Jak zamknąć konto w millennium bank

Jak zamknąć konto w Millennium Bank? [seria: Zamykamy Konto]

Zastanawiasz się i szukasz informacji na temat: Jak zamknąć konto w Millennium Bank Jak zrobić to w odpowiedni sposób, aby bank rzeczywiście zamknął konto? Co zrobić, aby uniknąć ryzyka ujemnego salda na dzień zamknięcia konta w przypadku zachowania 30 dniowego okresu wypowiedzenia?

Na te wszystkie pytania i wątpliwości odpowiedź znajdziesz w tym artykule. Ponadto przedstawimy najlepsze praktyki oraz to o czym musisz pamiętać przy likwidacji jakiegokolwiek konta bankowego.

Przygotowaliśmy również całkowicie bezpłatny wzór wypowiedzenia umowy ramowej z bankiem. Wystarczy go pobrać, wydrukować, wypełnić i zanieść do banku. Chociaż zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zamknięcie konta przez internet w zaledwie kilka minut. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi informacjami na temat: Jak zamknąć konto w Millennium Bank.

Jak zamknąć konto w Millennium Bank? Od czego zacząć?

Aby skutecznie wypowiedzieć umowę o konto, a także uniknąć dodatkowego naliczania opłat za brak aktywności. W pierwszej kolejności zalecamy zamknąć i zrezygnować z karty do konta. Można to zrobić w prosty sposób poprzez zastrzeżenie karty i nie wyrabianie nowej. Poniżej opisujemy czynności krok po kroku jak to zrobić.

Innymi dobrymi zabezpieczeniami jest zapewnienie kilku złotych na koncie. W większości przypadków zamknięcie rachunku bankowego będzie możliwe jedynie poprzez wypowiedzenie umowy. Standardowe wypowiedzenie umowy wiąże się z 30 dniowym okresem wypowiedzenie, to znaczy, że po złożeniu wniosku konto będzie aktywne jeszcze przez 30 dni.

W tym czasie mogą naliczać się opłaty np. za kartę do konta, opłaty za prowadzenie rachunku itd…

Dobrą praktyką jest pozostawić parę złotych na koncie na pokrycie ewentualnych bankowych opłat i prowizji. Nawet jeśli na koniec okresu wypowiedzenia będziemy na plusie – to bank ma obowiązek przesłać nadwyżkę z konta na dowolny rachunek wskazany w wypowiedzeniu o konto.

Poniżej znajdziesz wzór wypowiedzenia umowy o konto bankowe, jest tam odpowiednie miejsce na wpisanie nowego numeru konta. Jeśli nie masz jeszcze nowego konta bankowego to sprawdź nasz Ranking Kont Osobistych. Jest to najczęściej wybierany ranking w Polsce!

Jak zamknąć konto w Millennium Bank, aby nie stracić pieniędzy?

Jeśli nie zostawimy żadnych środków na koncie, a w czasie okresu wypowiedzenia bank naliczy nam opłatę – wówczas saldo będzie ujemne. W takiej sytuacji bank nie zamknie rachunku oraz będzie konieczność powtórzenia całego procesu wypowiadania umowy. Dlatego warto pomyśleć o tym od razu, zanim okres wypowiedzenia minie.

Oczywiście, wszelką nadwyżkę, które zostanie na rachunku – po odciągnięciu ewentualnych opłat – bank przeleje na inny, wskazany we wniosku o wypowiedzenie numer rachunku bankowego.

Jak zamknąć kartę w Millennium Bank?

Zamknięcie karty debetowej, czyli zwykłej karty do konta, karty bankomatowej w Millennium Banku jest dość proste, a bank umożliwia wykonanie tej operacji poprzez kilka kanałów. Poniżej opiszemy w jaki sposób można to zrobić. Sposób jest naprawdę dowolny, zatem można wybrać taki, jaki najbardziej wygodny.

Sposoby jak zamknąć kartę w Millennium Bank?

Sposób #1 (Zamknięcie Karty): Infolinia

Pierwszym sposobem jest tradycyjny kontakt z infolinią. Warto zwrócić uwagę na fakt, że czasami połączenie z infolinią może zajmować dość sporo czasu. W szczególności w godzinach szczytu, kiedy jest najwięcej połączeń do banku. Pracuje tam jednak ograniczona liczba konsultantów, w związku z tym czasami może się zdarzyć tak, że infolinia jest przeładowana.

Wystarczy zadzwonić na numer infolinii ogólnej: (+48) 801 331 331. Lektor podpowie dalsze kroki oraz poinformuje o wszystkim. Dzwoniąc na infolinię zastrzegamy kartę do konta bez wydawania nowej w jej miejsce. Kartę można zastrzec również poprzez bezpośrednie połączenie z doradcą.

Możemy skorzystać też z dedykowanych infolinii do zastrzegania kart (połączenie z tym numerem powinno być o wiele szybsze niż w przypadku tradycyjnej infolinii): (+48) 22 598 41 14

W Millennium Bank funkcjonuje jeszcze System Zastrzegania Kart, w którym również można zlecić taką operację. Na ten numer powinny dzwonić głównie osoby, które przebywają aktualnie za granicą: (+48) 828 828 828

Sposób #2 (Zamknięcie Karty): Online

Poza tradycyjną formą kontaktu z bankiem jaką jest bez wątpienia rozmowa telefoniczna, warto zwrócić uwagę na ciekawą opcję, którą udostępnia bank, a mianowicie zastrzeganie kart w systemie transakcyjnym przez internet.

W tej sytuacji musimy zalogować się na swoje konto na komputerze. Kolejnym krokiem jest wybranie: karty -> zastrzeganie karty

W prosty i szybki sposób można zastrzec kartę online lub przez aplikację mobilną.

Sposób #3 (Zamknięcie Karty): Placówka banku

Ostatnim sposobem dla osób mniej obytych z internetem jest po prostu wizyta w lokalnym oddziale Millennium Banku. Doradca na miejscu bez problemu pomoże zamknąć kartę do konta. Przy okazji można złożyć tam wniosek o zamknięcie konta, żeby nie chodzić dwa razy 🙂

Jak zamknąć konto w Millennium Bank


Sposoby: Jak zamknąć konto w Millennium Bank?

Jeśli mamy już załatwioną kwestię karty do konta, czyli karta jest zastrzeżona, zamknięta i nie będą naliczać się żadne dodatkowe opłaty związane z posiadaniem karty to możemy przejść do kolejnego etapu, czyli do właściwego zamykania konta bankowego oraz wypowiadania umowy ramowej z bankiem.

Sposób #1: Jak zamknąć konto w Millennium Bank: Infolinia

Wypowiedzenie umowy o konto bankowe w Millennium Banku można złożyć poprzez rozmowę z doradcą na infolinii: (+48) 801 331 331. Infolinia czynna jest 24/7.

Sposób #2: Wypowiedzenie umowy Millennium Bank: Oddział

Kolejnym sposobem jest złożenie wypowiedzenia umowy ramowej, o konto bezpośrednio w oddziale banku. Na miejscu doradca pomoże przy wypełnieniu wniosku oraz wydrukuje dla nas wzór. Możemy również przygotować wcześniej wypełniony wzór o wypowiedzenie rachunku.

Wzór Jak zamknąć konto w Millennium Bank można pobrać całkowicie bezpłatnie z naszej strony PONIŻEJ:

DARMOWY WZÓR WYPOWIEDZENIA: Polecamy skorzystać z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie. Wystarczy wypełnić wszystkie wymagane pola, kliknąć w przycisk “Wygeneruj wypowiedzenie PDF”. W kolejnym kroku pozostaje jedynie wydrukować, (koniecznie!) podpisać wypowiedzenie i dostarczyć do banku zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora wypowiedzenia umowy o konto bankowe - NajlepszeBankowe.pl


Następnie wydrukuj go, wypełnij i zanieś przy okazji do dowolnej placówki Millenium Banku lub wyślij pocztą – o tym poniżej.

Sposób #3: Jak zamknąć konto w Millennium: Korespondencyjnie

Podobnie można zrobić wysyłając wypełniony wzór o wypowiedzenie rachunku bankowego na adres korespondencyjny banku.

 1. Wygeneruj wypowiedzenie Jak zamknąć konto w Millennium Bank z naszej strony.
 2. Wypełnij dokładnie podając prawdziwe i zgodne ze stanem faktycznym dane
 3. Wyślij go na adres korespondencyjny banku:
  Bank Millennium SA
  ul. Stanisława Żaryna 2A,
  02-593 Warszawa
 4. Warto wysłać to listem poleconym z potwierdzeniem odbioru przesyłki (wówczas mamy dowód, że do banku wpłynęło nasze pismo)

DARMOWY WZÓR WYPOWIEDZENIA: Polecamy skorzystać z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie. Wystarczy wypełnić wszystkie wymagane pola, kliknąć w przycisk “Wygeneruj wypowiedzenie PDF”. W kolejnym kroku pozostaje jedynie wydrukować, (koniecznie!) podpisać wypowiedzenie i dostarczyć do banku zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora wypowiedzenia umowy o konto bankowe - NajlepszeBankowe.pl


Sposób #4: Zamknij konto w Millennium: Bankowość Online

Zamknięcie konta bankowego, a także wszelkich innych produktów takich jak rachunek oszczędnościowy czy walutowy – jest możliwe poprzez system transakcyjny bankowości internetowej Millenet. Po prostu logujemy się do konta i możemy złożyć dowolną dyspozycję. Zarówno zamknięcia konta jak i wszystkich powiązanych z nim produktów np. limit na koncie, karta debetowa czy lokaty. Oczywiście taka dyspozycja wiąże się z zachowaniem regulaminowego okresu wypowiedzenia. Zatem warto zostawić parę złotych na koncie, aby w przypadku opłat, które mogą pojawić się w między czasie nie wystąpiło saldo ujemne. W przypadku, gdy na koncie jest kwota na minusie – bank nie zamknie konta oraz anuluje cały proces zamykania rachunku.

Jak to zrobić przez internet? Jak zamknąć konto w Millennium Bank

 1. Zaloguj się na stronie banku Millennium
 2. Wejdź w zakładkę KONTA
 3. Następnie będzie zakładka WNIOSKI
 4. Tam znajdziesz “Zamykanie konta w Millenet”
 5. Wypełnij wniosek oraz uzupełnij wymagane dane

I to wszystko! Teraz zostaje nam odczekać 30 dni, aż bank całkowicie zamknie rachunek.

Jak zamknąć konto w Millennium Bank

Jak znaleźć lepsze konto bankowe?

Banki wyprzedzają się w coraz to lepszych promocjach. Rozdają ciekawe bonusy oraz gotówkę za założenie konta właśnie u nich. Dlatego w dzisiejszych czasach nie opłaca się być stałym klientem, a regularnie zmieniać bank. W ten sposób my, jako zwykli konsumenci możemy zyskać najwięcej.

Dla osób, które chcą dodatkowo zarobić na promocjach bankowych przygotowaliśmy specjalny dział Promocje Bankowe, gdzie opisujemy krok po kroku każdą promocję, warunki oraz jak dokładnie spełnić wymogi, aby otrzymać bonusy lub gotówkę bezpośrednio na konto bankowe.

Sprawdź więcej na: Aktualne Promocje Bankowe >>

Ponadto przygotowaliśmy dla Was atrakcyjny Ranking Kont Bankowych, gdzie porównaliśmy wszystkie dostępne oferty oraz promocje. Dzięki temu rankingowi wybierzesz aktualnie najlepsze konto na rynku. Zyskasz nie tylko na tym, że prawdopodobnie nie będzie żadnych opłat, dodatkowo można otrzymać nawet do 500 zł w wielu promocjach.

Sprawdź nasz: Ranking Kont Osobistych na tej stronie >>

Jak zamknąć konto w millennium banku


FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jak zamknąć konto w Millennium Bank?

Ile czasu zajmuje okres na wypowiedzenie umowy?

30 dni to okres wypowiedzenia zaczyna się w przypadku:

w formie listownej – od dnia doręczenia wypowiedzenia do banku,
poprzez bankowość internetową – od dnia wypełnienia wniosku w bankowości online
telefonicznie – od daty rozmowy
w oddziale banku – od dnia złożenia wypowiedzenia osobiście

Jak zamknąć konto w Millennium Banku

Dlaczego muszę podawać rachunek do przelania pozostałych środków?

W momencie, gdy na koncie bankowym pozostaną nam środki, a bank nie będzie w posiadaniu rachunku lub numer, który podaliśmy nie będzie poprawny i doradca bankowy nie będzie mieć możliwości zlecić wypłatę pozostałych pieniędzy – wówczas pieniądze stają się nieoprocentowanym depozytem bankowym.

W momencie, kiedy posiadamy ewentualnie jakieś inne rachunki w tym banku to można złożyć wykonanie dyspozycji przelewu pieniędzy za pośrednictwem infolinii. Jeśli nie masz już jakichkolwiek umów z naszym bankiem – to wówczas konieczne będzie przesłać pismo na korespondencyjny adres banku z dodatkową informacją dotyczącą numeru rachunku bankowego.

Czy można mieć szybszy czas do wypowiedzenia umowy?

Umowy z bankiem możesz wypowiedzieć z zachowaniem skróconego okresu wypowiedzenia umowy w wyjątkowych przypadkach:

 • pierwsza sytuacja to jeśli nie zawarliśmy z bankiem Umowy o korzystanie z karty do bankomatu lub karta nie została wydana
 • kolejna rzecz: koniecznie trzeba rozliczyć wszelkie zobowiązania w banku
 • ostatnia sprawa: nie można posiadać zaciągniętego kredytu, w którym zabezpieczeniem spłaty jest zablokowane saldo na rachunku;

Jak zamknąć konto w Millennium Bank korzystając z krótszego okresu wypowiedzenia? Polecamy również zadzwonić bezpośrednio na infolinię i dowiedzieć się więcej o możliwościach szybszego zamknięcia konta bankowego z pominięciem 30 dniowego okresu wypowiedzenia.

Jak zamknąć konto w Millennium Bank 2022

Kiedy jest możliwe zastosować wypowiedzenie natychmiastowe?

Umowę o konto, rachunek, a także umowę ramową można wypowiedzieć bez konieczności zachowania 30 dniowego okresu wypowiedzenia, przy użyciu wypowiedzenia natychmiastowego. Są przypadki, dopuszczające użycie tego mechanizmu określone są przez prawo bankowe.

Najczęściej spotykaną sytuacją, w której korzystamy z tego trybu wypowiedzenia jest wówczas wprowadzenia nowych zapisów dokumentów lub tabeli opłat i prowizji przez bank. W takim przypadku klient może wypowiedzieć umowę ramową w zasadzie natychmiast bez konieczności oczekiwania 30 dni. Okres, w którym możesz złożyć wypowiedzenie natychmiastowe jest w praktyce ustalony odgórnie. Trwa przez pewien czas od momentu zmiany najistotniejszych dokumentów powiązanych z rachunkiem.

Pracownik banku ma obowiązek poinformować o zaistniałych zmianach swoich klientów, a także udostępnić informacje dotyczące ewentualnej możliwości wypowiedzenia umowy z bankiem jako wypowiedzenia natychmiastowego. Banki muszą przestrzegać ten obowiązek, gdyż sytuacji niedopełnienia go – Urząd Ochrony Konsumentów i Klientów ma obowiązek dać karę finansową na bank.

W tym przypadku klient prywatny może przecież nie zgadzać się z nowymi warunkami. Zapisami, które nie obowiązywały przy zawieraniu umowy, przez które być może klient nie zdecydowałby się na podpisanie umowy.

Jak zamknąć konto w Millennium Bank jeżeli mam komornika na koncie?

Mając zajęcie komornicze na koncie bankowym, ale aktualnie w blokach na saldzie nie ma żadnych środków, to nie ma jakichkolwiek restrykcji do zamknięcia wspomnianego konta. Posiadanie zajęcia komorniczego nie zwalnia klientów z prawa do założenia innego konta bankowego.

W związku z tym miej pewność, że na konto bankowe nie przyjdą już dodatkowe przelewy, tak, aby nie wchodziły w blokadę komorniczą, która zostaje przekazywane jako spłata zobowiązań u komornika. Jeśli konto jest wyzerowane i nie generuje żadnych opłat możesz śmiało wypowiadać umowy i założyć konto w całkiem innym, banku w Polsce.

