konto bezpieczne od komornika

Konto Bez Komornika 2018 – W jakim banku komornik nie znajdzie konta?

Bez wątpienia najczęstszą metodą przeprowadzania egzekucji przez komornika jest zajęcie środków na rachunku bankowym. Często na forach czy portalach społecznościowych można znaleźć dyskusje zadłużonych osób szukających konto bez komornika. Dostaję również od Was wiele maili i zapytań: Czy są banki które nie współpracują z komornikiem? itp.

Wiele osób zadaje te pytania, niestety odpowiedź brzmi – NIE (są wyjątki – o czym w dalszej części artykułu). Komornik sądowy ma prawo zająć każdy rachunek w jakimkolwiek banku komercyjnym w Polsce i bank ma prawny obowiązek, aby wykonać egzekucję w imieniu Komornika. Natomiast podam też sposób na posiadanie konta za granicą, gdzie komornik nie ma możliwości, aby sprawdzić i zająć pieniądze.

Oczywiście, nie byłbym sobą jeśli nie znalazłbym dla Was rozwiązania, aby mieć dobre i tanie konto bez komornika. W tym artykule opiszę:

  • jakie możliwości dają nowoczesne technologie,
  • jak założyć konto za granicą bez meldunku i całkowicie przez internet,
 • jak ochronić swój majątek, 

Przedstawię również Ranking Kont, w których komornikowi najwięcej czasu zajmuje zajęcie środków, a w większości przypadków środki nie są w ogóle blokowane.

Zanim zaczniemy – kilka słów przypomnienia…

Ile w ogóle może zabrać komornik?

W przypadku zajęcia konta bankowego wszystko zależy od tego jakie są źródła naszych środków finansowych. Jeśli otrzymujemy pensję z tytułu umowy o pracę to komornik ma obowiązek zostawić kwotę wolną od zajęcia, czyli jakieś 1530 zł netto. Wszystko co będzie powyżej tej kwoty – trafi na konto komornika.

Sytuacja wygląda nieco gorzej w przypadku innych umów cywilnoprawnych (np. umowa zlecenie), wtedy komornik może zająć CAŁĄ WYPŁATĘ! Więcej o tym pisałem w artykule „Co może zająć komornik, a czego nie może zająć komornik? PORADNIK”.

Jak działają komornicy?

Zanim przejdziemy do sedna tematu, opiszemy sobie jeszcze w jaki sposób w ogóle komornik może odnaleźć Twoje konto bankowe.

W tym celu wykorzystuje się system OGNIVO, do którego należą praktycznie wszystkie banki w Polsce, więc typowe konto w banku nie ukryje Twoich pieniędzy przed komornikiem. Nie ma tutaj 100% gwarancji, choć zdarzają się wyjątki.

Co zatem można zrobić, aby posiadać konto na które nie wejdzie komornik?

Istnieją dwa rozwiązania Twojego problemu: (Polecam wypróbować obie opcje)

SPOSÓB #1: Skorzystać z rozwiązania BEZ OGNIVO

Zalety:

 • 100% gwarancja, że komornik nie zablokuje Ci środków,
 • swoboda korzystania ze środków jak w przypadku zwykłego konta bankowego, można wyrobić kartę i wykonywać typowe przelewy,
 • nie trzeba posiadać meldunku za granicą
 • nie ma konieczności osobistego wstawiennictwa – wszystko można załatwić przez internet
 • gwarancja bezpieczeństwa –  jak w przypadku kont bankowych, gdzie jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny, w razie upadku banku – można odzyskać swoje oszczędności do kwoty 100 000 EURO (czyli odpowiednik ~ 440 000 PLN).
 • Rozwiązanie również dla firm!

Wady:

 • opłaty –  Założenie konta jest darmowe, natomiast wymagana jest jednorazowa wpłata na konto, do tego dochodzi niewielka opłata roczna za kartę. Myślę jednak, że w wielu przypadkach taka inwestycja może się opłacić. To również zależy od tego jakie kwoty aktualnie komornik blokuje.

SPOSÓB #2: Konta Bankowe Polecane Przez Ankietowanych.

W tych kontach komornikowi najwięcej czasu zajmuje znalezienie konta, o ile w ogóle odnajduje. Dlaczego tak się dzieje? Ciężko jednoznacznie stwierdzić, być może jest jakaś luka systemowa w OGNIVO, lub po prostu brane są pod uwagę inne czynniki. Dane, które prezentujemy są w oparciu o ankietę przeprowadzoną wśród osób zadłużonych.

Zalety:

bezpieczeństwo środków – zagwarantowane Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.
nowoczesne konta bankowe w większości są darmowe – w niektórych przypadkach należy spełnić proste warunki, aby opłaty nie były naliczane.
– Możliwość próbowania. Możemy bezpłatnie otwierać i zamykać konta. Eksperymentowanie w tym przypadku jest wskazane.

Wady:

brak 100% gwarancji ochrony środków prze komornikiem.

W dalszej części szczegółowo opiszę Rozwiązanie POZA OGNIVO, także polecam doczytać artykuł do końca 😉

Ranking Kont Bezpiecznych Od Komornika

Standardowym rozwiązaniem jest właśnie założenie konta w jednym z poniższych banków. Są to tradycyjne konta bankowe. Jednak zazwyczaj właśnie w tych bankach komornikowi najdłużej zajmuje ustalenie, że konto należy do konkretnej osoby.

Dane te pochodzą z ankiety jaka została ostatnio przeprowadzona przez nasz portal wśród osób, które zdecydowały się wziąć udział w badaniach i sprawdzić, w którym banku najdłużej można uchronić się przed komornikiem.

Niektóre osoby prowadzą konto ponad 2 lata i do tej pory komornik ich nie znalazł. Konta przeważnie są darmowe, także możesz wypróbować każdą z opcji. Ze względu na to, że konta są darmowe warto zacząć i wypróbować w pierwszej kolejności ten sposób. 

Ważne! Aby zakładać konta wysyłając wniosek przez internet! W bankach są różne oferty kont. Dla osiągnięcia podobnych rezultatów umieszczam linki, które prowadzą do właściwego, wskazanego w ankiecie.

1.   ING Konto Bezpieczne od komornika – ocena ankietowanych: 4,3/5,0

Według opinii osób ankietowanych to właśnie w tym banku najdłużej można ukryć swoje środki. W innych bankach środki ulegają blokadzie o wiele szybciej. W tym banku czas jest o wiele dłuższy, a rekordziści potrafią posiadać konto nawet 2 lata!  Warto rozważyć założenie w tym banku – najlepiej korzystając z tej strony >>TUTAJ<<.

Opłata za otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł
Opłata za wydanie karty płatniczej: 0 zł
Opłata za przelewy internetowe: 0 zł
Opłata za aktywne korzystanie z karty do konta: 0 zł

Często za założenie konta można otrzymać premię nawet 140 zł.

Bankomat nie wypłacił pieniędzy a pobrał z konta

PRZEJDŹ NA STRONĘ BANKU >>


2. Nest Konto bezpieczne od komornika – ocena ankietowanych: 3,9/5,0

Jest to jedna z nowszych marek na rynku. Jest to oczywiście pełnoprawny bank, a środki są objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.  Największą zaletą rachunku w tym banku jest 100% darmowe konto, bez żadnych haczyków i warunków, a także możliwość wypłat z bankomatów  za 0 zł.

Otwarcie i prowadzenie konta: 0 zł
Wydanie karty płatniczej: 0 zł
Wypłaty z bankomatów : 0 zł ZE WSZYSTKICH W POLSCE!
Przelewy: 0 zł

Możliwość korzystania z nowoczesnej aplikacji!

Bankomat nie wypłacił pieniędzy a pobrał z konta

Złóż Wniosek Online >>


3. Millennium konto bezpieczne od komornika – ocena ankietowanych: 2,3/5

W przypadku Millennium zdania były bardzo podzielone. Część osób od razu po założeniu miała blokadę komorniczą, w innych przypadkach komornik odkrył czyjeś środki dopiero po 2-3 miesiącach.

Konto jest przeznaczone dla osób aktywnych. Aby konto było darmowe należy zapewnić miesięczny wpływ min. 1000 zł, a także minimum jeden raz zapłacić kartą płatniczą. Wówczas konto jest całkowicie darmowe, a także darmowe są wszystkie bankomaty w Polsce.

WYŚLIJ WNIOSEK ONLINE >>

Mimo wszystko warto sprawdzić na własną rękę. Konta można zamknąć w każdej chwili BEZ dodatkowych opłat i bez żadnych kar.

Odnalezienie konta przez komornika to kwestia indywidualna. Na pewno wpływa na to szereg innych czynników, np. wysokość zadłużenia, czas zadłużenia, warunki socjalne i wiele, wiele innych.

Reszta banków wypadła fatalnie, więc nawet ich tutaj nie uwzględniałem, bo nie miałoby to sensu. Sprawdź sam czy komornik znajdzie Cię w jednym z tych banków. Jest duża szansa, że Ci się uda na dłużej lub całkowicie ukryć. Polecam zacząć właśnie od tego rozwiązania, ponieważ jest najprostsze i najtańsze.

Jeśli jednak nowe konto w jednym z powyższych banków nie pomoże to zostaje drugi sposób. Dlatego polecam dodać tą stronę do zakładek – wypróbować konta powyżej, a w ostateczności skorzystać z rozwiązania, które opisane jest poniżej. Tak jak wcześniej wspominałem rozwiązanie poniżej daje 100% gwarancję i nie ma takiej opcji, że komornik Cię znajdzie. Jednak trzeba zainwestować w to rozwiązanie.

O nowych opcjach na konto bezpieczne od komornika na pewno będę informować czytelników tego bloga.

Poznaj drugi sposób, który daje 100% gwarancję!

100% gwarancja – wystarczy jedna inwestycja…

Wiele osób, które do mnie pisały korzystały z konta bez komornika w zagranicznej instytucji jaką jest VIABUY. Konto takie oparte jest o ten sam system co bankowość w Polsce, natomiast głównym produktem jest karta przedpłacona, do której podpięte jest konto. Konto takie służy głównie do wpłat na kartę, ale również umożliwia wykonywanie przelewów SEPA, otrzymywanie wynagrodzenia czy robienie zwykłych przelewów. Zatem konto i karta są jak najbardziej funkcjonalne.

Karta przedpłacona to zwykła karta płatnicza, którą można wykonywać dokładnie takie same transakcje jak zwykłą kartą do konta bankowego. Różnica polega tylko na tym, że karta przedpłacona jest powiązana z rachunkiem technicznym, który służy głównie do obsługi karty.

Dlaczego ten sposób daje 100% gwarancję?

  • Jest to bank z siedzibą w Wielkiej Brytanii – zatem jest to instrument finansowy całkowicie poza systemem OGNIVO, które jest ograniczone tylko do banków w Polsce. Ogólnie OGNIVO jest polskim systemem i tylko podmioty działające na terenie naszego kraju wchodzą w skład OGNIVO. Zatem komornik nie ma technicznej możliwości, aby Cię znaleźć. Tym bardziej nie ma możliwości zablokowania Ci środków i ściągnięcia ich z konta.
  • Dodatkowo instytucja ta działa całkowicie legalnie w Wielkiej Brytanii i obowiązuje ją prawo ochrony majątku – jak w przypadku banków Polskich, gdzie w razie bankructwa – Twoje pieniądze są ubezpieczone do kwoty 100 000 EURO (czyli odpowiednik około 430 000 PLN). Od razu zaznaczam, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE nie ma tutaj nic do rzeczy. Prawo bankowe zapewniające ochronę środków działa również na Wyspach niezależnie od Unii Europejskiej. 
 • Komornik nie ma prawa ingerować w konta bankowe poza granicami Polski. Wówczas byłoby to naruszanie suwerenności innego kraju, co jest przestępstwem międzynarodowym. Zatem masz 100% pewność, że konto i karta VIABUY są dla komornika nietykalne.
 • Różnica między zwykłym kontem za granicą (np. w Niemczech), a tym rozwiązaniem jest taka, że składając wniosek o konto i kartę VIABUY nie ma konieczności posiadania meldunku za granicą. W przypadku tradycyjnych kont bankowych taki wymóg jak najbardziej obowiązuje!

Główne zalety?

 • absolutna wolność od jakichkolwiek blokad komorniczych
 • możliwość ukrycia majątku
 • w pełni funkcjonalna karta płatnicza
 • anonimowe konto dla Polskich organów administracyjnych
 • niskie opłaty za korzystanie (jest tylko jedna opłata i to ROCZNA)
 • wniosek można złożyć całkowicie przez internet (nie ma konieczności osobistego wstawiennictwa jak w przypadku tradycyjnych kont bankowych za granicą)
 • nie ma konieczności posiadania meldunku za granicą (karta zostaje wysłana na adres w PL)
 • darmowa wysyłka karty na Twój polski adres

Komornik oraz żadna instytucja państwowa i międzynarodowa nie ma wglądu do takiego konta, dzięki temu:

  • Twoje pieniądze w całości są bezpiecznie
  • możesz wykonywać płatności kartą w sklepach i w internecie
  • możesz robić przelewy zwykłe w PLN
 • możesz wypłacać gotówkę z każdego bankomatu w Polsce i na Świecie!
 • przelew na konto możesz zrobić na poczcie lub ktoś z rodziny/znajomych może zrobić przelew bankowy

Dodatkowe zalety? 

 • brak kontroli wiarygodności kredytowej
 • brak dodatkowej weryfikacji i identyfikacji
 • bez jakichkolwiek zaświadczeń o zarobkach
 • wybór koloru karty: złoty lub czarny
 • dowolny wybór nazwiska na karcie
 • bezpłatne zamówienie karty
 • wysyłka w ciągu 24 godzin
 • darmowe doładowania i darmowe płatności
 • możliwość przelewania wynagrodzenia bezpośrednio na konto

Jakie są opłaty za posiadanie takiej karty?

Jest to opcja płatna, ale warto rozważyć tą opcję i potraktować to jako INWESTYCJĘ we własną przyszłość. W końcu masz okazję skorzystać z jedynego rozwiązania, które daje Ci 100% gwarancję bezpieczeństwa przed blokadami komorniczymi.

Na szczęście opłata aktywacyjna jest JEDNORAZOWA, a opłata za korzystania z konta i karty jest ROCZNA.

Opłata JEDNORAZOWA za wydanie karty: 295 zł

Opłata ROCZNA za korzystanie z konta i karty: 80 zł (6,67 zł miesięcznie!)

Czy opłaty są wysokie? To już kwestia indywidualna. Jeśli komornik blokuje Ci w ciągu miesiąca więcej niż 7 zł to myślę, że warto rozważyć skorzystanie z tej opcji. Chyba lepiej wydać 6,67 zł miesięcznie za kartę niż oddawać kilkaset złotych komornikowi? >> Wyślij wniosek o konto i kartę TUTAJ <<

Jak szybko zwróci Ci się ta karta jeśli komornik nie będzie blokować Twoich środków?

A jeśli nie chcesz płacić to skorzystaj z opcji numer 1, czyli Rankingu Kont Bez Komornika, który został opisany wcześniej.

Co otrzymamy w ramach tej opłaty?

 • konto i kartę bezpieczną przed komornikiem (GWARANCJA!)
 • pełnowartościową kartę Mastercard
 • gwarancję, że Twój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony (Rozpatrywane jest 100% wniosków mieszkańców UE)
 • indywidualne konto z kartą (bez powiązań z polskim rachunkiem bankowym)
 • konto, na które można przelewać pensje i inne dodatkowe dochody
 • prosta bankowość elektroniczne
 • natychmiastowe otwarcie konta bez dodatkowych procedur identyfikacyjnych

TO JEST JEDYNA MOŻLIWOŚĆ, KTÓRA DAJE CI 100% GWARANCJĘ I W PEŁNI FUNKCJONALNE KONTO!

Konto Bez Komornika: VIABUY – jak założyć? [Instrukcja]

KROK #1: Przejdź na specjalną stronę: >> KLIKNIJ W TEN LINK << (Złóż wniosek o konto i kartę)

Jeśli język strony jest inny niż język polski to możesz go zmienić klikając we flagę w lewym górnym rogu, obok ikon portali społecznościowych.

KROK #2: Po wejściu na stronę kliknij ZAMÓW KARTĘ

KROK #3: Wybierz kolor swojej nowej karty. KOLOR NIE WPŁYWA NA OPŁATĘ. Bez względu na to, jaką kartę wybierzesz – wszelkie opłaty pozostają bez zmian. (patrz obrazek poniżej)

KROK #4: Następnie wypełnij dane do zamówienia. Po wypełnieniu danych otworzy się ekran z weryfikacją NUMERU TELEFONU. Na numer, który został podany przy danych przyjdzie SMS z kodem weryfikacyjnym. Kod należy wpisać w odpowiednim miejscu (patrz obrazek niżej)

KROK #5: Po wpisaniu kodu weryfikacyjnego i potwierdzeniu danych zostaje nam tylko: zaznaczyć zgody i kliknąć ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE.

KROK #6: I TO WSZYSTKO! Zamówienie zostało złożone. W ciągu 24 godzin Twój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, a karta zostanie wysłana, na adres, który został podany w formularzu zamówienia.

Co dalej?

 1. Otrzymacie Państwo swoją kartę VIABUY Mastercard® w ciągu kilku dni.
 2. Po otrzymaniu karty, prosimy natychmiast ją aktywować – to umożliwi Państwu dostęp do osobistego rachunku karty online.
 3. Na konto karty należy wpłacić minimum 375,00 PLN . (Opłata aktywacyjna + opłata roczna – OBOWIĄZKOWO MUSZĄ ZOSTAĆ OPŁACONE, aby móc korzystać z karty – po wpłacie karta jest natychmiast odblokowana).
 4. Następnie będziecie mogli Państwo korzystać z karty w ponad 36 milionach sklepów i restauracjach na całym świecie, rezerwować loty i hotele, wynajmować samochody, a także wypłacać pieniądze z bankomatów i płacić w internecie.

Jeśli uważasz, że nie warto inwestować w swoją przyszłość i wolność od komornika. Nie chcesz płacić za tą kartę to polecam spróbować jeszcze raz w jednym z Polskich Banków. Na początku tego wpisu jest Ranking Kont Bez Komornika w oparciu o ankietę, którą co tydzień przeprowadzam wśród subskrybentów i czytelników mojego bloga. Ranking jest na bieżąco uaktualniany przeze mnie, także warto skorzystać również z tej opcji. Tym bardziej, że te konta są w 100% darmowe.

 

Sposób jest przetestowany przez kilku moich znajomych, oraz czytelników bloga. Śmiało możesz korzystać, a w razie dodatkowych pytań – pisz w komentarzu lub napisz bezpośrednio do mnie.


Tagi: bank bez komornika, banki które nie współpracują z komornikiem, banki nie współpracujące z komornikiem, gdzie założyć konto bankowe przed komornikiem, jak uciec przed komornikiem, jakiego konta nie zablokuje komornik, konto bankowe bez komornika, konto bez dostepu komornika, konto bez komornika, konto bezpieczne od komornika, konto na które nie wejdzie komornik, w jakim banku komornik nie znajdzie konta

Leave a Comment