Jak założyć konto w Wise? Instrukcja KROK PO KROKU

Jak założyć konto w Wise? W tym artykule przedstawiamy kompletną instrukcją jak można założyć konto w popularnym, nowoczesnym, internetowym banku Wise.

Konto Wise, dawniej TransferWise to konto bankowe, w ramach którego możemy otwierać wiele rachunków w ponad 54 walutach – podstawowym kontem jest EURO. Konto Wise obsługuje ponad 80 krajów, a także jest jednym z najtańszych tego typu rozwiązań. Sprawdźmy zatem jak założyć konto w Wise?

Wstęp: Jak założyć konto w Wise?

Wise to propozycja dla osób, które pracują lub studiują za granicą, a także dużo podróżują po całym świecie. Z tego konta bez problemu można korzystać również w Polsce. Konto praktycznie jest bezpłatne, zatem jest to niezwykle konkurencyjna oferta dla polskich banków, które wprowadzają coraz to nowsze opłaty.

Dlaczego warto zakładać konto w Wise?

Czy warto założyć konto Wise? Według naszej opinie TAK, a dlaczego? Przekonajmy się:

 • wielowalutowość (możliwość trzymania pieniędzy w ponad 54 walutach oraz otrzymywanie lokalnych przelewów),
 • jedno konto i jedna karta do obsługi wszystkich rachunków, system automatycznie wykrywa w jakiej walucie płacimy i pobiera środki z odpowiedniego konta walutowego,
 • bezpieczny i pewny bank (nadzór FCA),
 • bankowy fundusz gwarancyjny,
 • darmowe konto, większość funkcji bezpłatne,
 • niskie opłaty i prowizje bez subskrybcji,
 • obsługa konta w języku polskim,
 • możliwość otwarcia rachunku w PLN,
 • płatność poza granicami bez żadnych dodatkowych czy ukrytych opłat,
 • środki zabezpieczone przez lokalne banki w danej walucie, w wybranym kraju.

Więcej szczegółów znajdziesz bezpośrednio na stronie Wise. Jak założyć konto w Wise? Czytaj dalszą część artykułu!

INSTRUKCJA KROK PO KROKU: Jak założyć konto w Wise?

Krok #1: Odwiedź oficjalną stronę banku >

Przejdź na oficjalną stronę banku, aby założyć konto WiseSTRONA BANKU >>

Następnie kliknij ZAREJESTRUJ u góry. (jak na fot 1.)

Jak założyć konto w Wise
fot. 1. Jak założyć konto w Wise? Rejestracja na komputerze. Uwaga! Na smartfonach jest bardzo podobnie, tylko układ może się różnić poszczególnych elementów. Wystarczy, że odszukasz opcję „Zarejestruj się” na telefonie. 

Krok #2: Zakładamy konto w podając wymagane dane

 • podajemy adres e-mail (fot. 2.)
Jak założyć konto w Wise
fot. 2. W celu rejestracji podaj adres e-mail. Następnie musimy potwierdzić adres klikając w link aktywacyjny w wiadomości e-mai, którą otrzymamy na podany adres.
 • Wybieramy typ konta: konto osobiste lub konto firmowe (fot. 3.)
Jak założyć konto w Wise Konto Wise Bankowe 2023
fot. 3. Konto Wise można również otworzyć dla firmy. Ułatwia to transakcję międzynarodowe z kontrahentami na całym świecie. Uwaga! W przypadku firm w Polsce – brak mechanizmu SPLIT PAYMENT do rozliczeń VAT.
 • Wskazujemy kraj zamieszkania: (fot. 4.)
Jak założyć konto w Wise Międzynarodowe Konto Wise 2024
fot. 4. Wybieramy kraj zamieszkania, a nie zameldowania!
 • Teraz musimy podać numer telefonu, aby lepiej zabezpieczyć konto: (fot. 5.)
 Jak założyć konto w Wise Międzynarodowe Konto Wise jak założyć
fot. 5. Konto Wise jest bardzo dobrze zabezpieczone, konieczne jest włącznie dwuetapowej weryfikacji przy logowaniu. Zatem musimy podać aktualny numer telefonu, aby otrzymywać kody SMS umożliwiające logowanie lub autoryzacje transakcji. Możemy również uwierzytelniać logowanie poprzez aplikację.