Kiedy jest limit kredytowy na rachunku czy mimo to mogę zlikwidować konto?

W przypadku linii podpiętej pod rachunek, który chcemy zlikwidować kwestia jest trochę bardziej skomplikowana. W pierwszej kolejności będziesz musiał spłacić to zobowiązanie wobec tego, kolejny krok to będzie trzeba wypowiedzieć umowę z bankiem o ten limit.

Jak zamknąć konto w Millennium Bank 2021

Czym się różni umowa ramowa od umowy o konto?

Jak zamknąć konto w Millennium Bank, aby skutecznie pozbyć się wszystkich zobowiązań? Umowa o konto zawierana jest przy okazji podpisywania umowy ramowej. Umowa ramowa jest główną umową o usługi bankowe między klientem, a bankiem. Zawiera się w niej ogólne warunki świadczenia usług finansowych. Mając zawartą umowę ramową możemy zawierać inne umowy np. o konto lub kartę kredytową.

Jeśli wypowiemy umowę o konto oraz wszystkie umowy związane z produktami bankowymi, ale przykładowo nie wypowiemy umowy ramowej to możemy mieć dostęp do bankowości online, możemy się normalnie tam zalogować, ale nie będzie dostępu do żadnych produktów, czyli nie zobaczymy konta bankowego czy kart kredytowych. Dlatego od razu zamykając konto dobrze jest wypowiedzieć umowę ramową, aby nie mieć żadnych powiązań z bankiem.

Posiadanie aktywnej umowy ramowej wyklucza nas w przyszłości z wielu promocji w tym banku. Jeśli chcielibyśmy wrócić i założyć konto korzystając z jakiejś promocji to niestety nie będziemy brani pod uwagę.

Podsumowanie: Jak zamknąć konto w Millennium Bank?

Bank umożliwia nam aż 4 opcje jak zamknąć konto w Millennium Bank… Zarówno dla klientów bardziej mobilnych, a także dla tych nieobytych w nowych technologiach. Bez problemu możemy zamknąć konto przez internet lub w tradycyjnych formach. Zatem jest to bardzo duże ułatwienie dla wielu osób.

Likwidując konto warto pamiętać o konieczności pozamykania wszelkich innych produktów oraz wypowiedzeniu umowy ramowej z bankiem. Jest to ważne, aby mieć czyste konto oraz żadnych powiązań z danym bankiem. W przeciwnym wypadku bank dalej może przetwarzać Twoje dane osobowe oraz w przypadku aktywnych zgód przetwarzać te dane w celach marketingowych.

Wiele osób zapomina o tych ważnych aspektach, a później narażone są na wszelki spam ze strony telemarketerów. Warto również na wypowiedzeniu zaznaczyć, że chcemy, aby bank usunął nasze dane po okresie, w którym musi te dane archiwizować.

Wszystkie te informacje oczywiście zostały ujęte we wzorze wypowiedzenia umowy ramowej oraz wszelkich kont bankowych, który opublikowaliśmy na tej stronie w sekcji “Sposoby zamknięcia konta bankowego”. Nie wymagamy żadnych opłat za możliwość pobrania i skorzystania z naszego wzoru wypowiedzenie umowy o rachunek bankowy. Dlatego zachęcamy do skorzystania z tego wzoru.

Zachęcamy również do sprawdzenia innych konta bankowych w Rankingu Kont Osobistych, a także do przeglądania Promocji Bankowych, w których można zyskać atrakcyjne bonusy i gotówkę.

Polecamy również inne artykuły na naszym blogu.

Jak zamknąć konto w Millennium Bank

Zostaw Komentarz

Podziel się swoją opinią o danym banku lub drodze w zamykaniu konta. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub jakaś kwestia jest dla Ciebie niejasna – zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie 🙂

Opracowanie: najlepszebankowe.pl
źródła fotografii: pixabay.com
pozostałe źródła: www.bankmillennium.pl


TAGI: likwidacja konta millennium bank, jak zamknąć konto w millennium bank, millennium bank zamykanie konta.

Jak zamknąć konto w millennium bank

4.8/5 - (24 votes)

Sekcja Komentarzy: Jak zamknąć konto w Millennium Bank? [seria: Zamykamy Konto]

Zostaw Komentarz!