Jak oglądać Netflix za granicą po polsku?

Jak oglądać Netflix za granicą po polsku? Jak ominąć blokadę geograficzną, którą stosuje Netflix? Najskuteczniejszym sposobem jest zmiana adresu IP i skorzystanie z serwera w danym kraju. Jeśli zatem chcemy oglądać Polskiego Netflixa to trzeba połączyć się pośrednio z serwerem w Polsce.

Nie jest to trudne do osiągnięcia i w zasadzie jest kilka sposobów. Najbardziej efektywnym sposobem jest pobranie Programu do zmiany IP na inny kraj, następnie jednym kliknięciem można ustawić sobie serwer w Polsce i korzystać z polskiego adresu IP.

Netflix za granicą po polsku

Istnieją programy darmowe (mając jednak istotne wady), a także płatne (które kosztują w zasadzie kilka złotych na miesiąc). Oczywiście, wiadomo, że inwestując już kilka złotych otrzymamy konkretny program, z prywatnymi serwerami, bez limitu danych/transferu.

Jak wybrać odpowiedni program? Sprawdź artykuł na ten temat TUTAJ >>

Darmowe programy mają to do siebie, że często w ogóle nie mają listy serwerów i sami musimy szukać w internecie. Kolejną wadą jest to, że mogą zbierać informacje na nasz temat i przekazywać je firmom marketingowym. Już nie wspominając o spamie, który zasypie nas reklamami zaraz po włączeniu takiego programu.

Trzeba uważać przy wyborze, natomiast istnieje kilka programów, które są godne uwagi.

Jak oglądać Netflix za granicą po polsku?

Jako, że Netflix jest bardzo popularną platformą i działa praktycznie na całym świecie to w danym regionie będą inne filmy czy seriale.

Dlatego, aby móc oglądać Netflixa po polsku, trzeba połączyć się z serwerem w Polsce. Każdy zakres adresów IP jest przypisany do danego kraju. W związku z tym nie ma możliwości, aby inaczej ominąć tą blokadę.

Zatem, jak zmienić IP komputera?

Tak jak wcześniej wspominałem, możemy użyć programu do zmiany IP na inny kraj, ewentualnie sami poszukać listę z darmowymi serwerami proxy i wprowadzić w ustawieniach komputera lub przeglądarki.

Natomiast Netflix blokuje wiele serwerów Proxy, w związku z tym metoda ta nie zawsze się sprawdza. Chyba, że wykupimy prywatne Proxy (choć o wiele bardziej opłaca się już wykupić VPN – więcej o tym tutaj), lub stworzyć sami serwer, przez który można się łączyć.

We wszystkich przypadkach, jeśli chcemy efektywnie korzystać z tego będzie trzeba zainwestować środki finansowe.


Jak oglądać Netflix za granicą po polsku na TV?

Są na to dwa sposoby, niestety nie ma możliwości, aby bezpośrednio wgrać jakiś program na telewizor. Zatem trzeba to zrobić w pośredni sposób:

  1. Zainstalowanie VPN bezpośrednio na routerze, następnie TV powinien połączyć się bezpośrednio z routerem. Jeśli nie mamy na tyle wiedzy informatycznej, aby to zrobić, zostaje sposób 2, czyli…
  2. Zainstalowanie VPN na komputerze i udostępnienie WIFI z komputera, następnie TV połączyć przez WiFi z komputerem/laptopem. W programie VPN na komputerze/laptopie ustawiamy połączenie z polskim serwerem i to wszystko.
Program VPN można pobrać bezpośrednio na tej stronie POBIERZ VPN >>

Pamiętajmy, że nie każdy VPN jest akceptowany przez Netflixa. Ten powyższy jest jednym z nielicznych, na których Netflix działa bez problemu.


Co to jest VPN? Dlaczego będzie konieczny?

Virtual Private Network, czyli Wirtualna Prywatna Sieć. Jest to sieć, w której mamy dostęp do tysięcy prywatnych serwerów na całym świecie. Łącząc się z danym serwerem w danym kraju uzyskujemy adres IP tego kraju, oraz wirtualną lokalizację. Dodatkową korzyścią takiej sieci jest to, że połączenia są 100% szyfrowane.

Zatem ani dostawca internetu, ani rząd nie widzi jakie strony przeglądamy. Zapewnia to o wiele większą prywatność i anonimowość w internecie. Zwiększa to także bezpieczeństwo, ponieważ zaszyfrowane dane nie stanowią już zagrożenia, w przypadku ataku hakerskiego. Możemy być pewni, że nasze hasła, wiadomości czy zdjęcia nie wyciekną nigdzie.

Więcej na temat korzyści VPN przeczytasz w tym artykule.

Połączenie VPN tworzy pewnego rodzaju „tunel”, w którym informacje wysyłane i pobierane są prywatne i zaszyfrowane. Zasadę działania VPN bardzo dobrze obrazuje poniższy obrazek:

jak oglądać Netflix za granicą po polsku
Jak oglądać Netflix za granicą po polsku?

Zobacz inne artykuły

VPN Netflix Polska: Czyli Jaki VPN do Netflixa Wybrać w 2020?

Program do zmiany IP na inny kraj – Który najlepszy?

 

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (47 głosy)