Konto Bankowe w Belgii przez Internet – Instrukcja

Czy można założyć konto w Belgii przez internet? Czy można założyć rachunek w belgijskim banku przez internet?

W tym artykule sprawdzimy dokładnie jakie są możliwości otwierania rachunków w Belgii.

Czy można założyć konto bankowe w Belgii przez internet?

Tak, jest to już możliwe dla wszystkich Polaków oraz obywateli Unii Europejskiej. Można założyć konto bankowe w Belgii przez internet nawet będąc w Polsce lub innym kraju.

Jest to niezwykle prosty proces, weryfikację tożsamości dokonujemy online, a założenie takiego konta nie zajmie więcej niż 10 minut. Ponadto karta do konta może być wysłana na dowolny adres, który tylko wskażemy. Konto bankowe można założyć na oficjalnej stronie banku tutaj.

Konto bankowe w Belgii przez internet, które opisujemy jest:

 • całkowicie bezpłatne (założenie i prowadzenie konta jest za 0 EURO),
 • bank posiada pełnoprawną licencję bankową, zatem nasze środki są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny,
 • otrzymujemy tradycyjną, dobrze nam znaną kartę płatniczą (typu VISA), a także możliwość zamówienia dowolnej ilości cyfrowych kart płatniczych. Karty są bezpłatne jeśli chodzi o miesięczne opłaty – jedyne co to może pojawić się konieczność opłacenia wyrobienia i przesyłki karty, ale nie jest to zbyt duża opłata i zależy od kraju, z którego zamawiamy.
 • dostęp do bankowości online oraz aplikacji banku,
 • przy koncie w EURO otrzymujemy numer IBAN belgijskiego banku, zatem jak najbardziej będzie to konto akceptowane we wszystkich instytucjach i u każdego pracodawcy (poniżej screen z konta),
 • możliwość założenia innych kont walutowych (w tym PLN) – mamy do wyboru około 54 różnych walut, a bank oferuje atrakcyjne kursy wymiany walut,
 • i wiele innych…

OTWÓRZ KONTO BANKOWE W BELGII PRZEZ INTERNET ZA 0 EURO!

Jest to aktualnie najlepsza oferta dla osób, które nie są rezydentami w Belgii, pracują tymczasowo lub przebywają na określony czas. Poza tym w naszej opinii bank ten ma najlepszą ofertą ogólnie bez względu na kraj, w którym żyjemy/przebywamy/pracujemy/studiujemy!

Jeśli potrzebujesz dodatkową instrukcję sprawdź nasz artykuł: Jak założyć konto w Wise – Instrukcja KROK PO KROKU

jak założyć konto bankowe w Belgii przez internet bez meldunku

Konto bankowe w Belgii przez internet – wielowalutowość 

Jak już wspomnieliśmy w koncie Wise nie tylko możemy otworzyć konto podstawowe w EURO z danymi bankowymi belgijskiego banku.

Również możemy otwierać konta walutowe – bez limitu w dowolnej konfiguracji – całkowicie bezpłatnie. Wymiana walut miedzy tymi kontami ma najlepsze kursy wymiany walut.

Otrzymamy również kartę wielowalutową, dzięki takiej karcie można płacić w dowolnym kraju w dowolnej walucie. Wtedy system sam rozpozna transakcję i pobierze z odpowiedniego konta.

Jeśli często bywasz za granicą, jeśli studiujesz tam, uczysz się, pracujesz lub po prostu zwiedzasz to jest to bardzo przydatne rozwiązanie.

Bank funkcjonuje i działa w ponad 80 krajach na całym świecie. W ofercie znajdziemy nawet bardziej egzotyczne waluty jak dolar singapurski, lira turecka czy bath tajski i wiele innych…

OTWÓRZ KONTO BANKOWE W BELGII PRZEZ INTERNET ZA 0 EURO!

Konto Bankowe w Belgii przez Internet czy warto?

Możesz założyć w pełni funkcjonalne konto w EURO zlokalizowane w Belgii całkowicie online:

 • bez konieczności wizyty w oddziale banku,
 • cały proces i obsługa konta możliwa w języku polskim,
 • nie musisz posiadać meldunku w Belgii czy innym kraju (aczkolwiek wymagane będzie podanie dowolnego adresu),
 • nie musisz mieć zaświadczeń o pracę czy pozwoleń na pobyt stały w tym kraju,
 • konto otwierasz w pełnoprawnym banku, który posiada wszystkie wymagane licencje i zabezpiecza środki.

Wystarczy telefon z dostępem do internetu, dowód osobisty lub paszport i kamerka – do weryfikacji tożsamości.

Takie konto będzie w pełni respektowane w Belgii, ponieważ jest w strefie EURO. Ponadto numery IBAN są belgijskie, zatem nie ma takiej opcji, aby jakikolwiek urząd czy pracodawca kwestionował takie konto.

A karta płatniczą bez problemu zapłacisz lub wypłacisz środki z bankomatu zarówno w Belgii, w Polsce oraz każdym innym kraju w Europie.

Konto w Belgii, a komornik

Kolejnym częstym pytaniem pojawiającym się w korespondencji jest „czy konto w Belgii może zostać zajęte przez komornika?”

Jeśli chodzi o polskiego komornika to odpowiedz jest jednoznaczna: NIE.

Polski urzędnik nie ma prawa, ani narzędzi do tego, aby inwigilować i blokować zagraniczne rachunki bankowe. Byłoby to naruszenie suwerenności i bezpieczeństwa narodowego drugiego państwa. Dlatego belgijskie rachunek bankowy może zostać uznany jako konto bez komornika.

Podsumowanie

Aktualnie istnieje możliwość, aby założyć belgijski rachunek w prawdziwym banku w Belgii. Można tego dokonać za pomocą Wise, który jest ogólnoświatowym, internetowym bankiem.

Wise oferuje nie tylko konto w Belgii (wraz z numerami IBAN belgijskimi), ale również możliwość założenia innych, bezpłatnych rachunków walutowych.

Bank ma przewagę nad wieloma innymi, ze względu na brak lub niskie opłaty. Jak również wygodę, ponieważ nie musimy posiadać kilku kart w różnych bankach i wielu walutach. Wszystko mamy w jednym miejscu, a płatności rozliczane są dokładnie tak samo.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (69 głosy)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Proszę o profesjonalną poradę. Chcę otworzyć konto tylko online na USD z zagranicznym Ibanem. Nie może to być Revolut, bo chodzi o większą kwotę, na Revolucie wpłaty dozwolone są małe. Zależy mi ,aby kwota przelewu z USA była jak najtańsza dla odbiorcy ,czyli dla mnie. Po za tym nie chcę opłaty za przechowywanie ,jak to w niektórych niemieckich bankach. Wolę ,aby to bank mi płacił za korzystanie z moich pieniędzy. Jakieś fachowe porady ?