co to jest blik

Co to jest BLIK? Jak korzystać z BLIK? [PORADNIK]

W tym artykule opiszemy co to jest BLIK, jak z niego korzystać, dlaczego warto i co trzeba zrobić, aby móc korzystać z tego systemu. Warto wspomnieć, że BLIK to typowy, polski wynalazek i ciężko znaleźć podobny system poza granicami Polski. Co to jest BLIK? BLIK to system płatności mobilnych, który umożliwia płacenie za zakupy w sklepach stacjonarnych oraz online za pomocą telefonu komórkowego. Możemy również … Czytaj dalej »

Aion Bank a Komornik - czy warto założyć tam konto?

Aion Bank a Komornik – czy warto założyć tam konto?

Aion Bank a Komornik: Czy Aion Bank jest bezpieczny przed komornikiem? Czy internetowy Aion Bank jest w OGNIVO? Aion Bank a komornik, czyli wszystko co musisz wiedzieć zanim założysz konto internetowe w Aion Banku. W tym artykule postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda sytuacja w banku Aion. Czy jest to bezpieczny sposób, aby założyć konto wolne od komornika? Co jeśli bank posiada polskie numery IBAN, ale zarejestrowany … Czytaj dalej »

mBank Wprowadza Nowe Opłaty

Co to jest system OGNIVO?

System OGNIVO – służy do wymiany danych, informacji pomiędzy poszczególnymi instytucjami wskazanymi przez prawo. W systemie OGNIVO znajdują się: ZUS, komornicy, urzędy skarbowe, sądy, prokuratorzy, izby celne, organy administracyjne, a także banki komercyjne. Dzięki temu systemowi na przykład komornik może uzyskać informacje na temat dłużników – może namierzyć, w którym banku mamy rachunek, a następnie wysłać pismo do banku w celu blokady takiego konta. Wymiana … Czytaj dalej »

najlepszebankowe.pl

Jak napisać reklamację do banku? Zwrot opłat i prowizji.

Często piszecie do mnie z tematem jak napisać reklamację do banku. Czasami dotyczy to niesłusznie naliczonych opłat i prowizji, o których bank nie poinformował klienta – a powinien był to zrobić. Czasami też zostaniemy źle potraktowani przez pracownika bankowego, którego zadaniem jest reprezentowanie banku, a nie wylewanie swoich stresów na klientów. Zdarza się też, że zostaniemy wprowadzeni w błąd czy to na infolinii lub w … Czytaj dalej »