konto bezpieczne od komornika

Konto Bez Komornika 2019 – W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

Często na forach czy portalach społecznościowych można znaleźć dyskusje zadłużonych osób szukających konto bez  komornika. Najczęstszą metodą przeprowadzania egzekucji przez komornika jest zajęcie środków na rachunku bankowym.  Dostaję również od Was wiele maili i zapytań: Czy są banki które nie współpracują z komornikiem? itp.

aktualizacja: 11.07.2019

bank bez komornika

Oczywiście nie byłbym sobą jeśli nie znalazłbym dla Was rozwiązania. W tym artykule podam dwie metody. Pierwsza z nich to Ranking Kont Bez Dostępu Komornika, który powstał na podstawie ankiety, jaką przeprowadzam na bieżąco wśród osób zadłużonych, którzy obserwują mojego bloga. Każde z tych rozwiązań będzie inaczej działać, na każdego. Dlaczego tak się dzieje – szczegółowo wyjaśniam w dalszej części artykułu. Jeśli interesują Cię szczegóły to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca!


Czy komornik w ogóle ma prawo zająć konto bankowe w Polsce?

Komornik sądowy ma prawo zająć każdy rachunek w jakimkolwiek banku komercyjnym w Polsce i bank ma prawny obowiązek, aby wykonać egzekucję w imieniu komornika. Natomiast podam  sposób na posiadanie konta bez komornika, gdzie komornik nie ma możliwości, aby sprawdzić i zająć pieniądze.

W przypadku zajęcia konta bankowego wszystko zależy od tego jakie są źródła naszych środków finansowych. Jeśli otrzymujemy pensję z tytułu umowy o pracę to komornik ma obowiązek zostawić kwotę wolną od zajęcia, czyli jakieś 1700 zł netto. Wszystko co będzie powyżej tej kwoty – trafi na konto komornika.

Sytuacja wygląda nieco gorzej w przypadku innych umów cywilnoprawnych (np. umowa zlecenie), wtedy komornik może zająć CAŁĄ WYPŁATĘ! Więcej o tym pisałem w artykule „Co może zająć komornik, a czego nie może zająć komornik? PORADNIK”.

Konto bez komornika, a jak działają komornicy?

konto bankowe bez komornika 2019

Zanim przejdziemy do sedna tematu, opiszemy sobie jeszcze w jaki sposób w ogóle komornik może odnaleźć Twoje konto bankowe. W tym celu wykorzystuje się system OGNIVO, do którego należą praktycznie wszystkie banki w Polsce, więc typowe konto w banku nie ukryje Twoich pieniędzy przed komornikiem. Nie ma tutaj 100% gwarancji, choć zdarzają się wyjątki.

 

Zatem czy istnieje konto wolne od zajęć komorniczych?

Oczywiście, zdarzają się wyjątki, gdzie trudniej jest namierzyć konto. Wynika to z wielu różnych czynników takich jak błędy systemowe, inna kancelaria komornicza, wysokość długów, wiek długu, fakt, że komornik raz sprawdzając OGNIVO raczej nie sprawdza ponownie, a także wiele innych…

Na naszym blogu umieszczamy też najnowsze i najbardziej sprawdzone metody, zatem, aby być na bieżąco dodaj nasz blog do zakładek i odwiedzaj go co jakiś czas. A teraz przedstawiam dwa sposoby, ale najpierw WADY I ZALETY. Dzięki temu będziesz mógł w pełni świadomie zdecydować, które rozwiązanie wybrać.

Wady i Zalety Omawianych Sposobów

Sposób #1: Ranking Kont Bez Komornika

konto bez komornika w 2019 roku

W tych kontach komornikowi najwięcej czasu zajmuje znalezienie konta, o ile w ogóle odnajduje. Dlaczego tak się dzieje? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, być może jest jakaś luka systemowa w OGNIVO, lub po prostu brane są pod uwagę inne czynniki. Dane, które prezentujemy są w oparciu o ankietę przeprowadzoną wśród osób zadłużonych.

Zalety:

bezpieczeństwo środków – zagwarantowane Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.
nowoczesne konta bankowe w większości są darmowe – w niektórych przypadkach należy spełnić proste warunki, aby opłaty nie były naliczane.
– Możliwość próbowania. Możemy bezpłatnie otwierać i zamykać konta. Eksperymentowanie w tym przypadku jest wskazane.

Wady:

brak 100% gwarancji ochrony środków prze komornikiem.

SPOSÓB #2 Konto BEZ OGNIVO ZA GRANICĄ

kwota wolna od zajęcia

Zalety:

 • 100% gwarancja, że komornik nie zablokuje Ci środków,
 • swoboda korzystania ze środków jak w przypadku zwykłego konta bankowego, można wyrobić kartę i wykonywać typowe przelewy,
 • nie trzeba posiadać meldunku za granicą
 • nie ma konieczności osobistego wstawiennictwa – wszystko można załatwić przez internet
 • gwarancja bezpieczeństwa –  jak w przypadku kont bankowych, gdzie jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny, w razie upadku banku – można odzyskać swoje oszczędności do kwoty 100 000 EURO (czyli odpowiednik ~ 440 000 PLN).
 • bardzo dobre rozwiązanie dla działalności, firm, spółek itp.
 • CAŁKOWICIE BEZPŁATNE

Wady:

 • może pojawić się problem z przelewaniem na to konto wynagrodzenia bezpośrednio od pracodawcy lub innych zasiłków. Natomiast znalazłem na to sposób, więc nie jest to zbyt wielka wada.

Sposoby Na Konto Bezpieczne Od Komornika

ile może zabrać komornik

Ciężko ustalić od czego zależy fakt, że niektóre osoby zostają znalezione szybciej przez komornika, a w innych przypadkach zajmuje to znacznie dłużej lub w ogóle. Być może jest to kwestia wysokości zadłużenia, czasu trwania, a także samego komornika i częstotliwości sprawdzania systemu OGNIVO.

Wspólnymi siłami jednak udało nam się stworzyć ranking, z którego możesz teraz korzystać i próbować poszczególne konta. Trzymamy mocno kciuki, że znajdziesz rozwiązanie dla siebie.

Sposób #1: Ranking Kont Bez Komornika

Na podstawie informacji zebranych od grupy ponad 2351 osób zadłużonych wybraliśmy banki, w których najbezpieczniej jest posiadać konto bez komornika. Przeprowadziliśmy ankietę, dzięki której dowiedzieliśmy się, gdzie możemy założyć takie konto.

Oczywiście nie są to 100% pewniaki, bo takie się niestety nie zdarzą, ale w naszym rankingu kont bezpiecznych od komornika umieściliśmy tylko takie rachunki, które zapewnią najdłuższy czas bezpieczeństwa. Konta bankowe są w pełni darmowe. Otwarcie i prowadzenie tych kont nie wiąże się z żadnymi opłatami, także śmiało możesz wypróbować, a w razie konieczności — bez żadnych konsekwencji — konto możesz zamknąć w dowolnym momencie.

Jednak, aby osiągnąć podobne wyniki — konto należy założyć przez internet. Wysyłając wniosek online, a umowę przywiezie kurier — na koszt banku. W bankach są różne oferty kont. Dla osiągnięcia podobnych rezultatów umieszczam linki, które prowadzą do właściwego, wskazanego w ankiecie.

Jest to najprostszy i w pełni legalny sposób!


Rozwiązanie 1: Ranking Kont Bez Komornika:

Miejsce #1 – ocena ankietowanych: 4,4/5,0

To właśnie w tym banku ankietowani wskazywali, że najdłużej mogli prowadzić rachunek. Niektórzy nawet do 2 lat. Rachunek jest w pełni darmowy. 

Najważniejsze opłaty:

Otwarcie i prowadzenie konta: 0 zł
Wydanie i korzystanie z karty do konta: 0 zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów w POLSCE: 0 zł

Aby otworzyć właściwe konto w tym banku kliknij w jeden z linków poniżej:

Więcej Szczegółów >>

Złóż wniosek ONLINE na specjalnej stronie >>

konto bez komornika w polsce i za granicą


Miejsce #2 – ocena ankietowanych: 4,0/5,0

 

Odpowiedzi ankietowanych: 87,8% respondentów wskazywało czas 7-8 miesięcy, 3,5% z badanych wskazało czas krótszy niż 7 miesięcy, a pozostałe 8,7% wskazało czas dłuższy niż 8 miesięcy.

Najważniejsze informacje:

Otwarcie i prowadzenie konta: 0 zł
Wydanie i opłaty karty: 0 zł
Bankomaty w Polsce: 0 zł
Częste promocje – 300 zł za otwarcie konta:

Sprawdź Więcej >>

Złóż Wniosek >>


Miejsce #3 – ocena ankietowanych: 3,0/5,0

Jako konto jest bardzo niezawodne, natomiast bank istnieje od wielu lat i bardzo dobrze współpracuje z OGNIVO. W naszej ankiecie ten bank wskoczył na 3 miejsce. Pozostałe banki nie cieszą się dobrą opinią, zatem pozwoliliśmy sobie nie umieszczać ich w tym rankingu.

A jak wyglądają opłaty?

Otwarcie i prowadzenie konta: 0 zł
Wydanie karty do konta: 0 zł
Korzystanie z karty: 4 zł — w przypadku wykonania 5 transakcji w ciągu miesiąca — jesteśmy zwolnieni z tej opłaty zatem 0 zł.

Jak widać konto również może być darmowe, w przypadku aktywnego korzystania. Mimo wszystko znalazły się osoby, które bardzo chwaliły ten bank, więc warto spróbować.

Aby otworzyć właściwe konto w tym banku kliknij w link poniżej:

Wyślij wniosek ONLINE na specjalnej stronie >>


Podane linki prowadzą do kont, o których opowiadali ankietowani. Banki posiadają bardzo szeroki wybór różnych rodzajów kont. Te opisane wyżej, sprawdziły się najbardziej.

Oczywiście sposób #1 nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa, ponieważ są to dane statystyczne. Warto zacząć od sposobu #1, natomiast jeśli:

 • nie pomoże Ci ukryć się przed komornikiem, lub
 • szukasz konta firmowego

To zdecydowanie polecam:

Rozwiązanie 2: Konto za granicą

 banki które nie współpracują z komornikiem

Poznaj sposób, który daje 100% gwarancję! Konto bezpieczne od komornika…

OTWÓRZ KONTO BEZ OGNIVO POZA GRANICAMI POLSKI >>

PAMIĘTAJ, ŻEBY ZAŁOŻYĆ TO KONTO:

 • nie musisz wyjeżdżać za granicę,
 • nie musisz posiadać zagranicznego meldunku (polski też nie jest wymagany),
 • mimo weryfikacji tożsamości (każdy poważny bank tego wymaga), nie ma technicznej możliwości namierzenia konta w systemie OGNIVO, ponieważ ten system obowiązuje jedynie w Polsce,
 • konto jest całkowicie bezpłatne,
 • otrzymasz w pełni funkcjonalną kartę MasterCard, dzięki której będziesz mógł płacić w sklepach, a także wypłacać pieniądze z bankomatów na całym świecie całkowicie za darmo (5 razy w miesiącu),
 • jeśli będziesz chciał zlecać wynagrodzenie od polskiego pracodawcy na to konto – mamy przygotowany na to pewien patent 🙂
 • jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz pomocy – możesz na nas liczyć!
 • I NAJWAŻNIEJSZE: Konto jest w prawdziwym zagranicznym banku, który szanuje i respektuje tajemnice bankową, dodatkowo twoje środki są zabezpieczone Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG). Nie trzymaj wszystkich środków w różnego rodzaju procesorach płatniczych – w przypadku bankructwa takiej firmy – tracisz wszystko. W przypadku bankructwa banku (co jest o wiele mniej prawdopodobne) wszystko co miałeś na koncie zostanie zwrócone przez BFG. (do kwoty równowartości 100 000 EURO, czyli 430 000 PLN)

OTWÓRZ KONTO BEZ OGNIVO POZA GRANICAMI POLSKI >>

Konta Bez OGNIVO w zagranicznym banku… Konto bez komornika

Wiele osób do mnie piszących korzysta z konta bez komornika w zagranicznym banku. Konto umożliwia między innymi:

 • darmowe otwarcie i prowadzenie
 • bezpłatne korzystanie z karty bankomatowej
 • przelewy międzybankowe i SEPA za 0 zł
 • przyjmowanie przelewów z wynagrodzenia
 • przyjmowanie bezpośrednich przelewów z innych banków
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie

Zatem konto i karta są jak najbardziej funkcjonalne. Co więcej! Za nic nie zapłacisz. W przypadku innych rozwiązań często wymagana jest dość wysoka opłata aktywacyjna, a później roczna. To rozwiązanie jest całkowicie darmowe!


Dlaczego ten sposób daje 100% gwarancję?

   • Jest to instytucja finansowa całkowicie poza systemem OGNIVO
   • Obowiązuje prawo ochrony majątku – jak w przypadku banków Polskich, gdzie w razie bankructwa – Twoje pieniądze są ubezpieczone do kwoty 100 000 EURO (czyli odpowiednik około 430 000 PLN).
   • Komornik nie ma prawa ingerować w konta bankowe poza granicami Polski. Wówczas byłoby to naruszanie suwerenności innego kraju, co jest przestępstwem międzynarodowym. Zatem masz 100% pewność, że konto i karta  są dla komornika nietykalne.
   • Różnica między zwykłym kontem za granicą, a tym rozwiązaniem jest taka, że składając wniosek o konto i kartę  nie ma konieczności posiadania meldunku za granicą. W przypadku tradycyjnych kont bankowych taki wymóg jak najbardziej obowiązuje!

Główne zalety?

 • absolutna wolność od jakichkolwiek blokad komorniczych
 • możliwość ukrycia majątku
 • w pełni funkcjonalna karta płatnicza
 • anonimowe konto dla Polskich organów administracyjnych POZA OGNIVO
 • brak opłat
 • wniosek możesz złożyć całkowicie przez internet
 • nie ma konieczności posiadania meldunku za granicą (karta zostaje wysłana na adres w PL)
 • darmowa wysyłka karty na Twój polski adres

Komornik oraz żadna instytucja państwowa nie ma wglądu do takiego konta:

  • Twoje pieniądze w całości są bezpieczne
  • możliwość płatności kartą w sklepach i w internecie
  • przelewy zwykłe w PLN
  • możesz wypłacać gotówkę z każdego bankomatu w Polsce i na Świecie!
  • przelew na konto możesz zrobić na poczcie lub ktoś z rodziny/znajomych może zrobić przelew bankowy

Dodatkowe zalety? 

 • brak kontroli wiarygodności kredytowej
 • bez jakichkolwiek zaświadczeń o zarobkach
 • bezpłatne zamówienie karty

OTWÓRZ KONTO BEZ OGNIOVO >>

Co otrzymamy?

 • konto i kartę bezpieczną przed komornikiem (GWARANCJA!)
 • pełnowartościową kartę Mastercard
 • gwarancję, że Twój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony (Rozpatrywane jest 100% wniosków mieszkańców UE)
 • indywidualne konto z kartą (bez powiązań z polskim rachunkiem bankowym)
 • konto, na które można przelewać pensje i inne dodatkowe dochody
 • prosta bankowość elektroniczna
 • natychmiastowe otwarcie kont
TO JEST JEDYNA MOŻLIWOŚĆ, KTÓRA DAJE CI 100% GWARANCJĘ I W PEŁNI FUNKCJONALNE BEZPIECZNE KONTO!

Sposób na konto wolne od komornika jest przetestowany przeze mnie i  kilku moich znajomych, oraz czytelników bloga. Śmiało możesz korzystać, a w razie dodatkowych pytań – pisz w komentarzu lub napisz bezpośrednio do mnie.


Najczęściej zadawane pytania dotyczące komornika na koncie

komornik

 

Jak długo komornik może blokować konto bankowe?

Bank blokuje konto na polecenie komornika, również może odblokować konto na polecenie komornika. W tym przypadku bank o niczym nie decyduje. Kwota, która jest zablokowana trafi w ciągu 7 dni na konto komornika. Wysokość takiej kwoty można sprawdzić, kiedy wejdziemy w sumę blokad. Środki ustawowo wolne od zajęcia takie jak: kwota wolna od zajęcia – będą widoczne w saldzie dostępnym.

Kwota wolna od zajęcia zmienia się praktycznie co roku i jest uzależniona od wysokości najniższej krajowej pensji. Blokada komornicza będzie na koncie tak długo, dopóki nie spłacimy całego zadłużenia, wraz z odsetkami i opłatami administracyjnymi. Często zdarza się, że bank blokuje środki, które nie powinny być blokowane.

Dlaczego komornik zablokował moje świadczenia?

Dochody z niektórych źródeł nie podlegają zajęciu komorniczemu, są to: świadczenia socjalne, alimenty, 500+. Niestety, banki nie odróżniają źródła dochodu i każdy przelew przychodzący od razu blokują. W takiej sytuacji należy zadzwonić na infolinię bankową i poprosić doradcę o odblokowanie środków. W ciągu kilku godzin środki będą już dostępne.

Jeśli nie chcesz co miesiąc dzwonić do banku i czekać po kilka godzin na infolinii to polecam zapoznać się z Kontem Socjalnym i przeczytać ten artykuł: Konto socjalne, czyli jak zabezpieczyć swoje świadczenia? TUTAJ >>

Co to jest system OGNIVO?

Jest to system, który służy do wymiany informacji pomiędzy instytucjami. W systemie uczestniczą głównie: ZUS, urzędy skarbowe, urzędy administracyjne, sądy, prokuratorzy, izby celne, komornicy, a także (jak wynika to z prawa) banki. Właśnie dlatego komornik odnajduje twoje konto, następnie wysyła pismo do banku, a bank na zlecenie komornika zakłada blokadę na rachunku.

Karta prepaid, a komornik – dlaczego ją zablokował?

W internecie można znaleźć informacje, że karta prepaid jest wolna od zajęcia. Nic bardziej mylnego, komornik praktycznie od razu blokuje takie karty. Zatem nie ma sensu zakładać i dodatkowo płacić. Każda karta prepaid jest praktycznie płatna. Może nie są to duże kwoty, ale zawsze jakieś są.

Dlaczego komornik nie zostawił mi kwoty wolnej?

W przypadku umowy o pracę komornik musi pozostawić kwotę wolną od zajęcia. Natomiast w przypadku umowy cywilnoprawnej, czyli umowy o dzieło, umowy zlecenie, itp. – komornik może zająć całą kwotę. Zgodnie z informacjami jakie zdołałem uzyskać – umowy te nie zapewniają zabezpieczenia w postaci kwoty wolnej od zajęcia. Pod pewnymi warunkami komornik może zgodzić się, aby umowy te podlegały takim samym zasadom zabezpieczenia, co umowa o pracę.

Muszą zostać spełnione 3 warunki:

 • zarobki osoby zadłużonej z tytułu umowy o dzieło lub zlecenie wypłacane są stale z jednakową częstotliwością,
 • umowa zlecenia lub umowa o dzieło zawarta jest z jednym pracodawcą już dłuższy okres,
 • należy złożyć odpowiednie dokumenty potwierdzające powyższe fakty oraz złożyć wniosek do komornika o potraktowanie umowy zlecenia/umowy o dzieło na warunkach umowy o pracę.

[/sociallocker]