jaki kantor internetowy wybrać

Konto walutowe w funtach gdzie najlepiej założyć?

Każdy bank reklamuje swoje konto jako najlepsze, ale czy rzeczywiście tak jest? Przejrzeliśmy wszystkie oferty kont walutowych, następnie wybraliśmy z nich trzy, które zapowiadały się naprawdę ciekawie. Następnie założyliśmy te konta, aby rzeczywiście porównać i wytypować konto numer jeden.

Zacznijmy jednak po kolei…

Na co głównie zwracaliśmy uwagę? Przede wszystkim ocenialiśmy rachunki na podstawie: łatwości w obsłudze, opłat, prowizji, kart wydanych do rachunków, oprocentowania i korzyści.

Zanim jednak zdradzimy finalistę naszego konkursu opiszemy wszystkie TOP3 konta po kolei. W sposób jasny i oczywisty, unikając bankowego żargonu.

Konto Walutowe Nest

Dla kogo jest nest konto walutowe?

Nest Konto Waluta to oferta dedykowana głównie dla ludzi, którzy sporą część czasu spędzają w pracy za granicą. Jednak konto jest też bardzo dobrym rozwiązaniem, dla klientów, którzy często robią zakupy w sklepach internetowych na całym świecie.

Jest to konto całkowicie bezpłatne. Zarówno obsługa konta, jak i karta debetowa nie generują żadnych opłat. Dużym plusem są bezpłatne bankomaty za granicą bez względu na sieć. Warto dodać, że kursy walut są o wiele bardziej korzystne niż w przypadku pozostałych banków.

Konto walutowe w funtach gdzie najlepiej

Więcej informacji o koncie znajdziesz na tej stronie ->

Gdzie można założyć konto przez internet?

Wniosek o Nest Konto Waluta można złożyć na stronie banku. Najpierw złóż wniosek o bezpłatne konto osobiste, następnie możesz otworzyć konto walutowe.

Kolejne konto godne uwagi to…

Rachunek walutowy w ING

Dla kogo jest to konto?

Oferta skierowana głównie dla osób, które bardzo dużo podróżują i często bywają w różnych krajach.

Dla takich osób bank przygotował kartę wielowalutową, oraz kantor wymiany walut w bardzo konkurencyjnymi cenami kupna/sprzedaży poszczególnych walut.

Opłata za otwarcie konta oraz opłata za miesięczne prowadzenie konta to 0 zł. Wydanie karty jest również bezpłatne. Mamy do wyboru dwie karty: Maestro w EUR lub VISA. Pierwsza karta to koszt 1,5 zł miesięcznie, natomiast jeśli wybierzemy drugą to zapłacimy jedynie 7 zł miesięcznie.

Miesięczna opłata za obsługę karty to dla wielu osób dość spora wada. Tym bardziej, że na rynku jest wiele innych ofert (np. Nest Bank), gdzie nie są pobierane opłaty.

Na plus jednak zalicza się możliwość uniknięcia opłaty w przypadku karty VISA. Wystarczy, że będziemy dokonywać transakcji na łączną kwotę minimum 300 zł. miesięcznie.

Aby otworzyć konto walutowe najpierw musimy posiadać konto osobiste, które jest całkowicie bezpłatne.

Także konto można założyć wypełniając krótki wniosek przez internet. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Wniosek znajdziesz na stronie banku TUTAJ.

eMAX walutowy

Bez wątpienia jest to najlepsza oferta na rynku. mBank, jako JEDYNY bank dostarcza konto walutowe, które jest dodatkowo OPROCENTOWANE!

Jest to optymalne rozwiązanie, dla osób, które chcą prowadzić rachunek w funtach oraz w innych walutach.

Często w banku jest promocja, w której wydanie karty jest bezpłatne. Ponadto obsługa karty nie wiąże się z żadną opłatą. Również otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne.

Kartę do rachunku możesz ubezpieczyć. W razie różnych nieprzyjemnych sytuacji bank wypłaci odpowiedni ekwiwalent.

Bank oferuję kartę VISA, czyli wybór ten jest bardzo korzystny, dla posiadaczy rachunku, ponieważ ma bardzo atrakcyjne stawki przewalutowania i praktycznie nie generuje żadnych prowizji.

Wypłaty z bankomatów za granicą są bezpłatne. Natomiast jeśli wypłata byłaby w innej walucie niż waluta obsługiwana przez dany bankomat, wówczas może naliczyć się opłata za przewalutowanie na poziomie 3% wartości transakcji.

Wszelkie przelewy wewnętrzne przez internet są jak najbardziej bezpłatne. Również różnego rodzaju przelewy walutowe przychodzące są w 100% darmowe.

Posiadając konto walutowe eMax można skorzystać z lokaty walutowej, w której oprocentowanie wynosi do 0,8%.

Podsumowanie

Po przeanalizowaniu dziesiątek ofert różnych banków. mBank zdecydowanie wygrywa i jest na podium. Oferuje nie tylko bardzo atrakcyjną ofertę konta walutowego, ale również jest to bank z bardzo długim stażem. Jest to bezpieczny bank, który zapewnia wsparcie swoim klientom. Ponadto zabezpieczony jest przez BFG, czyli Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku problemów Twoje środki są zabezpieczone do wysokości 100 000 EURO.

Dlaczego warto rozważyć założenie konta walutowego w mBanku?

 

☑️ rachunek jest oprocentowany!

☑️ otwarcie i prowadzenie konta za 0 zł

☑️ brak opłaty za wydanie karty

☑️ możliwość skorzystania z ubezpieczenia

☑️ bezpieczny i stabilny bank objęty gwarancją BFG

☑️ niezawodna karta do rachunku VISA Classic

☑️ bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie!

☑️ darmowe przelewy wewnętrzne oraz przychodzące

☑️ możliwość założenia lokaty walutowej z oprocentowaniem aż do 0,8%

☑️ możliwość szybkiego otwarcia przez wniosek internetowy

Konto jest głównie wybierane przez osoby, które często wykorzystują operacje walutowe, ale również świadomie zarządzają i pomnażają swoje środki.

Gdzie najlepiej założyć konto?

Najbezpieczniej wysłać wniosek na stronie banku.

Jeśli szukasz innych rozwiązań to zapraszam do sprawdzenia pozostałych ofert w Rankingu Kont Walutowych.

Konto walutowe w funtach: Więcej Informacji >>

Konto walutowe w dolarach: Więcej Informacji >>

Konto walutowe w euro: Więcej Informacji >>

Zatem Najlepsze Konto walutowe w funtach gdzie najlepiej założyć? Wybór należy do Ciebie!

Zapisz

5/5 - (2 votes)