Jak zamknąć konto w Millennium Bank? [seria: Zamykamy Konto]

Zastanawiasz się i szukasz informacji na temat: Jak zamknąć konto w Millennium Bank? Jak zrobić to w odpowiedni sposób, aby bank rzeczywiście zamknął konto? Co zrobić, aby uniknąć ryzyka ujemnego salda na dzień zamknięcia konta w przypadku zachowania 30 dniowego okresu wypowiedzenia?

Na te wszystkie pytania i wątpliwości odpowiedź znajdziesz w tym artykule. Ponadto przedstawimy najlepsze praktyki oraz to o czym musisz pamiętać przy likwidacji jakiegokolwiek konta bankowego.

Przygotowaliśmy również całkowicie bezpłatny wzór wypowiedzenia umowy ramowej z bankiem. Wystarczy go pobrać, wydrukować, wypełnić i zanieść/wysłać do banku.

Chociaż zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zamknięcie konta przez internet w zaledwie kilka minut. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi informacjami na temat: Jak zamknąć konto w Millennium Bank.

Jak zamknąć konto w Millennium Bank? Od czego zacząć?

Aby efektywnie zakończyć umowę dotyczącą konta i unikać dodatkowych opłat związanych z jego nieaktywnością, zalecamy w pierwszej kolejności anulowanie i rezygnację z karty bankowej. Można to osiągnąć poprzez zastrzeżenie karty i nie składanie wniosku o jej ponowne wydanie.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest utrzymanie niewielkiej sumy środków na koncie. W większości sytuacji, aby zamknąć rachunek bankowy, konieczne jest formalne wypowiedzenie umowy.

Standardowy proces wypowiedzenia trwa 30 dni, co oznacza, że po złożeniu odpowiedniego wniosku, konto pozostaje aktywne przez kolejny miesiąc.

W tym okresie mogą być naliczane różne opłaty, takie jak za kartę bankową czy prowadzenie rachunku. W przypadku wystąpienia salda na minusie – wypowiedzenie jest anulowane.

Dobrą praktyką jest pozostawić parę złotych na koncie na pokrycie ewentualnych bankowych opłat i prowizji.

Nawet jeśli na koniec okresu wypowiedzenia będziemy na plusie – to bank ma obowiązek przesłać nadwyżkę z konta na dowolny rachunek wskazany w wypowiedzeniu o konto.

Poniżej znajdziesz wzór wypowiedzenia umowy o konto bankowe, jest tam odpowiednie miejsce na wpisanie nowego numeru konta. Jeśli nie masz jeszcze nowego konta bankowego to sprawdź nasz Ranking Kont Osobistych. Jest to najczęściej wybierany ranking w Polsce!

Jak zamknąć konto w Millennium Bank, aby nie stracić pieniędzy?

Jeśli nie zostawimy żadnych środków na koncie, a w czasie okresu wypowiedzenia bank naliczy nam opłatę – wówczas saldo będzie ujemne.

W takiej sytuacji bank nie zamknie rachunku oraz będzie konieczność powtórzenia całego procesu wypowiadania umowy. Dlatego warto pomyśleć o tym od razu, zanim okres wypowiedzenia minie.

Oczywiście, wszelką nadwyżkę, które zostanie na rachunku – po odciągnięciu ewentualnych opłat – bank przeleje na inny, wskazany we wniosku o wypowiedzenie numer rachunku bankowego.

Jak zamknąć kartę w Millennium Bank?

Zamknięcie karty debetowej, czyli zwykłej karty do konta, karty bankomatowej w Millennium Banku jest dość proste, a bank umożliwia wykonanie tej operacji poprzez kilka kanałów. Poniżej opiszemy w jaki sposób można to zrobić.

Sposób jest naprawdę dowolny, zatem można wybrać taki, jaki najbardziej wygodny.

Sposoby: Jak zamknąć kartę w Millennium Bank?

Sposób #1 (Zamknięcie Karty): Infolinia

Pierwszym sposobem jest tradycyjny kontakt z infolinią. Warto zwrócić uwagę na fakt, że czasami połączenie z infolinią może zajmować dość sporo czasu.

W szczególności w godzinach szczytu, kiedy jest najwięcej połączeń do banku.

Pracuje tam jednak ograniczona liczba konsultantów, w związku z tym czasami może się zdarzyć tak, że infolinia jest przeładowana.

Wystarczy zadzwonić na numer infolinii ogólnej: (+48) 801 331 331. Lektor podpowie dalsze kroki oraz poinformuje o wszystkim.

Dzwoniąc na infolinię zastrzegamy kartę do konta bez wydawania nowej w jej miejsce. Kartę można zastrzec również poprzez bezpośrednie połączenie z doradcą.

Możemy skorzystać też z dedykowanych infolinii do zastrzegania kart (połączenie z tym numerem powinno być o wiele szybsze niż w przypadku tradycyjnej infolinii): (+48) 22 598 41 14

W Millennium Bank funkcjonuje jeszcze System Zastrzegania Kart, w którym również można zlecić taką operację. Na ten numer powinny dzwonić głównie osoby, które przebywają aktualnie za granicą: (+48) 828 828 828.

Sposób #2 (Zamknięcie Karty): Online

Poza tradycyjną formą kontaktu z bankiem jaką jest bez wątpienia rozmowa telefoniczna, warto zwrócić uwagę na ciekawą opcję, którą udostępnia bank, a mianowicie zastrzeganie kart w systemie transakcyjnym przez internet.

W tej sytuacji musimy zalogować się na swoje konto na komputerze. Kolejnym krokiem jest wybranie: karty -> zastrzeganie karty

W prosty i szybki sposób można zastrzec kartę online lub przez aplikację mobilną.

Sposób #3 (Zamknięcie Karty): Placówka banku

Ostatnim sposobem dla osób mniej obytych z internetem jest po prostu wizyta w lokalnym oddziale Millennium Banku. Doradca na miejscu bez problemu pomoże zamknąć kartę do konta. Przy okazji można złożyć tam wniosek o zamknięcie konta, żeby nie chodzić dwa razy 🙂


Sposoby: Jak zamknąć konto w Millennium Bank?

Jeśli mamy już załatwioną kwestię karty do konta, czyli karta jest zastrzeżona, zamknięta i nie będą naliczać się żadne dodatkowe opłaty związane z posiadaniem karty to możemy przejść do kolejnego etapu, czyli do właściwego zamykania konta bankowego oraz wypowiadania umowy ramowej z bankiem.

Sposób #1: Jak zamknąć konto w Millennium Bank: Infolinia

Wypowiedzenie umowy o konto bankowe w Millennium Banku można złożyć poprzez rozmowę z doradcą na infolinii: (+48) 801 331 331. Infolinia czynna jest 24/7.

Sposób #2: Wypowiedzenie umowy Millennium Bank: Oddział

Kolejnym sposobem jest złożenie wypowiedzenia umowy ramowej, o konto bezpośrednio w oddziale banku.

Na miejscu doradca pomoże przy wypełnieniu wniosku oraz wydrukuje dla nas wzór. Możemy również przygotować wcześniej wypełniony wzór o wypowiedzenie rachunku.

Wzór Jak zamknąć konto w Millennium Bank można pobrać całkowicie bezpłatnie z naszej strony PONIŻEJ:

DARMOWY WZÓR WYPOWIEDZENIA: Polecamy skorzystać z naszego BEZPŁATNEGO Generatora Wypowiedzenia Umowy Rachunku Bankowego PDF dostępnego na tej stronie.

Wystarczy wypełnić wszystkie wymagane pola, kliknąć w przycisk „Wygeneruj wypowiedzenie PDF”.

W kolejnym kroku pozostaje jedynie wydrukować, (koniecznie!) podpisać wypowiedzenie i dostarczyć do banku zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Skorzystaj z bezpłatnego generatora wypowiedzenia umowy o konto bankowe - NajlepszeBankowe.pl

Następnie wydrukuj go, wypełnij i zanieś przy okazji do dowolnej placówki Millenium Banku lub wyślij pocztą – o tym poniżej.

Sposób #3: Jak zamknąć konto w Millennium: Korespondencyjnie

Podobnie można zrobić wysyłając wypełniony wzór o wypowiedzenie rachunku bankowego na adres korespondencyjny banku.

 1. Wygeneruj wypowiedzenie Jak zamknąć konto w Millennium Bank z naszej strony.
 2. Wypełnij dokładnie podając prawdziwe i zgodne ze stanem faktycznym dane
 3. Wyślij go na adres korespondencyjny banku:
  Bank Millennium SA
  ul. Stanisława Żaryna 2A,
  02-593 Warszawa
 4. Warto wysłać to listem poleconym z potwierdzeniem odbioru przesyłki (wówczas mamy dowód, że do banku wpłynęło nasze pismo)

Sposób #4: Jak zamknąć konto w Millennium Bank: Bankowość Online

Zamknięcie konta bankowego, a także wszelkich innych produktów takich jak rachunek oszczędnościowy czy walutowy – jest możliwe poprzez system transakcyjny bankowości internetowej Millenet.

Po prostu logujemy się do konta i możemy złożyć dowolną dysozycję. Zarówno zamknięcia konta jak i wszystkich powiązanych z nim produktów np. limit na koncie, karta debetowa czy lokaty. Oczywiście taka dyspozycja wiąże się z zachowaniem regulaminowego okresu wypowiedzenia.

Zatem warto zostawić parę złotych na koncie, aby w przypadku opłat, które mogą pojawić się w między czasie nie wystąpiło saldo ujemne.

W przypadku, gdy na koncie jest kwota na minusie – bank nie zamknie konta oraz anuluje cały proces zamykania rachunku.

Jak to zrobić przez internet? Jak zamknąć konto w Millennium Bank online?

 1. Zaloguj się na stronie banku Millennium
 2. Wejdź w zakładkę KONTA
 3. Następnie będzie zakładka WNIOSKI
 4. Tam znajdziesz „Zamykanie konta w Millenet”
 5. Wypełnij wniosek oraz uzupełnij wymagane dane

I to wszystko! Teraz zostaje nam odczekać 30 dni, aż bank całkowicie zamknie rachunek.

Jak zamknąć konto w Millennium Bank

Jak znaleźć lepsze konto bankowe?

Banki wyprzedzają się w coraz to lepszych promocjach. Rozdają ciekawe bonusy oraz gotówkę za założenie konta właśnie u nich.

Dlatego w dzisiejszych czasach nie opłaca się być stałym klientem, a regularnie zmieniać bank. W ten sposób my, jako zwykli konsumenci możemy zyskać najwięcej.

Dla osób, które chcą dodatkowo zarobić na promocjach bankowych przygotowaliśmy specjalny dział Promocje Bankowe, gdzie opisujemy krok po kroku każdą promocję, warunki oraz jak dokładnie spełnić wymogi, aby otrzymać bonusy lub gotówkę bezpośrednio na konto bankowe.

Ponadto przygotowaliśmy dla Was atrakcyjny Ranking Kont Bankowych, gdzie porównaliśmy wszystkie dostępne oferty oraz promocje.

Dzięki temu rankingowi wybierzesz aktualnie najlepsze konto na rynku.

Sprawdź nasz: Ranking Kont Osobistych na tej stronie >>

Jak zamknąć konto w millennium banku

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Zdajemy sobie sprawę, że choć procedura ta może wydawać się prosta, często niesie ze sobą wiele pytań i wątpliwości. Czy proces jest skomplikowany? Jakie dokumenty będą potrzebne? Czy mogą pojawić się ukryte opłaty? To tylko niektóre z pytań, które mogą się pojawić.

Sekcja „FAQ” została stworzona, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i dostarczyć klarownych, precyzyjnych odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące jak zamknąć konto w Millennium Bank.

Czy podawać numer do przelania pozostałych środków na koncie?

W sytuacji, gdy na koncie bankowym zalegają niewykorzystane środki, a bank nie posiada dostępu do prawidłowego rachunku bądź numer, który został podany. Ewentualnie jest błędny, a doradca bankowy nie ma możliwości zainicjowania wypłaty pozostałych kwot, owe środki przekształcają się w nieoprocentowany depozyt bankowy.

Czy można mieć szybszy czas do wypowiedzenia umowy?

Umowy z bankiem możesz wypowiedzieć z zachowaniem skróconego okresu wypowiedzenia umowy w wyjątkowych przypadkach. Pierwsza sytuacja to jeśli nie zawarliśmy z bankiem Umowy o korzystanie z karty do bankomatu lub karta nie została wydana. Kolejna rzecz – koniecznie trzeba rozliczyć wszelkie zobowiązania w banku.

Kiedy jest możliwe zastosować wypowiedzenie natychmiastowe?

Umowę o konto, rachunek, a także umowę ramową można wypowiedzieć bez konieczności zachowania 30 dniowego okresu wypowiedzenia, przy użyciu wypowiedzenia natychmiastowego. Są przypadki, dopuszczające użycie tego mechanizmu określone są przez prawo bankowe.

Jak zamknąć konto w Millennium Bank jeżeli mam komornika?

Mając zajęcie komornicze na koncie bankowym, ale aktualnie w blokach na saldzie nie ma żadnych środków, to nie ma jakichkolwiek restrykcji do zamknięcia wspomnianego konta. Posiadanie zajęcia komorniczego nie zwalnia klientów z prawa do założenia innego konta bankowego.

Kiedy jest limit kredytowy czy mogę zlikwidować konto?

W przypadku linii podpiętej pod rachunek, który chcemy zlikwidować kwestia jest trochę bardziej skomplikowana. W pierwszej kolejności będziesz musiał spłacić to zobowiązanie wobec tego, kolejny krok to będzie trzeba wypowiedzieć umowę z bankiem o ten limit.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (250 głosy)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Bardzo przydatna wiedza!