Konto w Niemczech bez meldunku [INSTRUKCJA] Zakładanie konta online.

Konto w Niemczech bez meldunku [INSTRUKCJA] Zakładanie konta online.

Konto w Niemczech bez meldunku do niedawna było czymś niemożliwym, dostępnym tylko dla Polonii w Niemczech. Każdy zagraniczny bank wymagał zameldowania na terytorium jego kraju, a także odpowiednich zaświadczeń. Praktyka ta była standardową procedurą bezpieczeństwa w sektorze bankowości.

Z biegiem czasu zaczęły dominować banki internetowe. I oto znamy pierwszy bank w Niemczech, który umożliwia zakładanie kont w Niemczech przez internet dla Polaków. W tym artykule znajdziesz pełną instrukcję – krok po kroku – jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku, bez konieczności przebywania nawet na terytorium niemiec – 100% przez internet!


Wstęp: Konto w Niemczech bez meldunku 

Mimo wszystko identyfikacja jest ważnym elementem. Proszę nie sugerować się fałszywymi informacjami na innych stronach internetowych.  Jest to procedura, którą banki stosują między innymi, aby przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Plusem posiadania konta w zagranicznym banku bez meldunku jest to, że polskie organy administracyjne nie mają do niego dostępu. Nie mają możliwości technicznych, aby ingerować w systemy zagranicznych banków. Zatem konto w Niemczech bez meldunku jest w 100% bezpieczne.


Konto w Niemczech bez meldunku – opłaty i prowizje

Konto w Niemczech bez meldunku, które omawiamy poniżej jest całkowicie bezpłatne!

Otwarcie i prowadzenie rachunku: 0 EURO
Przelewy między kontami bankowymi: 0 EURO
Zlecenia stałe: 0 EURO
Opłata miesięczna za kartę: 0 EURO (W wersji podstawowej)
Wypłaty z bankomatów: Pierwsze 2 wypłaty w miesiącu są DARMOWE

Darmowe przelewy SEPA!


Jak założyć konto? [Instrukcja]

Konto w Niemczech bez meldunku

Wejdź na dedykowaną stronę banku: Przejdź Na Stronę Banku TUTAJ >

Uwaga! Na telefonach komórkowych może otworzyć się od razu strona do pobierania aplikacji. Wówczas pobieramy od razu aplikację. Jeśli otworzy się strona z danymi to wypełniamy danymi – system nas poprowadzi i w odpowiednim momencie będziemy musieli zainstalować aplikację. Potwierdzenie tożsamości możliwe jest jedynie w aplikacji mobilnej.

Krok #1: Odwiedź oficjalną stronę banku i odbierz zaproszenie >

Przejdź na oficjalną stronę banku – STRONA BANKU >>

Po otwarciu strony klikamy „Start free registration”.

konto w banku w Niemczech


Krok #2: Wybieramy region oraz język. Następnie klikamy „Get Started”. Jeśli chcesz przejść dalej wybierz „Germany” i podaj adres w Niemczech.
konto w niemczech
Krok #3: Podajemy podstawowe dane takie jak: imię i nazwisko, adres e-mail oraz data urodzenia.
konto w niemczech
Krok #4: Następnie system poprowadzi nas krok po kroku – będzie trzeba potwierdzić adres e-mail, numer telefonu.
edit 2023: Konto w Niemczech bez meldunku: Aktualnie konto dostępne jest jedynie dla osób przebywających w Niemczech. Poniżej alternatywna opcja, z której można skorzystać w dowolnym kraju.

Konto w Niemczech bez meldunku – Opcja numer #2

(Instrukcja przygotowana została na podstawie widoku z komputera stacjonarnego, jednak sprawdziłem, że bardzo podobnie będzie w przypadku urządzeń mobilnych. Być może po kliknięciu w link u góry zostaniesz przekierowany bezpośrednio do strony pobrania aplikacji – w takim wypadku śmiało można pobrać aplikację i zarejestrować się za pośrednictwem aplikacji mobilnej). W wersji mobilnej jest bardzo podobny układ, który może różnić się szczegółami – jednak myślę, że każdy bez problemu sobie z tym poradzi zarówno na komputerze jak i na urządzeniu mobilnym.

Konto otworzysz na tej stronie >>

Konto w Niemczech bez meldunku
fot. 1. Strona Wise na komputerze.
Konto w Niemczech bez meldunku 2021
Strona banku w wersji mobilnej (na smartfonie)

Krok #2: Rejestrujemy się, zakładamy po prostu konto.

(Konto w Niemczech bez meldunku)

 • podaj swój adres e-mail (fot. 2.)
Konto w Niemczech bez meldunku 2022
fot. 2. W celu rejestracji konieczne jest podanie ważnego adresu e-mail!

 • Wybieramy typ konta: konto osobiste lub konto firmowe (fot. 3.)

 

 

Konto w Niemczech bez meldunku 2023
fot. 3. Wybierz typ konta: prywatne czy firmowe?

 • Wskazujemy kraj zamieszkania: (fot. 4.)
Konto w Niemczech bez meldunku 2024
fot. 4. Wybierz kraj, w którym mieszkasz aktualnie. Konto w Niemczech bez meldunku

 • W kolejnym etapie konieczne będzie podanie numeru telefonu, aby lepiej zabezpieczyć konto: (fot. 5.)
Konto w Niemczech bez meldunku jak założyć
fot. 5. Wpisz swój numer telefonu.

 • Następnie musimy potwierdzić poprawność wpisanego wcześniej numeru telefonu. Przeważnie otrzymamy 6-cyfrowy kod, który wpisujemy w tym kroku: (fot. 6.)
Konto w Niemczech bez meldunku anonimowe
fot. 6. Potwierdź numer telefonu w celach bezpieczeństwa.

 • Ostatnim etapem w tym kroku będzie nadanie hasła dostępu do konta bankowego: (fot. 7.)
Konto w Niemczech bez meldunku bez komornika
fot. 7. Warto zadbać o mocne hasło, nie udostępniaj nigdy nikomu tego hasła! Konto w Niemczech bez meldunku

 • Po podaniu i potwierdzeniu hasła jesteśmy wstępnie zarejestrowani w systemie (fot. 8.). Za chwilę zalogujemy się, oraz otworzymy rachunek bankowy w EURO, zweryfikujemy tożsamość oraz zamówimy kartę do konta.
Konto w Niemczech bez meldunku 2025
fot. 8. Potwierdzenie rejestracji w Wise.

 • Nie zapomnijmy również o potwierdzeniu adresu e-mail. Na podany adres przyjdzie w ciągu maksymalnie 5 minut wiadomość jak poniżej (fot. 9.) – wystarczy kliknąć w niebieski przycisk: „Confirm my email address”.

 

 

Konto w Niemczech bez meldunku 2026
fot. 9. Koniecznie potwierdź adres e-mail! Konto w Niemczech bez meldunku

Konto w Niemczech bez meldunku – wiele walut

Po zarejestrowaniu w systemie możemy otworzyć konto bankowe w dowolnej walucie lub kilku walutach.

(Jeśli chcesz mieć konto bankowe w Niemczech bez meldunku to wybieramy konto w EURO – automatycznie zostanie przypisany niemiecki numer konta bankowego, niemiecki IBAN – ponieważ tylko taki możemy uzyskać w WISE)

 • Wejdź na stronę banku oraz przejdź do logowania: OFICJALNA STRONA BANKU >> (fot. 10.) Przycisk do logowania znajduje się w prawym górnym rogu, tuż obok Zarejestruj się. Na telefonach i smartfonach trzeba wejść w menu po lewej.
Konto w Niemczech bez meldunku
fot. 10. Zaloguj się do systemu Wise.

Jak zmienić język w ustawieniach?

 • UWAGA! Dla ułatwienia warto zmienić sobie język na polski w ustawieniach. W tym celu klikamy w nasze imię i nazwisko w górnym prawym rogu oraz wybieramy Settings. (fot. 11.)
Konto w Niemczech bez meldunku
fot. 11. W celu zmiany języka wejść w ustawienia.

 • Teraz z listy ustawień szukamy pozycji „Language settings” oraz wyszukujemy język polski – koniecznie zapisujemy zmiany niebieskim przyciskiem! (fot. 12.)
Konto w Niemczech bez meldunku
fot. 12. Zmiana języka z angielskiego na polski – ułatwienie dla osób, które nie są biegłe w j. ang.

 • Ok, wracamy na stronę główną i przechodzimy już do zakładania konta bankowego oraz wyboru waluty. W tym celu odszukaj po lewej (w menu) pozycji „Zacznij korzystać” i oczywiście klikamy tam – otworzy się nowe okno. (fot. 13.)
Konto w Niemczech bez meldunku
fot. 13. Otwórz konto w EURO – otrzymasz numer rachunku w Niemczech

 • W pierwszej kolejności będziemy musieli wybrać jaką lub jakie waluty chcemy obsługiwać na koncie. Na tym ekranie wystarczy, że przejdziemy dalej klikając „Zaczynamy” . (fot. 14.)
Konto w Niemczech bez meldunku jak założyć przez internet
fot. 14. Otwieramy konto bankowe w EURO – Wise automatycznie przypisze niemiecki numer IBAN, zatem będzie to pełnoprawne konto w Niemczech bez meldunku.

 • Na tym etapie wybieramy w jakiej walucie chcemy otworzyć rachunek. Na podstawie wybranej waluty Wise otworzy nam konto w wybranym kraju oraz zorganizuje odpowiedni numer IBAN. My nic nie musimy robić, po prostu wybieramy walutę. W przypadku EURO krajem będą NIEMCY, a jeśli system wygeneruje inny IBAN to nie ma absolutnie żadnego znaczenia w strefie EUROMożemy zakładać kilka kont w różnych walutach, aby tego dokonać trzeba powtórzyć po prostu cały proces i wybrać inną walutę. Wrócimy jeszcze do tego tematu. Jak już wybraliśmy pierwszą walutę to po prostu potwierdzamy wybór, klikając niebieski przycisk POTWIERDŹ.
Konto w Niemczech bez meldunku 2027 2028
fot. 15. Konto w Niemczech bez meldunku – wybierz walutę EURO

 • Jak już wybraliśmy pierwszą walutę to po prostu potwierdzamy wybór. W kolejnym kroku możliwe, że będziemy musieli podać podstawowe dane osobowe takie jak: imię, nazwisko, data urodzenia oraz adres zamieszkania (nie musi być to adres zameldowania).

Do pełnej aktywacji konta bankowego musimy potwierdzić swoją tożsamość.

 • W kolejnym kroku musimy zweryfikować naszą tożsamość, aby uzyskać dane konta bankowego. Wówczas śmiało możemy robimy przelewy, dodawać pieniądze, zamówić kartę i w pełni korzystać z konta bankowego w wybranej walucie. Jednak, aby móc przejść przez weryfikację musimy już coś wpłacić na konto. Minimalna wymagana kwota to około 20 EURO (zatem nie jest to zbyt wygórowana kwota). Oczywiście wpłacone pieniądze będą w 100% do naszej dyspozycji. To nie jest żadna opłata, po prostu Wise wymaga, abyśmy na samym początku już zasilili konto. Oczywiście możemy zadeklarować więcej i zasilić konto wyższą kwotą, aczkolwiek ja zostanę przy minimalnej kwocie na potrzeby tworzenia tej instrukcji.
 • W kolejnych krokach wybieramy formę, w jakiej chcemy zasilić konto. Możemy użyć zwykłej karty debetowej lub karty kredytowej, możemy użyć bramki płatniczej Trustly (polecam – najszybciej) lub istnieje możliwość zrobienia zwykłego przelewu bankowego (ta opcja trwa najdłużej, nawet do 4 dni).
 • Dosłownie po 2 minutach pieniądze zostały już zaksięgowane na moim koncie.

 • Ostatnim krokiem do uzyskania pełnoprawnego konta bankowego jest weryfikacja tożsamości. Wybierzmy sobie ponownie nasz rachunek z menu (Wirtualne portfele) następnie rozwińmy okienko z napisem  „Ukończ weryfikację, aby otrzymać dane bankowe” i pojawi się przycisk „Potwierdź tożsamość” – wchodzimy tam. (fot. 16.)
konto w niemczech bez meldunku
fot. 16. W celu uzyskania numeru konta IBAN konieczna jest weryfikacja tożsamości.

 • Weryfikacja online praktycznie w każdym internetowym banku jest taka sama: musimy wysłać zdjęcie dowodu osobistego, paszportu lub ewentualnie prawa jazdy oraz zdjęcie własnej twarzy. Po wejściu w powyższy przycisk „Potwierdź tożsamość” wyświetli nam się strona z kodem QR, który musimy zeskanować w telefonie, aby otworzyć specjalną, zabezpieczoną i szyfrowaną stronę za pośrednictwem tej strony będziemy mogli w bezpieczny sposób wysłać wspominane zdjęcia dokumentów oraz twarzy. (fot. 21.)W większości przypadków smartfonów wystarczy wejść w aparat i nakierować na kod QR, dużo telefonów ma wbudowany czytnik takich kodów. Jeśli w ten sposób nie możemy otworzyć strony to konieczne będzie pobranie jakiejś aplikacji do czytania kodów QR. Ostatecznie jeśli mamy problemy z włączeniem strony za pomocą QR to na dole powinien być przycisk „Kod QR nie działa?” – po kliknięciu tam otworzy się strona z linkiem, który musimy przepisać i otworzyć w przeglądarce w telefonie.
 • Po wejściu na stronę poprzez QR lub link ponownie musimy się zalogować na konto. Teraz wybieramy jaki dokument chcemy dostarczyć, do wyboru mamy: ID, czyli tradycyjny dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Tutaj ta strona może być po angielsku, więc dla niektórych osób może to być drobne utrudnienie. Na szczęście cały proces jest bardzo prosty i intuicyjny, a także szybki. Wysłanie dwóch zdjęć to kwestia 2-3 minut. (fot. 17.)
Konto w Niemczech bez meldunku
fot. 17. Weryfikacja tożsamości na smartfonie

 • dodanie zdjęć jest również bardzo banalne, po prostu wybieramy odpowiednią, kolejną opcję (będzie tam link) otworzy się aparat, robimy zdjęcie i automatycznie umieści się w formularzu. Później jedynie to zatwierdzamy i wysyłamy. W moim przypadku cała procedura weryfikacji trwała około 6 minut – od zalogowania do otrzymania wiadomości e-mail z potwierdzeniem (fot. 18.)
Konto w Niemczech bez meldunku
fot. 18. Konto w Niemczech bez meldunku – zweryfikowano dokumenty

Konto w Niemczech bez meldunku – karta

Jak zamówić kartę do konta? Konto w Niemczech bez meldunku

 • Na szczęście nie musimy zamawiać każdej karty osobno do walut, z których korzystamy. Wystarczy jedna karta, która jest wielowalutowa, oraz automatycznie wykrywa w jakiej walucie została wykonana płatność i odpowiednio pobiera z właściwego konta walutowego.Jak zamówić kartę? Nic prostszego!
 • Z bocznego, lewego menu wybieramy opcję „Karty”, następnie zamawiamy kartę klikając w przycisk „Zamów swoją kartę”. Wypełniamy wymagane dane i czekamy, aż plastik zostanie do nas wysłany. Przeważnie trwa to około 2 tygodni od momentu zamówienia do doręczenia przesyłki do odbiorcy. (fot. 19.)
Konto w Niemczech bez meldunku
fot. 19. Jak zamówić kartę do konta bankowego w Niemczech?

Koszt zamówienia karty to około 10 EURO – jest to jednak opłata tylko i wyłącznie jednorazowa, która pokrywa koszty wyrobienia karty oraz przesyłki z Wielkiej Brytanii do Polski lub innego kraju. Nie ma później żadnych miesięcznych opłat za kartę, zatem jak najbardziej opłaca się!


 

Konto w Niemczech bez meldunku [INSTRUKCJA] Zakładanie konta online.
Konto w Niemczech bez meldunku

/ 5.

10 komentarzy “Konto w Niemczech bez meldunku [INSTRUKCJA] Zakładanie konta online.”

 1. Ja mam natomiast takie pytanie w którym zagranicznym banku najłatwiej byłoby mi otworzyć konto na polskich dokumentach ? Chodzi o to, że potrzebuje poniekąd zagranicznego konta, ale nie takiego w wirtualnym banku, a takiego w prawdziwym ?

  1. Dzień dobry, Jeśli chodzi o otwieranie kont w tradycyjnych bankach z fizycznymi oddziałami to każdorazowo będzie wymóg osobistej wizyty przy otwieraniu konta dla nierezydenta. Warto próbować w krajach, w których pracuje dużo rodaków np. Niemcy, Holandia, Austria lub Czechy. Tam stosunkowo najłatwiej będzie. Przed wizytą warto skontaktować się z kilkoma bankami, aby potwierdzić taką możliwość oraz uzyskać listę dokumentów wymaganych do otwarcia rachunku. Niektóre banki mogą wymagać np. numeru ubezpieczenia w danym kraju lub potwierdzenia zatrudnienia. To wszystko zależy od kraju i banku.

 2. Witam. Czy konto osobiste lub firmowe założone w Niemieckim banku ale w oddziale w Polsce czy takie konto jest bezpieczne przed komornikiem i czy takie konto jest widoczne dla systemu OGNIVO? Pozdrawiam.

  1. Dzień dobry,

   Z tego co się orientujemy to są oddziały w Polsce niemieckich banków np. Sparkasse, szczególnie w miejscowościach przygranicznych np. Zgorzelec. Zakładając konto w takim oddziale, będzie to konto niemieckie, zatem nie będzie widoczne w systemie OGNIVO. Warto upewnić się, że będzie posiadać niemiecki numer IBAN. Wówczas 100% jest to konto poza OGNIVO. Pozdrawiamy NB.pl

 3. Witam. Dziękuje za odpowiedz Chcę dopytać czy numer IBAN z polskim oznaczeniem PL……. jest widoczny dla systemu OGNIVO. Czy konieczne jest żeby w numerze IBAN nie było polskiego oznaczenia PL tylko inne na przykład Niemieckie , Czeskie czy inne. I czy w dowolnym Polskim oddziale zagranicznego banku dostane numer IBAN bez Polskiego oznaczenia PL….Pozdrawiam.

  1. Tak, wszystkie konta z numerami IBAN polskimi są widoczne w OGNIVO, zatem konieczne będzie posiadanie zagranicznego IBAN. Konto można założyć w dowolnym kraju, jednak w niektórych krajach wymagane jest np. umowa o pracę czy jakiś inny dokument potwierdzający, że mieszkamy w tym kraju. Czy w dowolnym Polskim oddziale zagranicznego banku dostane numer IBAN bez Polskiego oznaczenia PL? Tutaj polecam uważać, ponieważ jeśli niemiecki bank w Polsce funkcjonuje i jest to spółka zarejestrowana w Polsce (np. Volkswagen Bank czy Deutsche Bank – chociaż te banki raczej wycofały oferty dla klientów indywidualnych) to tak czy inaczej będą zakładać konta z IBAN polskim.

   Dlatego też najwygodniejszą opcją jest zakładanie kont właśnie w bankach, które oferują to online. Dobrym rozwiązaniem jest opisany w artykule WISE (można tam założyć konta w wielu walutach) konta w EURO często mają IBAN niemiecki, ale można trafić również na Belgię. Zakładając konto np. w dolarach amerykańskich otrzymujemy numer konta w USA, w dolarach kanadyjskich – numer kanadyjski itd. W Wise można również założyć konto w PLN, ale wówczas nie otrzymamy polskiego IBAN, ponieważ Wise nie ma podpisanej żadnej współpracy z polskimi bankami.

   Jeśli chodzi o typowo niemiecki bank to można również próbować założyć konto online w banku N26 – wówczas na 100% otrzymuje się niemiecki IBAN.

 4. Witam. Dziękuje za odpowiedz. Chce dopytać. Czy w oddziałach bankowych w Polsce zagranicznych banków można założyć konto jak za granicą Polski czyli z numerem zagranicznym IBAN i nie będzie widoczne takie konto w systemie OGNIVO. Pozdrawiam.

  1. Proszę nie odpowiadać ponowiłem na to samo pytanie bo pierwsze nie weszło był jakiś problem techniczny za drugim razem weszło pytanie i odpowiedz na pierwsze. Czy jest zagraniczny bank z oddziałem w Polsce co nie jest zarejestrowany w Polsce jako spółka? I czy może pan zaproponować banki, konta na potrzeby konta osobistego i konta nadającego się dla firmy nie koniecznie Niemieckie. Pozdrawiam

   1. Szczerze mówiąc to nie znam żadnego banku, który spełniałby takie warunki – co do zasady jeśli firma/instytucja/bank fizycznie prowadzi działalność w Polsce to musi mieć tutaj spółkę lub zarejestrowany oddział. Wiem tylko, że istnieje oddział Sparkasse w Zgorzelcu czy Lubaniu (polecam poszukać więcej informacji w Google – być może w innych miejscowościach przygranicznych również funkcjonuje). Poza tym zostają banki online typu Wise, Revolut (tam można otworzyć zarówno konto osobiste jak i firmowe). W przeciwnym wypadku będzie konieczna wizyta za granicą. Przy kontach firmowych często banki wymagają udowodnienia, że ma się powód, aby otworzyć konto w danym kraju (więc na pewno jakieś faktury z kontrahentami, umowy czy coś w tym stylu będzie konieczne).

Zostaw komentarz!