jaki kantor internetowy wybrać

Jaki Kantor Internetowy Wybrać? Ranking Kantorów Internetowych

Jaki Kantor Internetowy Wybrać?

Czy Ty drogi czytelniku myślałeś kiedyś o korzystaniu z narzędzia jakim jest kantor internetowy? Jeśli nie wiesz zbyt wiele lub masz jakieś wątpliwości to pozwól, że wszystko wyjaśnię Ci w tym artykule. Dowiesz się czym jest kantor internetowy, oraz jakie są największe korzyści korzystania. Przedstawię Ci także aktualne, najlepsze oferty w tym zakresie.

Czym jest kantor internetowy?

Zapewne wiesz co to jest kantor, taki zwykły stacjonarny. Na pewno też znasz zasadę działania takiego punktu usługowego.

Kantor internetowy w tej kwestii nie różni się znacząco poza tym, że jest jako platforma online.

Dzięki temu mamy dostęp do niej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – bez względu na niedziele czy święta.

Ponadto…

Takie rozwiązanie zapewnia nam możliwość trzymania środków pieniężnych na koncie, na które je przelewamy. Wówczas możemy z tego konta dokonywać wymiany na inną walutę.

Najważniejsze korzyści:

Przede wszystkim bezpieczeństwo, ponieważ większe kwoty można bezpiecznie przelać. Nie trzeba z wysokimi kwotami iść przez miasto.

Często też się zdarza, że w stacjonarnym kantorze nie mają jakiejś waluty. W tym przypadku możesz być pewien, że nigdy nie zabraknie waluty, której aktualnie potrzebujesz. Także masz dostęp do wszystkich walut.

W kantorach online masz przeważnie korzystniejszy kurs wymiany walut. Wynika to z tego, że kantor internetowy nie musi utrzymać lokalu, ani pracownika, więc może obsługiwać klientów z niższą prowizją na różnicy sprzedaży/kupna walut.

Szybkość. Transakcja wymiany przebiega szybko i po kilku minutach możesz już cieszyć się walutą, na którą składano dyspozycję.

Jakie są najlepsze oferty na rynku?

Po długich poszukiwaniach i analizie tylko dwie oferty wydały się być interesujące.

1) Kantor Walutowy w Alior Banku

Kantor ten oferuję prowadzenie rachunków i wymianę walut on-line za 0 zł. Ponadto do rachunku wydawana jest karta w walucie obcej. Klient jest zwolniony z opłaty za wydanie takiej karty pod warunkiem wykonania minimum jednej transakcji nią w ciągu 6 miesięcy od wydania. W przeciwnym wypadku bank nalicza opłatę w wysokości 15 zł. Korzystanie z karty może być również bezpłatne.

Wypłaty z bankomatów

0 zł za wypłaty z: kasy banku, bankomatach własnych, Euronetu, Cash4you, a także w innych krajowych, bankomaty za granicą (tylko w przypadku pierwszej transakcji w miesiącu kalendarzowym)

Każda kolejna transakcja w zagranicznych bankomatach wiąże się z jednorazową opłatą 5 złotych.

Przelewy

Klienci mają możliwość dokonywać bezpłatnych przelewów walut zakupionych w Kantorze Walutowym wszystkimi trybami, czyli normalnie, pilnie i ekspresowo.

W celu monitorowania przelewów bank wprowadził pewnego rodzaju Licznik, który rejestruje ilość środków wymienionych przez klienta. Bardzie szczegółowy opis dostępny jest na stronie banku.

Krajowy i Europejski (w ramach licznika) są za 0 zł.

2) Walutomat

Jak podaje strona internetowa Walutomat – jedyny koszt to prowizja pobierana od zrealizowanego zlecenia wymiany, która mieści się w zakresie od 0,06% do 0,2% wartości wymiany. Dokładny procent obliczany jest na podstawie obrotu. Rabat ten naliczany jest od chwili osiągnięcia danego progu obrotu do końca następnego miesiąca. Przysługuje już w transakcji następującej po transakcji przyczyniającej się do podbicia obrotu to odpowiedniego progu.

Do 200 000 PLN jest to 0,2%, natomiast powyżej 200 000 PLN prowizja wynosi już 0,15%, powyżej 1 mln – 0,1 %, powyżej 3 mln 0,08%, a powyżej 10 mln – 0,06%.

Przelewy

Wszystkie wychodzące przelewy z konta Walutomat są bezpłatne, tak samo jak otwarcie i prowadzenie konta.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie Walutomatu –>

4.7/5 - (42 votes)