Konto Bankowe w Niemczech – Jaki jest najlepszy bank w Niemczech?

UWAGA! JEŚLI NIE MIESZKASZ W NIEMCZECH I NIE MASZ MELDUNKU W NIEMCZECH TO TEN ARTYKUŁ CIĘ NIE DOTYCZY! Wejdź tutaj, aby założyć specjalne konto bez meldunku w Niemczech w Internetowym banku >>

Konto Bankowe w Niemczech – krok po kroku – podstawowe informacje, ranking konta bankowych w Niemczech, instrukcja zakładania konta.

W tym artykule opiszemy w jakim miejscowym banku w Niemczech możemy otworzyć konto zaraz po przybyciu. Przedstawimy również Ranking Banków Niemieckich, a także instrukcję krok-po-kroku jak otworzyć najkorzystniejszy rachunek w najpopularniejszych bankach.

Jak założyć konto w Niemczech przez internet bez konieczności posiadania meldunku i bez osobistej wizyty w oddziale SPRAWDŹ >>

Zdecydowanie korzystnie na niemiecki rynek bankowy wpłynęły tak zwane direktbanki, czyli odpowiedniki wirtualnych (internetowych) banków w Polsce. Dzięki atrakcyjnym warunkom oferowanym przez te banki – rynek bankowy w Niemczech bardziej zaczął ubiegać się o Klientów.

Konto Bankowe w Niemczech podobnie jak w Polsce

Sytuacja z bankami w Niemczech jest podobna do tej w Polsce. Nie każdy bank oferuje bezwarunkowe i darmowe konta. Często możemy znaleźć w ofercie banków rachunki, które są obarczone dodatkowymi opłatami np. za prowadzenie konta, za wydanie lub obsługę karty płatniczej lub wypłaty z poszczególnych bankomatów.

Mimo wszystko można znaleźć konta, których otwarcie i prowadzenie jest całkowicie bezpłatne. Na takich kontach głównie skupimy się w tym wpisie. Właśnie takie konta głównie oferują direktbanki – całkowicie darmowe, bez żadnych dodatkowych warunków.

Jak założyć konto bankowe w Niemczech?

Założenie konta w Niemieckim banku to w zasadzie 5 minut. Z oferty mogą skorzystać osoby z Polski, które czasowo (lub na stałe) przebywają na terenie Niemiec. Wniosek o otwarcie konta możemy złożyć za pośrednictwem internetu (tak jak ma to miejsce w Polsce). Natomiast aktywacja takiego konta następuje po potwierdzeniu danych osobowych. W celu potwierdzenia naszych danych osobowych należy udać się do placówki pocztowej lub za pośrednictwem identyfikacji online.

NIE MASZ MELDUNKU W NIEMCZECH? Jak założyć konto w Niemczech przez internet bez konieczności posiadania meldunku i bez osobistej wizyty w oddziale SPRAWDŹ >>


Jakie warunki należy spełniać, aby otworzyć konto w Niemczech?

Konieczne jest posiadanie zameldowania na terenie Niemiec. Dokumentem potwierdzającym adres jest między innymi Anmeldeformular, który otrzymuje się podczas rejestracji w niemieckim urzędzie dzielnicy, w której aktualnie mieszkamy. Taki dokument oraz dowód osobisty jest niezbędny, aby potwierdzić dane osobowe w placówce pocztowej.

Dla osób bez meldunku polecamy założyć Konto Walutowe, w jednym z Polskich Banków.

Dlaczego warto posiadać konto w niemieckim banku?

    • jeśli pracujemy lub zamierzamy pracować w Niemczech to przelew bezpośrednio na nasze konto tam będzie o wiele szybszy i tańszy niż w przypadku dokonania przelewu do zagranicznego banku (czyli do Polski),
    •  w większości przypadków europejskie przelewy SEPA są DARMOWE (W Polsce koszt takiego przelewu to zazwyczaj 5 zł)
    • walutą rozliczeniową kart typu MasterCard jest EURO, dzięki temu możemy uzyskać lepszy przelicznik niż w przypadku kantorów, nawet jeśli będziemy płacić taką kartą w sklepach w Polsce lub w innych walutach.
    • podobnie jest w przypadku kart VISA, Maestro, VPay – tutaj również jest zdecydowanie lepszy przelicznik,
  • w mniejszych bankach (direktbankach) otwarcie, prowadzenie rachunku oraz karty jest bezwarunkowo DARMOWE,

Czy konieczny jest proces identyfikacji na poczcie?

DirektBanki nie posiadają fizycznych oddziałów, natomiast zgodnie z regulacjami prawnymi, aby otworzyć konto bankowe w Niemczech KONIECZNE jest sprawdzenie i potwierdzenie tożsamości każdego klienta. W tym celu wirtualne banki współpracują z niemiecką pocztą.

Po złożeniu wniosku ONLINE otrzymujemy gotowy formularz od banku z wnioskiem o otwarcie rachunku. Wraz z dokumentami otrzymanymi od banku, dowodem osobistym i potwierdzeniem zameldowania należy udać się do najbliższego oddziału poczty. Cały proces zajmuje dosłownie kilka minut, następnie otrzymujemy wydruk, z potwierdzeniem, który należy podpisać.

NIE MASZ MELDUNKU W NIEMCZECH? Jak założyć konto w Niemczech przez internet bez konieczności posiadania meldunku i bez osobistej wizyty w oddziale SPRAWDŹ >>

Zatem… Jaki jest najlepszy bank w Niemczech? Ranking Banków w Niemczech

Miejsce #1 1822direkt

Według naszego portalu konto 1822dirket wygrało Ranking na Najlepsze i Darmowe Konto Bankowe w Niemczech. W tym artykule znajdziesz również instrukcję (w języku polskim) – jak krok po kroku założyć konto 1822direkt. Przeprowadzimy Cię przez cały formularz, aż do przygotowania dokumentów. Jedyne co będzie należeć do Ciebie to wydrukowanie, podpisanie i dostarczenie dokumentów do dowolnej placówki Deutsche Post.

Zanim przejdziemy do instrukcji KROK-PO-KROKU – sprawdźmy jakie są opłaty w ramach prowadzenia konta 1822direkt, a także w przypadku pozostałych kont bankowych w Niemczech w Naszym Rankingu!

Opłaty 1822direkt:

0 Euro za prowadzenie konta
0 Euro za kartę do konta Sparkassencard
0 Euro za przelewy SEPA online!
0 Euro za wypłaty w bankomatach Sparkasse w Niemczech

PROMOCJA! 120 Euro premii za otwarcie konta i przelew wynagrodzenia!

Przejdź do Wniosku ONLINE >>

Instrukcję do konta znajdziesz poniżej rankingu.

Miejsce #2 NorisBank

Opłaty:

0 Euro za prowadzenie konta
0 Euro za kartę do konta Sparkassencard
0 Euro za przelewy SEPA online!
0 Euro za wypłaty – bankomaty Cashgroup w Niemczech

Przejdź do wniosku Online >>

Miejsce #3 Comdirekt

Opłaty:

0 Euro za prowadzenie konta
0 Euro za kartę do konta Sparkassencard
0 Euro za przelewy SEPA online!
0 Euro za wypłaty – bankomaty Cashgroup w Niemczech

Przejdź do wniosku Online >>

Jak otworzyć konto bankowe w Niemczech? Krok po Kroku INSTRUKCJE:

Instrukcja otwarcia rachunku 1822direkt

KROK 1: Otwarcie Wniosku

Aby rozpocząć proces otwarcia rachunku należy kliknąć w LINK: otwórz konto 1822direkt >>

Następnie w nowej karcie zostanie otwarta strona banku, która wygląda jak poniżej na obrazku:

Konto Bankowe w Niemczech

TERAZ: Należy kliknąć na przycisk Jetzt Girokonto öffnen >

KROK 2: Wypełnienie danych osobowych

W tym kroku należy wypełnić dane osobowe, o które zostaniemy poproszeni.

Darmowe Konto Bankowe w Niemczech

KROK 3: Dane o zamieszkaniu i zatrudnieniu

W pierwszej kolejności zostaniemy poproszeni o informacje na temat zamieszkania. Warto przypomnieć, że otwarcie konta w Niemczech jest możliwe tylko dla osób, które posiadają zameldowanie na terytorium Niemiec. Bez meldunku nie ma możliwości otwarcia konta bankowego w Niemczech.

Zachęcam do sprawdzenia Rankingu Kont Walutowych, jako alternatywne konto w EURO w Polskim Banku >>

Po wypełnieniu tej części będzie konieczność wypełnienia formularza odnośnie naszej sytuacji zawodowej.

W polu Berufsstand będą następujące opcje:

Angestellter (umowa o pracę)
Arbeiter (wynagrodzenie za godziny)
Arbeitslos (w przypadku braku pracy)
Selbständig / freier Beruf (praca na własny rachunek)
Student (nauka/studia)

Istnieje tutaj również możliwość dodania kolejnej osoby – współwłaściciela. W tym przypadku wybieramy opcję Weiteren Konteninhaber hinzufügen. Wymagane jest podanie wszystkich takich samych informacji na temat drugiej osoby.

KROK 4: Możliwość zamówienia karty kredytowej

W kolejnej części wniosku mamy możliwość zamówić dodatkowo do naszego konta – Niemiecką kartę kredytową. W tym przypadku wiąże się to z opłatą za kartę kredytową (29,90 EURO ROCZNIE – z opłaty możemy być zwolnieni jeśli łączna suma transakcji w ciągu roku wyniesie min. 4000 EURO).

To nie jest karta do konta. Jest to dodatkowa karta. Jeśli nie wiesz czym się różni KARTA KREDYTOWA, od ZWYKŁEJ KARTY DO KONTA to zalecamy wybrać opcję “keine Kreditkarte”.

Kolejna kwestia to kredyt do naszego konta. Możemy uruchomić linię kredytową z niskim oprocentowaniem, z której będą spłacane należności w przypadku braku środków na koncie. Aby móc skorzystać z tej opcji – należy mieć stałe dochody i brak negatywnych wpisów w niemieckich bazach dłużników.

Jeśli pominiemy ten KROK to zdecydowanie szybciej otworzymy konto. Po otwarciu konta można wrócić do tych kwestii i zamówić dodatkową kartę, kredyt lub inną usługę bankową.

Konto Bankowe w Niemczech

KROK 5: Drukowanie wniosku

W ostatnim kroku wyświetlą się wprowadzone przez nas dane. Jeśli wszystko się będzie zgadzać i przejdziemy dalej to będziemy mieć możliwość wydrukowania wniosku o otwarcie rachunku bankowego.

W przypadku braku dostępu do drukarki – wniosek możemy przesłać na adres – korzystając z opcji per Post. Dokument otrzymamy wówczas w ciągu kilku dni przez pocztę.

KROK 6: Podpisanie i zaniesienie do placówki poczty.

Wydrukowany wniosek należy podpisać w miejscach oznaczonych krzyżykiem i wykrzyknikiem.

UWAGA! Jeśli zaznaczyliśmy opcję, że płacimy podatki w innym kraju to musimy wypełnić formularz “Selbstauskunft für natürliche Personen für den automatischen zwischenstaatlichen Informationsaustausch und FATCA”.

Wtedy pierwsze pytanie zaznaczamy na TAK, a pozostałe (dwa) na NIE. Podajemy numer podatkowy (lub PESEL w przypadku braku NIP – jeśli chodzi o POLSKĘ).

Na końcu należy podpisać formularz.

Aktywacja konta następnie po potwierdzeniu naszych danych osobowych na poczcie.

Aby skorzystać z procesu Postident należy kliknąć w przycisk ZUM POSTID Portal, a następnie pobrać kupon Postident.

Teraz z kompletem dokumentów, czyli: wydrukowanym kuponem Postident, podpisanym wnioskiem o otwarcie konta, dowodem osobistym i potwierdzeniem zameldowania należy udać się do wybranego oddziału niemieckiej poczty Deutsche Post.

Cały proces jest oczywiście darmowy.

I to wszystko!

FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania…

Czy przelew na konto w Polsce coś kosztuje?

Przelewy do Polski są wykonywane za pomocą przelewów SEPA, czyli europejskiego przelewu realizowanego w walucie EURO.

W prezentowanych przez nas bankach przelew taki jest całkowicie darmowy. Natomiast Polski Bank może pobierać opłatę (zazwyczaj jest to 1 zł – w przypadku przelewu SEPA przychodzącego).

Do wykonania przelewu będziemy potrzebować jedynie numer konta w formacie IBAN. IBAN jest to numer konta w Polsce + przedrostek kraju, czyli w tym przypadku PL.

Przykładowy format PL55843784268436293629349234, czyli PL i 26 cyfr naszego rachunku w Polskim banku.

Jeśli podamy numer rachunku walutowego (w EURO) to wówczas taką kwotę jaką wysłaliśmy – dostaniemy. Możemy również podać numer rachunku w walucie rozliczeniowej PLN, tylko wówczas automatycznie EURO zostanie przewalutowane (po kursie kupna dewiz ustalanym przez bank w danym dniu), a na naszym koncie zostanie zaksięgowana równowartość w złotówkach.

Jak mogę potwierdzać transakcje w Koncie Niemieckim w bankowości internetowej?

W tym przypadku jest bardzo podobnie jak w Polsce. Tutaj możemy również wybrać autoryzację przelewów za pomocą kodów wysyłanych SMSem na numer, który został podany we wniosku.

Ile można mieć kont w Niemieckim Banku? Czy mogę mieć dwa konta lub więcej?

W Niemczech można mieć dowolną ilość konta bankowych – tak samo jak w Polsce.

Konto Bankowe w Niemczech

TAGI: konto bankowe w Niemczech, najlepszy bank w Niemczech, konto w niemieckim banku dla polaka, konto w niemieckim banku, jak założyć konto bankowe w niemczech, konto w niemczech, konto w niemieckim banku przez internet, konto w banku niemieckim, darmowe konto bankowe w niemczech 

4.9/5 - (54 votes)