Kolejne kroki

 • Kolejny krok to potwierdzić poprawność wpisanego wcześniej numeru telefonu. Otrzymamy 6-cyfrowy kod, który należy wpisać w okienku (fot. 6.)
'Jak
fot. 6. Kod otrzymasz jako wiadomość SMS.
 • W tym kroku będzie nadanie hasła dostępu do konta bankowego (fot. 7.)
Jak założyć konto w Wise
fot. 7. Pamiętaj, aby hasło było mocne i trudne do odgadnięcia. Nigdy nikomu nie podawaj tego hasła!
 • Po podaniu i potwierdzeniu hasła jesteśmy wstępnie zarejestrowani w systemie (fot. 8.). Za chwilę zalogujemy się, oraz otworzymy rachunek bankowy, zweryfikujemy tożsamość oraz zamówimy kartę do konta.
Jak założyć konto w Wise
fot. 8. Jesteśmy już w systemie Wise. Teraz możemy otworzyć konto Wise oraz dowolną ilość rachunków w wybranych walutach świata.
 • Nie zapomnijmy również o potwierdzeniu adresu e-mail. Na podany adres przyjdzie w ciągu maksymalnie 5 minut wiadomość jak poniżej (fot. 9.) – wystarczy kliknąć w przycisk: „Confirm my email address”.
Jak założyć konto w Wise
fot. 9. Pamiętaj, aby potwierdzić adres e-mail!

Wybór waluty lub walut konta bankowego

Krok #3: Po zarejestrowaniu w systemie możemy otworzyć konto bankowe w dowolnej walucie lub walutach.

 • Wejdź na stronę banku oraz przejdź do logowania: OFICJALNASTRONA BANKU >> (fot. 10.) Przycisk do logowania znajduje się w prawym górnym rogu, tuż obok Zarejestruj się. Na telefonach i smartfonach trzeba wejść w menu po lewej.
Jak założyć konto w Wise
fot. 10. Zaloguj się do systemu.

Jak zmienić język w ustawieniach?

 • UWAGA! Dla ułatwienia warto zmienić sobie język na polski w ustawieniach. W tym celu klikamy w nasze imię i nazwisko w górnym prawym rogu oraz wybieramy Settings. (fot. 11.)
Jak założyć konto w Wise
fot. 11. Warto ustawić sobie język polski.
 • Teraz z listy ustawień szukamy pozycji „Language settings” oraz wyszukujemy język polski – koniecznie zapisujemy zmiany niebieskim przyciskiem! (fot. 12.)
Jak założyć konto w Wise Konto Wise
fot. 12. Wybieramy język z listy,
 • Ok, wracamy na stronę główną i przechodzimy już do zakładania konta bankowego oraz wyboru waluty. W tym celu odszukaj po lewej (w menu) pozycji „Zacznij korzystać” i oczywiście klikamy tam – otworzy się nowe okno. (fot. 13.)
Jak założyć konto w Wise
fot. 13. Zaczynamy przygodę z nowoczesnym bankowaniem!
 • W pierwszej kolejności będziemy musieli wybrać jaką lub jakie waluty chcemy obsługiwać na koncie. Na tym ekranie wystarczy, że przejdziemy dalej klikając „Zaczynamy” . (fot. 14.)
Międzynarodowe Konto Wise jak założyć przez internet
fot. 14. Otwórz portfel w wybranej walucie.

Wybierz walutę, w której chcesz posiadać konta

 • Na tym etapie wybieramy w jakiej walucie chcemy otworzyć rachunek. Na podstawie wybranej waluty Wise otworzy nam konto w wybranym kraju oraz zorganizuje odpowiedni numer IBAN. My nic nie musimy robić, po prostu wybieramy walutę. Ja wybiorę sobie Dolara Amerykańskiego (USD). Możemy zakładać kilka kont w różnych walutach, aby tego dokonać trzeba powtórzyć po prostu cały proces i wybrać inną walutę. Wrócimy jeszcze do tego tematu. Jak już wybraliśmy pierwszą walutę to po prostu potwierdzamy wybór, klikając niebieski przycisk POTWIERDŹ.
Konto Wise 2027 2028
fot. 15. Do wyboru ponad 50 różnych walut. W tym PLN!
 • Jak już wybraliśmy pierwszą walutę to po prostu potwierdzamy wybór. W kolejnym kroku możliwe, że będziemy musieli podać podstawowe dane osobowe takie jak: imię, nazwisko, data urodzenia oraz adres zamieszkania.

Weryfikacja tożsamości klienta

Krok #4: Jak założyć konto w Wise? Do pełnej aktywacji konta bankowego musimy potwierdzić swoją tożsamość.

 • Wejdź w konto w walucie w sekcji „Wirtualne portfele” (1), następnie rozwiń okienko (2) „Otrzymaj dane bankowe dla Twojego rachunku w USD”, następne na dole przycisk (3) „Uzyskaj dane bankowe”. (fot. 16.)
Konto Wise Jak założyć konto w Wise
fot. 16. Przykład na podstawie konta walutowego w USD.
 • W kolejnym kroku musimy zweryfikować naszą tożsamość, aby uzyskać dane konta bankowego. Wówczas śmiało możemy robimy przelewy, dodawać pieniądze, zamówić kartę i w pełni korzystać z konta bankowego w wybranej walucie. Jednak, aby móc przejść przez weryfikację musimy już coś wpłacić na konto. Oczywiście wpłacone pieniądze będą w 100% do naszej dyspozycji.

  To nie jest żadna opłata, po prostu Wise wymaga, abyśmy na samym początku już zasilili konto, później możemy wydać te pieniądze na dowolny cel lub przesłać ponownie na nasz rachunek w banku. W przypadku dolara amerykańskiego jest to kwota min. 20 USD. Oczywiście możemy zadeklarować więcej i zasilić konto wyższą kwotą, aczkolwiek ja zostanę przy minimalnej kwocie na potrzeby tworzenia tej instrukcji. (fot. 17.)
Międzynarodowe
fot. 17. Aby uniknąć masowego zakładania pustych kont – wymagane jest zasilenie rachunku, aby kontynuować, potwierdzić tożsamość i zamówić kartę do konta.

Jak zasilić konto?

 • W kolejnych krokach wybieramy formę, w jakiej chcemy zasilić konto. (fot. 18.) Możemy użyć zwykłej karty debetowej lub karty kredytowej, możemy użyć bramki płatniczej Trustly (polecam – najszybciej) lub istnieje możliwość zrobienia zwykłego przelewu bankowego (ta opcja trwa najdłużej, nawet do 4 dni).
instrukcja jak założyć zagraniczne konto bankowe Konto Wise
fot. 18. Do wyboru kilka metod zasilenia konta. Najszybsza to bez wątpienia Trustly, ponieważ możemy zrobić przelew online w czasie rzeczywistym.
 • dosłownie po 2 minutach pieniądze zostały już zaksięgowane na moim koncie w dolarze amerykańskim (USD) (fot. 19.)
konto w wielu walutach
fot. 19. Środki zaksięgowane na koncie Wise. Z tych środków możemy od razu korzystać.
 • ostatnim krokiem do uzyskania pełnoprawnego konta bankowego jest weryfikacja tożsamości. Wybierzmy sobie ponownie nasz rachunek z menu (1) (Wirtualne portfele) następnie rozwińmy okienko z napisem (2) „Ukończ weryfikację, aby otrzymać dane bankowe” i pojawi się przycisk (3) „Potwierdź tożsamość” – wchodzimy tam. (fot. 20.)
Wise
fot. 20 Potwierdzamy tożsamość, aby otrzymać numer konta bankowego oraz zamówić kartę do konta.

Weryfikacja tożsamości online

 • Weryfikacja online praktycznie w każdym internetowym banku jest taka sama: musimy wysłać zdjęcie dowodu osobistego, paszportu lub ewentualnie prawa jazdy oraz zdjęcie własnej twarzy. Po wejściu w powyższy przycisk „Potwierdź tożsamość” wyświetli nam się strona z kodem QR, który musimy zeskanować w telefonie, aby otworzyć specjalną, zabezpieczoną i szyfrowaną stronę za pośrednictwem tej strony będziemy mogli w bezpieczny sposób wysłać wspominane zdjęcia dokumentów oraz twarzy. (fot. 21.)
Międzynarodowe Konto
fot. 21. Weryfikacja tożsamości – jak założyć konto w Wise.
 • Po wejściu na stronę poprzez QR lub link ponownie musimy się zalogować na konto. Teraz wybieramy jaki dokument chcemy dostarczyć, do wyboru mamy: ID, czyli tradycyjny dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Tutaj ta strona może być po angielsku, więc dla niektórych osób może to być drobne utrudnienie. Na szczęście cały proces jest bardzo prosty i intuicyjny, a także szybki. Wysłanie dwóch zdjęć to kwestia 2-3 minut. (fot. 22.)
Międzynarodowe Konto
fot. 22. Wybierz dokument do przesłania. Zrób zdjęcie wybranego dokumentu i wyślij.

Dodanie zdjęcia selfie

 • dodanie zdjęć jest również bardzo banalne, po prostu wybieramy odpowiednią, kolejną opcję (będzie tam link) otworzy się aparat, robimy zdjęcie i automatycznie umieści się w formularzu. Później jedynie to zatwierdzamy i wysyłamy. W moim przypadku cała procedura weryfikacji trwała około 6 minut, a zatem od zalogowania do otrzymania wiadomości e-mail z potwierdzeniem (fot. 23.)
Konto Wise
fot. 23. Algorytm weryfikuje dokumenty, zatem proces jest niezwykle szybki.

Zamówienie karty do konta

Krok #4: Jak zamówić kartę do konta? Jak założyć konto w Wise?

 • Na szczęście nie musimy zamawiać każdej karty osobno do walut, z których korzystamy. Wystarczy jedna karta, która jest wielowalutowa, oraz automatycznie wykrywa w jakiej walucie została wykonana płatność i odpowiednio pobiera z właściwego konta walutowego. Jak zamówić kartę? Nic prostszego! Z bocznego, lewego menu wybieramy opcję „Karty”, następnie zamawiamy kartę klikając w przycisk „Zamów swoją kartę”. Wypełniamy wymagane dane i czekamy, aż plastik zostanie do nas wysłany. Przeważnie trwa to około 7-10 dni od momentu zamówienia do doręczenia przesyłki do odbiorcy. (fot. 24.)
 • Karta wysyłana jest kurierem DHL Express, dlatego czas wysyłki jest bardzo krótki (karta idzie z UK).
Konto Bankowe
fot. 24. Konto Wise to mnóstwo możliwości, ale bez karty ani rusz!
 • (Jak założyć konto w Wise?) Następnie musimy uzupełnić kilka dodatkowych danych takich jak na przykład: adres dostawy (fot. 26.), na który zostanie wysłana nasza karta. W tym oknie klikamy w przycisk „Wprowadź adres dostawy”. (fot. 25.)
konto międzynarodowe Konto Wise
fot. 25.
Konto
fot. 26. Zamawiamy kartę i w ciągu maksymalnie do 2 tygodni będzie u nas!
 • w następnym kroku mamy możliwość ustawienia PINu do karty (fot. 27.)
konto międzynarodowe
fot. 27. Ustawiamy od razu PIN do karty, a także nie zapomnij tego PINu i NIKOMU GO NIE UDOSTĘPNIAJ!

Opłacenie dostawy za kartę

 • Pozostaje nam w zasadzie ostatnia czynności, czyli musimy opłacić kartę. Na szczęście jest to opłata jednorazowa, biorąc pod uwagę, że karta będzie wysłana z Wielkiej Brytanii to rzeczywiście taka opłata nie jest wygórowana. Dodatkowo jest to opłata jednorazowa, później nie mamy żadnych dodatkowych, miesięcznych opłat.
Konto Wise w międzynarodowym banku
fot. 28. Jak zapłacić za kartę Wise, oraz jak założyć konto w Wise?
Oceń artykuł: 4.9 / 5 (45 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments