NordVPN Opinie – Jakie są opinie o Nord VPN? Czy warto?

Szukając dobrego programu VPN na pewno nie raz natknąłeś się na Nord VPN. W wielu zestawieniach zajmuje bardzo wysokie pozycje.

Czy korzystanie z tego VPN jest bezpieczne? Czy jest on taki szybki jak go opisują? A przede wszystkim czy jest wart swojej ceny?

NordVPN Opinie od redakcji:

W tym artykule wyjaśnię kiedy i dlaczego nie warto kupować NordVPN. Podam również informacje dlaczego w pewnych przypadkach jak najbardziej opłaca się zakup NordVPN. Opinie użytkowników o NordVPN znajdziesz w drugiej części.

VPN to nie tylko możliwość zmiany adresu IP i lokalizacji poprzez łącznie z dowolnym serwerem na całym świecie. Warto zwrócić również uwagę na takie kwestia jak szyfrowanie danych, bezpieczeństwo czy siedziba firmy. Z pozoru te rzeczy mogą wydawać się nieistotne, a w rzeczywistości są bardzo ważne.

Większość marek VPN należy zaledwie do garstki korporacji, które mają swoje siedziby głównie w: Stanach Zjednoczonych, Chinach, Rosji czy Europie. W takim przypadku firmy te podlegają pod prawo obowiązujące tam. W związku z tym nawet jeśli obiecują, że nie rejestrują ruchu swojej sieci VPN to w rzeczywistości są do tego zobowiązani.

Skorzystaj z promocji -70% na NordVPN >>

Około 100 różnych marek sieci VPN są w rękach około 25 firm.

[NordVPN Opinie Więcej >>]

Kraje takie jak Rosja czy Chiny wręcz słyną ze szpiegowania zwykłych obywateli. Dlatego nie ma się co dziwić, że rządy chcą ściągnąć do siebie jak najwięcej firm VPN. Dzięki temu mogą szpiegować ludzi nie tylko ze swojego kraju, ale również na całym świecie.

Pierwsza najważniejsza rzecz, to wybór VPN ze względu na rezydencję firmy.

Nord VPN w tym wypadku wygrywa. Jako jedyna z nielicznych sieci podlega pod prawo obowiązujące w Panamie. Jak wiadomo Panama ma bardzo specyficzną strukturę prawną. W związku z tym nie ma takiej możliwości, aby jakikolwiek sąd, prokurator, agencja czy rząd wyciągną informacje od Nord VPN.

Warto dodać, że Nord VPN jako jedyna firma rzeczywiście nie rejestruje ruchu na swoich serwerach, ponieważ nie ma takiego obowiązku prawnego. A cały ruch dodatkowo przepuszczany jest przez sieci TOR.

To sprawia, że jest to bardzo dobry wybór dla osób, które cenią sobie najwyższą możliwą formę prywatności działania w internecie.

Szyfrowanie połączenia z NORD VPN jest na najwyższym możliwym poziomie. Jest zabezpieczony 256-bitowym szyfrowaniem SSL.

Łącząc się z VPN łączymy się z jednym z kilku tysięcy serwerów, na którym wszystko w całej serii połączeń jest szyfrowane (od urządzenia po adres strony internetowej).

Dzięki szyfrowaniu danych ani dostawca usług internetowych, ani inne dowolne urządzenie nasłuchujące nie jest w stanie wyłapać jakie są to dane, jakiego rodzaju oraz ile. Mogą jedynie widzieć, że łączysz się z danym serwerem, ale to o niczym nie świadczy.

Oczywiście mogą się zwrócić wówczas do właściciela takiego serwera, aby udostępnił im dane. Natomiast jak już wiemy: NORD VPN jest to firma z siedzibą w Panamie, także powodzenia w uzyskiwaniu jakichkolwiek danych. Tym bardziej, że nie są nawet rejestrowane.

Mając to na uwadze warto dodać, że NORD VPN stosuje dodatkową warstwę ochronną w celu zaciemniania ruchu w sieci (TOR). Oczywiście różne VPN korzystają z rozmaitych technik szyfrowania danych. W wielu krajach prawo może zabrać tego typu działań. Na szczęście prawo Panamskie nie ingeruje w te kwestie.

Dlatego możemy czuć się 100% anonimowi w internecie korzystając z usług NordVPN.

Skorzystaj z promocji -70% na NordVPN >>

Nordvpn Opinie: Prędkość

Kolejną sprawą jest prędkość przesyłania danych. Łącząc się z serwerem oddalonym o kilkaset kilometrów w jakimś stopniu dane mogą być wysyłane i pobierane minimalnie wolniej. Jest wiele różnych opinii na ten temat. Wiele użytkowników zachwala Nord VPN pod tym względem, natomiast znajdą się przeciwnicy, którzy będą twierdzić inaczej. Warto oczywiście wziąć pod uwagę inne kwestie wpływające na prędkość internetu bez względu na korzystanie z VPN takie jak: przeciążone lokalne łącza czy problemy ze strony dostawcy.

Chcąc pozostać naturalnym na tego typu opinie postanowiłem przetestować to na własnym komputerze. W tym samym czasie bez VPN, a także po podłączeniu z serwerem VPN w Berlinie.

Wyniki poniżej.

Zdjęcie 1: Bez VPN

NordVPN Opinie 2020

Zdjęcie 2: (Poniżej po połączeniu z NordVPN z serwerem w Berlinie)

NordVPN Opinie 2020

Jak widać różnica nie jest zbyt wielka. Przy użyciu NordVPN prędkośc minimalnie spadła, a także ping jest trochę większy. Różnica natomiast jest bardzo niewielka i w granicach akceptowania. Każdy VPN generuje pewne straty prędkości. Przy NordVPN są one bardzo małe, więc jest to ogromny plus!

Skorzystaj z promocji 70% na NordVPN >>

NordVPN Opinie: Interfejs i łatwość obsługi

Łączenie się z serwerem za pomocą aplikacji jest niezwykle proste. Wystarczy wybrać kraj lub kliknąć odpowiedni serwer na mapce i w ciągu 3 sekund zostaniemy połączeniu, a nasze IP się zmieni na dany kraj.

Jest to bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Aplikacja dostępna jest na wiele urządzeń i na różne systemy. Między innymi: Android, iOS, MAC OS, Windows, Linux, a nawet możliwość instalacji VPN na routerze.

W cenie otrzymujemy 6 instalacji, czyli na 6 różnych urządzeniach możemy korzystać z VPN w ramach jednej licencji. Płacisz raz, a korzystasz 6 razy. Dodatkowo jeśli instalujemy VPN na routerze to wówczas automatycznie wszystkie urządzenia łączące się z routerem korzystają z naszej prywatnej sieci. Zatem potencjał jest o wiele większy.

Z tego względu jest to najtańszy VPN na rynku, ponieważ w ramach ceny mamy możliwość korzystać z sieci VPN kilkukrotnie, na wielu urządzeniach.

Poniżej zdjęcie aplikacji na Windows:

NordVPN Opinie

Jak widać – jednym kliknięciem możemy połączyć się z tysiącami serwerów na całym świecie. Po lewej stronie można wybrać konkretny serwer w danym kraju. Natomiast klikając w „pinezkę” na mapce łączymy się z najszybszym w danym momencie serwerem w danym kraju. Jest to bardzo wygodne, ponieważ program za nas wybiera najlepszy serwer.

Ile jest dostępnych serwerów?

W ramach abonamentu mamy do dyspozycji nielimitowane połączenia z nielimitowanym transferem danych. Serwery są w 59 krajach. Łącznie jest ich ponad 5700 w pełni aktywnych i dostępnych natychmiast. Firma jest na rynku 8 lat i cały czas dynamicznie rośnie.

Średnio co rok podwaja liczbę swoich serwerów zatem potencjał jest jak najbardziej wzrostowy. Ogromna liczba serwerów i możliwości łączenia wpływa na bardzo dobrą przepustowość tej prywatnej sieci. Dzięki temu łącząc się z Nord VPN mamy pewność, że internet będzie szybki, niezawodny, a co najważniejsze w pełni prywatny.

Bezpieczeństwo

Tak jak było wspominane wcześniej w cenie jednej licencji możemy podpiąć aż 6 urządzeń w tym router. Konfigurowanie VPN na routerze jest świetnym rozwiązaniem, kiedy wiele osób korzysta z routera. Nie tylko pozwala zaoszczędzić, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo nasze, a także osób korzystających z naszej sieci WiFi.

Jeśli często korzystasz z publicznych spotów WiFi (tzw. Hot Spotów) to konieczne jest wręcz korzystanie z VPN. Tutaj na ratunek przychodzi aplikacja na telefon.

To właśnie Hot Spoty są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo przechwycenia danych w publicznych miejscach. Zawsze, kiedy korzystasz z publicznego, bezpłatnego WiFi to łącz się za pośrednictwem Nord VPN! Również w takich miejscach jak biblioteki, szkoły, restauracje czy hotele.

Kolejną ciekawą funkcją tego VPN jest funkcja „Cybersec”, która odfiltrowuje trackery i reklamy, a także blokuje dostęp do podejrzanych stron internetowych. To bardzo ciekawe rozwiązanie, z którym nie spotkałem się do tej pory w innych firmach VPN. Narzędzie, które według mnie jest warte inwestycji jeśli chcemy, aby nasi bliscy bezpiecznie korzystali z internetu. Dlatego dobrze jest mieć VPN głównie z myślą o dzieciach czy osobach starszych w naszej rodzinie.

Wyciek danych lub autoryzowanie karty kredytowej bez naszej wiedzy to takie najczęstsze błędy, z którymi można się spotkać jeśli z komputera korzysta osoba „nieobyta”. Inwestycja w VPN jest najlepszą formą ubezpieczenia i najtańszą zarazem.

Sprawy sądowe za łamanie praw autorskich!

Czyli jak bezpiecznie korzystać z portali typu Chomikuj, Torrent, Zalukaj itd.

Na pewno nie raz zdarzyło Ci się skorzystać z nielegalnych źródeł. Policja we współpracy z rządem i dostawcami internetu często inwigilują zwykłych użytkowników. Często się słyszy o wezwaniach do sądu za łamanie praw autorskich.

Każdy kto korzystał kiedykolwiek z internetu na pewno naraził się na takie wykroczenie. VPN blokuje możliwość sprawdzenia IP, ponieważ dane przesyłane między prywatnymi serwerami są szyfrowane. Nawet dostawca internetu nie ma wglądu jakie strony przeglądasz.

Dobrą praktyką jest zapobieganie i nie wystawianie się na tacy. Dlatego tutaj VPN jest wręcz niezbędny. W bezpieczny i niewidoczny sposób można serfować po internecie.

Dlatego lepiej wydać kilka złotych na VPN niż później płacić kilkaset tysięcy złotych kary czy grzywny.

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że łamiemy prawo autorskie.

Skorzystaj z promocji 70% na NordVPN >>

Internet Kill Switch (NordVPN Opinie – Ciekawa Funkcja)

Bardzo dobra funkcjonalność, która blokuje dostęp do internetu w momencie, kiedy nie jesteśmy połączeni z jakimkolwiek serwerem VPN. Oczywiście nie zdarzyło mi się jeszcze, aby Nord VPN sam z siebie się rozłączył lub zawiesił. Wydaje mi się, że ta funkcja została wprowadzona z myślą o osobach zapominalskich. Eliminuje sytuacje, w której korzystamy z internetu z naszego lokalnego IP. Wymusza wręcz połączenie przez VPN. Kolejna funkcja, która dba o nasze bezpieczeństwo.

NordVPN Opinie

NordVPN Opinie: Aktualizacje

Dużą zaletą Nord VPN jest dynamiczny rozwój, zwiększanie liczby serwerów, lepsza prędkość i przepustowość, a co za tym idzie częste aktualizacje. Widać, że firma realnie i prężnie się rozwija. Aktualizacje przebiegają bardzo szybko i sprawnie. Dzięki temu VPN działa płynnie i bezproblemowo.

Korzystałem w życiu z wielu różnych VPN, ale bez wątpienia pierwsze miejsce należy dla Nord VPN. Ta firma miażdży nawet swoją konkurencję, której jeszcze daleko do takiego poziomu.

I to nie jest tak, że ten wpis jest sponsorowany, bo NIE JEST. NordVPN nie zapłacił mi za napisanie opinii. Ja naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego VPN. Jest to jedna z najlepszych usług z jakiej kiedykolwiek miałem przyjemność korzystać. Możliwość zmiany lokalizacji w kilka sekund, zmiana IP, a także bezpieczeństwo, szyfrowanie danych, prywatność i anonimowość. Człowiek po prostu czuje się bezpieczniej w tym dzikim kraju 😉

Zatem jeśli cenisz sobie prywatność, anonimowość i naprawdę profesjonalne usługi to zdecydowanie warto zainwestować w NORD VPN – tutaj podaję link do PROMOCJI 70% ZNIŻKI NA VPN przez 3 lata. Promocja jest ograniczona czasowo, dlatego warto działać od razu.

Netflix

Nord VPN to świetna alternatywa, dla osób, które chcą bez ograniczeń oglądać Netflixa. Niektóre seriale są blokowane na Polskę, natomiast po podłączeniu z serwerm w USA mamy już dostęp do pełnej ofery.

Podobnie jest z produktami cyfrowymi, Spotify czy nawet biletami lotniczymi. Korzystając z VPN i łącząc się z serwerem w biedniejszym kraju (np. Argentynie) możemy mieć o wiele niższe ceny pewnych produktów. Zatem zakup VPN może się szybko zwrócić. Więcej pisałem o tym w artykule: Program do zmiany IP na inny kraj tutaj >>

Podsumowanie… Nordvpn Opinie Ostateczne

Kluczem sukcesu tej firmy jest niezwykłe połączenie funkcjonalności i szybkości VPN z niezawodnością i pełną anonimowością. Firma dokładnie realizuje cel „no logs”. Nie są to jedynie puste, marketingowe hasła. Ustrój prawny kraju, na terenie którego firma prowadzi działania operacyjne umożliwia dotrzymanie obietnic. Stąd 100% pewność, że NORD VPN NIE REJESTRUJE RUCHU na swoich serwerach.

Do tego dochodzi szyfrowanie każdego połączenia i wiele dodatkowych funkcji, których celem jest zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i prywatności dla klienta. Nordvpn Opinie.

Z Nordem można czuć się bardzo bezpieczenie.

Prostota obsługi jest również niewątpliwym atutem. Nawet osoby bez wiedzy informatycznej mogą korzystać z prywatnych sieci VPN i ukrywać się przed inwigilacją ze strony rządu, hakerów czy korporacji.

VPN to najlepsza inwestycja w bezpieczeństwo danych w internecie. Każdy z Was wie na ile warte są jego dane, hasła i prywatność. Dla mnie akurat nie ma problemu zapłacić kilkanaście złotych miesięcznie i mieć pewność, że pozostanę anonimowy.

VPN warto również rozważać przez pryzmat najbliższych nam osób. W łatwy i szybki sposób możemy zabezpieczyć ich przed ciemnymi stronami internetu.

A wszystko co musimy zrobić to wejść na stronę oficjalną Nord VPN tutaj >> Ściągnąć aplikację, założyć konto i aktywować licencję. Następnie jednym kliknięciem myszy zabezpieczamy nasze połączenia łącząc się z szyfrowanymi serwerami w dowolnym miejscu na świecie.

Skorzystaj z promocji 70% na NordVPN >>

Oceń artykuł: 4.8 / 5 (54 głosy)