Jak zmienić IP na polskie za granicą? 3 Sprawdzone Sposoby!

Jak zmienić IP na polskie za granicą? Chcesz ominąć cenzurę w danym kraju? Może chcesz obejrzeć polskiego Netflixa, ale ten blokuje dostęp za granicą? A może po prostu chcesz coś kupić taniej?

Tak, tak, firmy często prowadzą politykę dyskryminacji cenowych ze względu na region. Wiele usług jest o wiele tańszych dla mieszkańców Indii, niż dla typowego europejczyka. Czy to niesprawiedliwe? Niewątpliwe, ale w tym artykule pokażę Ci najskuteczniejsze sposoby jak ominąć te wszystkie ograniczenia!

Zatem jak zmienić IP na polskie za granicą?

Pierwszym sposobem, który bez wątpienia jest bardzo skuteczny to postawienie własnego serwera. Można wykupić usługę Wirtualnego Serwera u danego dostawcy i odpowiednio go skonfigurować. Łącząc się przez taki serwer zawsze będziemy mieć polskie IP. Ważne, aby serwer fizycznie znajdował się w Polsce.

No dobrze, ale przecież nie każdy ma takie umiejętności informatyczne, aby stawiać własny serwer. To bez wątpienia bardzo skuteczny sposób, ale jednocześnie dość trudny i czasochłonny.

Proxy – do zmiany adresu IP

Drugim sposobem jest wykorzystanie już istniejących serwerów proxy. Wystarczy wejść na stronę z darmowymi serwerami proxy, których pełno w internecie i można wziąć pierwszą lepszą z wyników wyszukiwania google.

Jeśli wybraliśmy już interesujący nas serwer to kopiujemy adres IP i port. Następnie wklejamy w ustawieniach komputera. W tym celu należy wejść w Ustawienia >> Sieć i Internet >> Serwer Proxy (każdy komputer może mieć inne ścieżki dojścia, tutaj jest przykładowa dla komputerów ASUS z Windows 10). W zakładce Serwer Proxy wybieramy Ręczna Konfiguracja Serwera Proxy i wklejami IP i numer portu.

Trzeci sposób – najszybszy, najprostszy i najlepszy!

Trzecim sposobem jest ściągnięcie odpowiedniego programu do zmiany IP z wgranymi serwerami prywatnymi z całego świata. Może to być VPN, ale trzeba uważać na to jaki program ściągamy, ponieważ nie każdy jest godny uwagi.

Jeśli ściągniemy program wątpliwej jakości to możemy narazić się na kilka niebezpieczeństw. Więcej na ten temat opisałem w artykule:

Program do zmiany IP na inny kraj – Który najlepszy?

Jakie są zalety tego sposobu?

  • Nie trzeba posiadać żadnej wiedzy informatycznej, wystarczy zainstalować program i jednym kliknięciem można zmienić IP na polskie lub jakikolwiek inny kraj,
  • W programach VPN są już dostępne serwery, nie trzeba niczego wyszukiwać i wpisywać, wystarczy kliknąć.
  • Prawie 6000 serwerów na całym świecie do twojej dyspozycji!
  • Szybkie i niezawodne serwery bez limitów danych i połączeń.

Dodatkowo programy VPN:

  • Szyfrują dane – nie ma takiej możliwości, aby ktoś przechwycił twoje hasła, wiadomości czy zdjęcia. Szczególnie jest to ważne, gdy korzystamy z WiFi w miejscach publicznych!
  • Zapewniają prywatność – twój dostawca nie ma wglądu do tego jakie treści przeglądasz w internecie.
  • 100% Anonimowość – łączysz się z prywatnego serwera, więc nie ma możliwości, aby Cię namierzyć (ale tutaj trzeba uważać! Dlaczego? Dokładnie wyjaśniłem to tutaj).
Jak zmienić IP na polskie za granicą

Podsumowując

Jak widać jest kilka sposobów, dzięki którym można zmienić IP. Niektóre są lepsze, inne są gorsze. Oczywiście istnieją jeszcze inne sposoby, ale wymagają o wiele większej wiedzy informatycznej.

Natomiast jeśli nie będziemy mieć wykupionego serwera proxy, własnego serwera lub VPN to żaden sposób nie zagwarantuje nam zmiany IP.

Adresy IP niestety nie są towarem, który od tak można nabyć. Jeśli chcemy mieć sprawny i szybki serwer to trzeba za to zapłacić. I tutaj na ratunek przychodzi VPN, który umożliwia korzystanie z współdzielonych adresów IP.

Obniża to zdecydowanie koszta, a jednocześnie zapewnia prywatność i stabilność przesyłu danych.

Jak wybrać program do zmiany IP? Jak zmienić IP na polskie?

Tutaj trzeba uważać, ponieważ większość programów, albo wymaga, żebyśmy my podawali im adresy IP i porty (dodatkowy koszt), albo śledzi nasze działania w internecie, następnie udostępnia je innym firmom w celach marketingowych.

Dlatego, zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek rozwiązanie przeczytaj ten artykuł: Program do zmiany IP na inny kraj – Który najlepszy?

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (59 głosy)