Jak założyć konto w banku przez internet?

Szybkie tempo życia powoduje, że nie lubimy tracić czasu na załatwianie zbędnych formalności. Cenimy sobie rozwiązania proste i komfortowe, które pozwalają zaoszczędzić każdą minutę. Z tego powodu czasochłonne wizyty w banku wolimy zastępować nowocześniejszymi, a przede wszystkim szybszymi rozwiązaniami, do jakich należy możliwość założenia konta w banku przez internet. Z naszego artykułu dowiesz się, jak to zrobić.

Najpopularniejsze metody na założenie konta bankowego przez internet

Istnieje kilka popularnych metod, które pozwalają założyć konto bankowe przez internet bez wychodzenia z domu. Odwiedź stronę wskoczpokase.pl, która pomoże Ci porównać oferty i sposoby na otwarcie rachunków.

Pierwszą metodą jest wykorzystanie aplikacji m-obywatel, w której znajdują się różnorodne dokumenty osobiste w wersji cyfrowej. Jako że dowód osobisty czy inny dokument tożsamości, znajdujący się w aplikacji, traktowany jest przez instytucje na równi z tradycyjnym odpowiednikiem, banki współpracujące z systemem mogą zweryfikować nasze dane właśnie na tej podstawie. Na podobnych zasadach można założyć konto bankowe przez internet, wykorzystując e-dowód osobisty, który pozwoli nas zidentyfikować online.

Innym sposobem, dzięki któremu można otworzyć konto bankowe online jest wideoweryfikacja. Jak sama nazwa wskazuje, klient łączy się z pracownikiem banku za pomocą rozmowy wideo, podczas której za pomocą kamery przedstawia swój dowód osobisty i może w ten sposób zostać zweryfikowany.

Dwie kolejne metody wymagają posiadania innego konta w banku. Pierwsza z nich polega na wykonaniu przelewu weryfikacyjnego z dostępnego konta. W jego opisie umieszcza się dane, które pozwalają na identyfikację klienta. Drugi sposób bazuje na zintegrowanych systemach bankowych. Wystarczy, aby klient zalogował się w innym banku, by placówka mogła dzięki temu potwierdzić jego tożsamość.

Ostatnia metoda, które zdobywa coraz większą popularność, to tzw. otwarcie konta na selfie. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie i przesłać ja do banku wraz ze zdjęciem dowodu. Dzięki zaawansowanym algorytmom, bank będzie w stanie w ten sposób potwierdzić naszą tożsamość.

Podsumowując, dzięki wielu nowoczesnym metodom, można w łatwy sposób założyć konto bankowe przez internet. Jest to rozwiązanie komfortowe, które pozwala na dużą oszczędność czasu.

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (8 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments