Jak zdobyć followersów na Instagramie? PORADNIK

Szukasz informacji jak zdobyć followersów na Instagramie w szybki i naturalny sposób? Jak realnie zwiększyć liczbę swoich fanów, czyli obserwujących na Instagramie?

To pytanie często pojawia się wśród osób, które na co dzień wykorzystują Instagrama do marketingu. Są to głównie influencerzy, freelancerzy, blogerzy, youtuberzy, firmy, agencje, ale także coraz częściej osoby, które dopiero zaczynają przygodę z mediami społecznościowymi.

Coraz więcej osób chce też zarabiać przez internet, więc w takim przypadku duża liczba followersów jest jak najbardziej pożądana!

Wstęp: Jak zdobyć followersów na Instagramie?

W tym artykule przedstawimy najważniejsze 33 wskazówki, które muszą być wdrożone, aby algorytm sam, naturalnie promował Twoje treści oraz automatycznie „przyprowadzał” na Twój profil nowych obserwatorów.

Postarałem się tutaj streścić najważniejsze informacje, a mimo wszystko i tak wyszedł dość długi wpis. Wdrożenie wszystkich porad zajmuje trochę więcej czasu i wymaga dokładnego omówienia. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w rewolucyjnym kursie marketingowym Kurs Instagram Marketing.

W materiałach z kursu Instagram Master Follow dowiesz się między innymi:

 • jak działa algorytm Instagrama i jak go wykorzystać na naszą korzyść?
 • jak od zera pozyskać nawet 100 000 realnych obserwujących?
 • jak wdrożyć wszystkie najlepsze praktyki, aby automatycznie pozyskiwać nowych obserwujacych – w naturalny sposób jak zdobyć followersów na Instagramie?
 • jak z głowa używać bota na Instagramie, aby liczba obserwatorów wręcz eksplodowała,
 • jakie tworzyć treści i posty, aby zyskiwały duże zasięgi i generowały nowych fanów,
 • i wiele innych…

SPRAWDŹ TUTAJ: Kurs Instagram Marketing>>


33 Potężne Wskazówki Jak zdobyć followersów na Instagramie?

#1: Właściwa nazwa profilu to połowa sukcesu

Dobrze dobrana nazwa profilu na Instagramie to prawdziwa siła napędowa. Większość osób i firm praktycznie w ogóle się do tego nie przykłada. A prawda jest taka, że jest to absolutnie podstawa. Dobrze się składa, że nazwę można zmienić praktycznie w dowolnym momencie. Zatem koniecznie sprawdź czy aktualna nazwa profilu nie jest zbyt trudna do zapamiętania.

Dodatkowymi ważnymi aspektami są między innymi:

 • unikanie różnego rodzaju kropek, myślników i podkreśleń,
 • ograniczenie do minimum lub wyeliminowanie cyfr,
 • unikanie trudnych kombinacji liter

Nazwa musi być prosta, a jej głównym zadaniem powinno być budowanie świadomości marki. Warto rozważyć umieszczenie słowa kluczowego, po którym internauci mogą wyszukiwać twoją firmę. Jeśli np. prowadzisz salon fryzjerski i załóżmy, że nazywa się on „Atelier” – dosyć popularna nazwa, ale generalnie to nie wiadomo o co chodzi. Zatem dobrze użyć w nazwie profilu @salonfryzjerskiatelier.

Ruch organiczny

Umieszczając odpowiednie słowo kluczowe w nazwie już na samym wstępie możemy zwiększyć zasięgi organiczne, które mogą być generowane bezpośrednio przez wyszukiwarkę na Instagramie.

A często nawet Google, ponieważ strona profilu na IG może zostać zaindeksowana przez wyszukiwarki internetowe, co daje jeszcze większy ruch na profilu. A konsekwencją tego jest oczywiście – większa liczba obserwatorów.

Zostaje jeszcze kwestia zmotywowania osób odwiedzających Twój profil do kliknięcia w magiczny, niebieski przycisk „Obserwuj”, ale na spokojnie – tym zajmiemy się w dalszej części tego materiału.

Jak zdobyć followersów na Instagramie? PORADNIK

#2 NIE KUPUJ followersów – dlaczego jest to instagramowe samobójstwo?

Szukasz informacji w internecie jak zdobyć followersów na Instagramie i pojawia się mnóstwo ofert…

Z jednej strony jest to łatwy i kuszący sposób, który pozornie zapewnia nam mnóstwo obserwujących w rzeczywiście krótkim czasie. Zanim jednak zdecydujesz się na kupowanie followersów warto zapoznać się z kilkoma faktami. I podobnie jak z ofertami szybkiego zarabiania – tak i w tym przypadku może skończyć się to tragicznie!

Bez względu na to co obiecuje sprzedający zawsze, ale to zawsze kupione konta są FIKCYJNE. Sprzedający bowiem nie ma możliwości włamać się na realne konta osób, które systematycznie odwiedzają i przeglądają Instagrama i z nich zaobserwować Twój profil. To chyba logiczne, nieprawdaż? 

W związku z tym takie firmy mają „armię trolli”, czyli mnóstwo fejkowych kont, na których nie ma żadnych codziennych aktywności poza spamowaniem przycisków 'Obserwuj’.

Ok, z jednej strony nabije Ci to ilość „obserwujących” i mimo, że super to wygląda i daje wynik praktycznie od razu to w rzeczywistości raz na zawsze przekreśli i zniszczy Twój profil na Instagramie.

Po pierwsze: Wysoki ER, czyli jak zdobyć followersów na Instagramie poprzez algorytm?

Wskaźnik ER (engagement rate) – czyli stosunek zaangażowania w treści do ilości obserwujących. Jeśli ten wynik będzie niski to algorytm Instagrama z automatu przycina wszystkie zasięgi, nawet te wśród aktualnych obserwujących. W ten sposób możesz od razu zakładać nowe konto, bo na tym za bardzo nic już nie osiągniesz.

Dlatego ważne jest, aby mieć realnych followersów jeśli myślisz o tym jak zdobyć followersów na Instagramie w naturalny sposób. Osoby, które wchodzą na Instagrama i mogą reagować na Twoje treści, lajkować, komentować czy nawet przeglądać Relacje.

Obecnie algorytmy na portalach społecznościowych są naprawdę rozwinięte i zaawansowane. W związku z tym nie można ich oszukać kupując followersów. Instagram co prawda nie zablokuje Ci konta za to, ale zbanuje zasięgi, więc na jedno wychodzi.

Po drugie: Wiarygodność

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że przecież można wejść na dany profil, następnie w listę obserwujących i sprawdzić kto tam jest. Jeśli 80% to będą jakieś tureckie lub rumuńskie konta to oczywiste, że w oczach klientów lub potencjalnych reklamodawców niewiele zyskasz.

A co pomyślą Twoi dotychczasowi fani lub znajomi? Naprawdę warto narażać się na kompromitacje i wpadkę wizerunkową tylko dla kilku dodatkowych followersów? Czy oszukiwanie innych jest tego warte? Jak zdobyć followersów na Instagramie i nie narażać się?

Na to pytanie każdy sam musi sobie odpowiedzieć – dla mnie jest to oczywiste, że nie warto ryzykować i lepiej postarać się o organiczne, realne zasięgi.

Dlatego jeśli chcesz nauczyć się jak zdobywać masę nowych followersów, całkowicie „legalnie” i naturalnie, a do tego wykorzystać zasadę działania algorytmu, aby ten sam promował nasz profil. To warto sprawdzić ten kurs, w którym pokazane jest jak zdobyć followersów na Instagramie – link: Kurs Instagram Marketing – Szkolenie z Instagrama.

#3 Ciekawe zdjęcie profilowe

Zdjęcie na Instagramie to pierwsze wrażenie, pierwsze spotkanie z Twoją marką. Zazwyczaj są to sekundy, w których potencjalny fan lub klient decyduje w podświadomości czy polubi Twój profil. Jeśli prowadzisz profil prywatny to warto mieć zdjęcie twarzy – to wzbudza zaufanie oraz zwiększa wiarygodność. Natomiast w przypadku zarządzania kontem firmowym warto zadbać o to, aby na profilowym było logo lub inna ciekawa grafika nawiązująca do działalności biznesowej.

#4 Biografia

Biografia to nic innego jak opis na profilu. Warto zadbać, aby zapełnić w całości ten fragment ciekawym i wciągającym tekstem. Kilka słów o Tobie, o firmie, czym się zajmujesz, jaką wartość generujesz dla klientów. Można również w tym miejscu zdefiniować swoja grupę docelową np. „profil dla prawdziwych miłośników herbaty”.

Ostatnia linijka to adres URL, czyli miejsce, gdzie można wkleić link do strony internetowej lub innego profilu w sieci. Warto poprzedzić tą linijkę tekstem CTA, czyli Call To Action np. „Odbierz bonusy, które przygotowaliśmy poniżej: ” lub coś w tym stylu. Zachęcaj odwiedzających do interakcji z Twoją marką.

Jak zdobyć followersów na Instagramie? PORADNIK

#5 Instagram + Facebook

Instagram należy do Facebooka, a więc daje to bardzo dobrą kompatybilność między tymi dwoma portalami. Bez wątpienia większość posiadaczy kont na Instagramie posiada również konto na Facebooku.

W przypadku firm są to fanpage firmowe. Dlatego koniecznie połącz oba te konta, nie tylko ułatwia to udostępnianie treści, ponieważ jednym kliknięciem można ten sam post umieścić na dwóch profilach, ale przede wszystkim pozwala zwiększyć zasięgi.

#6 Linkuj do swojego Instagrama

Posiadasz bloga? Stronę internetową? Inne portale społecznościowe? Linkuj do profilu na Instagramie. Wydaje się to oczywiste, a jednak tak wiele osób o tym zapomina.

Mało kto w ogóle wykorzystuje potencjał innych portali społecznościowych. Pomyśl o rozszerzeniu działalności na takie portale jak: Facebook, Twitter, Pinterest, Youtube, Quora, Medium, Snapchat, Tiktok, Reddit czy polski Wykop.

Dodatkowo linkując z blogów możesz zwiększyć widoczność profilu w Google (pod warunkiem, że jest dobrze zrobione SEO oraz dobrane słowa kluczowe). A to zapewni masę nowych odwiedzających na Twoim Instagramie, co w sposób oczywisty przełoży się na większą liczbę realnych fanów!

#7 Unikalna, wysokiej jakości treść

Jeśli masz chociaż minimalne pojęcie o marketingu internetowym to na pewno doskonale znasz określenie the content is the king! 

Unikalna, wysokiej jakości treść jest niezwykle ważna – w szczególności jeśli chodzi o portale społecznościowe. Im dłużej przykujesz uwagę odbiorcy, im dłużej będzie on na Twoim profilu – tym chętniej algorytm będzie go promować.

Dlatego musisz się wyróżnić na tle konkurencji. A można to zrobić w prosty sposób w dwóch krokach:

 1. Zrób analizę swojej konkurencji – zobacz co oni publikują, jaka to jest treść i na co najchętniej ludzie reagują,
 2. Stwórz posty lepszej jakości, które będą na dłużej zatrzymywać odwiedzających. Nie musisz dodawać jednego zdjęcia może np. dodać kilka zdjęć, stworzyć historię na tej podstawie, zachęcać ludzi do komentowania itd…

Instagram jest wypełniony śmieciowymi postami. Nie bądź jak inni… Wyróżnij się, zrób coś wyjątkowego. Testuj i eksperymentuj na swojej grupie docelowej.

Jak wykorzystać algorytm do pozyskiwania masy nowych obserwujących? Jak zdobyć followersów na Instagramie? Sprawdź w kursie Instagram Master Follow.

Jak zdobyć followersów na Instagramie

#8 Celuj w grupę docelową

Kolejna rzecz, o której praktycznie większość nie myśli. A co za tym idzie? Daje nam to okazję do tego, aby wyprzedzić konkurencję. Zanim zaczniemy tworzyć posty dobrze od razu szczegółowo określić naszą grupę docelową, cel oraz strategię. To bardzo ważne, aby zaplanować wszystko, a następnie tworzyć treść kierowaną do konkretnej niszy rynkowej.

To daje nie tylko gwarancję zainteresowania naszymi treściami, ale przede wszystkim możliwość docierania do nowych osób, które algorytm uzna za potencjalnych odbiorców. Dlatego trzeba mieć jasny przekaz, aby „wbić” się w działanie algorytmu.

Tworzenie profilu na Instagramie dla wszystkich – nie daje takich rezultatów jak konkretny profil skrojony pod odpowiednią grupę odbiorców. Czyli jak zdobyć followersów na Instagramie? Określ odpowiednio swoją niszę.

#9 Wysoka Jakość Zdjęć, czyli jak zdobyć followersów na Instagramie poprzez zdjęcia?

Choć wydaje się to banalne i oczywiste w rzeczywistości można znaleźć mnóstwo fatalnej jakości contentu. Co mnie osobiście dziwi, że w 2021 roku pojawiają się takie zdjęcia. I nie mam na myśli robienia zdjęć sprzętem za kilka tysięcy złotych. Jednak warto unikać zamazanych zdjęć, w niskiej rozdzielczości. Warto zastosować filtry, a także odpowiednio kadrować zdjęcia, pamiętaj o odpowiednim oświetleniu. Większość smarfonów bez problemu poradzi sobie z tym wyzwaniem!

#10 Zdjęcia zza kulis

Nic nie buduje tak dobrze relacji z odbiorcami jak pokazywanie ciekawych, prywatnych ujęć. Wiadomo, nie ma co popadać w skrajność, prywatność trzeba chronić. Natomiast ciekawym rozwiązaniem może być dodawanie zdjeć zza kulis.

Robisz coś ciekawego? Prowadzisz firmę? Jesteś twórcą lub artystą?

Pokaż proces od kuchni, pozwól swoim widzom stać się częścią twojego projektu. Na pewno to docenią!

#11 Publikuj cytaty, memy, śmieszne posty

Praca, praca i praca… A gdzie czas na relaks? No właśnie! Ludzie nie żyją jedynie pracą, dlatego warto zapewnić swoim obserwatorom od czasu do czasu rozrywkę. Opublikować jakiś mem lub śmieszny post… A nuż rozejdzie się viralem po internecie i zyskamy nowych fanów!

Zadbaj o pozytywny nastrój wśród swoich obserwujących. Jeśli ich coś rozbawi to z pewnością sami chętnie udostępnią post swoim znajomym. A Ty jedynie zyskasz większy zasięg…

#12 Nagrywaj filmiki

Bardzo dobrą metodą na zdobywanie nowych odsłon są filmiki. Często o wiele bardziej przykuwają uwagę widza od tradycyjnych zdjęć. Zatem twórz, montuj i nagrywaj ciekawe, wciągające filmiki związane z branżą, w której działasz.

Mogą to być krótkie poradniki, tutoriale: jak coś zrobić? jak rozwiązać dany problem?

Pomagając rozwiązywać problemy innym ludziom nie tylko budujesz swój autorytet jako specjalista w danej branży, ale również co istotne rozwijasz swój profil.

#13 Systematyczność

Regularne publikowanie postów jest niezwykle istotne, a także wpływa na algorytm. Jeśli regularnie dodajesz zdjęcia i filmiki to algorytm chętniej będzie promować Twój profil. Zaleca się dodawać posty minimum raz dziennie, jednak maksymalnie 3 razy dziennie.

Jeśli nie masz czasu, aby codziennie publikować, możesz zarezerwować sobie jeden dzień w tygodniu na tworzenie postów, następnie zaplanować dodawanie ich rozkładając na cały tydzień.

Można wykorzystać do tego połączenie z fanpage na Facebooku lub dowolny inny program online, który umożliwia planowanie i dodawanie zdjęć i filmików za pomocą komputera.

#14 Właściwy czas

Jest niezwykle istotny jeśli zastanawiasz się jak zdobyć followersów na Instagramie?Nie dodawaj kilku postów jeden po drugim, ponieważ Instagram uzna to za zwykły SPAM i ograniczy zasięgi.

Znacznie rozsądniejszym podejściem jest ustalenie interwału czasowego np. co 3-4 godziny. Jeśli natomiast chcesz podejść do sprawy jak profesjonalista to sprawdź kolejną wskazówkę…

#15 Korzystaj z szczegółowych statystyk

Na Instagramie jest kilka typów kont na przykład: biznesowe oraz dla twórców. mają możliwość korzystania z bardzo szczegółowych statystyk. Dzięki temu dowiesz się dokładnie np. o jakiej porze dnia i w jakie dni obserwujący są najbardziej aktywni. Właśnie wtedy publikuj swoje posty, zyskasz więcej reakcji, lajków i komentarzy.

Jeśli Twoi obecni obserwatorzy będą nabijać statystyki postu to algorytm chętnie będzie promować post na stronie głównej, w postach polecanych lub na wallach innych osób, które Cię jeszcze nie obserwują.

#16 Publikuj Relacje – dobry sposób jak zdobyć followersów na Instagramie.

Relacje mają o wiele większe zasięgi i docierają do większej liczby osób. W szczególności wśród obecnych obserwujących, zatem warto wykorzystać to do promowania nowych postów. Dodajesz nowy post? Udostępnij go właśnie w relacji!

#17 Oznaczaj osoby na zdjęciach

Nie musisz oznaczać tylko i wyłącznie tych osób, które w rzeczywistości znajdują się na zdjęciu. Możesz też oznaczać inne, znane osoby, influencerów czy większe firmy. Twoje zdjęcie pojawi się wtedy na tych profilach w sekcji „Oznaczone”. To w pewnym stopniu daje możliwość docierania do nowych osób.

Jak zdobyć followersów na Instagramie

#18 Ułatw kontakt ze sobą

Dodaj numer telefonu, adres e-mail, stronę internetową do swojego profilu. Zyskasz na wiarygodności jako firma lub potencjalny partner reklamowy. Komunikacja na poziomie biznesowym właśnie często następuje poprzez e-mail lub telefon.

#19 Publikuj zdjęcia ludzi

Prowadzisz profil firmowy lub prywatny? To nie ma znaczenia, bo inni ludzie i tak wolą zobaczyć człowieka, a nie jakieś tło z napisami. Dlatego nie zapominaj o tym, aby pokazywać, że jesteś człowiekiem lub zespołem ludzi w przypadku firm. Raczej nikt nie lubi rozmawiać z anonimowymi profilami, a tym bardziej obserwować takie konta!

#20 Udostępniaj treści swoich fanów

To mały gest, zajmuje dosłownie chwile – a możesz dzięki temu wiele zyskać. Zatem poświęć kilka minut na interakcję z twoimi obserwatorami. Udostępniaj ich posty, dzięki temu sprawisz im przyjemność, bardziej Cię polubią, chętniej będą udostępniać Twoje posty, a także wywołasz dodatkowy, ciekawy efekt psychologiczny… A konkretniej – będą częściej Cię oznaczać licząc po cichu na to, że znowu udostępnisz ich post 🙂

Jak myślisz jak się zachowa algorytm? Jak zdobyć followersów na Instagramie z pomocą algorytmu?

Odpowiedź jest oczywista 🙂

#21 Poproś swoich użytkowników o oznaczanie znajomych

Ciekawą strategią jest dodawanie postów typu „oznacz kogo, kto chciałby …”. Dzięki temu umożliwisz zaangażowane działanie ze strony swoich obserwujących.

Jeśli post będzie naprawdę pomysłowy to znajomi zaczną oznaczać innych znajomych i zapoczątkujesz efekt „kuli śnieżnej”. Zobaczysz jak szybko zyskasz nowe lajki, nowych fanów oraz masę komentarzy pod zdjęciem!.

#22 Hashtagi

Kolejny oczywisty podpunkt, a mimo to tak często zapominany. A co gorsze? To nieefektywne osadzanie hastagów, nieumiejętne posługiwanie się tymi oznaczeniami. NIe chodzi o to, aby dodawać jak najwięcej hashtagów, ale umiejętnie dobrać odpowiednie słowa kluczowe.

Właściwy dobór hashtagów umożliwi Ci wyjście z zasięgami poza Twoją grupę obserwujących. Dzięki temu dotrzesz do nowych osób, które będą miały szansę zacząć Cię obserwować.

Jak wybierać właściwe hashtagi? Jak zdobyć followersów na Instagramie? W tym celu polecam skorzystać ze specjalnych stron z listami lub algorytmami do wyszukiwania najpopularniejszych hashtagów w danej lokalizacji, w konkretnej niszy… itd.

Aplikacja IG

#23 Odpowiadaj na komentarze

Jak zdobyć followersów na Instagramie szybko? Najlepiej sprawdza się interakcja! Nic tak nie podpija nam statystyk pod postem jak komentarze. A co trzeba zrobić, żeby mieć ich więcej?

Po prostu wchodź w dyskusję z innymi użytkownikami w komentarzach. Dajesz do zrozumienia algorytmowi, że „hmm ten post jest ciekawy, wywołuje dyskusje – trzeba go promować!”.

Interakcje są niezwykle ważne, aby algorytm zaczął nas promować i bezpłatnie promować treści, które udostępniamy. Właśnie tak można zyskiwać mnóstwo nowych followersów w naturalny sposób.

#24 Komentuj zdjęcia

Idźmy krok dalej, czyli komentuj też inne posty… Najlepiej udzielać się w komentarzach u znanych i wpływowych osób. Przez ciekawe dyskusje więcej ludzi zwróci uwagę na Twój profil. A jeśli będą Ci kibicować  w jakiejś dyskusji to zyskasz nowych fanów.

#25 Sugerowane profile

Sekcja „Sugerowane Profile” nie została stworzona przez przypadek. Oczywiście znajdziesz tam profile, które algorytm uzna, że mogą Ci się spodobać lub w pewnym sensie są połączone z Twoimi zainteresowaniami lub innymi aktywnościami.

Zatem bardzo prawdopodobne, że właśnie tam znajdziesz konta osób ze swojej branży. Zatem obserwowanie tych kont zwiększy szansę na zaindeksowanie Twojego profilu w tej konkretnej niszy, a to z kolei „przyprowadzi” nowych obserwujących dla Ciebie, ponieważ Twój profil również zacznie pojawiać się w „sugerowanych”.

widok telefonu z aplikacją IG

#26 Obserwuj swoich followersów

To ważne, szczególnie, gdy rozkręcasz profil na IG. Jak zdobyć followersów na Instagramie? Po prostu „zaczepiaj” nowych ludzi na początku poprzez „follow back” lub po prostu zacznij obserwować osoby, które są na liście u konkurencji.

#27 Reaguj na inne posty

Nie bądź obojętny… Prawdziwa sława na Instagramie nie przychodzi od razu, najpierw trzeba się zagłębić w ten portal, poznać go, a także dać coś od siebie. Dlatego warto reagować na inne posty.

Lajkuj, komentuj zdjęcia. Dzięki temu zwiększysz prawdopodobieństwo na to, że ludzie odwdzięczą się również lajkiem lub miłym komentarzem pod Twoim postem.

Takie działanie pozytywnie wpłynie na wskaźnik ER i da oczywisty sygnał algorytmowi, że Twój profil jest interesujący i trzeba go organicznie promować.

W związku z tym algorytm może umieszczać twoje treści na głównej lub w innych miejscach. Zyskasz nowych obserwujących oraz ogromne zasięgi!

#28 Współpracuj z innymi

Współpraca z innymi jest jak „trampolina” do sukcesu. Im większy profil, z którym współpracujesz tym większa „trampolina”.

Oczywiście jeśli masz niewielką liczbę followersów to znani influencerzy nie będą chętni do współpracy w ramach crossu, raczej będą chcieli wynagrodzenia za to. Dlatego na początek warto szukać podobnych profili.

Jak zdobyć followersów na Instagramie

#29 Używaj CTA

CTA, czyli Call To Action – już wcześniej o tym wspominaliśmy przy okazji omawiania Biografii na Instagramie. Jednak warto korzystać z tego „wezwania do działania” nawet w opisach zwykłych postów.

Takie zachęcenie odwiedzających do konkretnego działania w rzeczywistości dość dobrze działa. Przykładowo możesz umieścić informacje „obserwuj nas, aby być na bieżąco”, lub „zaobserwuj nas i uzyskaj dostęp do specjalnych zniżek”.

#30 Zadawaj pytania

Wykorzystuj posty oraz opisy, aby zadawać pytania swoim obserwującym oraz potencjalnym osobom pozyskanym za pomocą organicznych zasięgów. Zwiększa to wskaźniki ER, a to z kolei pozytywnie przekłada się na promowanie postu przez algorytm.

#31 Geo Tagi, czyli jak zdobyć followersów na Instagramie lokalnie?

Umieszczanie lokalizacji dla postów umożliwia nowym użytkownikom łatwiejsze odkrywanie Twoich treści. I być może to nie będzie główny czynnik, który wpłynie na nową liczbę obserwujących. Mimo wszystko warto to robić, aby zwiększyć widoczność postów. Szczegółowo opisane posty mają większe szanse na zaistnienie na głównej.

social media

#32 Używaj popularnych hashtagów

Jak zdobyć followersów na Instagramie z użyciem strategii hashtagów? Poszukaj popularnych hashtagów wśród swojej branży. Nie ma sensu używać najpopularniejszych hastagów, ponieważ liczba postów będzie prawdopodobnie tak duża, że Twój post zniknie w gąszczu tych nowych.

#33 Wspieraj swoje działania za pomocą botów

Boty może nie są idealnym sposobem, aby zapewnić sobie wielotysięczną widownię, ale jako pomocnicy są bardzo skuteczni.

Warto zainwestować kilka złotych w bota, który automatycznie będzie np. lajkować odpowiedzi, komentarze czy zdjęcia. Konfigurując działanie bota ROZSĄDNIE – jesteśmy w stanie uzyskać naprawdę ciekawe wyniki.

Boty szczegółowo zostały omówione w kursie Instagram Marketing >>

Co to są boty i jak działają? Jak zdobyć followersów na Instagramie?

Boty można użyć do wielu czynności, aby zautomatyzować pewne działania na Instagramie. Można ich także używać do pozyskiwania nowych obserwujących. Bot wykorzystuje w tym celu pewną zasadę „wzajemnośći”.

Generalnie przyjmuje się, że jeśli zaobserwujesz pewną grupę ludzi to statystycznie około 20-30% odwdzięczy się i również zacznie obserwować twój profil – nawet jeśli do tej pory Cię nie znali.

Na przykład: Zacznij obserwować 100 nieznajomych osób, a po kilku dniach z tych 100 osób – około 20-30 osób również zacznie Ciebie obserwować.

Nie wierzysz? Przekonaj się sam! Jak zdobyć followersów na Instagramie?

Bot właśnie w ten sposób pozyskuje nowych followersów. Jeśli zdarzyło Ci się, że jakiś duży profil zacząć Cię obserwować to na 99% zrobił to bot.

Dodatkowo boty po 24-48 godzinach usuwają te 100 osób, które zaczęły obserwować i dzięki temu masz taką samą liczbę przy „obserwowani”, ale 20-30 osób, które oddało follow back – zostało. Dzięki temu zyskujesz 20-30 realnych osób.

Największa zaleta?

Sam możesz wybrać profil, z którego np. „podbieramy” obserwatorów. Można podkradać obserwujących konkurencji lub ustawić bota na konkretne słowa kluczowe, hashtagi czy nawet lokalizacje. Możliwości konfiguracji są naprawdę olbrzymie.

Wiadomo, że robiąc to „ręcznie” bardzo dużo czasu można stracić. Dodatkowo Instagram może nałożyć ograniczenia jeśli nie są zachowane odpowiednie odstępy czasowe. Boty są tak ustawione, że robią to w odpowiednich interwałach czasowych, dlatego algorytm uznaje to za naturalne działanie, a nie za spam.

Jakie wyniki można osiągnąć? Jak zdobyć followersów na Instagramie?

Mając dobrze skonfigurowanego bota, na odpowiednią niszę jesteśmy w stanie zyskiwać od 50 nawet do 250 nowych obserwujących dziennie. A to w skali miesiąca daje od 1500 – 7500 aktywnych, realnych followersów. Ile można mieć rocznie? Nawet 90 000! Biorąc pod uwagę, że jeszcze sporo nowych osób wpadnie z organicznego promowania profilu – można dość dobrze zarabiać na instagramie!

Pamiętaj, że im więcej obserwujących, prawdziwych, aktywnych – tym większe zasięgi uzyskujemy, a to przekłada się pozytywnie na inne wskaźniki.

WARTO TO ROBIĆ JEDNAK Z GŁOWĄ!

Jak wykorzystać boty, aby pracowały za Nas?

Tak jak wspomniałem wcześniej – boty mają wiele funkcji, z których można korzystać. Praktycznie do wszystkiego można wykorzystać, nawet do automatycznego odpisywania na DM.

Dodatkowo możemy wyszukiwać i szczegółowo targetować grupy użytkowników – co daje potężne możliwości docierania do potencjalnych klientów oraz jak zdobyć followersów na Instagramie. Wyszukiwanie osób może być za pośrednictwem:

 • słów kluczowych – np. wszystkie osoby zainteresowane butami lub innymi produktami, które sprzedajesz,
 • #hashtagi – osoby, które używają okreslonych hastagów w profilu, w postach, zdjęciach lub filmach,
 • lokalizacja – prowadzisz biznes lokalny? Możesz docierać do konkretnych osób w Twojej okolicy!
 • „podkradanie” obserwujących z innych profili np. Twojej konkurencji. Jeśli masz produkty lepsze od konkurencji to jak myślisz, gdzie ich klienci zaczną kupować?
 • i wiele innych ciekawych opcji…

Boty są jak najbardziej legalne i Instagram nie blokuje kont za korzystanie z botów — ale…

Ostrzegam przed złymi praktykami!

Trzeba to robić z głową! Jak zdobyć followersów na Instagramie z botami, ale nie narazić się na ban?

Nie możemy spamować, nie możemy przesadzać z czynnościami ustawionymi na botach. Ponieważ wtedy będziemy znani za spamerów — a spam jest nielegalny!

Zatem wszystko z umiarem!

Jak zdobyć followersów na Instagramie? Jak znaleźć bota?

Na rynku jest mnóstwo firm, których ciężko nawet zliczyć. Oferują one przeróżne boty z różnymi funkcjami. Przeważnie koszt takiego bota zaczyna się od $25 miesięcznie. To dość drogie rozwiązanie. Oczywiście możesz w Google znaleźć inne, tańsze.

Istnieje bot, który można nabyć już za $10 miesięcznie i jest tam możliwość podpięcia do 10 kont (z innych portali nawet np. Facebook, Youtube czy Pinterest). Zatem za jedno konto wychodzi $1 miesięcznie, czyli około 3,70 zł miesięcznie za obsługę przez bota jednego konta. Różnica jest taka, że program trzeba pobrać na komputer.

Jak z niego korzystać oraz jak go zainstalować i skonfigurować? Jak zdobyć followersów na Instagramie poprzez boty? Jest to omówione dość szczegółowo w kursie Instagram Marketing – szkolenia z Instagrama.

Czy boty są bezpieczne? Jak zdobyć followersów na Instagramie bezpieczenie?

Jak zdobyć followersów na Instagramie na pomocą botów? Jest tutaj taka zasada, która bardzo dobrze się sprawdza – wszystko z umiarem. Boty oczywiście nie mogą być jedyną, główną siłą napędową. Trzeba dodawać treści, muszą być interakcje na profilu. Boty stanowią świetne uzupełnienie pozostałych działań marketingowych. Wówczas jest to naprawdę olbrzymia broń do poszerzania grona odbiorców!

Jeśli masz jedno konto na Instagramie to nie musisz się za bardzo martwić różnymi adresami IP. W przypadku kilku kont zalecane jest wykupienie adresów IP proxy dedykowanych do takich rozwiązań.

Jeśli bot na kilku kontach będzie z jednego adres IP wówczas narażamy się na blokady działań na Instagramie. Tzn. Konto np. przez kilka dni nie będzie mogło lajkować postów czy publikować zdjęć. Dlatego warto uważać i robić to z głową jeśli chcesz zobaczyć jak zdobyć followersów na Instagramie za pomocą botów.

Oceń artykuł: 4.7 / 5 (64 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments