Jak wejść do darknetu na telefonie? 3 Najważniejsze Wskazówki!

Jak wejść do darknetu na telefonie?  Na co dzień większość użytkowników korzysta z niewielkiej części internetu, zwanej surface web.

Można do niej dotrzeć za pomocą standardowej przeglądarki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że internet sięga znacznie dalej niż surface web i obejmuje również dark web i deep web.

W tym artykule poświęcimy nieco więcej uwagi użytkownikom smartfonów. Sprawdzimy jak wejść do darknetu na telefonie korzystając z iOS lub Androida.

Wstęp: Jak wejść do darknetu na telefonie?  

Darknet, jak sama nazwa wskazuje, jest znany jako miejsce, gdzie odbywają się nielegalne działania. Jednak na darknecie znajduje się wiele użytecznych stron internetowych, takich jak te, które umożliwiają anonimowe udostępnianie plików i anonimowe dziennikarstwo.

Deep Web natomiast obejmuje wszystkie strony internetowe, które nie są indeksowane przez wyszukiwarki. Można do nich dotrzeć tylko posiadając konkretny adres URL lub dane logowania.

Częstym pytaniem wśród użytkowników internetu jest, jak wejść do darknetu. Wcześniej pokazywaliśmy, jak dostać się na dark web korzystając z komputera. Omawialiśmy również różne poziomy „wtajemniczenia”, bowiem nie każda osoba z zewnątrz będzie mieć od razu dostęp do pełnych zasobów.

W tym miejscu również dobrze jest ostrzec wszystkich, aby korzystać z darknetu z rozsądkiem. Nie ponosimy odpowiedzialność za to co będziesz tam robić. Udostępniamy informacje w celach edukacyjnych. Wszystkie informacje, które opisujemy są publicznie dostępne w internecie. Wszystko co zrobisz od tej pory robisz na własną odpowiedzialność. Sprawdź zatem jak wejść do darknetu na telefonie.

Bezpieczeństwo na dark webie: szybki poradnik

Przygotowaliśmy szersze porady dotyczące bezpieczeństwa w dalszej części artykułu, ale zanim ruszysz na darknet z urządzeniem mobilnym, musisz być przygotowany. Wiele miejsc na darknecie jest miejscem zabaw dla hakerów i oszustów. Mogą być załadowane stronami lub linkami zawierającymi malware lub inne wirusy.

Zanim zaczniesz korzystać z darknetu, powinieneś podjąć podstawowe środki ostrożności związane z prywatnością i bezpieczeństwem cybernetycznym, takie jak:

W tym przypadku najlepiej jak połączenie VPN + TOR. Dzięki temu masz pewność, że dostawca usług internetowych nie dowie się o połączeniu z darknetem. Również nie będziesz na celowniku służb, ponieważ sam fakt wysyłania żądań do darknetu może budzić pewne podejrzenia i często już na tym etapie możesz być pod obserwacją. Dlatego bardzo istotne zadbanie o prywatność oraz nie pozostawianie po sobie śladu.

POBRANIE I ZAINSTALOWANIE SPRAWDZONEGO, PROFESJONALNEGO I RENOMOWANEGO PROGRAMU VPN.

VPN, który polecamy nie tylko ukrywa Twoją lokalizację, zmienia adres IP, szyfruje dane między serwerami, ale również posiada algorytmy do wykrywania niechcianego oprogramowania na stronach, które odwiedzasz.

Bez takiego programu VPN nawet nie myśl o wchodzeniu na darknet!!!

POBIERZ VPN NA TEJ STRONIE >>

Jak wejść do darknetu na telefonie?  Szybki poradnik jak skonfigurować VPN

Konfiguracja VPN jest stosunkowo prosta i nie wymaga zaawansowanej wiedzy informatycznej. VPN to twoja podstawowa tarcza, zatem nie pomijaj tego kroku. Pobierz VPN i zainstaluj go. Konieczne będzie założenie konta i aktywowanie. W tym celu możesz użyć tymczasowego adresu e-mail np. na niepodam.pl. Wersję PRO na VPN można opłacić kryptowalutami – jeśli chcesz mieć 100% pewność.

Natomiast można opłacić również tradycyjnymi metodami. Firma, którą opisujemy ma siedzibę w Panamie i realizuje politykę „no logs”. Zatem jest to sprawdzona i bezpieczna forma, aby zabezpieczyć się w DarkNecie. Po zainstalowaniu wystarczy kliknąć na dowolny kraj na mapie w aplikacji. Automatycznie połączymy się, a aplikacja zaszyfruje całe dane, ukryje nasz adres IP oraz lokalizacje.

Jak wejść do darknetu na telefonie co dalej? 

Kolejnym krokiem będzie instalacja przeglądarki TOR w wersji mobilnej. Tylko w ten sposób możemy dostać się do darknetu. Sporo adresów na darknecie można znaleźć korzystając z przeglądarki duckduckgo.com. Na samym końcu artykułu znajdziesz jednak listę najpopularniejszych adresów URL w darknecie. Teraz czas zainstalować TOR browser.

Jak wejść do darknetu na telefonie z systemem Android?

Jak wejść do darknetu na telefonie jeśli masz Android?

Użytkownicy Androida nie muszą robić zbyt dużo, aby dostać się na darknetu. W rzeczywistości dostęp do darknetu na urządzeniu z Androidem może być łatwiejszy niż na komputerze. Oto jak to zrobić:

KROK #1: Pobierz aplikację u dostawcy sieci prywatnej (VPN). Nie zalecamy korzystania z dark webu bez VPN-u (więcej o tym później). Program, który zdecydowanie ma najlepsze opinie – pobierz na tej stronie. Ma również świetną aplikację na Androida i doskonałą sieć serwerów.

KROK #2: Połącz się z serwerem VPN zlokalizowanym najbliżej ciebie. Zapewni to bezpieczeństwo i ochronę prywatności, a jednocześnie maksymalizuje prędkości połączenia.

KROK #3: Pobierz przeglądarkę Tor z Play Store. Przeglądarka Tor jest twoją drogą do dark webu. Android ma oficjalną aplikację przeglądarki Tor. Znajdź ją w Google Play Store.

Jak wejść do darknetu na telefonie

KROK #4: Kliknij na ikonę aplikacji, aby otworzyć przeglądarkę Tor. Podczas pierwszego uruchomienia powinieneś zobaczyć duży przycisk z napisem „Connect”.

Po tym zostaniesz przekierowany do strony głównej przeglądarki. Wygląda tak jak każda inna przeglądarka, ale za jej pomocą możesz uzyskać dostęp do dowolnej strony na darknecie.

Możesz skorzystać z paska wyszukiwania na dole ekranu, aby szukać interesujących stron na dark webie.

Jak wejść do darknetu z systemem iOS?

Cała instrukcja jest praktycznie taka sama. Różnica to oczywiście aplikacja, w której wyszukujemy przeglądarkę TOR. Jeśli chcesz pobrać ją na iPhone to trzeba wejść do AppStore i znaleźć Onion Browser. Ogólnie na iPhony dostępne są różne przeglądarki. Wszystkie są jak najbardziej ok jeśli chodzi o korzystanie i wchodzenie na darknet.

Trzeba jednak pamiętać o VPN, bez tego nie tylko łączenie się z darknetem jest niebezpieczne, ale często nawet niemożliwe. Dlatego można pobrać program VPN na iOS na tej stronie.

Wymienimy teraz najpopularniejsze przeglądarki TOR dla iPhonów, wszystkie można znaleźć w AppStore: Onion Browser, OrNet Browser.

Jak wejść do darknetu bezpieczenie?

W jaki sposób bezpiecznie korzystać z Dark Web? Jak wejść do darknetu na telefonie w bezpieczny sposób? Dowiedzieliśmy się, jak wejść na domeny Dark Web z urządzenia mobilnego. Należy jednak pamiętać, że wiele stron dark web służy do nielegalnych celów.

Ponadto można trafić na strony, które mogą zainfekować urządzenie różnego rodzaju malware, takim jak ransomware i wirusy trojańskie. Ważne jest również, aby pamiętać, że przeglądanie dark web na urządzeniu mobilnym może być bardziej niebezpieczne niż na komputerze stacjonarnym lub laptopie.

Po pierwsze, nie wszystkie urządzenia, takie jak iPhone, posiadają oficjalną przeglądarkę Tor. Po drugie, strony dark web mogą łatwiej śledzić lokalizację (za pomocą GPS lub lokalizacji Wi-Fi) i inne informacje, jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego.

Dlatego bardzo ważne jest, aby zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z dark web, szczególnie na urządzeniu mobilnym. Poniższe kroki powinny pomóc w bezpieczeństwie jak wejść do darknetu na telefonie.

Używaj zawsze VPN

Być może już do znudzenia o tym wspominamy, ale to jest naprawdę podstawowa ochrona Twojego urządzenia szczególnie w takich sieciach jak Darknet. Jeśli jeszcze nie pobrałeś swojej aplikacji VPN – skorzystaj z tego linku i pobierz VPN.

Dostęp do dark web zazwyczaj wymaga połączenia z siecią Tor. Sieć Tor nie jest całkowicie anonimowa i ma pewne luki bezpieczeństwa. W rezultacie istnieje możliwość, że twoja aktywność przeglądania może stać się widoczna dla niepożądanych osób online, takich jak hakerzy, dostawca usług internetowych (ISP) lub rząd.

Serwer VPN dodaje dodatkową warstwę zabezpieczeń i szyfrowania do twojej aktywności przeglądania, co czyni ją prawie nie do odtworzenia. Zmienia również adres IP, zapobiegając wyciekowi rzeczywistego IP podczas połączenia z siecią Tor.

Sprawdzony VPN wykorzystuje najlepsze na rynku szyfrowanie, aby zabezpieczyć twoją aktywność przeglądania. Posiada również dedykowane serwery Onion over VPN, które skutecznie łączą najlepsze elementy przeglądarki Tor i VPN.

Zainstaluj program antywirusowy – jak wejść do darknetu na telefonie?

Darknet nie jest regulowany. W rezultacie wiele stron darknecie zawiera potencjalnie szkodliwe oprogramowanie lub treści, takie jak nielegalna p0rn0grafia i malvvare.

Choć malvvare można uniknąć, będąc ostrożnym podczas odwiedzania stron, zawsze istnieje szansa, że niechcący klikniesz zainfekowany link lub przycisk i zobaczysz coś czego prawdopodobnie będziesz żałować do końca życia.

Dobry program antywirusowy natychmiast wykryje potencjalne zakażenie i usunie je, zanim twoje urządzenie zostanie uszkodzone. Najlepsze programy antywirusowe ostrzegają również o potencjalnie niebezpiecznych stronach internetowych i pomagają zapewnić ogólne bezpieczeństwo.

Zastanów się czego dokładnie szukasz

W przeciwieństwie do surface web, darknet nie jest najlepszym miejscem do eksploracji i przeglądania dowolnych treści. Lepiej wiedzieć wcześniej, które strony chcesz odwiedzić i w jakim celu. Surfowanie po darknecie może prowadzić do kłopotów i spowodować nieoczekiwane szkody, takie jak hacking lub zakażenie malware.

Jeśli jesteś zdezorientowany, gdzie zacząć, zajrzyj do sekcji poniżej o wartościowych stronach darknetu.

Ogranicz śledzenie i zbieranie danych

W dzisiejszym świecie zbieranie danych i śledzenie są powszechne, niezależnie od tego, czy jesteś na deep web czy na surface web. Praktycznie niemożliwe jest całkowite ich wyłączenie. Jednak podczas korzystania z dark web ważne jest, aby ograniczyć możliwość udostępniania lub wyciekania danych. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

 1. Wyłącz usługi lokalizacyjne na urządzeniu podczas korzystania z darknetu.
 2. Odrzuć wszystkie prośby o pozwolenie od przeglądarek dark web. Nie powinny one mieć dostępu do twoich kontaktów, ustawień, kamery ani żadnej innej ważnej funkcji. Można to zrobić za pomocą ustawień prywatności na Androidzie i iOS.
 3. Jeśli to możliwe, korzystaj z darknetu na urządzeniu, które nie ma wrażliwych aplikacji. Do takich aplikacji należą na przykład aplikacje bankowe, finansowe, społecznościowe i do wiadomości. W rzeczywistości najlepiej jest użyć drugiego urządzenia do dostępu do dark web na telefonie.
 4. Upewnij się, że urządzenie, z którego korzystasz, nie jest połączone z innymi inteligentnymi urządzeniami w domu. Jeśli są one na tej samej sieci, inteligentne urządzenia stają się również podatne na hackowanie, jeśli twój telefon zostanie zhackowany. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, inteligentne urządzenia, takie jak zegarki, głośniki i nawet termostaty, stwarzają poważne obawy dotyczące prywatności.

Jak wejść do darknetu na telefonie bezpiecznie?

Biorąc pod uwagę zagrożenia, jakie kryją się na darknecie, nie trzeba chyba mówić, że nie należy ujawniać żadnych danych osobowych. Dotyczy to twojego imienia, adresu e-mail, numeru telefonu lub danych finansowych. Użyj pseudonimu, jeśli chcesz utworzyć konto na stronie darknetowej. Jeśli wymagany jest adres e-mail, użyj konta założonego tylko do jednorazowego użytku lub anonimowego i bezpiecznego dostawcy e-mail. Ogólnie rzecz biorąc, przeglądanie darknetu to kwestia ostrożności i roztropności. Połącz to z powyższymi wskazówkami i powinieneś być bezpieczny.

Jak wejść do darknetu na telefonie? Lista stron

Poniżej lista z kilkoma ciekawymi stronami:

 1. Daniel: http://donionsixbjtiohce24abfgsffo2l4tk26qx464zylumgejukfq2vead.onion
 2. ProPublica – https://www.propub3r6espa33w.onion
 3. Ahmia – http://msydqstlz2kzerdg.onion
 4. DuckDuckGo – https://3g2upl4pq6kufc4m.onion
 5. Riseup – http://nzh3fv6jc6jskki3.onion
 6. Hidden Answers – http://answerszuvs3gg2l64e
  6hmnryudl5zgrmwm3vh65hzszdghblddvfiqd.onion

Daniel – strona, na której znajdziecie ponad 7000 różnych adresów w domenie .onion. Całość podzielona jest na kategorię co ułatwia przeglądanie.

Propublica – to strona, na której dominują artykuły dziennikarzy śledczych bez cenzury.

Ahmia, DuckDuckGo – wyszukiwarki treści w darknecie. Wyszukiwarka DuckDuckGo dostępna jest również w standardowym internecie. Jednak na DuckDuckGo.com – nie znajdziemy żadnej darknetowej treści.

Riseup – to dostawca poczty e-mail oraz chatu. W przeciwieństwie np. do Google – Riseup nie współpracuje z żadnymi rządami.

Hidden Answers – odpowiednik serwisów typu „zapytaj onet” itd, gdzie możemy zadawać pytania i odpowiadać na dowolny temat całkowicie anonimowo.

Więcej znajdziesz w artykule: Darknet linki – TOP 10 najciekawszych stron w darknecie

Podsumowanie jak wejść do darknetu na telefonie?

Jeśli zastanawiasz się jak wejść do darknetu na telefonie to pamiętaj, aby zrobić to z głową, ponieważ w przeciwnym wypadku możesz jedynie sobie zaszkodzić. Wydanie kilku euro na porządny VPN uchroni Cię przed znacznie gorszymi, możliwymi konsekwencjami. Pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność przeglądając strony z darknetu. To co podaliśmy to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Jeśli jednak jesteś osobą ogarniętą to na pewno znajdziesz to czego szukasz.

Ponadto, do przeglądania darknetu na telefonie zaleca się korzystanie z dedykowanych przeglądarek, takich jak Tor Browser, który zapewnia anonimowość i bezpieczeństwo. Należy jednak pamiętać, że nawet korzystając z takich narzędzi, nigdy nie jesteś w 100% anonimowy i bezpieczny. Unikaj udostępniania danych osobowych, a także bądź świadomy ryzyka związanego z potencjalnie nielegalnymi lub szkodliwymi treściami dostępnymi w tej części internetu.

Zawsze warto być na bieżąco z lokalnymi przepisami prawnymi dotyczącymi korzystania z darknetu, aby uniknąć problemów z prawem. Bezpieczeństwo i świadomość konsekwencji są kluczowe przy eksploracji mniej znanych zakątków internetu.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (57 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments