Ranking Kont Osobistych

Po prostu wybierz najkorzystniejszą ofertę wykorzystując nasz ranking kont osobistych. Poznasz tutaj wszystkie istotne informacje, które pomogą Ci dokonać świadomego wyboru. Wniosek o konto możesz złożyć bezpośrednio na stronie banku, a konto możesz otworzyć zdalnie – wszystkie dokumenty do podpisania przywiezie dla Ciebie kurier. Warto zwrócić uwagę na różne promocje oraz bonusy za założenie danego konta…

Ranking Kont Osobistych

[table id=37 /]

ING Bank Śląski

W banku ING, aby uniknąć miesięcznej opłaty za kartę debetową należy spełnić warunek. Trzeba wykonać transakcje kartą na łączą kwotę nie mniejszą niż 300 zł. Może być to jednorazowa transakcja na kwotę powyżej 300 zł, lub kilka, których suma będzie większa niż 300 zł. Operacje muszą być rozliczone w danym okresie rozliczeniowym.

Prowizja za wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash nie jest pobierana. Natomiast, jeżeli będziemy wybierać gotówkę w bankomatach innych banków lub sieci płatniczych. Wówczas naliczona zostanie opłata prowizyjna równa 3% wartości wypłacanej.


mBank

Jeśli chcesz uniknąć opłaty miesięcznej za kartę debetową w mBanku trzeba spełnić jeden warunek. Mianowicie należy dokonać minimum 5 transakcji daną kartą w ciągu danego okresu rozliczeniowego.

W mBanku od lutego 2017 roku zmieniły się opłaty w kwestii wypłacania gotówki z bankomatów. W bankomatach mBank, BZ WBK, Euronet oraz Planet Cash. W przypadku wypłacania banknotów o wartości poniżej 100 zł zapłacimy każdorazowo 1,30 zł prowizji. Powyżej 100 zł opłata nie zostanie naliczona. W bankomatach innych banków, bez względu na kwotę wypłacaną zapłacimy prowizję w wysokości 3% wypłacanej gotówki, jednak nie mniej niż 9 zł.

Sposobem na wypłacanie z bankomatów mniejszych kwot niż 100 zł bez prowizji jest skorzystanie z technologii BLIK.

Alior Bank

Warunkiem uniknięcia opłaty za prowadzenie Konta Wyższej Jakości w Alior Banku jest zapewnienie wpływu na konto minimum 2500 zł miesięcznie. Alternatywnie bank nie naliczy opłaty jeśli w danym miesiącu zrobimy transakcje kartą na łączną kwotę nie mniejszą niż 700 zł. Również może to być jednorazowa transakcja lub kilka o mniejszych wartościach. Pod warunkiem, że kwoty tych operacji zaksięgują się w danym okresie rozliczeniowym, a także zsumują do wartości powyżej 700 zł.

T-Mobile Usługi Bankowe

Aby uniknąć opłaty za konto Freemium oferowanym przez T-Mobile Usługi Bankowe wystarczy wykonać jedną lub kilka trasakcji kartą debetową na łączną kwotę nie mniejszą niż 200 zł.

We wszystkich bankomatach w Polsce pierwsze 3 wypłaty w danym miesiącu są bezpłatne. Każda kolejna wiąże się z opłatą prowizyjną w wysokości 6 zł.

We wszystkich bankomatach na świecie pierwsze 3 wypłaty gotówki w danym okresie rozliczeniowym są bezpłatne. Każda kolejna jest związana z prowizja 6 zł – każdorazowo.

Inteligo

Aby uniknąć opłaty za kartę należy wykonać transakcje karą debetową na kwotę nie mniejszą niż 99.99 zł w danym miesiącu

Wypłata bez prowizji w bankomatach PKO BP i BZ WBK. W pozostałych bankomatach naliczona zostanie prowizja 5 zł. Moża uniknąć tej opłaty prowizyjnej jeśli zdecydujemy się włączyć usługę “Bankomaty bez granic”.

Opłaty prowizyjne nie są naliczane przy korzystaniu z bankomatów na całym świecie jeśli włączona jest usługi “Bankomaty bez granic”

Podsumowanie Rankingu… Czyli Jaki Bank Najlepszy ?

Ranking Kont Osobistych 2017 w powyższym zestawieniu otwiera Nest Konto. Nest Bank to stosunkowo nowy bank na naszym rynku. Powstał przez połączenie wcześniejszych dwóch banków Smart Banku i BIZ Banku. Obie marki wcześniej należały do FM Bank PBP SA, do który obecnie jest właścicielem NestBank.

smart konto opinie

Konto jest atrakcyjne, ponieważ jest darmowe, bez żadnych ukrytych haczyków, czy warunków do spełnienia. W przypadku płatności kartą za granicą jest prowizja. Natomiast, jeśli korzystasz dużo z bankomatów za granicą to można po prostu zmienić ofertę na Nest Konto Waluta, wówczas bankomaty zagranicą są bezpłatne.

#2 Pozycja: Bank ING

W tym przypadku warunek bezpłatności konta to płatności kartą na kwotę minimum 300 zł. Co prawda to nie jest duża kwota i bez problemu można taką wartość osiągnąć w ciągu miesiąca. Dodatkowo płacąc kartą możemy korzystać z programu Cash Back, czyli za każde zrobione zakupy, które opłacimy kartą – część pieniędzy jest nam zwracana. Zazwyczaj jest to 5% wartości, co przy większej ilości robionych zakupów sumuje się do całkiem niezłej kwoty.

Dużą rolę na pozycję tego konta w rankingu gra jakość usług i obsługi tego banku. Otwierając konto od razu uzyskujemy dostęp do wysoko oprocentowanych rachunków oszczędnościowych. Ponadto w ofercie banku jest bardzo dużo innych dodatkowych ofert, z których można korzystać.

 mBank

Ranking Kont Osobistych 2017

Niegdyś pozycja eKonta Standard plasowała się na 1 albo 2 miejscu. Rok 2017 w mBanku to jednak rok zmian, ponieważ od lutego bank wprowadza opłatę prowizyjną od wypłat gotówkowych w bankomatach w wysokości 1,30 zł od każdej transakcji. Mimo, że BLIK pozostaje bezpłatny to ze względu na małe zainteresowanie tym rozwiązaniem technologicznym wprowadzenie tej opłaty staje się uciążliwe.

 Alior Bank

konto osobiste ranking

Konto Wyżej Jakości to pewność opłaty za prowadzenie konta. Natomiast przy spełnieniu warunku, oferta staje się bardzo atrakcyjna.

Dlaczego?

Ok. Prowadzenie konta kosztuje 12 zł miesięcznie. Natomiast jeśli masz pewność, że jesteś w stanie co miesiąc przelewać np. wypłatę swoją na to konto w wysokości powyżej 2 500 zł. To wtedy opłata zostaje zniesiona, a Ty uzyskujesz całkowicie bezpłatne konto. Nawet wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą nie są obarczone żadną prowizją.

Jeśli natomiast nie jesteś w stanie zapewnić takiego przychodu co miesiąc na ten rachunek to wystarczy, że będziesz robić płatności kartą na łączną kwotę nie mniejszą niż 700 zł miesięcznie. To również nie jest zbyt problematycznym rozwiązaniem, dla osób, które lubią płacić kartą.

Dodatkowo Bank Daje Ci 5 Letnią Gwarancję, Że Nie Zmieni Warunków i Nie Wprowadzi Żadnych Dodatkowych Opłat.

Dalsze Pozycje… na konto osobiste ranking

Dalsze pozycje jeśli chodzi o ten Ranking Kont Osobistych są bardzo podobne do siebie. Kwestia tego co jest dla Ciebie ważne. Czy płacisz kartą? Czy dużo wypłacasz z bankomatów? Czy jesteś w stanie spełnić warunki zniesienia poszczególnych opłat?

Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego konta osobistego?

#1 Opłaty za Prowadzenie Konta/ Otwarcie Rachunku

Przeważnie banki nie naliczają opłat za otwarcie konta, natomiast zdarza się, że istnieje opłata za prowadzenie konta jak w przypadku Konta Wyższej Jakości w Alior Banku. Wtedy najczęściej są warunki, kiedy można uniknąć takiej płatności.
Dlatego należy przed wyborem konta określić czy będziemy w stanie sprostać ewentualnym warunkom. Dzięki temu zabezpieczymy się przed niechcianymi opłatami.

#2 Karta i Bankomaty

Sam najlepiej wiesz jak i kiedy korzystasz z karty. Czy potrzebujesz często wypłacać gotówkę z bankomatów? To jest bardzo ważne przy wyborze konta. Jeśli masz blisko swojego domu/pracy bankomat danego banku to nie ma problemu. Jeśli natomiast takiego bankomatu nie ma nawet w Twoim mieście. Wtedy warto zastanowić się nad kontem, w którym możemy za darmo wypłacać pieniądze z każdego bankomatu w Polsce.

Dużo płacisz kartą?

Jeśli nie to też są konta, w których nie masz warunku płatności, aby uniknąć opłat.

Natomiast w przypadku systemu obsługującego płatności raczej nie ma większego znaczenia co wybierzesz. Generalnie w Polsce w znacznej większości punktów akceptowane są płatności kartą VISA i MasterCard. Aczkolwiek zawsze warto to sprawdzić, ponieważ niektóre restauracje np. obsługują tylko VISA, a inne tylko MasterCard. Jednak tak jak zostało to już wcześniej wspominane, są to bardzo sporadyczne przypadki.

#3 Jakość obsługi, oddziały stacjonarne w Twoim mieście

Często chodzisz do banku? Czy może potrafisz większość spraw załatwić przez internet/telefon? Sprawdź, gdzie są najbliższe oddziały Twojego banku, czasami jednak jest konieczność, aby iść bezpośrednio i załatwić coś w banku.

W rankingu pozycje uwzględniają poziom i jakość obsługi w banku. Jest to dość kluczowy czynnik, który wpływa na pozycję danej oferty.
To bardzo ważne, jak Cię bank traktuje.

#4 Aplikacja Mobilna, BLIK i dodatkowe bonusy

Po prostu sprawdź co Ci bardziej odpowiada. Czy wolisz dobrą aplikację mobilną, czy kartę z CashBackiem, a może konto oszczędnościowe ?

Metodologia wyboru poszczególnych pozycji rankingu kont osobistych

Konta oceniano przez pryzmat kategorii wymienionych przy okazji omawiania czym warto kierować się przy wyborze takiego konta. Przy poszczególnych podpunktach dokonywano oceny w skali od 1 do 10. Na wynik wpływały takie czynniki jak jakość, funkcjonalność, wygląd, a nawet bezawaryjność systemów bankowych.

Ostateczny wybór najlepszej oferty konta osobistego jest już indywidualną kwestią. Oceń jak korzystasz z dotychczasowego konta i na tej podstawie wybierz nowe konto.

Jeśli do tej pory nie miałeś konta. To sugerują wziąć ofertę, w której nie ma żadnych dodatkowych warunków bezpłatności. np. Nest Konto

Różnice między ocenami poszczególnych banków nie są duże. Podczas tworzenia rankingu skupiliśmy się głównie na analizie pod kątem podstawowych usług, które bank oferuje. Natomiast, aby dobrze wybrać przyszły bank, polecam również zastanowić się, czy i w jakim stopniu będziemy korzystać z usług dodatkowych.

Jakie są usługi dodatkowe, które warto sprawdzić przed wybraniem najlepszego konta?

Wymienię te, które najczęściej się pojawiają w ofercie, następnie pokażę, gdzie można znaleźć dodatkowe informacje. Jeśli natomiast nie potrzebujesz informacji na temat zaawansowanych opcji to bez problemu możesz ominąć ten akapit i wybrać, złożyć wniosek.

Opcje dodatkowe dla konta:

  • sporządzanie na życzenie Klienta zaświadczenie/opinii o rachunku. Często koszt takiej usługi waha się w granicach od 5 zł nawet do 70-80 zł jednorazowo.
  • obsługa czeków, czyli między innymi: inkaso czeku w obrocie krajowym/zagranicznym, skup/zwrot/sprzedaż czeków. W zależności od potrzeb, każdy bank inaczej do tego podchodzi pod względem prowizji,
  • obsługa kont maklerskich
  • świadczenie ubezpieczeń – w tym przypadku – w ofercie większości banku są świadczenia ubezpieczeń dla poszczególnych części korzystania z konta. Ubezpieczenie dotyczyć zabezpieczenia przed kradzieżą karty i/lub gotówki przy bankomacie. Często w ofercie można zauważyć ubezpieczenia rozciągające się na inne sfery życiowe, czyli np. ubezpieczenia OC/AC (mBank). Współpraca z agentami ubezpieczeń na życie (Alior Bank), ubezpieczenia dla osób podróżujących (BZWBK, Raiffeisen). Także ubezpieczenia domowe, ubezpieczenie naprawy i wsparcia dla sprzętu domowego, ubezpieczenia zdrowotne.W przypadku pakietu ubezpieczeń  w Raiffeisen Banku przydzielane nam są takie ubezpieczenia, które są bezpłatne. W zamian za to obowiązkowa jest opłata za korzystanie z karty.
  • różnego rodzaju limity kredytowe, debetowe
  • wsparcie concierge
  • rabaty wynikające z łączenia usług

Jeśli zamierzasz korzystać, z którejś z wyżej wymienionej usługi dodatkowej. To koniecznie musisz zapoznać się z Tabelą Opłat i Prowizji danego Banku.

Polecane Artykuły dla: Ranking Kont Osobistych

Porównywarka Kont Osobistych

Program Regularnego Oszczędzania

Sesje Elixir – kiedy dojdzie Twój przelew?

Konto Walutowe – Najlepsza Opcja

Najlepszy Kantor Internetowy – jak wybrać ?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz