revolut a komornik

Konto Revolut a Komornik 2023: Czy jest w systemie Ognivo?

Jak sytuacja wygląda jeśli chodzi o konto Revolut a komornik? Czy Revolut jest bezpiecznym rozwiązaniem? Czy warto założyć tam rachunek? Czy jest to bezpłatne rozwiązanie? W tym artykule znajdziesz odpowiedź na najważniejsze pytania. A co więcej – dowiesz się w jaki sposób założyć konto Revolut, aby komornik nie zablokował tam środków.

Dokonamy pełnej analizy, omówimy wady, zalety, a także wszelkie zagrożenia. Czy warto zatem zakładać to konto?


Konto Revolut a komornik – wprowadzenie

Obecnie bankowość internetowa jest niezwykle popularna i wygodna. Nie dziwi zatem fakt, że pojawia się coraz więcej finansowych rozwiązań cyfrowych. Najlepszym przykładem jest konto Revolut, który wprowadził sporą rewolucję na rynku fintechów.

Przeanalizujmy zatem czy warto? Jak się to ma w kontekście konto Revolut a komornik. Czym tak naprawdę jest i jakie ma funkcje.

Co to jest Revolut?

Revolut jest to instytucja finansowa z litewską licencją bankową. Siedzibą firmy jest Wielka Brytania, a dokładnie Londyn. W uproszczeniu jest to internetowy „bank”który oferuje konto wraz z kartą. W produktach tego start-up’u znajdziemy również produkty inwestycyjne, rachunki walutowe, ubezpieczenia czy program lojalnościowy z atrakcyjnymi zniżkami.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Revolut

Czy w takim razie takie rozwiązanie jest bezpieczne oraz posiada gwarancje? O tym opowiemy sobie w kolejnych sekcjach.

Konto Revolut a Komornik – jak to działa?

Mimo, że nie jest to typowy bank jakie znamy z polskiego rynku. To zasada działania tak naprawdę nie odbiega zbytnio od tego tradycyjnego systemu. Wypełniając wniosek otrzymamy możliwość otwierania wielu rachunków w różnych walutach. Możliwość przelewania środków między nimi wraz z atrakcyjnymi stawkami przewalutowania.

Dostaniesz kartę płatniczą, którą zapłacisz praktycznie w każdym punkcie w Polsce i na świecie. Karta umożliwia wypłaty z bankomatów. Aczkolwiek w tej kwestii jest kilka limitów.

W wyższym planie mamy możliwość wyrobienia bardzo eleganckiej, metalowej karty. Czego zdecydowanie nie znajdziesz w ofercie polskich banków.

Instrukcja krok po kroku: KLIKNIJ TUTAJ – Jak założyć konto Revolut?

Dla kogo jest konto Revolut?

Revolut to platforma finansowa, która pozwala na przeprowadzanie operacji finansowych bez konieczności posiadania tradycyjnego konta bankowego. Dzięki temu rozwiązaniu, korzystanie z Revolut jest proste i wygodne, a jednocześnie umożliwia oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Głównie przeznaczone jest dla osób, które podróżują czy realizują transakcje międzywalutowe. Nie oznacza to jednak, że nie można korzystać z tego rachunku na co dzień. Jak najbardziej jest to możliwe i w zasadzie każda pełnoletnia osoba może założyć Revoluta.

(dalsza część artykuły znajduje się poniżej)

konto revolut


Konto Revolut a Komornik – Rachunek bankowy dla dłużnika?

Rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się dla osób zadłużonych, które szukają alternatyw dla polskich kont. Będzie to w pełni funkcjonalne konta z tą różnicą, że nie będzie można skorzystać z usług w stacjonarnym oddziale.

Czy komornik może zająć Revoluta?

Co do zasady komornik nie może zająć Revoluta, ponieważ firma nie ma siedziby w Polsce. Nie podlega zatem pod polskie przepisy prawa. Zdarzają się jednak blokady na kontach Revolut, natomiast mają one całkowicie inne przyczyny. Głównie są to kwestie bezpieczeństwa i po odpowiedniej interwencji bank odblokuje wszelkie środki.

Takie sytuacje są jednak rzadkością, a w dodatku bez problemu można tą kwestię rozwiązać. Zatem nie musimy się bać blokady na koncie w banku Revolut.

Konto Revolut a komornik – jest poza systemem OGNIVO. System OGNIVO to miejsce, w którym komornicy wyszukują konta bankowe. Zasięgiem obejmuje jedynie w Polsce i skupia przede wszystkim banki.

Możemy zdradzić, że znamy lepsze rozwiązania niż Revolut. Nie tylko pod względem bezpieczeństwa, ale i opłat. O czym przekonasz się w dalszej części artykułu. Zanim jednak dojdziemy do alternatywnych metod warto jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy. A mianowicie jakie są koszty prowadzenia konta w Revolut?


Ceny w Revolucie i jak założyć konto za darmo? [INSTRUKCJA]

Istnieje wiele różnych planów, które możemy wybrać. W trakcie korzystania z konta istnieje możliwość zmiany planu na niższy lub wyższy. Jak najbardziej można mieć plan za darmo, natomiast w pierwszej kolejności polecam wypróbować sobie wersję Premium.

Wówczas całkowicie bezpłatnie możemy skorzystać z planu Premium, a po tym czasie można zmienić na niższy plan lub ten darmowy.

Dlaczego warto wypróbować wyższy plan bezpłatnie?

  • Możliwość przetestowania wielu funkcji, których brakuje w niższych planach.
  • Otrzymasz bezpłatne konto europejskie.
  • Możliwość wyrobienia spersonalizowanej lub metalowej karty za 0 PLN.
  • Obsługa w języku polskim – czat w aplikacji.
  • 40% tańsze przelewy międzynarodowe.
  • Bezpłatne wypłaty z bankomatów (limit do nawet 7500 zł miesięcznie).
  • Ochrona ubezpieczeniowa na co dzień.
  • Nawet do 1,2% cashback’u.
  • Możliwość otwarcia dodatkowych, darmowych kont dla dzieci (do 5 kont).
  • Dodatkowe ubezpieczenia, bezpłatne przewalutowania oraz wyższe oprocentowanie.

KLIKNIJ TUTAJ – przejdź na stronę promocyjną, gdzie otrzymasz możliwość darmowego konta Revolut.

Instrukcja krok po kroku: Jak założyć konto Revolut?


Konto Revolut a komornik – zakładanie krok po kroku

Otwarcie rachunku w tym banku jest niezwykle proste. Wystarczy pobrać aplikację, wypełnić dane, zrobić zdjęcie dowodu osobistego oraz zweryfikować tożsamość.

Ktoś może zapytać – czy trzeba podawać te dane?

Tak, jest to konieczne. Bank operuje na europejskiej licencji bankowej. A to oznacza, że zgodnie z przepisami ma obowiązek zbierać dokładne dane osobowe. Nie jest to kwestia tego czy bank przekazuje dane komornikowi. Ma to po prostu związek z przepisami prawa, które służą zapobieganiu praniu brudnych pieniędzy.

Banki w Unii Europejskiej i w zasadzie na całym świecie muszę weryfikować klientów. Niestety nie ma możliwości założenia anonimowego konta. Rzecz jasna można założyć konto w kraju o innej jurysdykcji, gdzie ta prywatność będzie większa. Nie zwalnia to jednak z obowiązku podania danych osobowych.

Tutaj działa to dokładnie w ten sam sposób. Zatem wszelkie próby podawania nieprawdziwych danych mogą skutkować po prostu blokadą konta. 

Jak zatem otworzyć rachunek Revolut?

Krok #1: Przejdź na oficjalną promocyjną stronę banku – KLIKNIJ W TEN LINK

Krok #2: Podaj swój numer telefonu – otrzymasz tam dalsze instrukcje oraz link do pobrania aplikacji.

Krok #3: Otwórz aplikację, wypełnij dane oraz zweryfikuj tożsamość.

I to wszystko! Jest to bardzo prosty proces. W aplikacji znajdziesz wszystkie informacje oraz instrukcje w języku polskim. Z tego powodu nie będziemy się zbytnio rozpisywać w tym artykule. Z pewnością każdy poradzi sobie z tym procesem.

Instrukcja krok po kroku: Jak założyć konto Revolut?


Alternatywne zagraniczne konto bankowe bez Ognivo

Zapewne zastanawiasz się czy istnieją konta w innych krajach. Czy również byłyby odpowiednie jako konta wolne od blokad komorniczych. Odpowiedź brzmi – TAK. Możemy znaleźć naprawdę mnóstwo innych, podobnych kont poza granicami Polski. W większości rachunki mogą być założone przez internet. Na liście znajdują się takie kraje jak: Czechy, Niemcy czy Holandia.

Niektóre z tych ofert są od banków z oddziałami stacjonarnymi – nie jak to jest w przypadku opisywanego wcześniej konta.

Jeśli stwierdzisz, że konto Revolut nie jest dla Ciebie – możesz skorzystać z innych opcji. W tym aspekcie zdecydowanie polecamy tą stronę – gdzie znajdziesz wszelkie informacje oraz pomoc.

Polecamy również jeden z naszych artykułów na podobny temat: Konto Bez Komornika – W jakim banku komornik nie zajmie konta?


pytania i odpowiedzi - Konto Revolut a Komornik

FAQ: Rachunek, Banki, Komorniczy system OGNIVO w 2023

W tej sekcji odpowiemy na najczęściej zadawane pytania w związku z konto Revolut a Komornik czy powiązanych instytucji. Jeśli w tej publikacji nie znajdziesz informacji, których szukasz. Zapraszamy do zadawania pytań w sekcji 'komentarze’ na końcu artykułu.

Czy urząd skarbowy ma dostęp do konta Revolut?

To prawda, że od 1 lipca 2022 roku urzędy skarbowe zyskały szerze uprawnienia. W tym również możliwość sprawdzania zwykłych kont bankowych. W dodatku mogą to robić bez trybu, czyli bez wszczęcia jakiegokolwiek postępowania.

Prawo polskie jednak ogranicza się jedynie do terytorium Polski. Co oznacza, że urząd nie ma możliwości przeglądania konta w banku Revolut. Wyjątkiem mogą być rachunki otwarte z polskim nr IBAN. W tym zakresie brytyjska firma współpracuje z polskim bankiem. A jak wiadomo – fiskus do polskich rachunków dostęp posiada.

To dlaczego Revolut chce dane podatkowe?

To nie ma nic wspólnego z polskim urzędem lub komornikiem. Są to wymogi prawne i oparte są głównie na przepisach przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy przez organizacje przestępcze lub finansowanie nielegalnych działań.

Czy trzymanie pieniędzy na Revolut jest bezpieczne?

Litewska licencja bankowa zobowiązuje Revolut do stosowania wszelkich mechanizmów prawnych. W tym udział we wszelkich Funduszach Bankowych. Oznacza to, że Twoje pieniądze są bezpieczne do kwoty 100 000 EURO. Jeśli z jakichkolwiek powodów dojdzie do bankructwa – wówczas Fundusz oddaje wszystkie pieniądze, które były trzymane na rachunku Revolut. Nie więcej jednak niż 100 000 EURO.

Czy Revolut oszukuje lub wykrada dane? Konto Revolut a komornik

Tak jak wcześniej wielokrotnie było wspomniane. Jest to instytucja finansowa, zatem zobligowana jest do przestrzegania wszelkich procedur oraz norm prawnych. Nie ma możliwości założenia konta bez podania swoich danych. W związku z tym firma leganie przetwarza wszelkie dane.

Czy są banki w Polsce, które nie znajdują się w systemie OGNIVO?

Niestety, nie. Wszystkie banki, które mają siedzibę w Polsce muszą być w OGNIVO. Dlatego komornik sądowy może zająć praktycznie każde konto w Polsce. Istnieją pewne wyjątki oraz luki prawne. Natomiast co do zasady nie ma bezpiecznego, komercyjnego konta i wolnego od blokady komorniczej.

Osoby zadłużone w większości zakładają konta za granicą lub korzystają z usług różnego rodzaju fintechów. Takie sposoby dają 100% gwarancję, że nie będzie egzekucji długów.

Czy Revolut współpracuje z ZUS? Co jeśli mam świadczenia lub alimenty?

Nie ma żadnej formalnej umowy. Zatem kwestia zależy głównie od oddziału ZUS czy wykona przelew na zagraniczne konto. Co do zasady takie transakcje nie są realizowane. Jednak mam tutaj pewne rozwiązanie. Jeśli pobierasz świadczenia socjalne lub otrzymujesz alimenty to komornik nie ma prawa zajmować takich środków.

Tutaj najlepiej sprawdza się tzw. konto socjalne. Jest to konto, które zakłada się w Polsce. Następnie na to konto zleca się przelewanie 500+, alimentów czy innych środków socjalnych. Wynagrodzenie oraz pozostałe przelewy można przyjmować na inne. A takie konto jest wolne od komornika oraz nie nakładane są żadne blokady.

Przeczytaj więcej: Konto Socjalne a komornik: W jakim banku założyć?


Podsumowanie: Revolut a egzekucja – Czy komornik może zająć?

Konto Revolut a komornik – jest rozwiązaniem bezpiecznym. Jednak istnieją zdecydowanie lepsze rachunki bankowe. Z tego powodu warto rozważyć inne metody, które mogą być tańsze w utrzymaniu.

Jeśli rzeczywiście chcesz założyć konto w banku zagranicznym w innym kraju to polecamy Międzynarodowe Konto Bankowe, które działa na podobnej zasadzie jak Revolut, ale możemy otworzyć subkonto w złotówkach oraz w ponad 80 innych walutach.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Międzynarodowe Konto Bankowe – jak założyć? Jak to działa?

Zalety konta to głównie atrakcyjne kursy wymiany walut oraz możliwość płacenia kartą praktycznie na całym świecie. Dodatkowo oferuje bardzo ciekawe rozwiązania w zakresie biznesu dla firm z całego świata w tym również z Polski. Warto nadmienić, że konta firmowe również są wolne od zajęć komorniczych w przypadku tego rozwiązania.

TAGI: konto revolut a komornik, revolut opinie komornik, czy komornik może zająć konto revolut, revolut konto bez komornika, revolut polski numer iban komornik, revolut ognivo.


sekcja komentarze - revolut a komornik

1 komentarz w “Konto Revolut a Komornik 2023: Czy jest w systemie Ognivo?”

Zostaw komentarz!