Wniosek o zawieszenie spłaty kredytu WZÓR

Wniosek o zawieszenie spłaty kredytu WZÓR do pobrania za darmo w formacie PDF. Link do pobrania znajduje się poniżej [Na końcu tego artykułu]

Czasami przychodzą takie sytuację w życiu, w których możemy mieć problem ze spłatą kredytu. W wielu bankach i instytucjach finansowych można zawiesić spłatę na jakiś okres.

Dzięki temu będziemy mogli podnieść się finansowo i po pewnym okresie ponownie zacząć spłacać bez żadnych konsekwencji takich jak windykacja czy odsetki karne.

Wniosek o zawieszenie spłaty kredytu WZÓR

Zawieszenie spłaty kredytu można określić jako Wakacje Kredytowe. Pozwala to na czasowe zawieszenie spłaty zobowiązania. Co nie zwalnia z całkowitego obowiązku spłaty kredytu.

Należy tutaj wspomnieć, że przy okazji Wakacji Kredytowych okres, na jaki został udzielony nam kredyt zostaje wydłużony o odpowiednik czasu, w którym nie spłacaliśmy. Jest to po prostu przesunięcie przyszłych terminów spłaty raty.

Każdy bank udziela odroczenia kredytu na innych warunkach. Dlatego zawsze przed złożeniem wniosku zaleca się skontaktowanie z doradcą bankowym zajmującym się kredytem w celu ustalenia szczegółów.

Dla kogo są Wakacje Kredytowe?

Tak jak wspomniałem wcześniej, każdy bank indywidualnie ustala warunki zawieszenia spłaty kredytu. Zależy to przede wszystkim od zapisów umowy, regulaminu banku oraz historii kredytowej.

Jeśli spłacamy raty terminowo, bez żadnych opóźnień, oraz bez upomnień ze strony banku to prawdopodobieństwo rozpatrzenia pozytywnie takiego wniosku przez bank jest bardzo duże.

Najważniejsze jednak jest sprawdzenie czy nasza umowa, lub ubezpieczenie podpięte pod kredyt przewiduje taką możliwość.

Często banki udzielają kredytów razem z ubezpieczeniem, które umożliwia na całkowite lub częściowe umorzenie kredytu w określonych sytuacjach życiowych.

Spotkałem się z takimi możliwościami, że bank mógł anulować 12 rat (za rok), połowę kredytu lub nawet całość. Dlatego warto sprawdzić czy mamy jakieś ubezpieczenie w ramach kredytu. Jeśli tak, to w jakim zakresie możemy go wykorzystać?

Całkowite umorzenie kredytu (na podstawie ubezpieczenia) jest możliwe w przypadku znacznej utraty zdrowia, która uniemożliwia nam dalszą pracę.

Kredyt może zostać umorzony w przypadku śmierci kredytobiorcy. Przez co obciążenia finansowe nie spadają później na pozostałych członków rodziny.

Jest dużo możliwości, dlatego warto sprawdzić zapisy umowy, a także ewentualne ubezpieczenie kredytu.

Jak wstrzymać spłacanie kredytu?

Jeśli posiadamy taką możliwość, aby skorzystać z wakacji kredytowych. Jeśli znamy już ewentualne koszty, opłaty i prowizje związane z tą czynnością. Nie pozostaje nam już nic innego jak złożyć odpowiedni wniosek.

Wniosek do pobrania znajdziecie na tej stronie. Powyżej umieściłem możliwość pobrania. Wniosek jest gotowy, wystarczy go wydrukować i wypełnić swoimi danymi. Następnie podpisać zgodnie ze wzorem podpisu złożonym w banku.

Czasami zdarza się, że bank wymaga dodatkowych dokumentów. W przypadku utraty pracy będzie to odpowiednie zaświadczenie z urzędu pracy lub pisemne wypowiedzenie od pracodawcy.

Jeśli konieczność zawieszenia spłaty kredytu wynika z sytuacji zdrowotnej to na pewno bank może zażądać dokumentacji medycznej, zaświadczeń z ZUS itp.

Jeśli wystąpią jakieś dodatkowe opłaty i prowizje, bank może wymagać podpisania dodatkowych zgód.

Wniosek o zawieszenie spłaty kredytu WZÓR

[MOŻLIWOŚĆ POBIERANIA POJAWI SIĘ PONIŻEJ – PO ODBLOKOWANIU]


Podsumowując

Bank bardzo często ma możliwość, aby odroczyć na jakiś czas spłatę kredytu. Wnioski pozytywnie rozpatrywane są w zasadzie tylko w konkretnych przypadkach.

W sytuacji klęski żywiołowej, która nas dotknęła, w przypadku ekonomicznym, kiedy tracimy pracę lub jeśli mamy problemy zdrowotne.

Nie wykluczone są też inne przypadki. Każdy ma indywidualną sytuację, zatem najlepiej przed złożeniem wniosku skonsultować się z doradcą bankowym.

Dla wygody na tej stronie możecie całkowicie bezpłatne pobrać wzór pisma o odroczenie spłaty kredytu.

Wystarczy wypełnić dane osobowe i podpisać. We wzorze wniosku przygotowaliśmy przykładowe uzasadnienie, z którego można od razu skorzystać.

ZOBACZ: Aktualne Bankowe Promocje – Zgarnij do 500 zł premii za założenie konta bankowego!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak zarabiać w internecie? 11 Skutecznych Sposobów Na Dodatkowy Dochód.

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (33 głosy)