapewnia m.in.

  • możliwość bezpłatnego korzystania z księgowości online (do 6 m-cy u partnera iFirma)
  • 5 darmowych przesyłek lub usługi o wartości 350 zł w Paczkomatach
  • dostaniesz 30% rabatu na promocję swojej firmy w internecie
  • ponadto 50% i 20 % rabatu w serwisie serwisprawa.pl
  • dodatkową ochronę dla Twojego telefonu, portfela, dokumentów i laptopa
  • rabaty na przeloty do 50 zł w serwisie WhyNotFly

#2 IdeaBank

Idea Bank stawia głównie na promowanie przedsiębiorczości. Aktywnie wspiera osoby prowadzące firmy. Dlatego zakładając konto w Idea dostajesz darmowe główne konto firmowe. W pakiecie znajdują się wszystkie niezbędne usługi i funkcje. Takie, które są potrzebne na początku działalności.

Bank oferuje również pomoc w pozyskaniu dotacji unijnych, a także wsparcie w zakresie obsługi konta. Konto Firma To Ja można założyć w bardzo szybki i prosty sposób. Przy wykorzystaniu internetu – co daje niesamowitą wygodę. Dostępna jest również usługa Idea Cloud. Można tam wygodnie zarządzać swoimi finansami.

#3 mBiznes Konto Start mBank

Konto również przeznaczone jest głównie dla tych, co zaczynają przygodę z firmą. Dlatego mBank oferuje bezpłatne konto z dostępem do sieci placówek. Pełną kontrolę nad finansami firmy mamy dzięki wygodnej aplikacji. Do tego nowoczesny system transakcyjny. mBank wychodzi naprzeciw klienta. Zapewnia całodobową pomoc eksperta online lub mLinii.

Po upływie 12 miesięcy konto jest zamieniane na mBiznes konto Komfort. Możesz zmienić je jednak na dowolnie inną ofertę.

#4 Alior Bank

Oferta skierowana dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Konto całkowicie darmowe w podstawowych funkcjach. 5 pierwszych przelewów europejskich (SEPA) w miesiącu są bezpłatne. Tak samo jest w przypadku natychmiastowych przelewów (Express Elixir)

Alior Bank oferuje bardzo ciekawą paletę premii i bonusów. Wynikających z korzystania z konta. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Aliora.

#5 ING Konto Firmowe

ING z kolei dba o aktywnych klientów biznesowych. Wystarczy, że w poprzednim miesiącu kalendarzowym spełnisz jeden z trzech warunków. Może to być przelew do ZUS, do US lub wpływ min. 2000 zł.

Poza tym konto jest darmowe, z wypłatami z bankomatów w ING i Planet Cash.

#6 Ranking Kont Firmowych: Pozostałe pozycje

W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. Możecie państwo w pozostałych ofertach znaleźć konto idealne dla swojego biznesu. Najważniejsze informacje są przedstawione w tabelce rankingowej powyżej. Szczególnie ważne dla osób początkujących są niskie opłaty i wsparcie ze strony banku. Dlatego te czynniki były kluczowe przy analizowaniu wszystkich ofert jakie można znaleźć na rynku.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz