konto bankowe w szwajcarii

Jak Założyć Konto w Szwajcarii – Jakie są możliwości? Online czy Osobiście?

Jak założyć konto w Szwajcarii? Czy można założyć konto w Szwajcarii przez internet? Czy możemy otworzyć rachunek bez meldunku i zaświadczenia o pracę?

Aktualizacja: [wpdts-date]

Wprowadzenie

W niektórych krajach europejskich istnieje możliwości założenia konta online bez wyjazdu za granicę, bez zameldowania czy osobistej wizyty w oddziale. Proces weryfikacji  jest możliwy przez internet za pomocą bezpiecznego i szyfrowanego połączenia z aplikacją mobilną danego banku. Jest to bardzo intuicyjne, aplikacja prowadzi nas krok po kroku.


Czy można w ten sam sposób założyć konto w szwajcarskim banku? 

Polak może mieć nie lada problem, aby otworzyć szwajcarskie konto przez internet. Na chwilę obecną nie ma możliwości założenia konta online. Zanim jednak sprawdzimy pozostałe możliwości – sprawdź, czy konto w innym kraju spełni Twoje oczekiwania!

Jeśli zależy Ci na tym, aby mieć konto poza RP, poza jurysdykcją administracyjną warto rozważyć założenie konta online w innym europejskim kraju. 

Przeważnie konta są darmowe, a niektóre banki umożliwiają nawet trzymanie środków i wykonywanie przelewów w różnych walutach w tym: polski złoty czy frank szwajcarski.

Załóż Konto Online


=> Konto bankowe online w Holandii (możliwość przelewów wielowalutowych) 

=> Konto bankowe online na Litwie

=> Konto bankowe online w Niemczech


Klikając w odpowiedni link powyżej zostaniesz przekierowany do instrukcji jak krok po kroku założyć takie konto, jak wykonywać i przyjmować przelewy, jak zamówić kartę do konta, a także znajdziesz tam wszystkie najważniejsze informacje dotyczące opłat i prowizji.

Podane konta są rachunkami w prawdziwych bankach.

Nie są to żadne procesory płatnicze typu PayPal, nie są to żadne karty prepaid. Są to takie same konta jak w Polsce przy czym w innym kraju.

Dobrze, skoro nie można założyć rachunku przez internet to…

Jak Założyć Konto w Szwajcarii?

(dalsza część tekstu poniżej)

Jak Założyć Konto w Szwajcarii

Teoretycznie jest jeszcze możliwość, aby osobiście udać się do szwajcarskiego banku i próbować zakładać konto. Dla wielu jednak osób może być to nieosiągalne ze względu na to, że wyjazd do Szwajcarii nie należy do najtańszych. 

Jeśli jednak czas i pieniądze nie stanowią dla Ciebie problemy, sprawdźmy jakie są możliwości w poszczególnych bankach i jakie są wymagane dokumenty, aby założyć konto w Szwajcarii.  Szwajcarskie konto bez wątpienia zwiększa prestiż i gwarantuje utrzymanie tajemnicy bankowej.

Czy na pewno?

Jakiś czas temu głośno było, o tym, że Szwajcaria odchodzi od rygorystycznego przestrzegania tajemnicy bankowej. W takiej sytuacji możemy założyć konto w dowolnym innym kraju.

Jak obcokrajowiec może założyć konto w szwajcarskim banku? Jak Założyć Konto w Szwajcarii?

Pierwszym warunkiem jakie stawia nam szwajcarskie prawo to nierezydent ubiegający się o otwarcie rachunku powinien być w wieku co najmniej 18 lat.

Następnie należy wybrać i skontaktować się z bankiem. Wówczas otrzymamy opiekę menedżera konta, który poprowadzi nas przez cały proces jak założyć konto w Szwajcarii.

Jakie są potrzebne dokumenty?

I tutaj należy przygotować się na mnóstwo papierkowej roboty. Musimy potwierdzić naszą tożsamość, a także udokumentować źródła dochodu. Poza tym konieczne będzie:

  • Ważny paszport ,
  • Weryfikacja pochodzenia Twoich dochodów (może to być wyciąg z Twojego ostatniego banku),
  • Potwierdzenie adresu, który podałeś (I tutaj uwaga! Bank może zweryfikować to zweryfikować poprzez wysłanie specjalnego listu na podany adres).

Czy można otworzyć konto drogą korespondencyjną?

O ile banki szwajcarskie nie dają nam możliwości otwarcia konta przez internet, o tyle, w niektórych przypadkach będzie możliwość otwarcia konta poprzez wysłanie wszystkich dokumentów drogą korespondencyjną. Natomiast to już trzeba uzgodnić bezpośrednio z bankiem. W takiej sytuacji, jeśli coś nie będzie się zgadzać – bank może odrzucić nasz wniosek. Zatem jest to ryzykowny sposób, o wiele lepszym pomysłem jest wizyta w Szwajcarii.

A jeśli już zdecydujesz się na tradycyjną korespondencję i uzgodnisz to z menadżerem konta to pamiętaj, że konieczne będzie poświadczenie notarialne wszystkich dokumentów lub pieczęć apostille. Usługa taka u notariusza kosztuje kilkaset złotych.

Kwalifikowalność: Jak Założyć Konto w Szwajcarii?

Jeśli masz jakiekolwiek powiązania polityczne to bank może ocenić Cię jako osobę zajmującą eksponowane stanowisko polityczne. W takim przypadku nie pomoże ani udokumentowanie legalnych dochodów, ani narodowość, ponieważ banki i tak będą mogły odmówić Ci otwarcia szwajcarskiego konta bankowego.

Upewnij się, że nie masz żadnych powiązań politycznych – bezpośrednio lub gdzieś w rodzinie!

Jak Założyć Konto w Szwajcarii? Jaki bank wybrać?

Wybór odpowiedniego banku pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu, dodatkowo zmniejszysz ryzyko późniejszej konieczności zmiany konta – jeśli coś nie będzie spełniać Twoich oczekiwań. Oczywiście bez względu na to jaki bank wybierzesz, wszystkie zapewniają bezpieczeństwo środków.

Dwa duże szwajcarskie banki to: UBS Group AG i Credit Suisse Group AG. Możesz też poszukać w internecie prywatnych szwajcarskich banków.

Natomiast te dwa największe banki działają na terytorium całej Szwajcarii. Mają też siedziby w wielu europejskich miastach, zatem jest to na plus, jeśli w przyszłości się przeprowadzisz lub nie będziesz mógł bezpośrednio odwiedzić Szwajcarii.

Ile kosztuje otwarcie szwajcarskiego konta?

Jak Założyć Konto w Szwajcarii

Jak w prawie każdym banku, po założeniu obowiązują pewne opłaty. Jednak nie są to zbyt wygórowane kwoty jak na standardy szwajcarskie, natomiast mogą być kwotami zaporowymi dla większości polaków. Opłaty zaczynają się od 10 CHF do 30 CHF, czyli od 40 zł do 120 zł miesięcznie!

Jak Założyć Konto w Szwajcarii Możesz również założyć bezpłatne konto całkowicie przez internet w innym kraju:

 

=> Konto bankowe online w Holandii (możliwość przelewów wielowalutowych)

=> Konto bankowe online na Litwie

=> Konto bankowe online w Niemczech


Jak Założyć Konto w Szwajcarii

TAGI: konto w szwajcarii, jak założyć konto w szwajcarii, szwajcarskie konto bankowe, banki w szwajcarii.