Jak założyć konto bankowe na Malcie? PORADNIK

Jak założyć konto bankowe na Malcie? Czy jest możliwe założenie konta na Malcie przez internet?

Sprawdzamy co trzeba mieć, aby złożyć wniosek, a także jakie są alternatywne możliwości dla konta bankowego na Malcie. Poniżej prezentujemy krótki poradnik, w którym tłumaczymy krok po kroku jak założyć konto bankowe na Malcie.

Wstęp: konto bankowe na Malcie

Malta to mały, wyspiarski kraj, który nastawiony jest głównie na turystykę. Jednak kraj ten przyciąga również przedsiębiorców i inwestorów z całego świata. Nie tylko dzięki pięknej pogodzie i wręcz rajskim widokom, ale głównie z powodu bardzo atrakcyjnych warunków do prowadzenia biznesu.

Maltańska rezydencja pozwala na unikanie opodatkowania dochód rezydentów osiąganych poza granicami tego kraju, a także w wielu przypadkach efektywny procent opodatkowania spółek sięga 5% lub nawet 0,01%. Z tego powodu firma na Malcie to idealny sposób na płacenie niskich podatków.

Polecamy również artykuł: Firma w Estonii – niezbędnik przedsiębiorcy.

Migracja zarobkowa na Maltę możliwa jest głównie dla pracowników wyspecjalizowanych. Ze względu na małą populację kraju oraz duży odsetek migrantów zarobkowych z Azji i Bliskiego Wschodu – nie ma tutaj typowych ofert pracy, jakie znajdziemy np. w Niemczech czy Holandii.

Bez względu na to jaki masz cel, poniżej publikujemy kompletny przewodnik – jak otworzyć konto bankowe na Malcie.

Jak założyć konto bankowe na Malcie przez internet?

Generalnie każdy nierezydent może otworzyć konto bankowe na Malcie. Banki nie wymagają przedstawienia dowodu zamieszkania lub zameldowania na Malcie. Niestety nie ma możliwości, aby przejść przez ten proces całkowicie przez internet.

Aktualnie żaden maltański bank nie udostępnia możliwości zakładania kont online dla nierezydentów, zatem konieczna będzie wizyta w wybranym banku. Przed wizytą warto zadzwonić do banku, aby upewnić się jakie dokładnie dokumenty będą wymagane.

Konto bankowe na Malcie: waluta EURO

Jako, że walutą obowiązującą na Malcie to euro…

Mamy również dobrą wiadomość dla osób, które chcą założyć po prostu konto w Euro, ale nie musi to być koniecznie bank z siedzibą na Malcie. Istnieje kilka europejskich, pełnoprawnych banków, które umożliwiają otwieranie kont dla obcokrajowców w 100% przez internet. I nie mam tutaj na myśli jakiś procesorów płatniczych typu PayPal.

Opisywane przez nas banki są w pełni funkcjonalne, oraz podlegają pod prawo bankowe, a co za tym idzie – oferują gwarancję w ramach Bankowego Funduszu. Oznacza to, zabezpieczenie dla Twoich pieniędzy w przypadku bankructwa. Wszelkie inne rozwiązania nie zapewniają zwrotów środków, dlatego zakładanie konta w jakimś zagranicznym „parabanku” jest z natury dość ryzykowne.

Poniżej prezentujemy listę z artykułami oraz pełnymi instrukcjami jak założyć konto w Euro całkowicie przez internet. W pełnoprawnym banku w wybranym europejskim kraju. W ramach tego otrzymasz normalny numer konta IBAN, kartę VISA lub Mastercard. Można nią płacić w dowolnym miejscu na świecie, aplikacje mobilną oraz wszelkie inne funkcje, które dostępne są w typowych bankach.

Z punktu widzenia rozliczeń w przypadku konta w Euro nie ma to żadnego znaczenia, gdzie będzie znajdować się siedziba banku. Rozliczenia w strefie euro są niezależne od kraju, większość pracodawców i instytucji zaakceptuje konto w Euro np. z Holandii.

Czas realizacji przelewu do innego banku na Malcie czy banku w Holandii jest dokładnie taki sam. W strefie euro standardy przelewów są ujednolicone i korzystają ze wspólnego systemu rozliczeniowego.

Wyjątkiem oczywiście są takie kraje jak np. Polska, Czechy – tutaj główną walutą nie jest EURO, więc przelewy europejskie SEPA, w których realizowane są wszelkie przelewy w euro są znacznie wydłużone, a także dodatkowo płatne.

Lista banków, w których nierezydenci mogą zakładać konta online:

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-


Jak otworzyć konto bankowe na Malcie – wizyta osobista?

Jeśli z jakiegoś powodu koniecznie musisz mieć konto w euro w banku z siedzibą na Malcie. To konieczna będzie osobista wizyta w wybranym banku. Rekomendujemy kontakt z wybranym bankiem przed przyjazdem, aby potwierdzić wymagane dokumenty. Typowymi, wymaganymi dokumentami na pewno będą:

  • dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport),
  • referencje, z banku w kraju ojczystym,

Oczywiście, w przypadku kont firmowych mogą pojawić się znacznie bardziej restrykcyjne wymagania dotyczące dokumentów.

Przykładowo mogą to być: potwierdzenie celów biznesowych na Malcie (biznesplan), potwierdzenie powiązań biznesowych z kontrahentami maltańskimi, statut, dokumenty wszystkich akcjonariuszy i udziałowców w firmie.

Jaki wybrać bank na Malcie?

Na Malcie możemy wyróżnić kilka większych banków, które są warte zainteresowania. W większości banków bez problemu znajdziemy oferty na konta osobiste, ale także konta firmowe czy wszelkie produkty inwestycyjne. Poniżej opiszemy 3 najpopularniejsze banki na Malcie:

  • Bank of Valletta (BOV) – jest to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych banków na Malcie. Bank oferuje regularne promocje oraz posiada rozbudowaną sieć bankomatów i oddziałów w całym kraju. Do kont standardem są karty debetowe, wraz z zabezpieczeniami (3D Secure, kody SMS). Dużym plusem banku jest możliwość obsługi konta w języku angielskim.
  • APS BANK – kolejny popularny bank, w ofercie znajdziemy. Bankowość mobilną, internetową, rachunki rozliczeniowe, karty debetowe oraz kredytowe, produkty inwestycyjne, pakiety ubezpieczeniowe, pożyczki, kredyty oraz wszelkie usługi dla studentów, emerytów oraz pracowników. APS to bardzo dobry wybór z szerokiem zasobem usług bankowych. Dodatkowo bank posiada rozbudowaną sieć bankomatową w całym kraju.
  • FCM Bank – skupia się głównie na dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych oraz oferuje wiele produktów z zakresu oszczędności (lokaty, fundusze, konta oszczędnościowe). Poza tym w ich ofercie znajdziesz pozostałe, standardowe produkty bankowe.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-


Źródła:
www.bov.comwww.apsbank.com.mtwww.fcmbank.com.mt

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (40 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments