Skarga do PIP brak wynagrodzenia WZÓR + INSTRUKCJA

Brak wynagrodzenia za pracę w terminie? Być może pracodawca zalega już z kilkoma wypłatami? NIE CZEKAJ! Zgłoś to do odpowiedniego urzędu – w tym przypadku będzie to Państwowa Inspekcja Pracy. Skarga do PIP brak wynagrodzenia wzór – do pobrania na naszej stronie całkowicie bezpłatnie.

Pamiętaj, że jeśli pracodawca naruszy przepisy prawa pracy inie wypłaci należnego wynagrodzenia – możesz dochodzić swoich praw przed sądem.

Wstęp – Skarga do Państwowej Inspekcji Pracy

Skarga do pip brak wynagrodzenia WZÓR 2023

Jeśli chcesz złożyć skargę lub wniosek do Państwowej Inspekcji Pracy – dokument musi być odpowiednio przygotowany, a także powinien zawierać najważniejsze dane:

  • imię i nazwisko osoby, która składa skargę,
  • dokładny adres (ulica, numer domu, numer mieszkania, kod pocztowy, miejscowość),
  • opis sprawy (w tym przypadku skarga na pracodawcę).

Jeśli pominiemy jakiekolwiek informacje, które są wymagane – wówczas skarga nie zostanie rozpatrzona. Nie ma możliwości składania skarg anonimowo. PIP nie rozpatruje skarg złożonych anonimowo.

Jedna Państwowa Inspekcja Pracy w pełni zapewnia anonimowość osobom, które składają skargi. Pracodawca nie będzie wiedzieć, kto dokładnie złożył skargę. Po prostu PIP przeprowadzi kontrolę nie ujawniając informacji w związku ze skargą.

Skarga do PIP brak wynagrodzenia wzór – co musi się znaleźć?

Poza niezbędnymi informacjami takimi jak: dane osobowe osoby, które składa skargę czy dokładny opis sprawy – dobrze jest umieścić kilka dodatkowych danych:

  • miejscowość i datę sporządzenia dokumenty,
  • dane pracodawcy (nazwa, NIP, adres),
  • informacje na temat umowy, ilości nieotrzymanych wypłat oraz dat, w których wynagrodzenie powinno być wysłane na konto bankowe,
  • dodatkowe informacje, które uznasz za istotne,
  • załączniki (wyciąg z konta, kopia umowy),
  • czytelny podpis,
  • informacja o zgodzie na przetwarzanie danych w celach obsługi zgłoszenia (zgodnie z RODO),

Skarga do PIP – Jak złożyć?

Pismo można wysłać na dowolny adres okręgowego Inspektoratu Pracy, można też wysłać faksem lub zanieść osobiście. Wysyłając pismo korespondencyjnie – koniecznie pamiętaj, aby wysłać listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.

Poniżej Skarga do PIP brak wynagrodzenia WZÓR – pobierz z naszej strony całkowicie bezpłatnie. Przygotowany dokument jest w formacie PDF, czyli konieczne będzie pobranie na komputer, wydrukowanie i wypełnienie. Można również od razu wydrukować korzystając z funkcji w przeglądarce internetowej.

UWAGA! Nasza strona działa wykorzystuje technologię opóźniania skryptów JavaScript w celu podniesienia jakości i szybkości prezentowanych treści. Możliwość pobrania powinna pojawić się poniżej po kilku chwilach, jeśli nic nie ma – prosimy odświeżyć stronę. Wszelkie oprogramowanie do blokowania reklam może również uniemożliwić pobieranie, zalecamy zatem wyłączyć programy typu AdBlock, NoAds….

Tutaj powinna być możliwość do pobrania dokumentu:



Czy można złożyć skargę elektronicznie?

Tak, skargę można składać w formie elektronicznej np. poprzez formularze dostępne na stronie Państwowej Inspekcji Pracy. To jednak nie wszystko, dodatkowo skargę możesz złożyć przez faksem, lub ustnie – wówczas pracownik sporządzi odpowiedni protokół.

Brak wypłaty w terminie to poważne wykroczenie, którego nie można ignorować. Jeśli jesteś świadkiem takiego zdarzenia lub proceder dotyczy bezpośrednio Ciebie – nie zastanawiaj się nad złożeniem skargi tylko to ZRÓB.

Proces jest niezwykle łatwy, możesz pobrać SKARGA DO PIP BRAK WYNAGRODZENIA WZÓR naszej stronie całkowicie bezpłatnie, wypełnić i złożyć lub skontaktować się z dowolnym oddziałem Państwowej Inspekcji Pracy.

Skarga do PIP brak wynagrodzenia wzór online

Skarga możliwa jest również do złożenia w formie elektronicznej na stronie PIP.

Wszelkie skargi, wnioski czy prośby będą podejmowane bez zbędnego oczekiwania w kolejce. Zasada jest taka, że głównie skargi rozpatruje się natychmiast, aczkolwiek PIP zastrzega sobie maksymalną datę do 30 dni od daty otrzymania dokumentu. Termin ten może zostać wydłużony, nawet do dwóch miesięcy.

W większości przypadków złożenie skargi do Państwowej Inspekcji Pracy powoduje wszczęcie postępowania kontrolnego wobec zaskarżonej firmy, której ta skarga dotyczy. W przypadku bezzasadnej skargi mogą być wyciągane konsekwencje w stosunku do osoby, która skargę złożyła.

Oceń artykuł: 4.9 / 5 (29 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments