revolut a komornik

Konto Revolut a Komornik – REVOLUT BLOKUJE KONTA SWOIM KLIENTOM

Revolut a komornik: Czy konto Revolut jest bezpieczne i wolne od komornika? Czy warto zakładać tam konto? Na wszystkie wymienione pytania odpowiemy sobie w poniższym artykule. Podejdziemy do tematu: Revolut a komornik – w bardzo obiektywny sposób. Mianowicie dokonamy pełnej analizy, omówimy wady, zalety, a także wszelkie zagrożenia. Czy warto zatem zakładać konto Revolut?

UWAGA! Revolut blokuje konta klientom bez względu na to czy mamy komornika czy nie! Z tego względu w ogóle nie polecam zakładać tego konta nikomu. Na końcu wyjaśnienie oraz link do artykułu źródłowego. Zachęcam do przeczytania całego wpisu! Klienci Revoluta pozostają bez środków na długie miesiące.

Poznaj inne rozwiązania – podobne do Revolut, ale znacznie bezpieczniejsze – więcej informacji na tej stronie >

Wprowadzenie

Zanim jednak zaczniemy omówmy sobie którymi czym w ogóle:

  • Co to jest Revolut?
  • Jak funkcjonuje?
  • Dla kogo jest to rozwiązanie?

Czym jest Revolut?

W ostatnim czasie bardzo popularne zaczęły być rożnego rodzaju tak zwane FinTechy, czyli firmy oferujące karty prepaid lub inne produkty finansowe. Przeważnie konta powiązane z kartami prepaid są zagraniczne. W Polsce na próżno szukać tego typu rozwiązań.

Revolut jest to firma znajdująca się w Wielkiej Brytanii z siedziba w Londynie. Zatem nie jest to typowy polski bank, a przedsiębiorstwo, które oferuje rozwiązania typu karty prepaid w dodatku zagraniczne.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Revolut

Warto mieć to na uwadze, ponieważ tutaj pojawia się pierwsze poważne ryzyko i zagrożenie z tym związane. Natomiast wszelkie wady, zalety i zagrożenia omówimy sobie w dalszej części artykułu.

Podejrzenie budzą również brak blokad podejrzanych przelewów czy źródła inwestowania przedsiębiorstwa. W ciągu swojego istnienia Revolut pozyskał $336 mln. finansowania. Większość tych pieniędzy wyłożył fundusz DST Global z Rosji. To firma kontrolowana przez przedsiębiorcę rosyjskiego Jurija Milnera, który w styczniu 2018 roku znalazł się na opublikowanej przez Departament Stanu liście oligarchów zbliżonych do Kremla.

Sprawdź również artykuł: Bank N26 oszustwa: BLOKUJĄ konta klientów. Co robić?


Jak funkcjonuje Revolut?

Zakładając konto pozabankowe Revolut w zasadzie rejestrujemy się na stronie firmy, mamy możliwość zweryfikować tożsamość, w kolejnym kroku możemy zamówić sobie kartę prepaid, pobrać aplikacje i zarządzać finansami podobnie jak w przypadku zwykłych kont bankowych.

Konta takie jednak są ograniczone, ponieważ:

  • nie posiadają polskiego numeru IBAN (czyli typowy polski numer konta), a jeśli już posiadają to we współpracy z innymi polskimi bankami – a więc w takim przypadku konto narażone jest na zajęcie komornicze i to już na wstępie dyskwalifikuje takie konto jako “konto bez komornika”.
  • może być problem z obsługą takiego konta, w szczególności, gdy brak polskich doradców/infolinii – zatem rozwiązanie polecamy jedynie osobom, które znają język angielski w stopniu co najmniej komunikatywnym,

Dla kogo jest Revolut? Revolut a komornik.

Revolut powstał z myślą o osobach podróżujących, które dokonują transakcji w różnych walutach. Oferuje bardzo atrakcyjne stawki przy wymianie walut, kartę prepaid wielowalutową oraz inne ciekawe promocje kierowane do podróżników. Jest to również ciekawe rozwiązanie dla firm międzynarodowych, które wykonują wiele transakcji w różnych walutach.

W takich celach konto jak jest jak najbardziej przydatne i być może dla wielu osób będzie opłacalne, żeby założyć. Jednak jeśli chcesz posiadać “konto bez komornika” to warto się zastanowić nad alternatywnymi rozwiązaniami.

Polecany artykuł: Jak wyjechać do Holandii? Jak znaleźć pracę i od czego zacząć?

Zakładanie konta w Revolucie jest dobrym wyborem pod warunkiem, że często podróżujemy i płacimy w różnych walutach świata lub posiadamy firmę handlującą z zagranicznymi kontrahentami. Zatem NIE JEST to idealne rozwiązanie dla osób, które mieszkają w Polsce, którym zależy na posiadaniu konta bez komornika czy bez OGNIVO.

Takim osobom polecamy Międzynarodowe Konto Bankowe, które działa na podobnej zasadzie jak Revolut, ale możemy otworzyć subkonto w złotówkach oraz w ponad 80 innych walutach.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Międzynarodowe Konto Bankowe – jak założyć? Jak to działa?

Konto Revolut a Komornik

Revolut a komornik – czy Revolut jest bezpieczny?

Teoretycznie Revolut jest poza systemem OGNIVO ze względu na to, że nie jest to pełnoprawne konto w dodatku firma ma siedzibę za granicą. System OGNIVO, w którym komornicy wyszukują kont bankowych obowiązuje jedynie w Polsce i skupia przede wszystkim banki. Jednakże co jakiś czas Revolut współpracuje z polskimi bankami, z tego powodu trzymanie pieniędzy w PLN w tym banku może być ryzykowne.

Ponadto Revolut coraz częściej blokuje swoim klientom pieniądze. Bez powodu – zasłaniając się kwestiami bezpieczeństwa. Jednak zwykli ludzie pozostają bez środków do życia! Znacznie bezpieczniejszym kontem jest powyższe opisywane przez Nas Międzynarodowe Konto Bankowe.

Sprawdź więcej w artykule źródłowym na uznanej i wiarygodnej stronie dotyczącej finansów Bankier.pl “Klienci skarżą się na utrudniony dostęp do pieniędzy – zaczyna wyglądać to jak kradzież środków”.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Revolut-i-blokady-kont-Klienci-skarza-sie-na-utrudniony-dostep-do-pieniedzy-zaczyna-to-wygladac-jak-kradziez-srodkow-8426005.html

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE, KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

 

Konto Revolut a Komornik

Podsumowanie: Konto Revolut a komornik 

Konto Revolut a komornik nie jest do końca bezpieczne, natomiast ze względu na liczne wady oraz problemy z funkcjonalnością konta zdecydowanie lepiej rozważyć inne metody. Nie sugeruj się licznymi, sponsorowanymi artykułami, które wychwalają konto Revolut. Testowaliśmy już to rozwiązanie i odradzamy korzystanie z tego konta w kontekście ochrony środków przed zajęciami komorniczymi.

Najważniejsze wady konta Revolut to:

  • brak polskich numerów rachunków (tak, kiedyś rzeczywiście były, ale wycofano jest od 2020 roku), okresowo wprowadzają obsługę polskich IBAN, ale przy współpracy z polskimi bankami – a to jak wiadomo niesie za sobą ryzyko zajęcia,
  • dodatkowe opłaty za przelew na konto z innych rachunków,
  • wysokie prowizje za wypłaty kartą prepaid środków z bankomatów,

Jeśli rzeczywiście chcesz założyć konto za granicą w innym kraju to polecamy Międzynarodowe Konto Bankowe, które działa na podobnej zasadzie jak Revolut, ale możemy otworzyć subkonto w złotówkach oraz w ponad 80 innych walutach.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Międzynarodowe Konto Bankowe – jak założyć? Jak to działa?

Zalety konta Revolut to głównie atrakcyjne kursy wymiany walut oraz możliwość płacenia kartą przedpłaconą praktycznie na całym świecie. Dodatkowo Revolut oferuje bardzo ciekawe rozwiązania w zakresie biznesu dla firm z całego świata w tym również z Polski. Warto nadmienić, że konta firmowe również są wolne od zajęć komorniczych w przypadku tego rozwiązania. Konkurencyjną ofertą również dla firm jest konto w Holandii.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE, KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

revolut a komornik

Polecane artykuły:

Konto w Niemczech bez meldunku [INSTRUKCJA] Zakładanie konta online.
Konto Bankowe w Belgii przez Internet – Instrukcja
Jak Założyć Konto Bankowe W Holandii Przez Internet? Poradnik Krok Po Kroku
Jak zarabiać w internecie 4000 zł miesięcznie? 9 Sposobów

TAGI: Revolut a komornik, konto w Revolucie a zajęcie komornicze, czy revolut jest bezpieczny, czy revolut jest w ognivo, czy komornik może zająć konto revolut.

4.9/5 - (68 votes)

Sekcja Komentarzy: Konto Revolut a Komornik – REVOLUT BLOKUJE KONTA SWOIM KLIENTOM

Zostaw Komentarz!