Konto walutowe Korona Szwedzka [SEK] – gdzie założyć?

Gdzie najlepiej otworzyć Konto walutowe Korona Szwedzka [SEK]? W tym artykule sprawdzimy jakie są możliwości, a także czy jest jakiś bank, który umożliwia otworzenie takiego rachunku.

Ten wpis poświęcony jest osobom, które chcą założyć konto walutowe w koronie szwedzkiej w polskim lub zagranicznym banku. Jeśli natomiast chcesz skorzystać z usług banków w Szwecji to polecamy artykuł, w którym opisany został cały proces: Konto bankowe w Szwecji – czy można założyć bez meldunku?

Wstęp: Konto walutowe Korona Szwedzka [SEK]

Konto walutowe w koronie szwedzkiej będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które przyjmują przelewy w tej walucie, podróżują do Szwecji lub rozliczają się w tej walucie. Konto walutowe pozwoli uniknąć dość wysokich prowizji i opłat za przewalutowanie z pozostałych walut np. PLN.

To rozwiązanie nie sprawdzi się jednak dla osób, które na co dzień mieszkają i pracują w Szwecji. O wiele lepszym pomysłem jest otwarcie konta bankowego w Szwecji w tradycyjnym banku lub za pośrednictwem internetowych, wirtualnych banków.


Konto walutowe Korona Szwedzka [SEK] – tradycyjne banki

Konto walutowe korona szwedzka (SEK) – czy jest możliwe, aby otworzyć taki rachunek walutowy w banku na terenie Polski?

Nie ma możliwości, aby otworzyć rachunek w koronach szwedzkich z numerem kont bankowych typowych dla kont w szwedzkich bankach. Część z polskich banków oferuje co prawda rachunek walutowy w koronie szwedzkiej (SEK), ale w ramach kantoru internetowego.

Oznacza to, że możemy trzymać pieniądze na wirtualnym rachunku na koncie, a wszelkie płatności będą wykonywane wielowalutową kartą wydaną do konta głównego.

Usługi znajdziemy w takich bankach jak:

Szczerze mówiąc oferta tych banków nie jest zbyt konkurencyjna i możliwe są o wiele lepsze i tańsze rozwiązania. Dokładnie opisujemy to w dalszej części tego artykułu.


Nowoczesne rozwiązania dla kont walutowych 

Coraz częściej możemy znaleźć oferty różnych instytucji finansowych, banków wirtualnych lub procesorów płatniczych. W wielu przypadkach wybór takiego rozwiązania może okazać się o wiele bardziej przydatny, a co ważniejsze – tańszy i praktyczny.

Konto walutowe Korona Szwedzka [SEK] w Wise (strona)

Najpopularniejszym kontem, który oferuje możliwość realizacji dyspozycji w ponad 54 różnych walutach w tym Korona Szwedzka, Polski Złotych, Euro itd… jest konto Wise – dostępne na tej stronie.

Konto jest całkowicie bezpłatne, jedyne opłaty mogą zostać naliczone za wydanie i wysłanie karty. Poza tym karta jest bezpłatna, nie ma żadnych dodatkowych miesięcznych opłat. Kartę, którą otrzymamy do konta ma funkcje wielowalutowości.

Oznacza to, że możemy mieć bezpłatnie dowolną ilość rachunków w wybranej walucie świata i tylko jedną kartę, która automatycznie będzie rozpoznawać transakcje i pobierać wartość z odpowiedniego rachunku walutowego.

Takie rozwiązania zapewnia ogromną oszczędność na typowych, bankowych prowizjach i opłatach za przewalutowanie, zatem jest to bardzo dobra, niezwykle konkurencyjna oferta w stosunku do tradycyjnych banków.

Konto Wise oczywiście podlega pod wszelkie regulacje prawne, ponadto jest to znana marka z wieloletnim stażem. Konto możesz otworzyć 100% przez internetna tej oficjalnej stronie banku >>

Więcej na temat tego konta pisaliśmy w artykule: Konto Wise – Analiza i Opinie – czy warto założyć?

konto walutowe korona szwedzka

Podsumowanie

Konto walutowe w koronie szwedzkiej [SEK] będzie niezwykle przydatne dla rodzin osób, które pracują w Szwecji. Osoby, które mieszkają w Polsce nie mają możliwości otworzyć rachunku bezpośrednio w banku szwedzkim.

Zatem jest to jedyne rozwiązanie, aby uniknąć ogromnych opłat za przelewy czy przewalutowanie.

Ponadto konto walutowe korona szwedzka będzie przydatne dla wszystkich tych, którzy planują podróż do Szwecji. Zarówno tą dłuższą jak i krótszą.

Posiadanie karty wielowalutowej ułatwia wykonywanie codziennych transakcji w sklepach czy bankomatach. Wszelkie płatności nie są obciążone dodatkowymi prowizjami za przewalutowanie.

Konto w Wise można założyć całkowicie online, zajmuje to około 15 minut, kartę otrzymamy w ciągu przeważnie 7 dni od momentu zweryfikowania tożsamości.

Po założeniu konta od razu możemy zdalnie otwierać i zamykać rachunki walutowe w ponad 54 różnych walutach z całego świata. Konto jest w pełni funkcjonalne w ponad 80 krajach na świecie.

POLECAMY ZAGRANICZNE KONTA BANKOWE
KTÓRE ZAŁOŻYSZ W 100% ONLINE!
Jak założyć konto bankowe przez internet w Holandii wraz z kontem EURO oraz możliwością przelewów walutowych - w tym PLN? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć międzynarodowe konto bankowe online, z tanimi przelewami walutowymi (ponad 50 walut w tym: PLN)? SPRAWDŹ: [INSTRUKCJA KROK PO KROKU] WEJDŹ TUTAJ

Jak założyć konto bankowe w Niemczech bez meldunku przez internet? WIĘCEJ: [INSTRUKCJA] NA TEJ STRONIE

-

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (19 głosy)
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

No dobra dobra brakuje konkretu jaki bank W Polsce współpracuje bez problemów z tymi wymienionymi by je zasilić?