konto bez komornika

Konto Bez Komornika 2022 – W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

Często na forach czy portalach społecznościowych można znaleźć dyskusje zadłużonych osób szukających konto bez  komornika. Najczęstszą metodą przeprowadzania egzekucji przez komornika jest zajęcie środków na rachunku bankowym.  Dostaję również od Was wiele maili i zapytań. Czy są banki które nie współpracują z komornikiem? Czy rzeczywiście istnieje jakiekolwiek konto bez komornika? W tym artykule sprawdzimy dla Was wszelkie możliwości!

Aktualizacja: listopad 30, 2022

Oczywiście nie byłbym sobą jeśli nie znalazłbym dla Was rozwiązania! Pracowałem w banku przez wiele lat, więc postanowiłem dla Was zweryfikować to o czym można przeczytać w internecie. W tym artykule podam dwie metody, które w rzeczywistości działają.

Pierwsza z nich to Ranking Konto Bez Komornika, który powstał na podstawie ankiety. Ankiety taką przeprowadzam na bieżąco wśród osób zadłużonych, którzy obserwują mojego bloga. Każde z tych rozwiązań będzie inaczej działać. Dlaczego tak się dzieje – szczegółowo wyjaśniam w dalszej części artykułu. 

Jeśli interesują Cię szczegóły to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca! Znajdziesz tu odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości! A jeśli nie znajdziesz informacji, których szukasz – zadaj pytanie w komentarzu! Chętnie odpowiemy i pomożemy 🙂

UWAGA! Ten artykuł jest dla osób prywatnych. Jeśli prowadzisz firmę sprawdź: Konto Firmowe Bez Komornika – Czy to dobre rozwiązanie?

bank bez komornika - konto bez komornika 2022Wstęp – Konto Bez Komornika

Czy komornik ma prawo zająć konto bankowe w Polsce?

Komornik sądowy ma prawo zająć każdy rachunek w jakimkolwiek banku komercyjnym w Polsce. Bank ma prawny obowiązek, aby wykonać egzekucję w imieniu komornika. Natomiast podam sposób na posiadanie konta bez komornika. Konta gdzie komornik nie ma możliwości, aby sprawdzić i zająć pieniądze.

W przypadku zajęcia konta bankowego wszystko zależy od tego jakie są źródła naszych środków finansowych. Jeśli otrzymujemy pensję z tytułu umowy o pracę to komornik ma obowiązek zostawić kwotę wolną od zajęcia, czyli jakieś 1700 zł netto. Wszystko co będzie powyżej tej kwoty – trafi na konto komornika.

Sytuacja wygląda nieco gorzej w przypadku innych umów cywilnoprawnych (np. umowa zlecenie), wtedy komornik może zająć CAŁĄ WYPŁATĘ! Więcej o tym pisałem w artykule “Co może zająć komornik, a czego nie może zająć komornik? PORADNIK”.

System OGNIVO – Konto bez komornika

Konto bez komornika 2021, a jak działają komornicy?

Zanim przejdziemy do sedna tematu, opiszemy sobie jeszcze w jaki sposób w ogóle komornik może odnaleźć Twoje konto bankowe. W tym celu wykorzystuje się system OGNIVO, do którego należą praktycznie wszystkie banki w Polsce. Zatem typowe konto w banku nie ukryje Twoich pieniędzy przed komornikiem. Nie ma tutaj 100% gwarancji, choć zdarzają się wyjątki, aby posiadać konto bez komornika.

Zatem czy istnieje konto wolne od zajęć komorniczych?

Oczywiście, zdarzają się wyjątki, gdzie trudniej jest namierzyć konto. Wynika to z wielu różnych czynników takich jak błędy systemowe, inna kancelaria komornicza, wysokość długów, wiek długu, itp. Oraz fakt, że komornik raz sprawdzając OGNIVO raczej nie sprawdza ponownie, a także wiele innych…

Na naszym blogu umieszczamy też najnowsze i najbardziej sprawdzone metody! Zatem, aby być na bieżąco dodaj nasz blog do zakładek i odwiedzaj go co jakiś czas. A teraz przedstawiam dwa sposoby, ale najpierw WADY I ZALETY. Dzięki temu będziesz mógł w pełni świadomie zdecydować, które rozwiązanie wybrać.


Konto bez komornika – w jakim kraju?

#1 Konto wolne od komornika w Polsce

W tych bankach komornikowi najwięcej czasu zajmuje znalezienie konta, o ile w ogóle odnajduje. Dlaczego tak się dzieje? Ciężko jednoznacznie stwierdzić. Być może jest jakaś luka systemowa w OGNIVO. Ewentualnie po prostu brane są pod uwagę inne czynniki. Dane, które prezentujemy są w oparciu o ankietę przeprowadzoną wśród osób zadłużonych.

Zalety:

 • Bezpieczeństwo środków – zagwarantowane Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.
 • Nowoczesne konta bankowe w większości są darmowe. W niektórych przypadkach należy spełnić proste warunki, aby opłaty nie były naliczane.
 • Możliwość próbowania. Możemy bezpłatnie otwierać i zamykać konta. Eksperymentowanie w tym przypadku jest wskazane.

Wady:

 • Brak 100% gwarancji ochrony środków prze komornikiem.

#2: Konto wolne od komornika w UE i poza granicami Polski

Zdecydowanie najbezpieczniejsze rozwiązanie, ponieważ zapewnia 100% gwarancję ochrony środków. Żaden komornik w Polsce nie ma takich kompetencji, aby zajmować zagraniczne konta bankowe.

Zalety:

 • 100% gwarancja, że komornik nie zablokuje Ci środków.
 • Swoboda korzystania ze środków jak w przypadku zwykłego konta bankowego. Można wyrobić kartę i wykonywać typowe przelewy,
 • Nie trzeba posiadać meldunku za granicą.
 • Nie ma konieczności osobistego wstawiennictwa. Wszystko można załatwić przez internet.
 • Gwarancja bezpieczeństwa  jak w przypadku kont bankowych, gdzie jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W razie upadku banku – można odzyskać swoje oszczędności do kwoty 100 000 EURO (czyli odpowiednik ~ 440 000 PLN).
 • Bardzo dobre rozwiązanie dla działalności, firm, spółek itp.
 • CAŁKOWICIE BEZPŁATNE.

Wady:

 • Może pojawić się problem z przelewaniem na to konto wynagrodzenia bezpośrednio od pracodawcy lub innych zasiłków. Natomiast mamy na to sposób, więc nie jest to zbyt wielka wada.

Sposoby Na Konto Bezpieczne Od Komornika

Ciężko ustalić od czego zależy fakt, że niektóre osoby zostają znalezione szybciej przez komornika, a w innych przypadkach zajmuje to znacznie dłużej lub w ogóle. Być może jest to kwestia wysokości zadłużenia, czasu trwania, a także samego komornika i częstotliwości sprawdzania systemu OGNIVO.

Wspólnymi siłami jednak udało nam się stworzyć ranking. Możesz teraz korzystać i próbować poszczególne konta. Trzymamy mocno kciuki, że znajdziesz rozwiązanie dla siebie.

UWAGA! Ten artykuł jest dla osób prywatnych. Jeśli prowadzisz firmę sprawdź: Konto Firmowe Bez Komornika – Czy to dobre rozwiązanie?

Sposób #1: Konto Bez Komornika Ranking

Na podstawie informacji zebranych od grupy ponad 12 583 osób zadłużonych (z komornikiem) wybraliśmy banki, w których najbezpieczniej jest posiadać konto bez komornika. Przeprowadziliśmy ankietę, dzięki której dowiedzieliśmy się, gdzie możemy założyć takie konto.

Oczywiście nie są to 100% pewniaki, bo takie się niestety nie zdarzą. Jednakże w naszym rankingu kont bezpiecznych od komornika umieściliśmy tylko takie rachunki, które zapewnią najdłuższy czas bezpieczeństwa. Konta bankowe są w pełni darmowe. Otwarcie i prowadzenie tych kont nie wiąże się z żadnymi opłatami. Śmiało możesz wypróbować, a w razie konieczności — bez żadnych konsekwencji — konto możesz zamknąć w dowolnym momencie.

Jednak, aby osiągnąć podobne wyniki . Konto należy założyć przez internet. Wysyłając wniosek online, a umowę przywiezie kurier   na koszt banku. W bankach są różne oferty kont. Dla osiągnięcia podobnych rezultatów umieszczam linki, które prowadzą do właściwego, wskazanego w ankiecie.

Jest to najprostszy i w pełni legalny sposób na Konto BEZ Komornika!


Konto bez komornika w Polsce

Miejsce #1

Ocena: 4,4/5,0 ( WIĘCEJ >>)

To właśnie w tym banku ankietowani wskazywali, że najdłużej mogli prowadzić rachunek. Niektórzy nawet ponad 2 lat. Rachunek jest w pełni darmowy. I w 95% daje wolność od komornika! Zdecydowanie konto, które można polecić, dla osób z komornikiem.

Najważniejsze opłaty:

Otwarcie i prowadzenie konta: 0 zł
Wydanie i korzystanie z karty do konta: 0 zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów w POLSCE: 0 zł

Aby otworzyć właściwe konto w tym banku kliknij w jeden z linków poniżej.

Więcej Szczegółów >>

Złóż wniosek ONLINE na specjalnej stronie >>


Miejsce #2

Ocena ankietowanych: 4,0/5,0 (Więcej >>)

Odpowiedzi ankietowanych: 86,3% respondentów wskazywało czas 7-8 miesięcy. 3,5% z badanych wskazało czas krótszy niż 7 miesięcy. Pozostałe 5,7% wskazało czas dłuższy niż 8 miesięcy, reszta pozostawiła formularz bez odpowiedzi.

Najważniejsze informacje:

Otwarcie i prowadzenie konta: 0 zł
W
ydanie i opłaty karty: 0 zł
B
ankomaty w Polsce: 0 zł
Częste promocje – 300 zł za otwarcie konta:

Sprawdź Więcej >>

Złóż Wniosek >>


Miejsce #3

Ocena ankietowanych: 3,0/5,0 (Sprawdź >>)

Jako konto jest bardzo niezawodne, natomiast bank istnieje od wielu lat i bardzo dobrze współpracuje z OGNIVO. W naszej ankiecie ten bank wskoczył na 3 miejsce. Pozostałe banki nie cieszą się dobrą opinią. Zatem pozwoliliśmy sobie nie umieszczać ich w tym rankingu.

A jak wyglądają opłaty?

Otwarcie i prowadzenie konta: 0 zł.
Wydanie karty do konta: 0 zł.
Korzystanie z karty. 0 zł.

Znalazły się osoby, które bardzo chwaliły ten bank, więc warto spróbować.

Aby otworzyć właściwe konto w tym banku kliknij w link poniżej.

Wyślij wniosek ONLINE na specjalnej stronie >>


Podane linki prowadzą do kont, o których opowiadali ankietowani. Banki posiadają bardzo szeroki wybór różnych rodzajów kont. Te opisane wyżej, sprawdziły się najbardziej.

Oczywiście sposób #1 nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa, ponieważ są to dane statystyczne. Warto zacząć od sposobu #1, natomiast jeśli:

 • Nie pomoże Ci ukryć się przed komornikiem. lub…
 • Szukasz konta firmowego.

To zdecydowanie polecam…

banki które nie współpracują z komornikiem konto bez komornika 2022

Konto bez komornika za granicą

Poznaj sposób, który daje 100% gwarancję! Konto bezpieczne od komornika! Poniższe informacje dostępne są jedynie dla osób, które udostępnią nasz blog i pomogą dotrzeć do nowych odbiorców.

TO JEST JEDYNA MOŻLIWOŚĆ, KTÓRA DAJE CI 100% GWARANCJĘ. W PEŁNI FUNKCJONALNE BEZPIECZNE KONTO BEZ KOMORNIKA!

Sposób na konto wolne od komornika jest przetestowany przeze mnie i  kilku moich znajomych. Również testowane były przez czytelników bloga. Śmiało możesz korzystać, a w razie dodatkowych pytań pisz. W komentarzu lub napisz bezpośrednio do mnie.


FAQ – Pytania & Odpowiedzi

Najczęściej zadawane pytania – Niezbędnik Informacyjny

Najważniejsze informacje dotyczące komornika na koncie. Jak mieć konto bez komornika?

Konto Bez Komornika 2022 - W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

Jak długo komornik może blokować konto bankowe?

Bank blokuje konto na polecenie komornika. Również może odblokować konto na polecenie komornika. W tym przypadku bank o niczym nie decyduje. Kwota, która jest zablokowana trafi w ciągu 7 dni na konto komornika. Wysokość takiej kwoty można sprawdzić, kiedy wejdziemy w sumę blokad. Środki ustawowo wolne od zajęcia. Kwota wolna od zajęcia – będą widoczne w saldzie dostępnym.

Kwota wolna od zajęcia zmienia się praktycznie co roku. Jest uzależniona od wysokości najniższej krajowej pensji. Blokada komornicza będzie na koncie tak długo, dopóki nie spłacimy całego zadłużenia. Wraz z odsetkami i opłatami administracyjnymi. Często zdarza się, że bank blokuje środki, które nie powinny być blokowane. Dlatego warto posiadać konto bez komornika.

Dlaczego komornik zablokował moje świadczenia?

Dochody z niektórych źródeł nie podlegają zajęciu komorniczemu. Są to: świadczenia socjalne, alimenty, 500+. Niestety, banki nie odróżniają źródła dochodu. Każdy przelew przychodzący od razu blokują. W takiej sytuacji należy zadzwonić na infolinię bankową i poprosić doradcę o odblokowanie środków. W ciągu kilku godzin środki będą już dostępne.

Jeśli nie chcesz co miesiąc dzwonić do banku i czekać po kilka godzin na infolinii to polecam zapoznać się z Kontem Socjalnym i przeczytać ten artykuł: Konto bez komornika – konto socjalne, czyli jak zabezpieczyć swoje świadczenia? TUTAJ >>

Co to jest system OGNIVO?

Jest to system, który służy do wymiany informacji pomiędzy instytucjami. W systemie uczestniczą głównie: ZUS, urzędy skarbowe, urzędy administracyjne, sądy, prokuratorzy, izby celne, komornicy, a także (jak wynika to z prawa) banki. Właśnie dlatego komornik odnajduje twoje konto, następnie wysyła pismo do banku, a bank na zlecenie komornika zakłada blokadę na rachunku.

Karta prepaid, a komornik – dlaczego ją zablokował? Jak założyć konto bez komornika?

W internecie można znaleźć informacje, że karta prepaid jest wolna od zajęcia. Nic bardziej mylnego, komornik praktycznie od razu blokuje takie karty. Zatem nie ma sensu zakładać i dodatkowo płacić. Każda karta prepaid jest praktycznie płatna. Może nie są to duże kwoty, ale zawsze jakieś są. Warto po prostu poszukać rozwiązania na konto bez komornika jak opisałem powyżej.

Konto Bez Komornika 2022 - W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

Konto bez komornika: Dlaczego komornik nie zostawił mi kwoty wolnej?

W przypadku umowy o pracę komornik musi pozostawić kwotę wolną od zajęcia. Natomiast w przypadku umowy cywilnoprawnej, czyli umowy o dzieło, umowy zlecenie, itp. Komornik może zająć całą kwotę. Zgodnie z informacjami jakie zdołałem uzyskać – umowy te nie zapewniają zabezpieczenia w postaci kwoty wolnej od zajęcia. Pod pewnymi warunkami komornik może zgodzić się. Aby umowy te podlegały takim samym zasadom zabezpieczenia, co umowa o pracę.

Muszą zostać spełnione 3 warunki:

 • Zarobki osoby zadłużonej z tytułu umowy o dzieło. Lub zlecenie wypłacane są stale z jednakową częstotliwością.
 • Umowa zlecenia lub umowa o dzieło zawarta jest z jednym pracodawcą już dłuższy okres.
 • Należy złożyć odpowiednie dokumenty potwierdzające powyższe fakty. Również złożyć wniosek do komornika o potraktowanie umowy zlecenia/umowy o dzieło na warunkach umowy o pracę.

Czy pracodawca może robić przelew wynagrodzenia na konto zagraniczne?

Tak, istnieje taka możliwość. Przelew europejski SEPA umożliwia przesyłanie pieniędzy na dowolne konto bankowe w Unii Europejskiej. Jako, że jesteśmy w Unii Europejskiej pracodawca powinien realizować przelewy na dowolne konto.

Konto Bez Komornika 2022 - W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

Konto bez komornika w SKOK

Kilka lat temu była możliwość zakładania kont bez komornika w popularnych firmach typu SKOK. Sytuacja jednak się diametralnie zmieniła w momencie, kiedy SKOKi przystąpiły do systemu OGNIVO. To zakończyło pewną erę związaną z kontami bankowymi wolnymi od komornika. Od tej pory pozostały dwie możliwości: konta bankowe polecane przez naszych ankietowanych lub konto bez komornika za granicą.

Po jakim czasie komornik zajmuje konto?

Wiele zależy od tego w jakim banku posiadasz konto, a także na jakim etapie egzekucji się znajdujesz. W przypadku starszych długów okres od założenia konta do zajęcia go przez komornika może być wydłużony. Jeśli jest to “świeża” sprawa to praktycznie od razu konto bankowe zostanie zajęte przez komornika. Bank na polecenie komornika blokuje pieniądze, następnie są one w saldzie zablokowanym po czym w ciągu 7 dni bank ma obowiązek przelać zajęte pieniądze bezpośrednio na konto komornika na poczet spłaty zadłużenia. Istnieją pewne wyjątki, w których możemy odwołać się od powyższej procedury, a bank bez konieczności konsultacji z komornikiem ma obowiązek przywrócić nasze pieniądze na dostępne saldo.

Konto Bez Komornika 2022 - jakiego konta nie zablokuje komornik 2022

Konto Revolut a komornik – czy to się opłaca? Czy to rzeczywiście konto bez komornika?

Jeszcze w 2020 roku był to sprawdzony sposób na ominięcie komornika. Niestety od końca 2020 roku konto Revolut przestało być funkcjonalne ponieważ straciło możliwość wyrabiana polskich numerów bankowych. To znaczy, że nie przelejemy na takie konto pieniędzy bezpośrednio jak na polskie konto bankowe. Ponadto krążą pogłoski, że firma Revolut może mieć problem z sytuacją finansową. Zatem zakładanie kont w tego typu “procesorach płatniczych” jest niebezpieczne.

Revolut a komornik 2022 

W sytuacji, gdy firma zbankrutuje stracimy nie tylko nasze dane osobowe, ale co najistotniejsze – wszystkie zgromadzone środki. Zatem o wiele lepszym pomysłem jest, aby założyć konto za granicą, ale w prawdziwym, sprawdzonym banku, który zabezpieczony jest przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W sytuacji bankructwa banku odzyskamy nasze pieniądze co do grosza. W takiej sytuacji jesteśmy chronieni prawem bankowym i jednocześnie posiadamy konto bez komornika.


Monese a komornik – czy warto?

Czy jest to konto bez komornika? Czyli brytyjski parabank, który oferuje konta w EURO lub FUNTACH. Niestety, aktualnie niedostępny dla Polaków. Założenie konta z polskim adresem jest niemożliwe, ponieważ bank zakończył działalność operacyjną na terytorium RP. W związku z tym nie jest wspierana ani aplikacja, ani obsługa w języku polskim. Dlatego nie polecamy zakładania konta w Monese. Jeśli chcesz założyć konto za granicą, a także uzyskać pełne wsparcie i pomoc sprawdź naszą ofertę bezpłatnej pomocy TUTAJ >>

500+ a Konto bez komornika – jesteś beneficjentem programu 500+?

Uwaga! Ważna informacja dla beneficjentów 500+: komornik nie ma prawa zajmować tych świadczeń, ponieważ należą się one dziecku i są przeznaczone na cele związane z wychowywaniem dzieci. Dlatego jeśli jakikolwiek dochód z 500+ lub innych świadczeń został zablokowany koniecznie zadzwoń do banku i domagaj się natychmiastowego odblokowania bezprawnie zajętych pieniędzy.

Bank ma obowiązek odblokować takie środki natychmiast. Jeśli konsultant nie chce tego zrobić z jakiś powodów to znaczy, że jest niekompetentny. Spróbuj zadzwonić ponownie i porozmawiać z innym doradcą. Często na infoliniach pracują zwykli studenci, którzy dorabiają sobie, zatem ich wiedza o bankowości nie jest zbyt rozległa.

Jeśli sytuacja się powtarza, a komornik notorycznie blokuje środki, których nie ma prawa blokować:

 1. Załóż konto socjalne, przeznaczone dla 500+, alimentów oraz innych świadczeń. Takie konta komornik nie ma prawa tknąć. INSTRUKCJA KROK PO KROKU – JAK ZAŁOŻYĆ KONTO SOCJALNE
 2. Złóż skargę na bezprawne czynności komornika – WZÓR SKARGI NA KOMORNIKA DO POBRANIA + INSTRUKCJA >>

Konto Bez Komornika 2022 - jakiego konta nie zablokuje komornik 2022

Konto w Niemieckim banku a komornik

Czy można założyć konto bez komornika w Niemczech, tak, aby komornik nie zajął mi pieniędzy?

Tak, oczywiście. To jest pewne rozwiązanie. Idealne dla osób, które znajduję się w Niemczech lub pracują tam. Bowiem polak nie ma możliwości założenia konta. Jakiś czas temu pewien bank udostępnił możliwość zakładania kont przez internet dla obcokrajowców bez konieczności zameldowania. Niestety, na chwilę obecną takie rozwiązanie nie jest już wspierane. Konto, które można założyć za granicą przez internet w 100% online opisywaliśmy w tym miejscu TUTAJ >>

Dodatkowo nie trzeba wyjeżdżać do tego kraju, nie trzeba posiadać zameldowania czy zatrudnienia lub dostarczać jakiś dokumentów. Cała procedura zakładania konta odbywa się zdalnie, przez internet. Z naszą instrukcją oraz pomocą założenie konta za granicą możliwe jest w 10 minut. Zapraszamy do zapoznania się z treścią – jednocześnie przypominamy, że dostęp do tych materiałów jest i będzie BEZPŁATNY, tak samo jak nasza pomoc oraz wszystkie opisywane przez nas sposoby!

Ten artykuł powstał, aby wspierać ludzi, którzy borykają się z komornikiem i długami, a NIE aby na takich osobach zarabiać!

Konto techniczne a komornik – Czy to się w ogóle opłaca? Konto bez komornika?

Często piszecie o koncie technicznym, czy warto? Czy rzeczywiście jest to konto wolne od komornika. To zależy od banku… Przepracowałem bankach kilka lat, znam kilka ciekawych tajemnic i rzeczywiście było tam takie konto… Konto techniczne, które teoretyczne jest poza systemem OGNIVO. Oficjalnie takie konta nie są podane w ofercie na stronach, natomiast można znaleźć więcej informacji zazwyczaj w Tabelach Opłat i Prowizji. Przeważnie takie konto jest całkowicie bezpłatne.

Jednak o czym nie piszą autorzy innych artykułów na ten temat? 

Po pierwsze… Do konta technicznego nie ma możliwości wyrobienia karty

Zatem co z tego, że będziesz posiadać takie konto, skoro nie wypłacisz z niego pieniędzy? Żeby wypłacić środki będzie trzeba zrobić przelew na zwykłe konto, na którym jest blokada komornicza, więc z automatu takie pieniądze zostaną zablokowane. W związku z tym skuteczność takiego konta jest praktycznie zerowa.

Ponadto może być problem z robieniem przelewów do innych banków. Przeważnie można pieniądze wypłacić jedynie na nasze konto w tym samym banku.

Brak możliwości wpłat na takie konto. Idea konta technicznego jest taka, że jeśli nie korzystamy z rachunku i nie chcemy, aby naliczały się opłaty to bank może “zamrozić” konto bankowe i zamienić je na konto techniczne, które jest pozbawione wielu funkcji, ale jednocześnie jest bezpłatne.

Zatem pomysł z kontem technicznym nie zdaje egzaminu.

Kredyt z komornikiem w jakim banku? Czy to jest możliwe?

Przeważnie komornik jest na samym końcu jeśli chodzi o egzekucję długów. Zatem jeśli masz komornika to twoja historia kredytowa jest negatywna. Mając komornika nie ma szans nawet, aby uzyskać ofertę abonamentową z telefonem w sieci komórkowej, a co dopiero kredyt w banku. Można próbować różnych sposobów na pożyczki w parabankach, natomiast takie firmy również sprawdzają bazy dłużników jak na przykład: BIG, BIK czy KRD.  Firmy pożyczkowe są do obsługi klientów, którzy nie mają zdolności kredytowej, a nie tak jak w przypadku osób z komornikiem – mają ją negatywną.

Dlatego osobom z komornikiem będzie bardzo ciężko uzyskać jakiekolwiek kredytowanie lub pożyczkę. W większości przypadków nie będzie możliwości zaciągania zobowiązań do końca życia. Oczywiście po spłacie komornika można próbować wykreślać wpisy w BIK, BIG czy KRD. Jeśli znasz odpowiednią osobę, która jest w stanie to wykonać.

W takiej sytuacji na ratunek przychodzą zagraniczne instytucje, które nie sprawdzają polskich baz danych, a które mogą udzielić pożyczek lub kredytów. Głównie w formie kart kredytowych, natomiast jest to bardzo podobny produkt. Pieniądze z karty można przelać na konto, a później zobowiązania na karcie rozłożyć na dogodne raty. Jednocześnie warto zadbać o odpowiednie konto bez komornika, aby takie środki nie były od razu blokowane.

Zatem kredyt a komornik – czy to możliwe?

Tak, jest to do zrobienia, natomiast trzeba mieć wiedzę gdzie szukać i jak to załatwić. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu tematem – napisz do nas!

Jak pozbyć się komornika z konta? Jak założyć konto bez komornika?

Jeśli posiadasz już komornika na koncie i masz je zablokowane to nie ma możliwości, aby pozbyć się takiego zajęcia. W tym celu należy otworzyć nowy rachunek (konta, które są polecane) lub najbezpieczniej skorzystać z rozwiązania 2, które opisaliśmy i założyć odpowiednie konto za granicą. Takie rozwiązanie daje 100% gwarancję bezpieczeństwa środków.

Jedynym sposobem, aby pozbyć się komornik a z konta na obecnym rachunku jest spłata zobowiązań. Wówczas na wniosek komornika bank zdejmuje blokadę na rachunku.

Komornik a karta kredytowa – czy to dobry sposób na konto bez komornika 2022?

Czy komornik może zająć środki na karcie kredytowej? Nie. Komornik nie może zająć środków na karcie kredytowej, podobnie jak komornik nie może zablokować środków na debecie w koncie. Powód? To są pieniądze banku, a Ty jedynie z nich korzystasz za co płacisz odsetki roczne. W związku z tym komornik nie może zablokować takich środków na poczet długu. Bank zawsze dba w pierwszej kolejności o swój własny interes. Dlatego jeśli masz zobowiązania w banku to w pierwszej kolejności będą one spłacane. Dopiero później jest “interes” komornika. Bank nie przedkłada własnego dobra na rzecz komorników.

Jakich pieniędzy nie może zająć komornik?

Środki finansowe wolne od zajęcia komorniczego:

 • kwota wolna od zajęcia, która przysługuje osobom na umowie o pracę
 • świadczenia socjalne
 • zasiłki dla bezrobotnych
 • emerytury i renty (do kwoty wolnej od zajęcia)
 • alimenty
 • świadczenia 500+, wyprawka 300+ oraz wszelkie rządowe bony
Jakie pieniądze może zająć komornik?
 • nadwyżki od wynagrodzenia przy umowie o pracę
 • całą wypłatę z tytułu umowy zlecenie, umowy o dzieło
 • dochody uzyskiwane za granicą (chyba, że są wypłacane na zagraniczne konto wówczas komornik nie takich kompetencji, aby blokować zagraniczne konta bankowe)
 • 13 i 14 emerytury i renty również są zagrożone, ponieważ jest to nadwyżka od kwoty wolnej od zajęcia
 • przelewy od znajomych, przyjaciół czy rodziny
 • wpływy od kontrahentów i klientów
 • oraz wszystkie pozostałe…

Paypal konto bez komornika – czy to prawda? Czy Paypal to konto bez komornika?

Paypal jest zagraniczną instytucją finansową, zatem tak, jest wolny od komornika. Natomiast proszę pamiętać o tym, że do Paypala NIE WYROBIMY KARTY, w związku z tym, aby wypłacać pieniądze i tak trzeba przelać na konto bankowe. A konto bankowe jest zajęte przez komornika, zatem tutaj Paypal nic nam nie daje bo i tak prędzej czy później będziemy chcieli wypłacić środki lub coś kupić.

Konta Bez Komornika Konto Socjalne w 2022

Ponadto na Paypala nie przyjmiemy przelewów od pracodawcy, od rodziny czy od klientów. 

Oczywiście jest to jakaś forma oszczędności. Natomiast środki nie są objęte żadnymi gwarancjami. To znaczy, że Paypal nie jest bankiem, więc nie podlega bezpośrednio pod prawo bankowe. Zatem nie obowiązują tutaj żadne Bankowe Fundusze Gwarancyjne. W przypadku kłopotów firmy z płynnością finansową istnieje ryzyko utraty wszelkich oszczędności zgromadzonych na takim koncie.

A historia nie raz pokazała, że nawet takie giganty potrafią zbankrutować (przykład kryzys finansowy w 2007 roku i bankructwa największych amerykańskich banków).

Różnica polega na tym, że jak bank upadnie to środki klientów są zwracane przez Fundusze Gwarancyjne, które są tworzone przez rządy. Zatem do 100 000 EURO (lub równowartości w złotówkach czyli około 430 000 zł – 460 000 zł) – tyle możemy odzyskać jeśli bank stanie się niewypłacalny.

Czy komornik zabierze zwrot podatku?

Komornik ma prawo zająć zwrot z podatku, ponieważ jest to dodatkowy wpływ, który przekracza kwotę wolną od zajęcia. Wyjątek stanowią osoby z niskim dochodem, który nie przekracza wyżej wymienionej kwoty. Jednak w większości przypadków taki przelew zostanie od razu przejęty i zablokowany na poczet spłat zobowiązań wobec wierzyciela.

bank bez ognivo bez komornika 2022

Anonimowe konto bankowe bez komornika – czy istnieje? Konto bez komornika

Tak jak już wcześniej pisaliśmy w poprzednim pytanie – nie ma takiej możliwości. Na całym świecie nie ma takich instrumentów, które umożliwiały by tworzenie anonimowych konta bankowych. Wyobraź sobie sytuację, że konto jest anonimowe, więc nie wiadomo do kogo należą pieniądze na tym koncie. W takiej sytuacji instytucje prowadzące takie konta mogłyby bezkarnie ukraść twoje środki. Zatem nawet jeśli ktoś obiecuje takie konto to albo oszukuje, lub planuje kradzież.

Dlatego dla własnego bezpieczeństwa lepiej mieć konto na siebie, na swoje dane. Można założyć konto bez komornika poza granicami kraju i cieszyć się wolnością od komornika. Natomiast proszę Was nie wierzcie w takie bajki. Później piszą do mnie osoby, które zostały oszukane!

Zalecamy korzystać ze sprawdzonych i przetestowanych rozwiązań w zaufanych bankach i instytucjach. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych problemów związanych z nieuczciwymi firmami, które wykorzystują osoby w trudnej sytuacji życiowej.


Jeśli znasz jakąś firmę, która dopuszcza się nadużyć? Prosimy o poinformowanie nas, naszych czytelników i naszą społeczność o tym w komentarzach pod tym artykułem. Razem możemy stworzyć bardzo przydatną bazę wiedzy oraz system ostrzegania przed nieuczciwymi instytucjami.


Co zrobić żeby komornik nie zajął samochodu?

Najbezpieczniej jest przepisać samochód na zaufaną osobę z rodziny lub zarejestrować za granicą np. w Czechach. Istnieją firmy, które zajmują się pomaganiem w rejestracji samochodów za granicą.

Czy mogę mieć wspólne konto bankowe z kimś jak mam komornika?

Teoretycznie i praktycznie TAK. Nikt Ci tego nie zabroni, natomiast komornik i tak zajmie takie konto. W takim wypadku stracą dwie osoby. Zatem lepiej mieć konta bankowe osobno, szczególnie w takiej sytuacji.

Jak ukryć konto bankowe? Konto bez OGNIVO?

Niestety nie da się ukryć konta bankowego. Można założyć nowe konto bez komornika zgodnie z naszymi instrukcjami czy to w Polsce czy za granicą, natomiast z obecnym rachunkiem nie zrobisz absolutnie nic.

Lokata bankowa a komornik – konto bez komornika 2022

Czy komornik może zająć lokatę bankową? Tak, komornik może zająć lokaty bankowe na spłaty zobowiązań. Nawet jeśli lokata nie jest powiązana z żadnym rachunkiem bankowym, a na przykład powiedzmy z rachunkiem technicznym. W takiej sytuacji istnieje wysokie ryzyko, że komornik po prostu przejmie tą lokatę.

konto bez komornika

Masz więcej pytań dot. konto bez komornika 2022? Napisz komentarz – chętnie odpowiemy!

Odpowiadamy na wszelkie pytania dotyczące tematów: konto bez komornika, zajęcie komornicze, bezprawne działania komorników, kredyty z komornikami, konta za granicą itp…


Tagi: konto bez komornika, konto bez komornika 2022, jakiego konta nie zablokuje komornik, jakiego konta nie zablokuje komornik 2022, revolut a komornik 2022, banki które nie współpracują z komornikiem, konto bankowe bez komornika, bank bez komornika, konto wolne od komornika, jakie konto bez komornika, konto revolut a komornik, konto bez ognivo, bank bez ognivo.


Zadaj Nam pytanie dot. artykułu Konto Bez Komornika 2022 – W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

4.9/5 - (436 votes)

Sekcja Komentarzy: Konto Bez Komornika 2022 – W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

 1. Super artykuł! Bardzo dużo przydatnych informacji w jednym miejscu. Polecam ranking bez komornika! Korzystam z konto i jest ok.

 2. Witam , a co z założeniem konta firmowego za granicą jeżeli jestem watowcem i mam obowiązek wystawiac fakturę za usługę z podzieloną płatnością czy przelew zostanie zrealizowany?

  1. Witam, jeśli chodzi o tzw. “split payment”, czyli podzieloną płatność VAT dla firm to niestety konto zagraniczne się nie sprawdzi. Mechanizm podzielonej płatności funkcjonuje jedynie w Polsce (a przynajmniej nie występuje w tych krajach, w których zakładaliśmy konta). Robiąc przelew na zagraniczne konto w UE – będzie to przelew SEPA, który po prostu nie ma takiej funkcjonalności. Dlatego prowadząc firmę z VAT w Polsce i wystawiając faktury polskim podmiotom – zagraniczne konto nie spełni swojej roli. Pozdrawiam – Roman.

  1. Katarzyna Kożuchowska

   Witam,
   Mam komornika na koncie prywatnym chcę założyć spółkę z oo jednoosobową,czy na konto spółki z moimi danymi wejdzie komornik?

   1. Dzień dobry,

    Spółka zoo jest osobą prawną, zatem długi prywatne udziałowców nie przechodzą na spółkę. Spółka odpowiada jedynie własnym majątkiem, a udziałowcy odpowiadają za zobowiązania spółki do kwoty wkładu. W związku z powyższym komornik nie zajmie konta spółki.

Zostaw komentarz!