Konto Revolut a Komornik 2024: Czy jest w systemie Ognivo?

Jak sytuacja wygląda jeśli chodzi o konto Revolut a komornik? Czy jest bezpiecznym rozwiązaniem? Czy warto założyć tam rachunek i jest to bezpłatne rozwiązanie?

W tym artykule znajdziesz odpowiedź na najważniejsze pytania. A co więcej – dowiesz się w jaki sposób założyć Revoluta, aby komornik nie zablokował tam środków. Dokonamy pełnej analizy, omówimy wady, zalety, a także wszelkie zagrożenia. Czy warto zatem zakładać to konto?

Revolut a komornik – wprowadzenie

Obecnie bankowość internetowa jest niezwykle popularna i wygodna. Nie dziwi zatem fakt, że pojawia się coraz więcej finansowych rozwiązań cyfrowych. Najlepszym przykładem jest Revolut, który wprowadził sporą rewolucję na rynku fintechów.

Przeanalizujmy zatem czy warto? Jak się to ma w kontekście konto Revolut a komornik. Czym tak naprawdę jest i jakie ma funkcje.

Co to jest Revolut?

Revolut jest to instytucja finansowa z litewską licencją bankową. Siedzibą firmy jest Wielka Brytania, a dokładnie Londyn. W uproszczeniu jest to internetowy „bank”który oferuje konto wraz z kartą. W produktach tego start-up’u znajdziemy również produkty inwestycyjne, rachunki walutowe, ubezpieczenia czy program lojalnościowy z atrakcyjnymi zniżkami.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Revolut

Czy w takim razie takie rozwiązanie jest bezpieczne oraz posiada gwarancje? O tym opowiemy sobie w kolejnych sekcjach.

Jak działa Revolut?

Mimo, że nie jest to typowy bank jakie znamy z polskiego rynku. To zasada działania tak naprawdę nie odbiega zbytnio od tego tradycyjnego systemu. Wypełniając wniosek otrzymamy możliwość otwierania wielu rachunków w różnych walutach. Możliwość przelewania środków między nimi wraz z atrakcyjnymi stawkami przewalutowania.

Dostaniesz kartę płatniczą, którą zapłacisz praktycznie w każdym punkcie w Polsce i na świecie. Karta umożliwia wypłaty z bankomatów. Aczkolwiek w tej kwestii jest kilka limitów.

W wyższym planie mamy możliwość wyrobienia bardzo eleganckiej, metalowej karty. Czego zdecydowanie nie znajdziesz w ofercie konkurencji.

Instrukcja krok po kroku: KLIKNIJ TUTAJ – Jak założyć konto Revolut?

Dla kogo jest to konto?

Revolut to platforma finansowa, która pozwala na przeprowadzanie operacji finansowych bez konieczności posiadania tradycyjnego konta. Dzięki temu rozwiązaniu, korzystanie z Revolut jest proste i wygodne, a jednocześnie umożliwia oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Głównie przeznaczone jest dla osób, które podróżują czy realizują transakcje międzywalutowe. Nie oznacza to jednak, że nie można korzystać z tego rachunku na co dzień. Jak najbardziej jest to możliwe i w zasadzie każda pełnoletnia osoba może założyć Revoluta.

Konto Revolut a Komornik – Rachunek bankowy dla dłużnika?

Rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się dla osób zadłużonych, które szukają alternatyw dla polskich kont. Będzie to w pełni funkcjonalne konta z tą różnicą, że nie będzie można skorzystać z usług w stacjonarnym oddziale.

Czy komornik może zająć konto?

Co do zasady komornik nie może zająć Revoluta, ponieważ firma nie ma siedziby w Polsce. Nie podlega zatem pod polskie przepisy prawa. Zdarzają się jednak blokady na kontach Revolut, natomiast mają one całkowicie inne przyczyny. Głównie są to kwestie bezpieczeństwa i po odpowiedniej interwencji bank odblokuje wszelkie środki.

Takie sytuacje są jednak rzadkością, a w dodatku bez problemu można tą kwestię rozwiązać. Zatem nie musimy się bać blokady na koncie w tym banku.

Konto Revolut jest poza systemem OGNIVO. System OGNIVO to miejsce, w którym komornicy wyszukują konta bankowe. Zasięgiem obejmuje jedynie w Polsce i skupia przede wszystkim banki.

Możemy zdradzić, że znamy lepsze rozwiązania niż Revolut. Nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale i opłat. O czym przekonasz się w dalszej części artykułu. Zanim jednak dojdziemy do alternatywnych metod warto jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy. A mianowicie jakie są koszty prowadzenia konta w Revolut?

Ceny w Revolucie i jak założyć konto za darmo? [INSTRUKCJA]

Istnieje wiele różnych planów, które możemy wybrać. W trakcie korzystania z konta istnieje możliwość zmiany planu na niższy lub wyższy. Jak najbardziej można mieć plan za darmo, natomiast w pierwszej kolejności polecam wypróbować sobie wersję Premium.

Wówczas całkowicie bezpłatnie możemy skorzystać z planu Premium, a po tym czasie można zmienić na niższy plan lub ten darmowy.

Dlaczego warto wypróbować wyższy plan bezpłatnie?

  • Możliwość przetestowania wielu funkcji, których brakuje w niższych planach.
  • Otrzymasz bezpłatne konto europejskie.
  • Możliwość wyrobienia spersonalizowanej lub metalowej karty za 0 PLN.
  • Obsługa w języku polskim – czat w aplikacji.
  • 40% tańsze przelewy międzynarodowe.
  • Bezpłatne wypłaty z bankomatów (limit do nawet 7500 zł miesięcznie).
  • Ochrona ubezpieczeniowa na co dzień.
  • Nawet do 1,2% cashback’u.
  • Możliwość otwarcia dodatkowych, darmowych kont dla dzieci (do 5 kont).
  • Dodatkowe ubezpieczenia, bezpłatne przewalutowania oraz wyższe oprocentowanie.

KLIKNIJ TUTAJ – przejdź na stronę promocyjną.

Instrukcja krok po kroku: Jak założyć konto Revolut?


Konto Revolut – zakładanie krok po kroku

Otwarcie rachunku w tym banku jest niezwykle proste. Wystarczy pobrać aplikację, wypełnić dane, zrobić zdjęcie dowodu osobistego oraz zweryfikować tożsamość.

Ktoś może zapytać – czy trzeba podawać te dane?

Tak, jest to konieczne. Bank operuje na europejskiej licencji bankowej. A to oznacza, że zgodnie z przepisami ma obowiązek zbierać dokładne dane osobowe. Nie jest to kwestia tego czy bank przekazuje dane komornikowi. Ma to po prostu związek z przepisami prawa, które służą zapobieganiu praniu brudnych pieniędzy.

Banki w Unii Europejskiej i w zasadzie na całym świecie muszę weryfikować klientów. Niestety nie ma możliwości założenia anonimowego konta. Rzecz jasna można założyć konto w kraju o innej jurysdykcji, gdzie ta prywatność będzie większa. Nie zwalnia to jednak z obowiązku podania danych osobowych.

Tutaj działa to dokładnie w ten sam sposób. Zatem wszelkie próby podawania nieprawdziwych danych mogą skutkować po prostu blokadą konta. 

Jak zatem otworzyć rachunek?

Krok #1: Przejdź na oficjalną promocyjną stronę banku – KLIKNIJ W TEN LINK

Następny krok #2: Podaj swój numer telefonu – otrzymasz tam dalsze instrukcje oraz link do pobrania aplikacji.

Krok #3: Otwórz aplikację, wypełnij dane oraz zweryfikuj tożsamość.

I to wszystko! Jest to bardzo prosty proces. W aplikacji znajdziesz wszystkie informacje oraz instrukcje w języku polskim. Z tego powodu nie będziemy się zbytnio rozpisywać w tym artykule. Z pewnością każdy poradzi sobie z tym procesem.

Instrukcja krok po kroku: Jak założyć konto Revolut?


Alternatywne zagraniczne konto bankowe bez Ognivo

Zapewne zastanawiasz się czy istnieją konta w innych krajach. Czy również byłyby odpowiednie jako konta wolne od blokad komorniczych. Odpowiedź brzmi – TAK. Możemy znaleźć naprawdę mnóstwo innych, podobnych kont poza granicami Polski. W większości rachunki mogą być założone przez internet. Na liście znajdują się takie kraje jak: Czechy, Niemcy czy Holandia.

Niektóre z tych ofert są od banków z oddziałami stacjonarnymi – nie jak to jest w przypadku opisywanego wcześniej konta.

Jeśli stwierdzisz, że to konto nie jest dla Ciebie – możesz skorzystać z innych opcji. W tym aspekcie zdecydowanie polecamy rozwiązania na konta bez komornika – gdzie znajdziesz wszelkie informacje oraz pomoc.

pytania i odpowiedzi - Konto Revolut a Komornik

FAQ: Rachunek, Banki, Komorniczy system OGNIVO w 2024

W tej sekcji odpowiemy na najczęściej zadawane pytania w związku z temate konto Revolut a Komornik czy powiązanych instytucji. Jeśli w tej publikacji nie znajdziesz informacji, których szukasz. Zapraszamy do zadawania pytań w sekcji 'komentarze’ na końcu artykułu.

Czy urząd skarbowy ma dostęp do Revoluta?

Prawo polskie ogranicza się jedynie do terytorium Polski. Co oznacza, że urząd nie ma możliwości przeglądania konta w banku Revolut. Wyjątkiem mogą być rachunki otwarte z polskim nr IBAN. W tym zakresie brytyjska firma współpracuje z polskim bankiem.

Dlaczego Revolut chce dane podatkowe?

To nie ma nic wspólnego z polskim urzędem lub komornikiem. Są to wymogi prawne i oparte są głównie na przepisach przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy przez organizacje przestępcze lub finansowanie nielegalnych działań.

Czy trzymanie pieniędzy na Revolut jest bezpieczne?

Litewska licencja bankowa zobowiązuje Revolut do stosowania wszelkich mechanizmów prawnych. W tym udział we wszelkich Funduszach Bankowych. Oznacza to, że Twoje pieniądze są bezpieczne do kwoty 100 000 EURO.

Czy Revolut oszukuje lub wykrada dane?

Tak jak wcześniej wielokrotnie było wspomniane. Jest to instytucja finansowa, zatem zobligowana jest do przestrzegania wszelkich procedur oraz norm prawnych. Nie ma możliwości założenia konta bez podania swoich danych.

Jakie banki w Polsce nie znajdują się w OGNIVO?

Wszystkie banki, które mają siedzibę w Polsce muszą być w OGNIVO. Dlatego komornik sądowy może zająć praktycznie każde konto w Polsce. Istnieją pewne wyjątki oraz luki prawne.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (96 głosy)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

dzięki za ciekawy artykul, teraz wszystko wiem. pozdr