Konto Wise – Analiza i Opinie – czy warto założyć?

Konto Wise, dawniej TransferWise to międzynarodowe konto bankowe, w ramach którego możemy otwierać wiele rachunków w ponad 54 walutach. Konto Wise obsługuje ponad 80 krajów, a także jest jednym z najtańszych tego typu rozwiązań. Większość funkcji jest praktycznie bezpłatne.

Sprawdź czy warto otworzyć konto Wise! W tym artykule opiszemy konto, podamy podstawowe korzyści i funkcje, a także opłaty i prowizje. W poniższym artykule znajdziesz również INSTRUKCJĘ krok po kroku jak założyć konto Wise.

Wise – co to za firma?

Wise firma, która wcześniej znana była pod marką TransferWise. Jest to wirtualny bank, który w swojej ofercie ma międzynarodowe konto bankowe. Dlaczego międzynarodowe? Z prostego powodu…

W ramach jednego konta bankowego możemy mieć rachunki w ponad 50 różnych walutach świata, a transakcje, przelewy czy płatności kartą mogą być realizowane w ponad 80 krajach. Jest to bardzo imponujący zasięg, którego nie jeden bank może Wise pozazdrościć.

Wise siedzibę ma w Wielkiej Brytanii, w Londynie, ponieważ kraj ten jest niezwykle przyjazny pod względem prowadzenia biznesu. Natomiast to nie ma żadnego znaczenia, gdzie bank ma siedzibę.

Najważniejsze jest to, że Wise ma podpisane umowy z lokalnymi bankami w wielu krajach. Dzięki temu z poziomu konta Wise bez problemu otworzymy konto na przykład:

 • w dolarach amerykańskich w banku w USA, otrzymamy normalne numery konta – tak jakbyśmy mieli prawdziwy rachunek w Stanach Zjednoczonych!
 • w euro – otrzymamy europejski numer IBAN, dzięki któremu będziemy mogli przyjmować przelewy z innych banków bezpośrednio na konto Wise,
 • Wise umożliwia nawet otwarcie konto w PLN, w polskich złotówkach!
 • i wiele innych lokalnych walut oraz rachunków… więcej szczegółów znajdziesz bezpośrednio na stronie Wise.

Taka forma bankowości ułatwia wiele spraw! Zresztą historia marki Wise zaczyna się od realizowania przelewów międzynarodowych z niskimi prowizjami, zatem jak widzimy bank rozwija się i podbija coraz to nowsze rynki.

Wise jest autoryzowaną instytucją finansową, regulowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (FCA) w Wielkiej Brytanii. Zatem jest to pełnoprawny, wirtualny bank, który podlega pod prawo bankowe w Wielkiej Brytanii.

Konto Wise – opłaty i prowizje

Dużym plusem jest fakt, że konto jest praktycznie bezpłatne.

Sprawdźmy cenniki Wise:Otwarcie konta: za darmoProwadzenie rachunków:za darmoPłatności kartą:za darmoObsługa karty:za darmo

Wydanie karty:41 PLN(jedyny minus, musimy zapłacić za kartę, aczkolwiek nie jest to zbyt duża opłata biorą pod uwagę, że karta wysyłana jest KURIEREM DHL EXPRESS z WIELKIEJ BRYTANII! + jedna karta do płatności w 54 walutach jak najbardziej jest warta takiej kwoty!)Wypłaty w bankomacie:za darmo(Pierwsze 2 wypłaty do 200 GBP miesięcznie).

Otrzymuj pieniądze w EUR, GBP, AUD, NZD, RON, HUF i SGD: za darmoOtrzymuj USD za pomocą płatności elektronicznej ACH lub polecenia zapłaty: za darmoPolecenie zapłaty w EUR, GBP, AUD: za darmo

Pełny cennik dostępny na stronie Wise.

Konto Wise – największe zalety

Konto Wise to pozycja dla osób, które chcą mieć zagraniczne konto bankowe, ale nie mogą założyć w tradycyjnym banku ze względu na regulacje oraz konieczność dostarczania wielu dokumentów, który zdobycie gdzieniegdzie graniczy wręcz z cudem. Konto Wise to również propozycja dla osób, które dużo podróżują, pracują za granicą, studiują czy spędzają wakacje.

Czy warto założyć konto Wise? Według naszej opinie TAK, a główne zalety konta to:

 • wielowalutowość (możliwość trzymania pieniędzy w ponad 54 walutach oraz otrzymywanie lokalnych przelewów),
 • jedno konto i jedna karta do obsługi wszystkich rachunków,
 • bezpieczny i pewny bank (nadzór FCA),
 • bardzo tanie konto, większość funkcji bezpłatne,
 • niskie opłaty i prowizje bez subskrybcji,
 • obsługa konta w języku polskim,
 • możliwość otwarcia rachunku walutowego w PLN,
 • płatność poza granicami bez żadnych dodatkowych czy ukrytych opłat,
 • środki zabezpieczone przez lokalne banki w danej walucie, w wybranym kraju.

Więcej szczegółów znajdziesz bezpośrednio na stronie Wise.

Instrukcja – jak założyć konto Wise

Jak założyć konto Wise – jak założyć wniosek?

Krok #1: Odwiedź oficjalną stronę banku >

Przejdź na oficjalną stronę banku, aby założyć konto WiseSTRONA BANKU >>

Jak jesteś stronie głównej to wystarczy, że klikniesz ZAREJESTRUJ o góry. (fot 1.)

Konto Wise - Analiza i Opinie
fot. 1. Rejestracja na komputerze. Uwaga! Na smartfonach jest tak samo, tylko układ może się różnić poszczególnych elementów.

Krok #2: Rejestrujemy się, zakładamy po prostu konto w systemie.

 • podaj swój adres e-mail (fot. 2.)
Konto Wise 2022
fot. 2. W celu rejestracji podaj adres e-mail. Pamiętaj, aby był ważny i aktywny, ponieważ w kolejnym kroku trzeba potwierdzić adres klikając w link aktywacyjny w wiadomości od Wise.
 • Wybieramy typ konta: konto osobiste lub konto firmowe (fot. 3.)
Konto Wise Bankowe 2023
fot. 3. Konto Wise można również otworzyć dla firmy. Ułatwia to transakcję międzynarodowe z kontrahentami na całym świecie.
 • Wskazujemy kraj zamieszkania: (fot. 4.)
Międzynarodowe Konto Wise 2024
fot. 4. Wybieramy kraj zamieszkania.
 • W kolejnym etapie konieczne będzie podanie numeru telefonu, aby lepiej zabezpieczyć konto: (fot. 5.)
Międzynarodowe Konto Wise jak założyć
fot. 5. Konto Wise jest bardzo dobrze zabezpieczone, konieczne jest włącznie dwuetapowej weryfikacji przy logowaniu. Zatem musimy podać aktualny numer telefonu, aby otrzymywać kody SMS umożliwiające logowanie lub autoryzacje transakcji.
 • Kolejny krok to potwierdzić poprawność wpisanego wcześniej numeru telefonu. Otrzymamy 6-cyfrowy kod, który należy wpisać w okienku (fot. 6.)
Międzynarodowe Konto Wise anonimowe
fot. 6. Kod otrzymasz jako wiadomość SMS.
 • W tym kroku będzie nadanie hasła dostępu do konta bankowego (fot. 7.)
Międzynarodowe Konto Wise bez komornika
fot. 7. Pamiętaj, aby hasło było mocne i trudne do odgadnięcia. Nigdy nikomu nie podawaj tego hasła!
 • Po podaniu i potwierdzeniu hasła jesteśmy wstępnie zarejestrowani w systemie (fot. 8.). Za chwilę zalogujemy się, oraz otworzymy rachunek bankowy, zweryfikujemy tożsamość oraz zamówimy kartę do konta.
Konto Wise 2025
fot. 8. Jesteśmy już w systemie Wise. Teraz możemy otworzyć konto Wise oraz dowolną ilość rachunków w wybranych walutach świata.

 • Nie zapomnijmy również o potwierdzeniu adresu e-mail. Na podany adres przyjdzie w ciągu maksymalnie 5 minut wiadomość jak poniżej (fot. 9.) – wystarczy kliknąć w przycisk: „Confirm my email address”.
Konto Wise 2026
fot. 9. Pamiętaj, aby potwierdzić adres e-mail!

Krok #3: Po zarejestrowaniu w systemie możemy otworzyć konto bankowe w dowolnej walucie lub walutach. (Konto Wise Logowanie)

 • Wejdź na stronę banku oraz przejdź do logowania: OFICJALNASTRONA BANKU >> (fot. 10.) Przycisk do logowania znajduje się w prawym górnym rogu, tuż obok Zarejestruj się. Na telefonach i smartfonach trzeba wejść w menu po lewej.
Konto Wise
fot. 10. Zaloguj się do systemu.

Jak zmienić język w ustawieniach?

 • UWAGA! Dla ułatwienia warto zmienić sobie język na polski w ustawieniach. W tym celu klikamy w nasze imię i nazwisko w górnym prawym rogu oraz wybieramy Settings. (fot. 11.)
Konto Wise Międzynarodowe Konto Bankowe
fot. 11. Warto ustawić sobie język polski.

 • Teraz z listy ustawień szukamy pozycji „Language settings” oraz wyszukujemy język polski – koniecznie zapisujemy zmiany niebieskim przyciskiem! (fot. 12.)
Międzynarodowe Konto Wise
fot. 12. Wybieramy język z listy,

 • Ok, wracamy na stronę główną i przechodzimy już do zakładania konta bankowego oraz wyboru waluty. W tym celu odszukaj po lewej (w menu) pozycji „Zacznij korzystać” i oczywiście klikamy tam – otworzy się nowe okno. (fot. 13.)
Międzynarodowe Konto Wise
fot. 13. Zaczynamy przygodę z nowoczesnym bankowaniem!

 • W pierwszej kolejności będziemy musieli wybrać jaką lub jakie waluty chcemy obsługiwać na koncie. Na tym ekranie wystarczy, że przejdziemy dalej klikając „Zaczynamy” . (fot. 14.)
Międzynarodowe Konto Wise jak założyć przez internet
fot. 14. Otwórz portfel w wybranej walucie.

 • Na tym etapie wybieramy w jakiej walucie chcemy otworzyć rachunek. Na podstawie wybranej waluty Wise otworzy nam konto w wybranym kraju oraz zorganizuje odpowiedni numer IBAN. My nic nie musimy robić, po prostu wybieramy walutę. Ja wybiorę sobie Dolara Amerykańskiego (USD). Możemy zakładać kilka kont w różnych walutach, aby tego dokonać trzeba powtórzyć po prostu cały proces i wybrać inną walutę. Wrócimy jeszcze do tego tematu. Jak już wybraliśmy pierwszą walutę to po prostu potwierdzamy wybór, klikając niebieski przycisk POTWIERDŹ.
Konto Wise 2027 2028
fot. 15. Do wyboru ponad 50 różnych walut. W tym PLN!

 • Jak już wybraliśmy pierwszą walutę to po prostu potwierdzamy wybór. W kolejnym kroku możliwe, że będziemy musieli podać podstawowe dane osobowe takie jak: imię, nazwisko, data urodzenia oraz adres zamieszkania.

Krok #4: Do pełnej aktywacji konta bankowego musimy potwierdzić swoją tożsamość.

 • Wejdź w konto w walucie w sekcji „Wirtualne portfele” (1), następnie rozwiń okienko (2)„Otrzymaj dane bankowe dla Twojego rachunku w USD”, następne na dole przycisk (3)„Uzyskaj dane bankowe”. (fot. 16.)
Konto Wise
fot. 16. Przykład na podstawie konta walutowego w USD.

 • W kolejnym kroku musimy zweryfikować naszą tożsamość, aby uzyskać dane konta bankowego. Wówczas śmiało możemy robimy przelewy, dodawać pieniądze, zamówić kartę i w pełni korzystać z konta bankowego w wybranej walucie. Jednak, aby móc przejść przez weryfikację musimy już coś wpłacić na konto. Oczywiście wpłacone pieniądze będą w 100% do naszej dyspozycji. To nie jest żadna opłata, po prostu Wise wymaga, abyśmy na samym początku już zasilili konto, później możemy wydać te pieniądze na dowolny cel lub przesłać ponownie na nasz rachunek w banku. W przypadku dolara amerykańskiego jest to kwota min. 20 USD. Oczywiście możemy zadeklarować więcej i zasilić konto wyższą kwotą, aczkolwiek ja zostanę przy minimalnej kwocie na potrzeby tworzenia tej instrukcji. (fot. 17.)
Międzynarodowe Konto Wise 2029
fot. 17. Aby uniknąć masowego zakładania pustych kont – wymagane jest zasilenie rachunku, aby kontynuować, potwierdzić tożsamość i zamówić kartę do konta.
 • W kolejnych krokach wybieramy formę, w jakiej chcemy zasilić konto. (fot. 18.) Możemy użyć zwykłej karty debetowej lub karty kredytowej, możemy użyć bramki płatniczej Trustly (polecam – najszybciej) lub istnieje możliwość zrobienia zwykłego przelewu bankowego (ta opcja trwa najdłużej, nawet do 4 dni).
instrukcja jak założyć zagraniczne konto bankowe Konto Wise
fot. 18. Do wyboru kilka metod zasilenia konta. Najszybsza to bez wątpienia Trustly, ponieważ możemy zrobić przelew online w czasie rzeczywistym.

 • dosłownie po 2 minutach pieniądze zostały już zaksięgowane na moim koncie w dolarze amerykańskim (USD) (fot. 19.)
konto bankowe w wielu walutach
fot. 19. Środki zaksięgowane na koncie Wise. Z tych środków możemy od razu korzystać.

 • ostatnim krokiem do uzyskania pełnoprawnego konta bankowego jest weryfikacja tożsamości. Wybierzmy sobie ponownie nasz rachunek z menu (1)(Wirtualne portfele) następnie rozwińmy okienko z napisem (2)„Ukończ weryfikację, aby otrzymać dane bankowe” i pojawi się przycisk (3)„Potwierdź tożsamość” – wchodzimy tam. (fot. 20.)
Konto Wise
fot. 20 Potwierdzamy tożsamość, aby otrzymać numer konta bankowego oraz zamówić kartę do konta.

 • Weryfikacja online praktycznie w każdym internetowym banku jest taka sama: musimy wysłać zdjęcie dowodu osobistego, paszportu lub ewentualnie prawa jazdy oraz zdjęcie własnej twarzy. Po wejściu w powyższy przycisk „Potwierdź tożsamość” wyświetli nam się strona z kodem QR, który musimy zeskanować w telefonie, aby otworzyć specjalną, zabezpieczoną i szyfrowaną stronę za pośrednictwem tej strony będziemy mogli w bezpieczny sposób wysłać wspominane zdjęcia dokumentów oraz twarzy. (fot. 21.)

  W większości przypadków smartfonów wystarczy wejść w aparat i nakierować na kod QR, dużo telefonów ma wbudowany czytnik takich kodów. Jeśli w ten sposób nie możemy otworzyć strony to konieczne będzie pobranie jakiejś aplikacji do czytania kodów QR. Ostatecznie jeśli mamy problemy z włączeniem strony za pomocą QR to na dole powinien być przycisk „Kod QR nie działa?” – po kliknięciu tam otworzy się strona z linkiem, który musimy przepisać i otworzyć w przeglądarce w telefonie.
Międzynarodowe Konto Wise
fot. 21. Weryfikacja tożsamości – konto Wise.

 • Po wejściu na stronę poprzez QR lub link ponownie musimy się zalogować na konto. Teraz wybieramy jaki dokument chcemy dostarczyć, do wyboru mamy: ID, czyli tradycyjny dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Tutaj ta strona może być po angielsku, więc dla niektórych osób może to być drobne utrudnienie. Na szczęście cały proces jest bardzo prosty i intuicyjny, a także szybki. Wysłanie dwóch zdjęć to kwestia 2-3 minut. (fot. 22.)
Międzynarodowe Konto Wisee
fot. 22. Wybierz dokument do przesłania. Zrób zdjęcie wybranego dokumentu i wyślij.

 • dodanie zdjęć jest również bardzo banalne, po prostu wybieramy odpowiednią, kolejną opcję (będzie tam link) otworzy się aparat, robimy zdjęcie i automatycznie umieści się w formularzu. Później jedynie to zatwierdzamy i wysyłamy. W moim przypadku cała procedura weryfikacji trwała około 6 minut – od zalogowania do otrzymania wiadomości e-mail z potwierdzeniem (fot. 23.)
Konto Wise
fot. 23. Algorytm weryfikuje dokumenty, zatem proces jest niezwykle szybki.

Krok #4: Jak zamówić kartę do konta? Międzynarodowe konto bankowe karta

 • Na szczęście nie musimy zamawiać każdej karty osobno do walut, z których korzystamy. Wystarczy jedna karta, która jest wielowalutowa, oraz automatycznie wykrywa w jakiej walucie została wykonana płatność i odpowiednio pobiera z właściwego konta walutowego. Jak zamówić kartę? Nic prostszego! Z bocznego, lewego menu wybieramy opcję „Karty”, następnie zamawiamy kartę klikając w przycisk „Zamów swoją kartę”. Wypełniamy wymagane dane i czekamy, aż plastik zostanie do nas wysłany. Przeważnie trwa to około 7-10 dni od momentu zamówienia do doręczenia przesyłki do odbiorcy. (fot. 24.)
 • Karta wysyłana jest kurierem DHL Express, dlatego czas wysyłki jest bardzo krótki (karta idzie z UK).
Międzynarodowe Konto Bankowe
fot. 24. Konto Wise to mnóstwo możliwości, ale bez karty ani rusz!
 • Następnie musimy uzupełnić kilka dodatkowych danych takich jak na przykład: adres dostawy (fot. 26.), na który zostanie wysłana nasza karta. W tym oknie klikamy w przycisk „Wprowadź adres dostawy”. (fot. 25.)
konto międzynarodowe Konto Wise
fot. 25.
Konto Wise międzynarodowe
fot. 26. Zamawiamy kartę i w ciągu maksymalnie do 2 tygodni będzie u nas!

 • w następnym kroku mamy możliwość ustawienia PINu do karty (fot. 27.)
konto międzynarodowe Konto Wise
fot. 27. Ustawiamy od razu PIN do karty – nie zapomnij tego PINu i NIKOMU GO NIE UDOSTĘPNIAJ!

 • Pozostaje nam w zasadzie ostatnia, najmniej przyjemna czynności, czyli musimy opłacić kartę. Na szczęście jest to opłata jednorazowa, biorąc pod uwagę, że karta będzie wysłana z Wielkiej Brytanii to rzeczywiście taka opłata nie jest wygórowana. Dodatkowo jest to opłata jednorazowa, później nie mamy żadnych dodatkowych, miesięcznych opłat.
Konto Wise w międzynarodowym banku
fot. 28.
Oceń artykuł: 4.8 / 5 (59 głosy)
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W jakiej walucie najlepiej zalozyc konto ,by mozna bylo pobrac pieniadze w polskim bankomacie i by bylo to korzystne.Czy obsluguje rowniez korony czeskie?