Jak założyć konto bankowe w Liechtenstein? [PORADNIK]

Jak założyć konto bankowe w Liechtenstein? Czy można założyć konto bankowe w Lichtenstein przez internet?

Sprawdź jakie są sposoby na założenie konta w tym kraju. Poniżej prezentujemy krótki poradnik, w którym wyjaśnimy co będzie potrzebne do otwarcia rachunku w banku w Liechtenstein.

Wstęp: konto bankowe w Liechtenstein

Liechtenstein to jeden z najbogatszych i najmniejszych krajów, a w zasadzie księstwo. Graniczący ze Szwajcarią i Austrią jest jednym z najważniejszych korytarzy finansowych na świecie. Głównym językiem a tym kraju jest niemiecki, a walutą obiegową jest Frank Szwajcarski. Wysoki standard życia przyciąga tutaj pracowników z krajów ościennych.

Jeśli potrzebujesz konta za granicą lub chcesz osiedlić się w Lichtenstein to warto posiadać odpowiednie konto bankowe, aby w prosty i tani sposób przeprowadzać wszelkiego typu transakcje. W tym artykule omówimy sposoby jak otworzyć konto bankowe w Liechtensteinie.

Konto bankowe w Liechtenstein – przez internet

Czy nierezydent może otworzyć rachunek w banku przez internet? Niestety, nie jest to możliwe. Jeśli chcesz otworzyć konto w Liechtensteinie konieczna będzie wizyta w oddziale banku oraz przygotowanie wymaganych dokumentów. Ten aspekt dokładnie omówimy w następnym rozdziale.

Mamy również dobrą wiadomość dla większości z naszych czytelników. Mimo, że nie ma możliwości założenia konta przez internet w banku z siedzibą w Liechtensteinie to jak najbardziej możemy otworzyć konto w 100% przez internet we Franku Szwajcarskim (waluta Liechtenstein) w międzynarodowym banku.

Według naszej aktualnej wiedzy nie ma żadnego problemu z tym, aby przyjmować przelewy od pracodawców w Liechtensteinie na takie konto. Otrzymaliśmy kilka wiadomości e-mail, że sposób ten jak najbardziej działa i jest sprawdzony.

Jeśli chcesz otworzyć internetowe konto międzynarodowe lub inne konta w pełnoprawnych europejskich bankach przez internet – zachęcamy do sprawdzenia listy z instrukcjami poniżej:

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-


Konto bankowe w Liechtenstein – wizyta w oddziale banku

Jeśli mimo wszystko potrzebujesz konta w banku z siedzibą w Liechtensteinie to konieczne będzie przygotowanie pewnych dokumentów. W celu zapobiegania działania prania brudnych pieniędzy i wszelkiego typu oszustw, ten kraj ma bardzo surową politykę otwierania rachunków bankowych oraz weryfikowania klientów. Większość banków wymaga dość sporej wstępnej wpłaty na konto.

Wszelkie wymagania się dość dynamicznie mogą zmieniać, zatem rekomendujemy każdorazowo kontakt z bankiem przed wizytą w celu ustalenia dokładnych wytycznych dotyczących niezbędnych dokumentów.

Na pewno będzie trzeba potwierdzić tożsamość, prawo do pobytu w Liechtensteinie, powinniśmy przedstawić jakiś dowód zameldowania lub adresu zamieszkania, zaświadczenie od pracodawcy lub z uczelni, a także konieczne będzie udowodnienie legalnych dochodów, które umożliwią Ci utrzymanie na minimalnym poziomie w tym kraju.

Najlepsze i największe banki w Liechtenstein

Jako, że jest to stosunkowo niewielki kraj, również nie znajdziemy tutaj wielu banków. Większość banków ma w swojej ofercie usługi Premium dla dużych inwestorów oraz dużych biznesów. Mimo wszystko udało nam się znaleźć 4 banki, w których bez większego problemu możemy otworzyć konto osobiste do celów prywatnych.

  • Banque Havilland – to mały, lokalny bank, który dedykuje swoje usługi i produkty dla osób prywatnych o wysokich dochodach. W ramach oferty znajdziemy konta, rachunki ROR, karty kredytowe, kantor online oraz instrumenty dla inwestorów.
  • LGT – jeden z lepszych prywatnych banków oferujących usługi dla osób fizycznych. Znajdziemy tutaj mnóstwo narzędzi do prywatnych inwestycji, ochrony majątku oraz zarządzania aktywami.
  • Liechtensteinische Landesbank – typowy bank komercyjny, większość nierezydentów właśnie w tym banku otwiera zwykłe konta bankowe. Największe prawdopodobieństwo pozytywnej decyzji dotyczącej otwierania rachunku. W tym banku liczne konta mają również emeryci i renciści.
  • VP Bank – bank, który oferuje możliwość zarządzania inwestycjami. W ramach usług i produktów znajdziemy tutaj ciekawą aplikację mobilną oraz bankowość internetową do zarządzania inwestycjami, sprzedaży/kupnem papierów wartościowych. Bank oferuje również konta dla firm oraz prywatnych inwestorów.

Liechtenstein to nie jest byle jaki kraj. To kraj dla naprawdę bogatych ludzi i inwestorów. Jeśli planujesz zamieszkać w tym kraju lub przenieść biznes to konto bankowe będzie niezbędne, aby w prosty i szybki sposób realizować podstawowe operacje finansowe.

Przed założeniem konta warto zadzwonić do banku i dopytać o szczegóły. Opłaty i prowizje różnią się w zależności od banku oraz typu konta, które będziemy chcieli otwierać.

Alternatywne, internetowe konta bankowe we Franku Szwajcarskim

Konto bankowe w Liechtenstein online – sprawdzamy możliwości

Oferta banków w Liechtensteinie niestety nie jest dla każdego. Jeśli nie mieszkasz w tym kraju lub nie planujesz to otwierania tam konta może być trudne, a także z punktu widzenia ewentualnych opłat trochę bez sensu.

Potrzebujesz konta zagranicznego? Konta w walucie Frank Szwajcarski? Warto rozważyć alternatywne oferty banków, które oferują możliwość otwarcia rachunków dla nierezydentów w 100% przez internet lub aplikację mobilną. Sprawdź poniższą listę i zapoznaj się z instrukcjami, które przygotowaliśmy:

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-


Źródła:

https://li.vpbank.com/en

https://www.llb.li/en

https://www.lgt.com/en/investment-solutions/

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (44 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments