Polska telewizja online za granicą. Jak oglądać VOD, Player, itp?

Polska telewizja online za granicą często jest blokowana lub platformy żądają wyższych kwot za abonament. Jak zatem ominąć taką blokadę? Jak oglądać polską telewizję przez internet za granicą za darmo? Czy to w ogóle możliwe?

Wielu polaków mieszkających za granicą ma bardzo utrudniony dostęp do polski treści. Wynika to z wielu przyczyn, które opiszę pod koniec artykułu jako ciekawostkę. Dobrą wiadomością jest, że da się ominąć taką blokadę. Nie w każdym przypadku będzie możliwość oglądania materiałów za darmo, ale podam przykłady jak obniżyć opłaty nawet 5-krotnie!

Polska telewizja online za granicą

Sprawdzonym sposobem, aby oglądać polską telewizję online za granicą jest po prostu zmiana adresu IP. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to trudne do zrobienia. W rzeczywistości wszystko co trzeba zrobić to pobrać na komputer lub telefon.

Program do zmiany IP na inny kraj – lista programów dostępna na TEJ STRONIE.

Następnie jednym kliknięciem możemy zmienić IP, a co za tym idzie region na Polskę (lub dowolny inny kraj). W wielu przypadkach odblokuje to możliwość oglądania materiałów VOD, czyli filmów, serialów i teleturniejów, a także wielu kanałów informacyjnych.

Jak oglądać Player za granicą za darmo? Polska telewizja online za granicą…

Bardzo popularną platformą kanału T V N jest Player.pl Osoby w Polsce mogą oglądać filmy i seriale na playerze za darmo (pod warunkiem obejrzenia kilku reklam) lub za symboliczne 10 zł za miesiąc. W Playerze oprócz popularnych produkcji telewizji T V N, znajdziemy także mnóstwo materiałów z Discovery, HBO, Canal+ i wiele nowych filmów pełnometrażowych.

Niestety, dla osób, które wchodzą na stronę Playera z zagranicznych adresów IP nie ma możliwości, aby oglądać za darmo. Co więcej! Nie wykupimy też pakietu za 10 zł. Najtańszy pakiet dla osób, które nie przebywają na terytorium Polski wynosi aż 50 zł!

Jak unikać blokad geograficznych?

Wystarczy zainstalować Program do zmiany IP na inny kraj. Jednym kliknięciem zmienić adres IP na polski i to wszystko. Podobnie działają inne platformy VOD czy Netflix. Często o wiele bardziej opłaca się zainwestować w profesjonalny VPN (o wiele bardziej nam się to zwróci), który również umożliwia zmianę adresu IP na dowolny kraj. W dodatku zapewnia kilka innych ciekawych funkcji.

Co to jest VPN? Czy warto i dlaczego?

Virtual Private Network, czyli Wirtualna Prywatna Sieć. Jest to prywatna sieć serwerów, zlokalizowanych na całym świecie, w wielu krajach. Możemy się łączyć z tymi serwerami, dzięki czemu zmienia się nasz adres IP oraz lokalizacja.

Ponadto połączenie takie jest prywatne, czyli szyfrowane. Nie ma możliwości, aby ktokolwiek widział co przeglądamy w internecie. Pisałem o tym szczerzej w artykule: Co widzi dostawca internetu?.

Podczas połączenia tworzy się pewnego rodzaju „tunel”, a którym zaszyfrowane dane nie są widoczne dla urządzeń przechwytujących paczki danych. Natomiast dostawca internetu widzi jedynie połączenie z danym serwerem.

Jako, że dalsze serfowanie odbywa się za pośrednictwem prywatnego serwera – dostawca nic więcej nie jest w stanie zobaczyć. Zapewnia nam to ogromną prywatność i anonimowość w sieci.

Najtańszym i najlepszym (stosunek jakości do ceny) VPN jest Nord VPN – Oficjalna Strona. Wrzucam również link do promocji 70% na 3 lata. Usługa to inwestycja kilku złotych, ale o wiele bardziej nam się to zwróci.

Przede wszystkim w formie bezpieczeństwa. Opinie na temat NordVPN można zobaczyć tutaj: NordVPN Opinie – Jakie są opinie o Nord VPN? Czy warto?

Pobierz aplikację VPN do zmiany adresu IP i odbierz 70% zniżkę na 3 lata >>

Zasadę działania VPN bardzo dobrze obrazuje poniższa grafika:

Polska telewizja online za granicą

Jakie są zalety VPN?

 • Nielimitowana zmiana adresu IP w kilkudziesięciu krajach.
 • Możliwość oglądania materiałów niedostępnych dla innych krajów.
 • Omijanie cenzury w internecie ze względu na geolokalizację.
 • Większa prywatność i anonimowość w internecie.
 • Omijanie polityki dyskryminacji cenowych ze względu na region, czyli możemy mieć wiele usług o wiele, wiele taniej.
 • Bezpieczeństwo – nawet jeśli nasze dane zostaną przechwycone przez rząd lub hakerów to i tak nikt nie będzie w stanie odczytać naszych prywatnych wiadomości, e-maili czy zdjęć, ponieważ są szyfrowane. Dla urządzeń przechwytujących paczki danych będą jedynie ciągiem niezrozumiałych znaków.
 • VPN posiadają funkcje: blokowania reklam, blokowania podejrzanych stron internetowych oraz usuwanie skryptów, które śledzą naszą aktywność w internecie.

Pobierz aplikację VPN do zmiany adresu IP i odbierz 70% zniżkę na 3 lata >>

Dlaczego warto wybrać akurat NordVPN? 

 • Nielimitowane połączenia z serwerami w 59 krajach (w tym cała Unia Europejska i Polska).
 • Bez limitu transferu, bez limitu pobierania i wysyłania danych.
 • Możliwość zainstalowania aż na 6 urządzeniach, oraz na routerze – w ramach jednej licencji.
 • Prawie 6000 serwerów do dyspozycji (czyli prawie 6000 prywatnych adresów IP do wyboru).
 • Najlepszy na rynku stosunek ceny do jakości.
 • Promocja 70% zniżki na 3 lata.
  Ostatnie dni, zatem warto sprawdzić na oficjalnej stronie >>
 • Szyfrowanie danych wysyłanych i pobieranych.
 • Polityka „0 log privacy”, czyli bez rejestrowania historii przeglądanych stron.
 • 30 dniowy okres próbny oraz pełne wsparcie techniczne.
 • Dodatkowe funkcje: blokowanie reklam i trackerów, blokowanie podejrzanych stron internetowych.
 • Polska telewizja online za granicą BEZ LIMITU! Odblokuj streamowanie i oglądaj najlepsze seriale i filmy.
 • Inne VPN nie udostępniają możliwości streamowania. Tutaj tego problemu nie ma, dlatego też polecam tą firmę, a nie inną.

Pobierz aplikację VPN do zmiany adresu IP i odbierz 70% zniżkę na 3 lata >>

Dowiedz się więcej i przeczytaj Opinie >>

VOD za granicą za darmo

Polska telewizja online za granicą. Jak oglądać VOD?

Oglądanie polskiej telewizji za granicą często jest blokowane przez platformy. Wynika to głównie z tego, że reklamodawcy nie chcą się reklamować za granicą. Dlatego wiele platform to wykorzystuje i wprowadza dodatkowe, a także wyższe opłaty. Wystarczy zmienić adres IP i lokalizację na Polskę i bez limitu można korzystać z takich portali. Omijamy cenzurę i dyskryminację cenową ze względu na region.

Jeśli chcemy oglądać za darmo to często trzeba liczyć się z tym, że będziemy zmuszeni obejrzeć kilka minut reklam. Nawet jeśli już będzie trzeba zapłacić to zawsze korzystając z VPN cena jest o wiele, wiele niższa. 50% a nawet 85%. Zatem o wiele bardziej opłaca się zainwestować w VPN. Nie tylko wyjdzie nam taniej, ale także bezpieczniej. Nie będziemy narażeni na różnego rodzaju przestępstwa internetowe.

Warto pamiętać, że niektóre VPN blokują streaming, niektóre platformy blokują też adresy IP z konkretnych VPN. Dlatego godnym polecenia jest Nord. Poniżej podaję unikalny link do promocji, która niebawem się zakończy:

Pobierz aplikację VPN do zmiany adresu IP i odbierz 70% zniżkę na 3 lata >>

Oceń artykuł: 4.7 / 5 (52 głosy)