Jak założyć konto bankowe w Irlandii? [PORADNIK]

Jak założyć konto bankowe w Irlandii? Czy jest możliwe założyć konto bankowe w Irlandii przez internet? Czy są jakieś alternatywne wirtualne banki? Co będzie potrzebne, aby otworzyć konto na wyspach?

Poniżej prezentujemy krótki poradnik jak założyć konto w Irlandii.

Wstęp: Konto bankowe w Irlandii

Irlandia to stabilny kraj z mocną gospodarką, który przyciąga migrantów zarobkowych oraz przedsiębiorców z całego świata. Z tego powodu oferty w irlandzkich bankach są bardzo szerokie oraz przystosowane do wymagań rynkowych.

Największymi zaletami tego kraju są bez wątpienia: język urzędowy – język angielski, waluta EURO, przynależność do Unii Europejskiej, atrakcyjne warunki dla biznesu oraz otwartość na zagraniczny kapitał. Dzięki temu Irlandia stała się bardzo często wybieranym kierunkiem.

Konto bankowe w Irlandii – przez internet

Czy nierezydent może w ogóle założyć konto bankowe w Irlandii? Czy można założyć konto przez internet? Odpowiedź na pierwsze pytanie: tak, jak najbardziej, nierezydenci zarówno z UE jak i spoza UE mogą zakładać konta bankowe w Irlandii. Niestety, nie ma możliwości, aby przeprowadzić ten proces przez internet. Aktualnie żaden irlandzki bank nie udostępnia takiej możliwości.

Mamy jednak dobre informacje dla osób, które potrzebują założyć zagraniczne konto bankowe w Euro przez internet. W niektórych europejskich krajach funkcjonują pełnoprawne banki (głównie internetowe), które umożliwiają zakładanie kont dla obcokrajowców w 100% przez internet.

Weryfikacja tożsamości jest przeprowadzana za pośrednictwem aplikacji mobilnej, wystarczy wysłać zdjęcia dokumentów oraz twarzy, a algorytm nas zweryfikuje. Całość zajmuje nie więcej niż 15 minut, konto jest praktycznie darmowe, a w ramach prowadzenia rachunku otrzymujemy pełnoprawną kartę do konta typu VISA lub Mastercard.

Z punktu widzenia życia w Irlandii lub prowadzenia biznesu – nie ma to większego znaczenia w jakim kraju posiadasz konto, ważne, aby kraj ten był w strefie EURO.

Przelewy europejskie w krajach strefy EURO są ustandaryzowane, to znaczy, że czas realizacji przelewu jest dokładnie taki sam między bankami w różnych krajach jak i w różnych bankach w jednym kraju.

Ponadto większość firm i instytucji nie robi żadnych problemów z przelewem euro do banku w innym kraju. Jedynie Polska jest nieco zacofana w tym względzie…

Zatem warto założyć konto w jednym z poniższych banków. Są to świetne alternatywy jeśli nie masz możliwości założenia konta w Irlandii.

Sprawdź nasz INSTRUKCJE, w których wyjaśniamy jak mieć konto w dowolnej walucie założone całkowicie przez internet w pełnoprawnych bankach objętych Bankowymi Funduszami Gwarancyjnymi.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-


Konto bankowe w Irlandii – wizyta w banku

Oczywiście, jeśli alternatywne, internetowe banki nie spełniają Twoich oczekiwań i potrzebujesz konta w Euro w banku z siedzibą w Irlandii to możliwe jest założenie konta, ale jedynie osobiście. Zatem należy udać się do wybranego oddziału banku, aby złożyć wniosek i dostarczyć niezbędne dokumenty.

Jakie dokumenty będą potrzebne, aby założyć konto bankowe w Irlandii?

Generalnie otwarcie konta w Irlandii jest dość prostym procesem bez względu na to czy jesteśmy rezydentami, nierezydentami czy obywatelami. W zależności od banku wymagania mogą się różnić, zatem warto w pierwszej kolejności skontaktować się z bankiem drogą elektroniczną, aby potwierdzić jakie dokładnie dokumenty będziemy musieli przygotować.

Ogólna lista dokumentów znajduje się poniżej:

  • dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty lub paszport),
  • potwierdzenie adresu zamieszkania (rachunek za media, prąd lub gaz, ewentualnie korespondencja urzędowa),

Bank co do zasady wymaga kopii wymienionych dokumentów. Tutaj mała uwaga: banki nie akceptują faktur za abonament komórkowy. Jeśli chodzi o media mogą to być: telefon stacjonarny, internet kablowy, kablówka, prąd lub gaz. Wszystkie kopie dokumentów muszą być poświadczone notarialnie. Jeśli nie są w języku angielskim to dodatkowo muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.

Jaki bank wybrać w Irlandii?

W Irlandii możemy wymienić w zasadzie 4 takie największe banki, które mają większość rynku. Są również mniejsze, lokalne, natomiast skupimy się na dużych, międzynarodowych lub krajowych graczach. Bowiem w większym banku istnieje największe prawdopodobieństwo, że uda nam się otworzyć rachunek bankowy – szczególnie jeśli nie jesteśmy obywatelami Irlandii.

  1. Bank of Ireland – to największy, krajowy bank. Posiada bardzo rozbudowaną sieć oddziałów i bankomatów. Mają szeroki wybór różnego rodzaju kont bankowych (np. studenckie, biznesowe, osobiste, oszczędnościowe). Standardem są karty do konto z funkcją zbliżeniową.
  2. Allied Irish Banks, znany również jako AIB – bank komercyjny, który oferuje swoje usługi zarówno dla klientów prywatnych, biznesowych jak i korporacyjnych. Główne obszary działania banku to konta, ubezpieczenia, inwestycje czy wymiana walut. Ponadto bank posiada bogatą ofertę kredytów hipotecznych oraz pożyczek. W banku znajdziemy również usługi Premium dla osób prywatnych z bardzo wysokimi zarobkami. Tutaj znajdziesz najbliższe oddziały.
  3. Ulster Bank – bardzo popularny bank, który posiada pełny wachlarz produktów i usług – od kont osobistych, poprzez ubezpieczenia, kończąc na usługach finansowych dla firm i korporacji. W ofercie znajdziemy również konta dla uczniów, studentów i doktorów. Minusem są opłaty za prowadzenie konta na poziomie około 2 EURO miesięcznie. Najdroższe konto premium z zakresu bankowości prywatnej kosztuje nawet 50 EURO miesięcznie.
  4. Permanent TSB – bank głównie skupia się na usługach i produktach dla osób fizycznych. Oferuje w zasadzie każdy rodzaj kont oraz pozostałych usług.

Alternatywne, wirtualne banki w Irlandii

Konto w banku z siedzibą w Irlandii możliwe jest w zasadzie jedynie dla osób, które mieszkają w tym kraju. Bez względu na to czy są obywatelami czy nie.

Jeśli natomiast nie mieszkasz na co dzień w Irlandii lub z jakiś powodów wniosek o konto w irlandzkim banku został odrzucony – nie pozostaje Ci nic innego jak skorzystać z alternatywnych rozwiązań. Walutą w Irlandii jest EURO, zatem śmiało możesz otworzyć dowolne, bezpłatne konto w wybranym wirtualnym banku.

Poniżej prezentujemy listę z polecanymi bankami – znajdziesz tam informacje na temat konta w Holandii, konta międzynarodowego, w którym możemy posiadać nielimitowane rachunki w różnych walutach, wraz z odpowiednimi numerami kont bankowych IBAN co ułatwia wszelkie transakcje bankowe.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (29 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments