konto socjalne

Konto Socjalne, zabezpiecz swoje świadczenia.

“Konto Socjalne” jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają komornika i pobierają jakieś świadczenia socjalne. W tym artykule opiszę dokładnie czym jest konto socjalne, dla kogo jest przeznaczone, jakie świadczenia komornik nie ma prawa zająć, a przede wszystkim krok po kroku pokażę jak takie konto socjalne założyć.

 

Dlaczego Konto Socjalne?

Jest to stosunkowy nowy termin w bankowości. Pojawił się mniej więcej równolegle z wprowadzeniem rządowego programu 500+. Wówczas komornicy masowo zajmowali świadczenia, a przecież pieniądze z programu 500+ nie mogą być zajmowane. Podobnie jak inne zasiłki, alimenty czy świadczenia socjalne. Mimo, że żaden bank typowego konta socjalnego w ofercie nie ma to nie znaczy, że nie można samemu sobie stworzyć takie konto.

 

Stąd powstała koncepcja Konta Socjalnego, czyli konta, na które mogą wpływać jedynie pieniądze niepodlegające zajęciu, a komornik nie powinien ruszać tego rachunku.

Czym się różni konto socjalne od zwykłego konta bankowego?

Konto socjalne to konto osobiste, które można założyć w normalnym banku, cieszącym się uznaniem i przede wszystkim bezpiecznym (Poniżej Ranking Najlepszych Kont Bankowych). Różnica polega tylko na tym, że musi to być odrębne konto (koniecznie należy założyć nowe konto w innym banku), muszą tam wpływać jedynie środki, które nie podlegają zajęciom komorniczym. 

Konto powinno być przeznaczone tylko i wyłącznie do tego celu. Należy również wykonać jeszcze jeden krok, który w całej procedurze zakładania konta jest najważniejszy.

 

Jakie świadczenia nie podlegają zajęciu komorniczemu?

  • alimenty
  • świadczenia socjalne: pielęgnacyjne, rodzinne, dodatki rodzinne, porodowe, dla sierot
  • zasiłki dla opiekunów
  • świadczenia z pomocy społecznej
  • świadczenia wychowawcze
  • środki z programu 500+
  • świadczenia przyznane na podstawie ustawy o wspieraniu rodzin i systemie pieczy zastępczej

Co zrobić jeśli komornik na rachunku bankowym zablokował jedno z powyższych świadczeń?

W pierwszej kolejności należy zadzwonić do banku i po prostu poprosić doradcę na infolinii o odblokowanie tych środków. Świadczenia socjalne, 500+ lub alimenty nie podlegają zajęciu, a bank nie ma prawa ich blokować. Natomiast systemy bankowe są upośledzone pod względem rozpoznawania skąd pochodzi dochód i z automatu blokują wszystko co jest powyżej kwoty wolnej od zajęcia. Dlatego wystarczy zadzwonić do banku i przypomnieć, że zablokowane środki nie podlegają zajęciu.

 

Sytuacja będzie się powtarzać, więc aby nie dzwonić co chwilę do banku, nie przedzierać się przez kilku doradców i nie czekać kilka godzin lub dni na odblokowanie środków (pracowałem na infolinii jednego z banku, więc wiem jak to wygląda w praktyce 🙂 ). Polecam założyć konto z poniższego rankingu i zgłosić je jako konto socjalne u komornika. W Rankingu Kont Socjalnych (PONIŻEJ) znajdziesz konta całkowicie darmowe, bez jakichkolwiek haczyków. Jeśli jakiś warunek lub kruczek przy koncie jest to w prosty sposób wytłumaczyłem na czym to polega.

 

Kiedy założyć Konto Socjalne?

Jeśli pobierasz chociaż jeden z wyżej wymienionych świadczeń, wówczas warto otworzyć konto i przekształcić je jako Konto Socjalne przeznaczone tylko i wyłącznie do otrzymywania tego świadczenia. Jeśli oprócz świadczeń masz też pensję to warto to rozdzielić. Na jedno konto niech wpływa pensja, a na drugie niech wpływają wszelkiego rodzaju środki socjalne. Oczywiście nie ma problemu, żeby posiadać dwa konta lub więcej. Prawo nie zabrania posiadania więcej niż jednego konta bankowego. Polecam też do tego celu założyć jedno z DARMOWYCH kont bankowych, tak, aby nie generować dodatkowych kosztów.

Co dalej?

Krok 1: Wybieramy rachunek z rankingu kont osobistych poniżej.

Dobrze, teraz już wszystko wiemy. Pobieramy świadczenie, nie podlega ono zajęciu, więc otwieramy konto. Krok pierwszy to wybór banku. Z informacji jakie otrzymuję od czytelników mojego bloga warto założyć rachunek w jednym z poniższych banków:


Konto Socjalne Miejsce #1: Konto Socjalne 

Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł 
Wydanie karty bankomatowej: 0 zł
Opłata miesięczna za kartę: 0 zł
Bankomaty: 0 zł 

Konto dla beneficjentów 500+, zasiłków, alimentów. Bank oferuje 300 zł bonusu za założenie konta!

 

Sprawdź Więcej >>

—- WYŚLIJ WNIOSEK ONLINE —-

 

konto socjalne 2023

 


Konto Socjalne Miejsce #2

 

Otwarcie i prowadzenie rachunku: bezwarunkowe 0 zł
Wydanie karty bankomatowej: bezwarunkowe 0 zł
Opłata miesięczna za kartę: bezwarunkowe 0 zł
Bankomaty: 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w POLSCE!

ATRAKCYJNE WARUNKI I PROMOCJE!

> > OTWÓRZ KONTO ONLINE w 5 MINUT < <


 

Miejsce #3: KONTO SOCJALNE

 

Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł
Wydanie karty bankomatowej:  0 zł
Opłata miesięczna za kartę: 0 zł
Bankomaty: 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów 

—- ZAŁÓŻ KONTO —-

 


Miejsce #4: KONTO SOCJALNE

Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 zł
Wydanie karty bankomatowej:  0 zł
Opłata miesięczna za kartę: 0 zł
Bankomaty: 0 zł (PRZY SPEŁNIENIU WARUNKÓW)

—- ZAŁÓŻ KONTO —-

 

 

Krok 2: Zmiana statusu konta [NAJWAŻNIEJSZY!]

Jeśli mamy już założone nowe konto bankowe, które będzie służyć tylko i wyłącznie do przyjmowania świadczeń socjalnych, znamy już też numer rachunku to pozostaje KROK 2. W zasadzie najważniejszy w tej procedurze. Zgłaszamy konto do komornika, tak, aby miał informacje, że będą tam jedynie środki niepodlegające zajęciu.

WAŻNE, aby podjeść do sprawy uczciwie i postępować zgodnie z oświadczeniem.

 

Wskazówki:

Po zgłoszeniu rachunku do komornika możemy cieszyć się nowym kontem, na którym środki nie będą już blokowane. Najważniejsze, aby to był nowy, osobny rachunek. Nie należy w tym przypadku mieszać dochodów. 

 

Sprawdź Promocje Bankowe i Zarabiaj Na Zakładaniu Kont Bankowych >>

 

TAGI: konto socjalne w banku, konto socjalne mops, konto socjalne, konto socjalne mbank, konto socjalne a komornik, czy komornik moze zajac konto socjalne, czy komornik może zabrać alimenty, ile komornik może zabrać z zasiłku chorobowego, konto którego nie może zająć komornik, konto bez komornika, konto wolne od komornika, rachunek socjalny.

 

LISTA BANKÓW OGNIVO:

Narodowy Bank Polski
Bank Handlowy w Warszawie S.A.
ING Bank Śląski S.A.
Bank Gospodarstwa Krajowego
mBank S.A.
HSBC Bank Polska S.A.
Bank Pocztowy S.A.
Euro Bank S.A.
Bank Ochrony Środowiska S.A.
Getin Noble Bank S.A.
SGB Bank
Plus Bank S.A
Raiffeisen Bank Polska S.A.
Nest Bank S.A.
Pekao Bank Hipoteczny S.A.
Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
Credit Agricole Bank Polska S.A.
Idea Bank S.A.
Bank BGŻ BNP Paribas S.A.
Volkswagen Bank Polska S.A.
DNB Bank Polska
Svenska Handelsbanken AB S.A. Oddział w Polsce
BNP Paribas S.A. Oddział w Polsce
Danske Bank A/S S.A. Oddział w Polsce
Alior Bank S.A.

 

+ wszystkie banki spółdzielcze w całej Polsce! oraz SKOKI

 

konto socjalne 20234.9/5 - (92 votes)