Jak założyć konto bankowe na Słowacji? [PORADNIK]

Jak założyć kotno bankowe na Słowacji? Czy możliwe jest, aby otworzyć konto bankowe na Słowacji przez internet, bez zameldowania? Jakie dokumenty będą potrzebne i czy są jakieś alternatywne, wirtualne banki?

W tym krótkim poradniku omówimy możliwości zakładania kont na Słowacji.

Konto bankowe na Słowacji – co musisz wiedzieć?

Słowacja to niesamowity kraj z pięknymi krajobrazami oraz dynamicznie rozwijającą się gospodarką. Coraz więcej firm przenosi swoje siedziby właśnie na Słowację, a także cała rzesza turystów chętnie odwiedza ten kraj. Bez względu na to z jakiego powodu chcesz zamieszkać na Słowacji – konto bankowe na Słowacji to rzecz niezbędna.

W tym poradniku omówimy sobie sposób na konto bankowe na Słowacji – jak założyć przez internet? czy to w ogóle możliwe, aby złożyć wniosek online? A w przypadku otwierania kont bezpośrednio w oddziale banku – jakie dokumenty będą Ci potrzebne?

Jak otworzyć konto bankowe na Słowacji przez internet?

Czy można założyć konto bankowe na Słowacji przez internet i czy nierezydent może takie konto otworzyć? Pierwszą odpowiedzią na zadane pytania jest TAK – nierezydent może otworzyć konto bankowe na Słowacji.

Niestety, na chwilę obecną żadnego słowacki bank nie udostępnia możliwości zakładania kont przez internet. Dla osób, które nie są obywatelami Słowacji możliwa będzie jednak tradycyjna metoda otwierania kont bankowych, czyli wizyta bezpośrednio w oddziale wybranego banku.

Mamy również dobrą wiadomość! Jeśli potrzebujesz konto w Euro i chcesz założyć taki rachunek przez internet możesz śmiało skorzystać z oferta bankowych innych krajów. Część europejskich banków umożliwia zdalne zakładanie kont dla Polaków w 100% online, a cała weryfikacja możliwa jest poprzez aplikację mobilną.

Jeśli potrzebujesz konto w Euro to nie musisz zakładać go w banku z oddziałem na Słowacji. Może to być dowolny inny bank (poza polskimi bankami – wytłumaczę to w dalszej części artykuły). W strefie EURO, do której bez wątpienia należy Słowacja. Nie ma znaczenia kraj, w jakim jest bank, ponieważ przelewy europejskie w strefie EURO realizowane są na tych samych zasadach bez względu na siedzibę banku.

konto bankowe na Słowacji

Pracodawca czy inne instytucje bankowe na Słowacji przyjmą dowolne, inne konto w Euro i nie robią problemu z przelewami. Czas realizacji przelewu jest dokładnie taki sam jak pomiędzy kontami na Słowacji, a kontami w innych krajach strefy EURO.

Wyjątek stanowi oczywiście Polska lub Czechy. Te kraje nie są w strefie EURO, ponieważ głównymi walutami rozliczeniowymi są waluty lokalne – odpowiednio PLN lub CZK. Dlatego konto walutowe w Polsce nie jest dobrą alternatywą.

Poniżej przedstawiamy listę z alternatywnymi kontami w innych europejskich bankach, które umożliwiają zakładanie konta online dla Polaków całkowicie zdalnie, przez internet. Zachęcamy do sprawdzenia poniższych pozycji:

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Zakładanie konta na Słowacji w oddziale banku

Jeśli mimo wszystko potrzebujesz konta w Euro w banku, który siedzibę ma na Słowacji. Konieczna będzie osobista wizyta w oddziale tego banku. Ponadto należy przygotować pewne, wymagane dokumenty. W tym przypadku polecamy każdorazowo konta z wybranym bankiem w celu potwierdzenia listy niezbędnych dokumentów do otwarcia rachunku.

Na Słowacji możliwość otwierania kont w języku angielskim na pewno będzie w większych miastach. W mniejszych miastach może być z tym problem, dlatego warto dopytać, ewentualnie zorganizować osobę, która będzie w roli tłumacza.

Przykładowe, wymagane dokumenty w banku na Słowacji:

  • dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty),
  • w niektórych przypadkach może być wymagany dowód zameldowania (rachunek za media lub umowa najmu).

Największe i najlepsze banki na Słowacji – jaki bank wybrać?

Na Słowacji znajdziemy naprawdę wiele banków z różnymi ofertami. Większość z tych banków to międzynarodowe instytucje. Zapewnia to pewien, określony, ustandaryzowany poziom jakości usług. Większość banków oferuje podobne produkty, na zbliżonych zasadach. Każdy bank praktycznie posiada możliwość obsługi konta przez internet, a także anglojęzyczne wersje serwisów lub obsługę w języku angielskim.

Niestety, nie ma banków z obsługą w języku polskim. Aczkolwiek można próbować przy granicy – tam istnieje największa szansa, że będziemy mogli porozumieć się z pracownikiem w języku polskim (jednak to nie jest zasada i wcale nie musi tak być).

Poniżej lista z kilkoma słowackimi bankami:

VUB Banka – bank, który posiada bardzo rozbudowaną sieć bankomatów i oddziałów, dopracowaną bankowość internetową, anglojęzyczny personel, a także bogatą ofertę kont dla studentów, seniorów i pracowników. Znajdziesz tutaj również oferty dla kont biznesowych.

mBank – marka taka sama jak w Polsce, z tym, że nie ma możliwości zakładania w Polsce kont w słowackim mBanku. Mimo wszystko są to dwie różne spółki i nie mają wzajemnie wglądu do danych klientów. Obecnie jest to 100% darmowe konto, wyposażone w sprawdzoną bankowość mobilną z wersją w języku angielskim.

Slovenska Sportelna – typowo krajowy bank z rozbudowaną siecią bankomatów oraz oddziałów. Opłaty za poszczególne konta zaczynają się już od 6 euro miesięcznie, bank ma niskie oprocentowanie w przypadku udzielania pożyczek.

Alternatywne rozwiązania i wirtualne konto na Słowacji

W wielu przypadkach otwarcie konta bankowego na Słowacji może okazać się niemożliwe lub bardzo mocno utrudnione. Dlatego warto założyć konto w Euro w innym europejskim kraju, gdzie banki internetowe mają o wiele mniejsze restrykcje oraz umożliwiają otwieranie kont bankowych całkowicie przez internet.

Konto bankowe na Słowacji równie dobrze może być to po prostu konto w Euro w dowolnym innym europejskim kraju. Pod względem technicznym nie ma to większego znaczenia. Transakcje będą realizowane na tych samych zasadach co na Słowacji. Ponadto firmy czy instytucje na Słowacji bez problemu zaakceptują rachunek w EURO z innym numerem IBAN.

Jeśli chcesz założyć konto przez internet – sprawdź poniższą listę. Znajdziesz tutaj instrukcje krok po kroku jak założyć konto w Euro w wybranym europejskim kraju. Całkowicie przez internet, bez żadnych dodatkowych kosztów.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (39 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments