najlepszebankowe.pl

Czy jak założę drugie konto to komornik namierzy?

Odpowiedź na pytanie: Czy jak założę drugie konto to komornik namierzy? Nie jest jednoznaczna. Bowiem to zależy od indywidualnej sytuacji każdego dłużnika. U jednych komornik może natychmiast zamknąć nowe konto w polskim banku, a u innych może to być od kilku miesięcy do kilku lat, a czasami zdarza się, że komornik w ogóle nie zajmuje nowego konta. Dlatego warto spróbować i założyć nowe, bezpłatne konto. Jakiś czas temu przygotowałem zestawienie kont, których z największym prawdopodobieństwem NIE ZAJMUJE KOMORNIK. Zapraszam do artykułu: Konto Bez Komornika – W jakim banku komornik nie zajmie konta?

Oczywiście nie ma żadnego problemu, aby założyć drugie, trzecie, a nawet czwarte konto. Nie ma żadnych limitów i możemy mieć konta bankowe nawet w każdym banku w Polsce. Ważne, aby były to konta darmowe, bo po co generować dodatkowe koszty?

A co z osobami, które już założyły nowe konto i komornik od razu im zajął?

W takich przypadkach najlepiej jest założyć konto za granicą. Komornik nie ma prawa zająć konta bankowego w innym kraju, ponieważ nie ma takich uprawnień. Komornik jest urzędnikiem jedynie w Polsce. Zatem konto zagraniczne jest bezpieczne od zajęć polskich komorników. Więcej na ten temat dowiesz się na tej stronie:

Konto BEZ OGNIVO za granicą >>

Zobacz również: Pożyczka Z Komornikiem – Czy Jest Możliwa Pożyczka Dla Zadłużonych Z Komornikiem?

Czy jak założę drugie konto to komornik namierzy?

Na początek warto przypomnieć jak w ogóle komornik znajduje konta bankowe. W tym celu korzysta z systemu OGNIVO. Jest to polski system, do którego należą urzędy, sądy, ZUS, organy administracji państwowej, komornicy, a także banki.

Ważna informacja: Zagraniczne instytucje nie są w OGNIVO. Stąd możemy mieć pewność, że komornik nie zlokalizuje konta za granicą.

Konto w Polsce już może namierzyć i to w główniej mierze zależy od tego jak często będzie sprawdzać system OGNIVO w celu znalezienia danego konta. Z własnego doświadczenia wiem, ze komornik raczej rzadko sprawdza OGNIVO. Oczywiście nie jest to żadna zasada.

Czy jak założę drugie konto to komornik namierzy konto bez komornika 2020

Zatem, Czy jak założę drugie konto to komornik namierzy?

Warto mieć na uwadze informacje, które tutaj podałem. W szczególności jeśli zakładaliśmy już drugie czy trzecie konto, a komornik się na uwziął i systematycznie zajmuje każde kolejne. Wówczas nie pozostaje nic innego jak założenie konta poza granicami kraju.

Konto za granicą ma wiele zalet, między innymi:

  • 100% gwarancja, że będzie poza zasięgiem komornika.
  • Bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku.
  • Darmowe karta, którą bank wydaje do konta.
  • Konto w prawdziwym, realnym banku, a nie w jakiś instytucjach czy procesorach płatniczych.
  • Środki zgromadzone w banku objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym.
  • Darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie (w tym Polska).

Wady:

  • Konto dostępne jedynie dla obywateli UE, czyli Polacy mogą zakładać, natomiast osoby pochodzenia ukraińskiego będą mieć z tym problem.
  • Anglojęzyczna aplikacja mobilna i bankowość internetowa, (warto znać podstawowe angielskie słówka, nie trzeba być mistrzem oczywiście – w planach jest już uruchomienie polskojęzycznego wsparcia).
  • Nie każdy pracodawca może wyrazić zgodę na przelew wynagrodzenia bezpośrednio na zagraniczne konto. Natomiast MAMY sposób jak to obejść. Więcej informacji >>

Czy jak założę drugie konto to komornik namierzy

Podsumowanie: Czy jak założę drugie konto to komornik namierzy?

Jak widać jest kilka możliwości, aby założyć konto poza zasięgiem komornika. Najbardziej optymalnym sposobem jest założenie konta za granicą. Oczywiście mogą pojawić się pewne trudności natomiast na naszym blogu znajdziesz wszystkie informacje dotyczące tego konta. Między innym jak i gdzie założyć? Pełną instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces rejestracji, weryfikacji i aktywacji. Na blogu NajlepszeBankowe.pl znajdziesz również informacje: Jak zrobić przelew z konta? Jak wpłacić pieniądze na konto? Jak otrzymywać wynagrodzenie bezpośrednio na to konto i wiele, wiele innych przydatnych poradników.

W niestandardowych przypadkach nasza redakcja służy pomocą i w miarę możliwości pomagamy czytelnikom naszego bloga rozwiązywać wszelkie problemy.

Zobacz również:
Pożyczka Z Komornikiem – Czy Jest Możliwa Pożyczka Dla Zadłużonych Z Komornikiem?
Kwota wolna od zajęcia 2020 — Ile może zabrać komornik?

Czy jak założę drugie konto to komornik namierzy

Tagi: Czy jak założę drugie konto to komornik namierzy, Drugie konto a komornik, Czy można mieć drugie konto, System Ognivo, Jak komornik namierzy konto, Czy mogę założyć drugi rachunek i komornik namierzy.